Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

akkor most már mégjobban számítsak az első kerekek csúszására vagy azért a fékpofa kopása miatt a az üzemi fékrendszer utánállítja a pofát?

Nem szabad csökkenni a fékhatásnak, csak mert koptattad a féket, max. beljebb kell nyomni a pedált, de nem hiszem, hogy észrevehető mértékben.

Link to comment
Megosztás:

akkor most már mégjobban számítsak az első kerekek csúszására vagy azért a fékpofa kopása miatt a az üzemi fékrendszer utánállítja a pofát?

A dobfék, tudtommal, nem állitódik utána automatikusan mint a tárcsafék. Ha nem ment vele túl sokat akkor egy idő után(normális használat mellett) lekopik az az égett felület és elfogadhatóvá válik a fékerő. Persze csak abban az esetben ha egyébként rendbe van és nincs túlzottan elkopva a pofa. Másrészt, jut eszembe, ha behúzott kézifékkel tudott menni, és csak annyi volt a panasz hogy nem húz a kocsi, akkor ott valami nem igazán jó, illene megnézni esetleg utánaállitani. (Én el sem tudok indulni behúzott fékkel. Ha mégis erőltetném akkor meg váltáskor megállna egyből.) Ha meg nem teljesen behúzott kézifékkel ment akkor majd bekophat, mint azt az elején irtam.

Link to comment
Megosztás:

ÉS a másik téma, miszerint jellemző az első kerekek -viszonylag hamar történő- megcsúszása fékezésnél?

Ti is ezt tapasztaljátok, vagy ez csak nálam jelentkezik?

Nálam nem jellemző, nem tünt még fel soha sem, habár nem is fékeztem még akkorát. :rolleyes: Egyébként a tárcsafék(elől az van) hatékonyabban működik. Én megnézném azt a hátsó féket, nem nagy munka. :)

Link to comment
Megosztás:

Meg...

Más téma, de szintén ebbe a topicba való:

Ti (mi) Opel Astrások nem vettétek még észre, hogy az autó fékezéskor nagyon hamar megcsúszik?

Először amikor ezt tapasztaltam, arra gondoltam, hogy szar a hátsó fék, de azóta -műszakira való felkészítéskor- cserélve lett a fékpofa, a munkahenger és a dob is.

Továbbra is fenntartom, hogy túl hamar csúsznak meg az első kerekek!

(ez egyéb autók vezetése miatt tűnt fel nekem)

Jellemzően az autó kis tömege miatt ilyen. Viszont egy szélesebb gumival ez orvosolható. Nálam a 195-ös nyári gumival még sosem volt blokkolás, pedig tapostam rendesen 1-2 esetben a fékpedált. De nekem mondták mielőtt autót vettem, hogy az Astra, meg Civic meg hasonló pehelysúlyúaknál a fékezésre figyelni kell, mert a kis tömeg miatt ez kritikusabb.

Link to comment
Megosztás:

Nálam nem jellemző, nem tünt még fel soha sem, habár nem is fékeztem még akkorát. :rolleyes: Egyébként a tárcsafék(elől az van) hatékonyabban működik. Én megnézném azt a hátsó féket, nem nagy munka. :)

Ja-ja nem árt belőle néha kiönteni a fékport. :)

Link to comment
Megosztás:

akkor most már mégjobban számítsak az első kerekek csúszására vagy azért a fékpofa kopása miatt a az üzemi fékrendszer utánállítja a pofát?

Bizonyos határig utánállítódik. Az első kereked meg azért is csúszhat, mert csúszik út! :rolleyes: De vicc nélkül, nagyban függ a gumid minőségétől is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a caravanon van hátul fékerő szabályzó, a hátsó hid-kasztni elmozdulástól függően csökkenti a fékerőt, nekem még csak egyszer volt padlózásom, de nekem is az első kerekek csúsztak meg. Bár nekem elég ramaty a hátsó fékem.

