Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Hátul 38as nyereg? <_<

Az. 2x. Vagy 28? De én határozottan 38ra emléxem.

Hülye vagyok, 35:

IMG_5711.JPG

Ha megnyugtat a dolog, nekem vizsgán mérték és az elején kb 2.5X nagyobb fékerő van mint hátul.

Pedig minden gyári, csak a főfékhenger nagyobb...

Na igen, csak nekem itt közel 4x-es eltérés van, mert ugyanazzal a pedálerővel aminél elöl eléri a 2.5-t, és kidobja az autót a pad, hátul csak 0.5-öt tud, az egyet úgy éri el, hogy nagyobb erővel taposom mint mikor rásegítés nélkül kell megállni. És a gép ki sem dobja az autót. Magyarul hátul nem tud blokkolni

.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szimeringes ATE fékrásegítő dobbal mit lehet csinálni? Az utastérben hallom hogy sziszeg a fékdob és elereszti a vákuumot elég hamar, motorleállítás után, a fars levegőről ami így a motorba jut nem is beszélve. Voltam bent Opelben, nem kapható hozzá külön szimering. Cserélhető egyátalán? Esetleg szimeringboltban kapni hasonlót amivel ki lehet váltani a gyárit? Vagy kénytelen leszek egy olyat venni ami nem sziszeg? :)

Előre is köszi a választ

Üdv, Zsoltee

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szimeringes ATE fékrásegítő dobbal mit lehet csinálni? Az utastérben hallom hogy sziszeg a fékdob és elereszti a vákuumot elég hamar, motorleállítás után, a fars levegőről ami így a motorba jut nem is beszélve. Voltam bent Opelben, nem kapható hozzá külön szimering. Cserélhető egyátalán? Esetleg szimeringboltban kapni hasonlót amivel ki lehet váltani a gyárit? Vagy kénytelen leszek egy olyat venni ami nem sziszeg? :)

Előre is köszi a választ

Üdv, Zsoltee

Biztos hogy ott szimering van? Én azt hittem valami membrán, egyáltalán bontható?

Link to comment
Megosztás:

Az enyémen egy műanyagrúd nyúlik ki és ott van elvileg körben egy tömítés ( lehet nem szimering, hanem csak valami gumitömítés de van ) holnap lefényképezem a Delco-t amit levettem, az is hasonló. Megmérem majd a rúdátmérőket, lehetséges hogy csereszavatos a kettő. Opelben azt mondták hogy csak főfékhengerrel együtt van. Máshol meg nem szelelhet, ha elöl szívna farsot a főfékhenger tömítésénél, akkor bent az utastérben nem hallanám, sztem.

Link to comment
Megosztás:

A fémrúd az ok, szimmeringről nem tudok, de én nem értek hozzá, csak összeraktuk :D

Egyébiránt szuszog nekem a mostani meg a régi fékem is ha nincs gyújtáson.

Erre gondoltam, a fémrúd ugye bent maradt a dobban, azt nem cseréltem.

1621239-20141013-Ubjxin.jpg

Az enyémen egy műanyagrúd nyúlik ki és ott van elvileg körben egy tömítés ( lehet nem szimering, hanem csak valami gumitömítés de van ) holnap lefényképezem a Delco-t amit levettem, az is hasonló. Megmérem majd a rúdátmérőket, lehetséges hogy csereszavatos a kettő. Opelben azt mondták hogy csak főfékhengerrel együtt van. Máshol meg nem szelelhet, ha elöl szívna farsot a főfékhenger tömítésénél, akkor bent az utastérben nem hallanám, sztem.

Hát logikusnak tűnik, hogy ha nincs átrohadva maga a vákumdob és lyukas a membrán akkor csak a főfék felől szívhat. Az a tömítés ami ott van a főféknél és a rúd megy bele szerintem csak a folyadék felől zár, legalábbis úgy áll a perem. De szerintem ide ide lehet permetezni féktisztítót és akkor megtudod pontosan hol szív falsot.

Link to comment
Megosztás:

Hát logikusnak tűnik, hogy ha nincs átrohadva maga a vákumdob és lyukas a membrán akkor csak a főfék felől szívhat. Az a tömítés ami ott van a főféknél és a rúd megy bele szerintem csak a folyadék felől zár, legalábbis úgy áll a perem. De szerintem ide ide lehet permetezni féktisztítót és akkor megtudod pontosan hol szív falsot.

IMG_20141013_133523_www.kepfeltoltes.hu_

Tehát akkor ez a tömítés, csak azért van hogy ne kerüljön víz a dobba? A műanyag rúdon belül van szivacs és abból jön ki a fém rúd, ott akkor nincs semmilyen tömítés? A fő érdekesség egyébként, hogyha picit rálépek a pedálra, elhallgat a szuszogás.

Link to comment
Megosztás:

Tehát akkor ez a tömítés, csak azért van hogy ne kerüljön víz a dobba? A műanyag rúdon belül van szivacs és abból jön ki a fém rúd, ott akkor nincs semmilyen tömítés? A fő érdekesség egyébként, hogyha picit rálépek a pedálra, elhallgat a szuszogás.

