Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Így, hogy a dobnak már nincs válla, az utánállítót szépen rá tudtam állítani és a kézifékkar első kattanásnál már nem tudom kézzel megmozdítani egyik hátsó kereket sem felemelt autónál.

Úgy rémlik szabályosan 2-3. kattanásra kell megfognia a kocsit.

Nem tudja valaki véletlenül hogyan kell szétszedni az első fékmunkahengert? Sikeresen eltéptem a porvédő gyűrűt, gondoltam akkor már felújítom. Az Unixban meg kellett rendelni, délutánra jön meg. Én úgy láttam, csak kifele jöhet a dugattyú, gondolom addíg nyomom a féket, amíg ki nem tolja. Vagy tévedek? Mire visszaértem kismocival a kutya ellopta az egyik kerékcsavaromat, de szerencsére megtaláltam. :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy rémlik szabályosan 2-3. kattanásra kell megfognia a kocsit.

Nem tudja valaki véletlenül hogyan kell szétszedni az első fékmunkahengert? Sikeresen eltéptem a porvédő gyűrűt, gondoltam akkor már felújítom. Az Unixban meg kellett rendelni, délutánra jön meg. Én úgy láttam, csak kifele jöhet a dugattyú, gondolom addíg nyomom a féket, amíg ki nem tolja. Vagy tévedek? Mire visszaértem kismocival a kutya ellopta az egyik kerékcsavaromat, de szerencsére megtaláltam. :)

Karmantyúkkal vigyázz, nehogy eltépd, vagy megsértsd.

Link to comment
Megosztás:

Ami benn van a hengerben található nútban. Persze a porvédőnek sem használ.

Aha már rájöttem, kicsit mókás volt összerakni, meg szemre felesleges is volt cserélni, de már mindegy. A féknyereg csapja viszont nem kottyan az új gumibetétben, úgyhogy végülis jó, hogy cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Ma hazafelé megint éreztem azt a rángatást fékezéskor, mint a tárcsák felszabályzása előtt. Még nem annyira intenzív, de mikor már csak gurulok folyamatos fékezés mellett olyan érzés, mintha egyszer fogna egyszer nem.

Létezik ennyire gagyi tárcsa, vagy lehet más oka is, hogy hullámosodik? Kb. 4000 km-et mentem velük a szabályzás óta... :)

Link to comment
Megosztás:

Ma hazafelé megint éreztem azt a rángatást fékezéskor, mint a tárcsák felszabályzása előtt. Még nem annyira intenzív, de mikor már csak gurulok folyamatos fékezés mellett olyan érzés, mintha egyszer fogna egyszer nem.

Létezik ennyire gagyi tárcsa, vagy lehet más oka is, hogy hullámosodik? Kb. 4000 km-et mentem velük a szabályzás óta... :)

Szerintem létezhet gagyi tárcsa is. Féknyereggel nem lehet bibi? Mittodomén deformálódott, vagy nagyon kopott a csapja, és befeszül...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem létezhet gagyi tárcsa is. Féknyereggel nem lehet bibi? Mittodomén deformálódott, vagy nagyon kopott a csapja, és befeszül...

Nem tom. Amikor szabályoztattam a tárcsákat megnéztem a nyergeket is, de szemre, mozgatásra semmi extra.

Nem is volt vele baj......eddig, de megint kezdődik. :)

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a fékhatásmérés, végülis jobb lett, de nem az igazi. A jó hír, hogy a hátsó fékkel már nem kell törődnöm, a rossz, hogy szedhetem megint szét az elejét.

332290.jpg

Rendes volt a srác, gyötörte egy kicsit, vasalta de csak rosszabb lett. 3X megnézte az elsőt.Azt mondta vegyem le a tárcsákat taakarítsam le rendesen az agyat, meg nézzem át az úszónyerget, illetve takarítsam ki a betétek csúszó helyét. Igazából már mind megcsináltam, de akkor most bejátszik mégegyszer+ mégegy légtelenítés. Aztán már nem tom mit csináljak vele. :) De a hátulja legalább jó.