Csak neked. :rolleyes: :) :)

Link to comment
Megosztás:

A dobfék, tudtommal, nem állitódik utána automatikusan mint a tárcsafék. Ha nem ment vele túl sokat akkor egy idő után(normális használat mellett) lekopik az az égett felület és elfogadhatóvá válik a fékerő. Persze csak abban az esetben ha egyébként rendbe van és nincs túlzottan elkopva a pofa. Másrészt, jut eszembe, ha behúzott kézifékkel tudott menni, és csak annyi volt a panasz hogy nem húz a kocsi, akkor ott valami nem igazán jó, illene megnézni esetleg utánaállitani. (Én el sem tudok indulni behúzott fékkel. Ha mégis erőltetném akkor meg váltáskor megállna egyből.) Ha meg nem teljesen behúzott kézifékkel ment akkor majd bekophat, mint azt az elején irtam.

Ez tévedés. Az astrán van automata a hátsófék utánállítására.

Link to comment
Megosztás:

Azért irtam hogy tudtommal. Szóval azért van benne annyi rugó meg ilyen-olyan vasdarabok? (a skodámé egyszerűbb volt :rolleyes: )

Melyik izé az az automata? :) :)

A kerékagy felett van egy menetes orsó szerű, körmös anyával, a 2 pofa között.

Link to comment
Megosztás:

A kerékagy felett van egy menetes orsó szerű, körmös anyával, a 2 pofa között.

Alig tudtam összerakni mert nem memorizáltam eléggé amikor leszedtem. Szétugrott minden én meg órákon át puzzle-ztam vele. A másik oldalt nem tudtam emelni már, mert szűk a garázs....de sikerült..igaz, nem állitom hogy pontosan, jól vannak azok az izék beállitva. De, mint azt irtam ez előző hsz-ok valamelyikében, egész jól működik. :rolleyes:

:) :D :D

Ne tessék kinevetni.. :D .hüpp-hüppp :) :D Nem értek hozzá..csak szeretnék. :) :D

Link to comment
Megosztás:

A kerékagy felett van egy menetes orsó szerű, körmös anyával, a 2 pofa között.

Én azt csinálnám, hogy levenném a fékdobot, megcsiszolnám a fékpofát, hogy az égett rész ne maradjon rajta, aztán ezzel a csavarral beállítanám, hogy még éppen ne fogjon a fék a pedál nyomása nélkül. A csajnak meg meg kell mondani, hogy kevesebbet használja télen a kéziféket (inkább hagyja sebességben a kocsit), ill. ha használja, elindulás előtt egy kicsit tolasson vele, nekem ilyenkor szokott szép nagy koppanással a helyére menni a fékpofa télen.

Link to comment
Megosztás:

Én azt csinálnám, hogy levenném a fékdobot, megcsiszolnám a fékpofát, hogy az égett rész ne maradjon rajta, aztán ezzel a csavarral beállítanám, hogy még éppen ne fogjon a fék a pedál nyomása nélkül. A csajnak meg meg kell mondani, hogy kevesebbet használja télen a kéziféket (inkább hagyja sebességben a kocsit), ill. ha használja, elindulás előtt egy kicsit tolasson vele, nekem ilyenkor szokott szép nagy koppanással a helyére menni a fékpofa télen.

De emlékeim szerint ha leveszem a fékdobot, akkor nem férek még hozzá a fékpofához vagy rosszul emlékszem?

EPK erről a csavarról véletlenül nincs egy képed? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

De emlékeim szerint ha leveszem a fékdobot, akkor nem férek még hozzá a fékpofához vagy rosszul emlékszem?

EPK erről a csavarról véletlenül nincs egy képed? :rolleyes:

Leveszed a kereket, és egy darab kereszthornyos csavar fogja a dobot. Lehet hogy nehezen jönn le, főleg ha már válla van én kocogattam kalapáccsal, és lejött.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.