Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Hájbojsz!

Ajánljátok mindig brembo-ferodo tárcsa-betét párost, erre szerelő inkább ferodo-ferodo-t rakna fel hasonló árban.

13" felni alá, sima tömör féktárcsák.

Ragaszkodjak b-f pároshoz, vagy jó lesz f-f is?

Szerintem maradhat a ferrodo&ferrodo,de a 14SE alatt tömör tárcsa van gyárilag?Nem hűtött? :huh:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem maradhat a ferrodo&ferrodo,de a 14SE alatt tömör tárcsa van gyárilag?Nem hűtött? :huh:

Tömör bezony.

Bevallom nem a fékpedált szoktam taposni, így még a tömör tárcsák sem szoktak felizzani.

Sokat jártam jól leterhelt utánfutóval is, akkor azért nyúlt hamar pár nagyobb fékezés után.

Link to comment
Megosztás:

Hájbojsz!

Ajánljátok mindig brembo-ferodo tárcsa-betét párost, erre szerelő inkább ferodo-ferodo-t rakna fel hasonló árban.

13" felni alá, sima tömör féktárcsák.

Ragaszkodjak b-f pároshoz, vagy jó lesz f-f is?

Nekem is Ferodo-Ferodo páros van, eddig semmi gond vele.

Úgy tudom, csak Caravan-ok kaptak hűtöttet gyárilag. :huh:

Nem, motorteljesítménytől függően a többi karosszériaváltozatban is volt.

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdés: szabad-e (s ha igen mennyire) melegednie, szorulnia normál használattól egy vadiúj hátsó dobféknek?

Történet: Kiderült pár napja, hogy szorul kicsit a jobb hátsó kerék -> goto szervíz: az ok az volt, hogy eléggé rozsdás volt belül minden, s nem tudott visszamenni rendesen a helyére a betét, viszont volt válla a dobnak is, kicsit eresztett már a munkahenger is ezért mondtam, hogy cseréljünk mindent, legalább jó ideig nem lesz gondom vele. Lettek is szép új munkahengerek (FTE), dobok (ugy.) és betétszett (Ferodo Premier). A szerelés maga szerintem nagyon alapos, precíz munka volt.

Minden szép is volt, kb. 20 km-ig, akkor viszont fékezés közben elkezdett pulzáló csikorgó hangot adni a fék, hazaér, felemel -> szorul mindkét dobom egy ponton :huh:

Visszavettem az utánállítón az egyik oldalon (ahol durvább volt), 60km múlva hazérek nézem: megint durván meleg a dob.

Reggel megint visszavettem az állítón majd mentem a szervízbe, kicsi értetlenkedés, de végülis korrektül álltak a dologhoz, átbeszéltük, látszott, hogy 2 menetnyit ráállított azóta az utánállító -> kicserélték a felső visszahúzó és az alsó pofa rugókat (korábban azért nem gondolták szükségesnek mivel a betét a rozsda miatt nem tudott visszamenni - ez igaz is, azonban mondták, hogy ez tényleg lehetett oka a ráállításnak, találkoztak is már ilyennel). OK ez logikus, reméljük már tényleg jó lesz.

Este megyek haza, kb. 20km múlva megint elkezd csikorogni, hazaérek, a végén már érezni lehetett, hogy fékezi a kocsit, megnézem: az egyik oldalon iszonyatosan forró volt minden, a felnit nem lehetett megfogni :) :D

Most reggel megnéztem, picit (egy ponton) szorulva ugyan, de forog ->20km -> megint melegszik és csikorog.

Tehát a kérdés: Az utánállító tud ilyet csinálni (a szervíz szerint látszólag nincs vele baj), vagy a dob lenne rossz, deformálódik és azért állít utána (jogosan) az utánállító? Találkoztatok ilyesmivel? Esetleg az elején ez elmegy amíg nem kopnak össze? Ezzel csak az a bajom, hogy az az iszonyat hő tuti árt a munkahenger tömítésének, nameg kopik (és beég) a betét és kopik a dob is...

Link to comment
Megosztás:

Egy kérdés: szabad-e (s ha igen mennyire) melegednie, szorulnia normál használattól egy vadiúj hátsó dobféknek?