Link to comment
Megosztás:

Tudom hülye kérdés, de egyformák a betétek? (Itt is segíthet az oldalak cseréje)

A munkahenger megjáratásához nem kell kivenni a dugattyút, akkor légteleníteni sem kell, bár leginkább ez szokott eltérést adni. 1 próbát megér. :)

Link to comment
Megosztás:

Tudom hülye kérdés, de egyformák a betétek? (Itt is segíthet az oldalak cseréje)

A munkahenger megjáratásához nem kell kivenni a dugattyút, akkor légteleníteni sem kell, bár leginkább ez szokott eltérést adni. 1 próbát megér. :D

Egyformának kell lenniük, egyszerre vetem őket egy helyen, ugyanolyan volt a dobozuk. A munkahengert teljesen szétszedtem, kapott új tömítést, porvédőt, a nyereg új gumicsúszkában mászkál. Holnap az lesz, hogy szétszedem mégegyszer a szarabbikat, megcsiszolom a betétek csúszkáló felületét a nyeregben, és megkenem rézpasztával, és ezt az oldalt mégegyszer légtelenítem. Már nem kell olyan sokat lefaragni, csak pár %-ot. Nem értem, mitől lehet az eltérés. :)

Link to comment
Megosztás:

Egyformának kell lenniük, egyszerre vetem őket egy helyen, ugyanolyan volt a dobozuk. A munkahengert teljesen szétszedtem, kapott új tömítést, porvédőt, a nyereg új gumicsúszkában mászkál. Holnap az lesz, hogy szétszedem mégegyszer a szarabbikat, megcsiszolom a betétek csúszkáló felületét a nyeregben, és megkenem rézpasztával, és ezt az oldalt mégegyszer légtelenítem. Már nem kell olyan sokat lefaragni, csak pár %-ot. Nem értem, mitől lehet az eltérés. :)

Dobozuk?

1 dobozban kell lennie a 4db-nak, csak így garantálható az egyforma súrlódási tényező.

Link to comment
Megosztás:

Egyformának kell lenniük, egyszerre vetem őket egy helyen, ugyanolyan volt a dobozuk. A munkahengert teljesen szétszedtem, kapott új tömítést, porvédőt, a nyereg új gumicsúszkában mászkál. Holnap az lesz, hogy szétszedem mégegyszer a szarabbikat, megcsiszolom a betétek csúszkáló felületét a nyeregben, és megkenem rézpasztával, és ezt az oldalt mégegyszer légtelenítem. Már nem kell olyan sokat lefaragni, csak pár %-ot. Nem értem, mitől lehet az eltérés. :)

Wartburgnál a munkahengerek tömítéseivel szívtunk 1x... csak az egyik oldalon cseréltük,mert szivárgott... és ez okozott eltérést... Hazahoztuk, kicseréltük az összeset, és úgy meg már jó volt... (lehet közben kicsit megmozgattuk az alkatrészeket is...)

Link to comment
Megosztás:

Egyformának kell lenniük, egyszerre vetem őket egy helyen, ugyanolyan volt a dobozuk. A munkahengert teljesen szétszedtem, kapott új tömítést, porvédőt, a nyereg új gumicsúszkában mászkál. Holnap az lesz, hogy szétszedem mégegyszer a szarabbikat, megcsiszolom a betétek csúszkáló felületét a nyeregben, és megkenem rézpasztával, és ezt az oldalt mégegyszer légtelenítem. Már nem kell olyan sokat lefaragni, csak pár %-ot. Nem értem, mitől lehet az eltérés. :)

Légtelenítsd azért mindkét oldalt, és legalább addig is együtt "dolgozol" az asszonnyal. ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Dobozuk?

1 dobozban kell lennie a 4db-nak, csak így garantálható az egyforma súrlódási tényező.

