Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

De ha nagyobb a tárcsa attól miért változik a helyzet? Mármint nyilván nő a fékerő...de elvileg ugyanannál az erőnél blokkol a kerék...szóval hiába fékez erősebbet, ugyanzon körülmények közt blokkol. Vagy tévedek?

Nem tévedsz, csak én arra gondolzam, hogy ugyanakkora pedálerőnél a blokkolás korábban következik be, mert a tárcsának jobb a hatásfoka. Gondolom azért, mert a tengelytől messzebb hat, nagyobb az erőkar. De mint Tápi irta, nincs változás.

Link to comment
Megosztás:

áááá....

továbbra is fenntartom, hogy az autóm fékrendszerével valami nem oké.

szerintem nagyon hamar megcsúsznak az első kerekek.

Lényeges lassulás nélkül. Lehet, hogy csak bemesélem, de akkor is...

Kérlek ajánjatok olyan helyet ahol olcsón fékerőmérést végeznek próbapadon!!!!!

Kb. mennyibe kerül egy ilyen mérés?

Két dolog lett bizonyos ezzel:

1. Jól működik a hátsó fékerőszabályzód

2. Szarok az első gumijaid

B)

Link to comment
Megosztás:

A kéziféket be szoktad húzni mostanában?

Arra gondolok, hogy a hideg miatt nem engedi el rendesen, mert a beszorult párától összefagyott.

Én csak simán sebességbe szoktam hagyni, mert már egyszer jártam úgy egy párás, esős (pedig nem is fagyos) idő után, hogy a behúzott kézifékem nem akart kiengedni, de néhány ütés a dobra gumikalapáccsal megoldotta a problémát B)

A kéziféket nem használom 0 fok alatt, nehogy elfagyjon. Az történt, hogy a reggel beindítottam a gépezetet, s amíg vakargattam az ablakokat föl kellett huznom a kéziféket mert gurult el az ótó. Mikor akartam indulni elfelejtettem leengedni a kéziféket s hát a mozdony hang ekkor jelentkezett. Innen lett bizonyos, hogy a hátsó fékek.

Link to comment
Megosztás:

Fékerő szabályzó minden típusnál van, nem csak a caravannál?

Elvileg minden f astrában van, de az egyszerűbbekben (c14nz 5ajtós pl) csak fékerőcsökkentő van,

nem függ a híd állásától a szabályzása.

A kéziféket nem használom 0 fok alatt, nehogy elfagyjon. Az történt, hogy a reggel beindítottam a gépezetet, s amíg vakargattam az ablakokat föl kellett huznom a kéziféket mert gurult el az ótó. Mikor akartam indulni elfelejtettem leengedni a kéziféket s hát a mozdony hang ekkor jelentkezett. Innen lett bizonyos, hogy a hátsó fékek.

Akkor minden bizonnyal kiakadt a pofa rögzítése, és most a pofa nekitámaszkodik a dobnak belül.

Nekem is volt ilyen az ominál, el is kopott párszáz km alatt a fél pofa (oldalról B) ).

Link to comment
Megosztás:

Nem tévedsz, csak én arra gondolzam, hogy ugyanakkora pedálerőnél a blokkolás korábban következik be, mert a tárcsának jobb a hatásfoka. Gondolom azért, mert a tengelytől messzebb hat, nagyobb az erőkar. De mint Tápi irta, nincs változás.

Mondjuk Stefannak is igaz volt, előre raktam előbb a nagyokat. Ma sokat kell videóznom úgy látszik. B)

De szerintem nincs nagy különbség egy jó állapotban lévő dob és egy tárcsa között.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk Stefannak is igaz volt, előre raktam előbb a nagyokat. Ma sokat kell videóznom úgy látszik. B)

De szerintem nincs nagy különbség egy jó állapotban lévő dob és egy tárcsa között.

Nem lenne rossz valami jó kis csapatós videót nézni... ;)

Link to comment
Megosztás:

A kéziféket nem használom 0 fok alatt, nehogy elfagyjon. Az történt, hogy a reggel beindítottam a gépezetet, s amíg vakargattam az ablakokat föl kellett huznom a kéziféket mert gurult el az ótó. Mikor akartam indulni elfelejtettem leengedni a kéziféket s hát a mozdony hang ekkor jelentkezett. Innen lett bizonyos, hogy a hátsó fékek.

Mostanában, ha csak 1 percre is behúzom és még hideg, akkor már érzem, hogy néha nehezen akar kiakadni, mintha egyből odafagyna.

Link to comment
Megosztás:

Nem lenne rossz valami jó kis csapatós videót nézni... B)

Hát töltsél fel egyet, had nézzük meg mi is. ;)

Mostanában, ha csak 1 percre is behúzom és még hideg, akkor már érzem, hogy néha nehezen akar kiakadni, mintha egyből odafagyna.

Igen, de néha muszáj. Én is ha bekanyarodok a kocsibejáróra be kell húznom , amíg kinyitom a kaput, ha nem akarom, hogy a nyakamra guruljon.

Link to comment
Megosztás:

Két dolog lett bizonyos ezzel:

1. Jól működik a hátsó fékerőszabályzód

2. Szarok az első gumijaid

;)

az első gumijaim is ugyanannyira kopottak(alig) mint a hátsó gumik és ugyanolyan tipusúak, Continental Wintercontact...