Történet: Kiderült pár napja, hogy szorul kicsit a jobb hátsó kerék -> goto szervíz: az ok az volt, hogy eléggé rozsdás volt belül minden, s nem tudott visszamenni rendesen a helyére a betét, viszont volt válla a dobnak is, kicsit eresztett már a munkahenger is ezért mondtam, hogy cseréljünk mindent, legalább jó ideig nem lesz gondom vele. Lettek is szép új munkahengerek (FTE), dobok (ugy.) és betétszett (Ferodo Premier). A szerelés maga szerintem nagyon alapos, precíz munka volt.

Minden szép is volt, kb. 20 km-ig, akkor viszont fékezés közben elkezdett pulzáló csikorgó hangot adni a fék, hazaér, felemel -> szorul mindkét dobom egy ponton :huh:

Visszavettem az utánállítón az egyik oldalon (ahol durvább volt), 60km múlva hazérek nézem: megint durván meleg a dob.

Reggel megint visszavettem az állítón majd mentem a szervízbe, kicsi értetlenkedés, de végülis korrektül álltak a dologhoz, átbeszéltük, látszott, hogy 2 menetnyit ráállított azóta az utánállító -> kicserélték a felső visszahúzó és az alsó pofa rugókat (korábban azért nem gondolták szükségesnek mivel a betét a rozsda miatt nem tudott visszamenni - ez igaz is, azonban mondták, hogy ez tényleg lehetett oka a ráállításnak, találkoztak is már ilyennel). OK ez logikus, reméljük már tényleg jó lesz.

Este megyek haza, kb. 20km múlva megint elkezd csikorogni, hazaérek, a végén már érezni lehetett, hogy fékezi a kocsit, megnézem: az egyik oldalon iszonyatosan forró volt minden, a felnit nem lehetett megfogni :) :D

Most reggel megnéztem, picit (egy ponton) szorulva ugyan, de forog ->20km -> megint melegszik és csikorog.

Tehát a kérdés: Az utánállító tud ilyet csinálni (a szervíz szerint látszólag nincs vele baj), vagy a dob lenne rossz, deformálódik és azért állít utána (jogosan) az utánállító? Találkoztatok ilyesmivel? Esetleg az elején ez elmegy amíg nem kopnak össze? Ezzel csak az a bajom, hogy az az iszonyat hő tuti árt a munkahenger tömítésének, nameg kopik (és beég) a betét és kopik a dob is...

Szerintem abszolút nem szabad súrlódnia, összeérnie semminek ha éppen nem fékezel. Ott vmi gond van, gondolom van garancia a szerelésre reklamáld meg.

Link to comment
Megosztás:

Persze, hétfőn mindenképpen visszaviszem, csak arra lennék kíváncsi, hogy hasonló utánállító vagy dob vetemedés problémával találkozott-e már valaki, esetleg lenne-e valami egyéb ötlet, mivel nem szeretnék x körben menni újra és újra amíg megoldódik végre. A szereléssel szerintem nincsen baj, valamelyik alkatrész lesz hibás itt, csak éppen kellően szívatós módon. Mondták ugyan, hogy az elején némi összekopási idő van, de ez biztos, hogy túlmutat azon a szinten.

Szerintem abszolút nem szabad súrlódnia, összeérnie semminek ha éppen nem fékezel. Ott vmi gond van, gondolom van garancia a szerelésre reklamáld meg.
Link to comment
Megosztás:

Persze, hétfőn mindenképpen visszaviszem, csak arra lennék kíváncsi, hogy hasonló utánállító vagy dob vetemedés problémával találkozott-e már valaki, esetleg lenne-e valami egyéb ötlet, mivel nem szeretnék x körben menni újra és újra amíg megoldódik végre. A szereléssel szerintem nincsen itt baj, valamelyik alkatrész lesz hibás itt, csak éppen kellően szívatós módon. Mondták ugyan, hogy az elején némi összekopási idő van, de ez biztos, hogy túlmutat azon a szinten.

Az összekopás inkább arra vonatkozik, hogy nem éri el a teljes fékhatást amíg nem kopnak össze a súrlódó felületek, nem arra, hogy összeér a dob és a fékpofa akkor is, ha nem fékezel. Ha megpörgeted a kereket és csak egy ponton érzel szorulást akkor lehet deformálódott dob, de ha új akkor nem tudom mitől deformálódott volna. Hacsak attól nem , hogy ahogy írtad már először is fékezett a régi visszahúzó rugó miatt, felmelegedett a dob, és pölö ahogy álltál a féken egy piros lámpánál a szétfeszülő fékpofák csinálltak egy "tojást" a forró dobból. Nem tudom, hogy van-e ilyen de az első tárcsaféknél halottam már olyat, hogy hullámosodik egy brutál fékezés utánni féken állástól, szerintem előfordulhat ez a dobféknél is. Viszonz így is az ő saruk, mert ők nem cserélték a visszahúzórugókat alapból.