Hát mivel kifele van a tömítés pereme, szerintem ez kivülről tömítt. De igazából nem szedtem még szétt (eddíg) vákumdobot, azt tudom, hogy ha sziszeg egyszerűen cserélni szokták.De akkor adva van a következő feladatom. :P

Link to comment
Megosztás:

Hát mivel kifele van a tömítés pereme, szerintem ez kivülről tömítt. De igazából nem szedtem még szétt (eddíg) vákumdobot, azt tudom, hogy ha sziszeg egyszerűen cserélni szokták.De akkor adva van a következő feladatom. :P

Köszi a segítséget, szerintem akkor veszek egy másikat ami nem sziszeg. Bár ezt is úgy árulták nekem hogy tökéletesen rendben van... Éljen a gerincesség. :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget, szerintem akkor veszek egy másikat ami nem sziszeg. Bár ezt is úgy árulták nekem hogy tökéletesen rendben van... Éljen a gerincesség. :)

Én is vettem már úgy főfékhengert hogy tuti jó, de az egyik fékkör átengedett, igazából nem törvényszerű hogy szándékos volt (sőt nálam tuti nem) van hogy állás közben változnak a dolgok.

Link to comment
Megosztás:

Rejtélyes kontakt hibám van az ABS körben. Már jó ideje többször előfordult, hogy hazaérve, éles kanyarodás közben, a lejtőn megállva kigyullad a sárga ABS hibajelző lámpám. Néha rossz úton a rázkódástól is. Teljes fékgenerál után most készülök a műszakira, a két első jeladó vezeték is már cserés lett, de még mindig ugyanaz a jelenség van.

Közben olvasom, hogy ha a tápfeszültség 10,5 volt alá esik, akkor bejelez a lámpa. Persze újraindítás után minden ok megint.

Nem is lenne ez elviselhetetlen hiba, ha nem a vizsgán jön elő. Ott meg aztán amúgy is jól megrázatják a futóművet!

A szerelőm is már ott tart, hogy térdre imához... :D

Ma estig odáig jutottunk, hogy meg kellene keresni a diagnosztikai csatlakozóját, amit a kapcsolási rajz mutat.

No, majd holnap okosabbak leszünk? :confused:

Link to comment
Megosztás:

Öhm, a devandernek rendeltetésszerű hangja a sziszegés, a vákuumot meg szerintem inkább a devadertől a szívócsőfelé menő csőben lévő szelep ereszti el.

Eskü csinálok neked holnap egy videót, hogy meghallgasd mennyire sziszeg, szerintem ez már azért túl megy a rendeltetésszerű sziszegésen. :D

Link to comment
Megosztás:

Rejtélyes kontakt hibám van az ABS körben. Már jó ideje többször előfordult, hogy hazaérve, éles kanyarodás közben, a lejtőn megállva kigyullad a sárga ABS hibajelző lámpám. Néha rossz úton a rázkódástól is. Teljes fékgenerál után most készülök a műszakira, a két első jeladó vezeték is már cserés lett, de még mindig ugyanaz a jelenség van.

Közben olvasom, hogy ha a tápfeszültség 10,5 volt alá esik, akkor bejelez a lámpa. Persze újraindítás után minden ok megint.

Nem is lenne ez elviselhetetlen hiba, ha nem a vizsgán jön elő. Ott meg aztán amúgy is jól megrázatják a futóművet!

A szerelőm is már ott tart, hogy térdre imához... :D

Ma estig odáig jutottunk, hogy meg kellene keresni a diagnosztikai csatlakozóját, amit a kapcsolási rajz mutat.

No, majd holnap okosabbak leszünk? :confused:

Nekem a jobb tolató szűnik meg időnként, tudom hogy kontakthibás, de semmit nem tudok csinálni vele mert mire kiszedném a mozgatástól kigyullad. Elszörnyedve láttam műszakin hogy megint nem jó, de a vizsgabiztos azt hitte csak egy van rajta így simán átment. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a jobb tolató szűnik meg időnként, tudom hogy kontakthibás, de semmit nem tudok csinálni vele mert mire kiszedném a mozgatástól kigyullad. Elszörnyedve láttam műszakin hogy megint nem jó, de a vizsgabiztos azt hitte csak egy van rajta így simán átment. :D

kontakt kaparás+ csatlakozó érintkező hajlítás?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a jobb tolató szűnik meg időnként, tudom hogy kontakthibás, de semmit nem tudok csinálni vele mert mire kiszedném a mozgatástól kigyullad. Elszörnyedve láttam műszakin hogy megint nem jó, de a vizsgabiztos azt hitte csak egy van rajta így simán átment. :D

Mára "megokosultunk" ha igaz!

Úgy tűnik, hogy a bal hátsó ABS jeladó vezetékében történt szakadás. A vezeték egy kb fél méteres "drót", aminek mindkét vége rögzített 15 cm hosszúságban. Ahogy a lengővilla mozog, úgy a vezeték középen hajlik .

Na ott lehet a szakadás, ami csak akkor eresztett el egy pillanatra, amikor a kocsi jobb eleje terhelődött (ferdén, lejtőn) és a bal háta pedig megemelkedett.

Ilyenkor a vezeték megnyúlt és a szakadt szál belül egy pillanatra nem érintkezett és bejött a hibajel :confused: . Aztán normál helyzetbe kerülve újra érintkezett, és a motor újraindításával a hiba eltűnt. :blink:

Erre varrjon valaki gombot!

Bontott jó vezeték segített.

Módosítva : epk947
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.