Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Gyenge volt Zolika, gyúrjál még egy kicsit.

Amúgy nem értem még mindig, hogy miért van leköpve a dobfék.Ha valaki jól rakja össze jó a fékhatása is.

Tényleg műpadló, én csináltam. :)

Sohasem szóltam le a fékhatását, csak az én véleményem szerint ha már szép alufelni akkor tárcsa legyen alatta, azzal néz ki igazán jól. B)

Én sem a hangszert festegettem

Dobbal kezdtük a csevejt...csak valaki átnyergelt féknyeregre... :D

Link to comment
Megosztás:

Felni alól kilátszik a dob... hát ezért biztosan nem cseréltem volna le a dobféket... karbantartás javítás viszont sokkal könyebb a tárcsás hátsóféken, mint a dobon, leszámítva azt, hogy berohadhat a féknyeregben a munkahenger, mert akkor cumi.

Festéről meg annyit, hogy lehomokszórtam őket, lefestettem, majd meglátom medig bírják, de azt érdekesség képpen elmondom, hogy a lemezfelni festésére rá kellett javítani egy helyen, és nem vettem le, mert csak egy fújásnyi volt csak, és ott átment lukon, és a féknyeregre is jutott festék. Ismétlem, csak egy fújás volt, tehát egy réteg, és két éve ott van az a festékréteg a nyergen... se csiszolva se semmi B)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Segítenétek abban, hogy milyen márkájú tárcsát, fékbetétet és fékolajat érdemes venni? Mert nemsokára valszeg időszerű lesz. Elkezdtem olvasni a fórumot de az elmúlt 4év hozzászólásokkal, nem igazán végeznék mostanában! B) Gyíkot néztem de abba márka/típus nincs.

Ha estetleg írtok márkát akkor azon belül ha van típus akkor azt is légyszi!

Előre is köszönöm! :D

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Segítenétek abban, hogy milyen márkájú tárcsát, fékbetétet és fékolajat érdemes venni? Mert nemsokára valszeg időszerű lesz. Elkezdtem olvasni a fórumot de az elmúlt 4év hozzászólásokkal, nem igazán végeznék mostanában! B) Gyíkot néztem de abba márka/típus nincs.

Ha estetleg írtok márkát akkor azon belül ha van típus akkor azt is légyszi!

Előre is köszönöm! :D

Hali

Az enyémbe most raktam Brembo /08.4475.10/ tárcsákat és Ferodo /FSL732/ betéteket. Semmi extra, bőven elég ez. Fékfolyadékból teljesen mindegy a márka, DOT4-es legyen.

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=003c32b71...&aid=159661

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=1d1e1e8ca...&aid=159661

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Brembo tárcsám van elől. Milyen betétet ajánlotok hozzá? Most ATE van és az enyhe fékezésnél nyikorog meg ragadhatna kicsit jobban. Inkább puha betétet szeretnék ami jól fog, az kopjon, ne a tárcsa. Nem baj ha porol, csak fogjon hidegen-melegen és legyen csendes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Brembo tárcsám van elől. Milyen betétet ajánlotok hozzá? Most ATE van és az enyhe fékezésnél nyikorog meg ragadhatna kicsit jobban. Inkább puha betétet szeretnék ami jól fog, az kopjon, ne a tárcsa. Nem baj ha porol, csak fogjon hidegen-melegen és legyen csendes.

A textar betéteim a brembo tárcsákkal úgy kussolnak, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. B) Amúgy nem tudom mit értettél puha betét alatt. :D A tárcsa meg ugyanúgy kopik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Brembo tárcsám van elől. Milyen betétet ajánlotok hozzá? Most ATE van és az enyhe fékezésnél nyikorog meg ragadhatna kicsit jobban. Inkább puha betétet szeretnék ami jól fog, az kopjon, ne a tárcsa. Nem baj ha porol, csak fogjon hidegen-melegen és legyen csendes.

Ha a hang ennyire zavar, akkor Ferodo-t egészen biztosan ne :( :D Gyönyörű hangja van az ugyan olyan márkájú tárcsával is, meg előtte hallgattam még egy garnitúrát Meyle-n is. Ennek mindegy mire van téve, zenél és kész :) Viszont meg lehet állni vele B)

Link to comment
Megosztás:

A textar betéteim a brembo tárcsákkal úgy kussolnak, ahogy az a nagykönyvben meg van írva. B) Amúgy nem tudom mit értettél puha betét alatt. :D A tárcsa meg ugyanúgy kopik.

Milyen a fékhatás azzal a párosítással?

Nekem az autós boltban mondták, hogy ez puhább (jobban kopik) az meg keményebb (lassabban kopik, és jobban eszi a tárcsát). Vagy ez csak paraszt vakítás?

Link to comment
Megosztás:

Nem is akarok spórolni. De igyekszem a legjobb ár/teljesítmény arányú termékeket kiválasztani.

Ennek fényében a Textárt jónak gondolom.

Textar+brembo kombinációt ajánlom. :D

Nekem a Delhi-szettel nincs semmi gondom már vagy 5-6 éve... :)

Nincs hangja, fékez ha kell... :(

Majd ha érkezik a kopáshatárhoz, akkor fog szólni, de rendesen. B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Brembo tárcsám van elől. Milyen betétet ajánlotok hozzá? Most ATE van és az enyhe fékezésnél nyikorog meg ragadhatna kicsit jobban. Inkább puha betétet szeretnék ami jól fog, az kopjon, ne a tárcsa. Nem baj ha porol, csak fogjon hidegen-melegen és legyen csendes.

Ha csak azért akarod cserélni, mert nyikorog, arra van megoldás.

Szedd ki a betéteket, és reszelővel törd le a tárcsára merőleges sarkait. A nyikorgást megoldja, feltéve, ha nem kopottak még, és amúgy is cserés lenne. B)

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy F-es betegség, de nem vagyok megelégedve a fékhatással. Igazából sosem voltam... Lehet-e, érdemes-e nagyobb átmérőjű tárcsát és betéteket venni egy 1.4NZ-be, úgy hogy ne kelljen átalakítani semmit?

A dobféket érdemes megbolygatni? Most 80.000km van a kocsiban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.