Link to comment
Megosztás:

Ez jogos gondolat, bár szerintem ezt egy jó dobnak illene bírnia de sajna nem volt náluk választék dobokból én meg rövidre akartam zárni a témát, illetve korábban azt hallottam, hogy abból jó az utángyártott is, de ezek után erősen bánom, hogy nem gyári lett, vagy pl. Brembo mint elől is - most néztem elvieg gyárt ilyet a Brembo, kéne szerezni valahonnan :huh:

....ahogy álltál a féken egy piros lámpánál a szétfeszülő fékpofák csinálltak egy "tojást" a forró dobból. Nem tudom, hogy van-e ilyen de az első tárcsaféknél halottam már olyat, hogy hullámosodik egy brutál fékezés utánni féken állástól, szerintem előfordulhat ez a dobféknél is. Viszonz így is az ő saruk, mert ők nem cserélték a visszahúzórugókat alapból.
Link to comment
Megosztás:

Ez jogos gondolat, bár szerintem ezt egy jó dobnak illene bírnia de sajna nem volt náluk választék dobokból én meg rövidre akartam zárni a témát, illetve korábban azt hallottam, hogy abból jó az utángyártott is, de ezek után erősen bánom, hogy nem gyári lett, vagy pl. Brembo mint elől is - most néztem elvieg gyárt ilyet a Brembo, kéne szerezni valahonnan :huh:

Én, amatőr fejjel ugyan, de nem lennék olyan biztos abban hogy a dob a hibás. Amikor én cseréltem valamit rosszul tettem vissza(mondom hogy nem értek hozzá :) ) mert én nem számitottam ennyi alkatrészre(az exSkodámból indultam ki). Persze, ők szerelők, de ők is emberek. Egy rugó máshova van akasztva, vagy mittoménmi, és már nem is működik úgy ahogy kellene. Szerintem ilyet "benézhet" egy autószerelő is.

Link to comment
Megosztás:

Én, amatőr fejjel ugyan, de nem lennék olyan biztos abban hogy a dob a hibás. Amikor én cseréltem valamit rosszul tettem vissza(mondom hogy nem értek hozzá :huh: ) mert én nem számitottam ennyi alkatrészre(az exSkodámból indultam ki). Persze, ők szerelők, de ők is emberek. Egy rugó máshova van akasztva, vagy mittoménmi, és már nem is működik úgy ahogy kellene. Szerintem ilyet "benézhet" egy autószerelő is.

Én is csak amatőr fejjel okoskodok, de ahogy írta csak egy-egy ponton szorul, abból gondolom, hogy a dob tojás.

Link to comment
Megosztás:

Az valamilyen szinten jogos egyébként, hogy először egy ponton szorul legalábbis a kézifék esetén, mivel ott csak az egyik felét húzod, s az állítót is tartalmazó kis rúd tolja neki a másik felét is a dobnak, az persze más kérdés, hogy a munkahenger elvileg mindkét betétet tolja, de olyankor is szerepet kap az állítórúd, s az tekeredik tovább ha a betét kijebb tud menni.

Én is csak amatőr fejjel okoskodok, de ahogy írta csak egy-egy ponton szorul, abból gondolom, hogy a dob tojás.
Link to comment
Megosztás:

Az valamilyen szinten jogos egyébként, hogy először egy ponton szorul legalábbis a kézifék esetén, mivel ott csak az egyik felét húzod, s az állítót is tartalmazó kis rúd tolja neki a másik felét is a dobnak, az persze más kérdés, hogy a munkahenger elvileg mindkét betétet tolja, de olyankor is szerepet kap az állítórúd, s az tekeredik tovább ha a betét kijebb tud menni.

Oké, hogy először csak egyik ponton szorul da ha szabályos a dob akkor ez folyamatos fékezésként jelentkezik, ha tojás akkor van az a pulzálló csikorgás ahogy írtad.