én ezek után továbbra is azt állítom, hogy a hátsó fékeim nem 100%-osak...

nem állítom, hogy nem kell megcsúszni az autónak, de a többi autóval összehasonlítva (elöl tárcsa, hátul: gitár... izé:dob :blush: )

lényeges lassulás nélkül idejekorán csúsznak(blokkolnak?) az első kerekek!

De olyan válasz nem érkezett még, hogy hol és mekkora összegért tudok mérést csináltatni!!

PLZ... B)

Link to comment
Megosztás:

az első gumijaim is ugyanannyira kopottak(alig) mint a hátsó gumik és ugyanolyan tipusúak, Continental Wintercontact...

én ezek után továbbra is azt állítom, hogy a hátsó fékeim nem 100%-osak...

nem állítom, hogy nem kell megcsúszni az autónak, de a többi autóval összehasonlítva (elöl tárcsa, hátul: gitár... izé:dob ;) )

lényeges lassulás nélkül idejekorán csúsznak(blokkolnak?) az első kerekek!

De olyan válasz nem érkezett még, hogy hol és mekkora összegért tudok mérést csináltatni!!

PLZ... B)

Szerintem minden átlagos szerelőnél van ilyen műszer, de a márkaszervízekben biztosan.

Link to comment
Megosztás:

De olyan válasz nem érkezett még, hogy hol és mekkora összegért tudok mérést csináltatni!!

PLZ... B)

Gyere Erdélybe, nemcsak a fék, hanem az egész futómű meg lengéscsillapító 100% Realistic mérést kap, választhatsz városi vagy földutat, egyébként mind1 mert az utak szakasztott egyformák. (Olasz barátom hazavágódott egy 525 BMW s ájuldozott, hogy minden okés az autón, azt 1 hét alatt 1000 ojrót költött gömbfejekre meg szilentekre.. ;) )

Bocsi, ON

Link to comment
Megosztás:

Nekem a csapatós videó már nem azt jelenti, hogy kimegyek egy üres parkolóba csúszkálni. :blush: Annak nincs semmi értelme/kinőttem már belőle.

Jogos ;)

Úgy kell felvenni, hogy ne látszódjon a km óra, meg a rendszám,

meg napos időben érdemes és akkor egy napszemcsivel téged sem lehet felismerni B)

Link to comment
Megosztás:

az első gumijaim is ugyanannyira kopottak(alig) mint a hátsó gumik és ugyanolyan tipusúak, Continental Wintercontact...

én ezek után továbbra is azt állítom, hogy a hátsó fékeim nem 100%-osak...

nem állítom, hogy nem kell megcsúszni az autónak, de a többi autóval összehasonlítva (elöl tárcsa, hátul: gitár... izé:dob ;) )

lényeges lassulás nélkül idejekorán csúsznak(blokkolnak?) az első kerekek!

De olyan válasz nem érkezett még, hogy hol és mekkora összegért tudok mérést csináltatni!!

PLZ... B)

Nem a kopottságról volt szó, hanem a minőségéről. Egyébként pont a conti olcsó árfekvésű gumijával voltak

már nagyon rossz tapasztalataim, igaz nyáriban, de akkor gondolom ugyanaz lehet nálad is a gond :blush:

Illetve egy alulméretezett gumi is okozhatja ezt a rossz minőség mellett. Astrára 175-185 téliben az optimális.

3-4e ft a fék mérés.

A hátsó féked az össz fékhatás kb 10%-át jelenti, ezért is mondom, hogy semmi jelentősége ebben a helyzetben :D

Link to comment
Megosztás:

Eltakarod a rendszámot azt nincs az az Isten, aki a nyakadba varrja!

Amikről én tudok azok belsőkamerás felvételek voltak. B) Ott nem sok rendszám látszott.

Jogos :blush:

Úgy kell felvenni, hogy ne látszódjon a km óra, meg a rendszám,

meg napos időben érdemes és akkor egy napszemcsivel téged sem lehet felismerni ;)

Lehet csökkenteni a kockázatot, de ugye csak én tölteném fel aztán véletlen pont van egy olyan autóm is...

Ha mégis csinálok, akkor majd a magam szórakoztatására, esetleg 1-2 emberrel megosztom, de nem lesz nyilvános.

Link to comment
Megosztás:

Nem a kopottságról volt szó, hanem a minőségéről.

Ezt már én is mondtam. Márka alapján én meg nem szeretek elítélni gumit.

A hátsó féked az össz fékhatás kb 10%-át jelenti, ezért is mondom, hogy semmi jelentősége ebben a helyzetben B)

Nekem volt érezhető hatás egy tisztítás után is. De úgyis mindegy a mérés megmondja majd a tutit.

Link to comment
Megosztás:

...

Lehet csökkenteni a kockázatot, de ugye csak én tölteném fel aztán véletlen pont van egy olyan autóm is...

Ha mégis csinálok, akkor majd a magam szórakoztatására, esetleg 1-2 emberrel megosztom, de nem lesz nyilvános.

Érdekelne egy, ha készül B)

Amúgy meg tudtommal a Forest Gump óta nem fogadnak el ilyen videós bizonyítékokat a bíróságon nem? ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.