Link to comment
Megosztás:

Kétszer nem nézte volna el, sőt egyszer sem, az adott szervíznek szerintem az a szerelő a fékes szakija, minden célszerszám van nekik, s pl. 2 különféle beragadás-gátló spray-vel rakta össze (pl. a betét alá ilyen fehéres kerámiás izével), mindent rozsdátlanított, megtisztított alaposan, stb. Ez szerintem nem egy szokványos hiba lesz, s pont ezért igazából a szerelővel még ezek után sincs bajom, a kérdés az az, hogy a főnökük hajlandó lesz-e ezt elismerni, vagy azt, hogy valamelyik általuk adott alkatrész nem jó, s ennek megfelelően korrektül állni a dologhoz. Ha nem akkor viszont balhézni fogok, mert ezúttal tényleg tökéletes fékkel akarok eljönni, s nem hagyom annyiban a dolgot.

Én, amatőr fejjel ugyan, de nem lennék olyan biztos abban hogy a dob a hibás. Amikor én cseréltem valamit rosszul tettem vissza(mondom hogy nem értek hozzá :huh: ) mert én nem számitottam ennyi alkatrészre(az exSkodámból indultam ki). Persze, ők szerelők, de ők is emberek. Egy rugó máshova van akasztva, vagy mittoménmi, és már nem is működik úgy ahogy kellene. Szerintem ilyet "benézhet" egy autószerelő is.
Link to comment
Megosztás:

Az valamilyen szinten jogos egyébként, hogy először egy ponton szorul legalábbis a kézifék esetén, mivel ott csak az egyik felét húzod, s az állítót is tartalmazó kis rúd tolja neki a másik felét is a dobnak, az persze más kérdés, hogy a munkahenger elvileg mindkét betétet tolja, de olyankor is szerepet kap az állítórúd, s az tekeredik tovább ha a betét kijebb tud menni.

Az önállitós? Én úgy tudom(lehet rosszul) hogy nem az. Van egy olyan hajlitgatott lemez rész amit feszit egy kis rugó és az rögziti a beállitott távolságot, nem? Az beleakad abba a ricces/fogazott állitócsavarba és nem engedi elforogni,. Vagy épp az tekeri tovább ha szükséges? Bevallom, nem értem a működését. Erre kiváncsi lennék. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Önállítós, tuti, s jól mondod az a lemez tekeri azt az állító részt ha tovább tud menni a betét (azaz kopottabb a fék).

Az önállitós? Én úgy tudom(lehet rosszul) hogy nem az. Van egy olyan hajlitgatott lemez rész amit feszit egy kis rugó és az rögziti a beállitott távolságot, nem? Az beleakad abba a ricces/fogazott állitócsavarba és nem engedi elforogni,. Vagy épp az tekeri tovább ha szükséges? Bevallom, nem értem a működését. Erre kiváncsi lennék. :huh:
Link to comment
Megosztás:

Ez valószínű, viszont ez is csak azt erősíti, hogy rossz az a dob, hiszen egy hosszú hegyi úton nyáron is felmelegdhetne ennyire, vagy akár jobban is. Ha lezárul a történet és kiderül, hogy ez a baj majd megírom, hogy milyen típus volt, hogy messze el tudjátok kerülni.

Oké, hogy először csak egyik ponton szorul da ha szabályos a dob akkor ez folyamatos fékezésként jelentkezik, ha tojás akkor van az a pulzálló csikorgás ahogy írtad.
Link to comment
Megosztás:

Najó akkor mégis elmondom: a forrás a Csergő (ezzel tehát utaltam a szervízre is), ott ez egy 6.2k/db áron futó aftermarket jelű dob (tehát nincs meg, hogy ki a gyártó). Ettől még persze mindig lehet, hogy jó ez a dob, de nem hiszem, szemre is olyan mintha lenne benne egy kicsi kajszaság, a kérdés csak az, hogy ezt hogyan lehet mérni. Viszont náluk ezen kívül ahogy nézem csak gyári dob van 17k/db-ért, ami azért kicsit sok (ha azt nézem, hogy pl. tárcsában a Brembo olcsóbb és jobb, valszeg a dob is ilyen) de mostmár nem érdekel, legyen gyári, de persze levonva belőle a régi dob ára.

Sztem a dob volt gyenge minőségű, nem muszáj Brembo-t hajtani, jó a Zimmermann is.
Link to comment
Megosztás:

Az önbeálló hibája az egész,sajnos cserélni kell,tudom,nem olcsó móka.

Anno a corsán Losival ugyanígy szívtunk.

Hiába tünt ránézésre jónak,nem úgy működött ahogy kellett volna.

Kézifék köteled mennyire könnyen mozog?

Mondjuk ennyi melegedés után a dobok is vetemedhetnek már...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.