Biztos így volt, már nem emlékszem, mert cseréltem akkor mindent elől-hátul csak az első munkahengereket nem.

Wartburgnál a munkahengerek tömítéseivel szívtunk 1x... csak az egyik oldalon cseréltük,mert szivárgott... és ez okozott eltérést... Hazahoztuk, kicseréltük az összeset, és úgy meg már jó volt... (lehet közben kicsit megmozgattuk az alkatrészeket is...)

Most cseréltem mindkét oldalon tömítést is, de igazából jó volt a régi is.

Légtelenítsd azért mindkét oldalt, és legalább addig is együtt "dolgozol" az asszonnyal. ;) :D

Most a szomszéddal játszom le, az asszony nem tapossa elég keményen. :)

Link to comment
Megosztás:

Megvolt a fékhatásmérés, végülis jobb lett, de nem az igazi. A jó hír, hogy a hátsó fékkel már nem kell törődnöm, a rossz, hogy szedhetem megint szét az elejét.

http://kep.psharing.com/332290.jpg

De a hátulja legalább jó.

Ez azt jelenti, hogy a kézifékbowden csere megoldotta a kézifék eltérésed is? Mert akkor én is cserélek. :)

Link to comment
Megosztás:

Ez azt jelenti, hogy a kézifékbowden csere megoldotta a kézifék eltérésed is? Mert akkor én is cserélek. :)

Szerintem igen, mert 52%-ról 23-ra csökkent az eltérés. Pedig szemre a régi bowden is jó volt, nem szorult, meg ilyesmi, csak a rugó volt rozsdás a dobban, lehet ennyit számítt.

Link to comment
Megosztás:

Ma hazafelé megint éreztem azt a rángatást fékezéskor, mint a tárcsák felszabályzása előtt. Még nem annyira intenzív, de mikor már csak gurulok folyamatos fékezés mellett olyan érzés, mintha egyszer fogna egyszer nem.

Létezik ennyire gagyi tárcsa, vagy lehet más oka is, hogy hullámosodik? Kb. 4000 km-et mentem velük a szabályzás óta... :)

És tuti az eleje ráz ? Nekem ugyanez volt hátul. Egyszer 150-ről lassítottam pici fékezéssel, és úgy berázott hogy remegtek az ablakok hátul... :D

És nekem is szabályzott dobom van hátul. Aztán szétszedtem, dob pofa megcsiszol, azóta elmúlt.

Link to comment
Megosztás:

És tuti az eleje ráz ? Nekem ugyanez volt hátul. Egyszer 150-ről lassítottam pici fékezéssel, és úgy berázott hogy remegtek az ablakok hátul... :)

És nekem is szabályzott dobom van hátul. Aztán szétszedtem, dob pofa megcsiszol, azóta elmúlt.

Tuti. Kipróbáltam....csak kézifékkel fékezve semmi baja. Így kezdte szabályzás előtt is, mennek a kukába a tárcsák betétestől és kapja a jól bevált brembo-textar párost.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: nagyobb tempóról való fékezéskor(140) rázkódik az autó eleje(kézifékkel nem ráz). A tárcsák 1.5 éve lettek cserélve, 236-os tömör brembo tárcsákra, a betétek akkor textarra lettek lecserélve, az autó 15 ezret futott AZÓTA. Már a cserét követően is megfigyeltem ezt a jelenséget, részint ezért cseréltem le. Mostanra talán fokozódott a jelenség, ezért írok. mi lehet a gond? A tárcsáknak nincs válla, a kormány nem húz el fékezéskor. Okozhatja tárcsák kopottságán ("hasasságán") kívül egyéb alkatrész hibája ezt a rázkódást?

Köszi:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A problémám a következő: nagyobb tempóról való fékezéskor(140) rázkódik az autó eleje(kézifékkel nem ráz). A tárcsák 1.5 éve lettek cserélve, 236-os tömör brembo tárcsákra, a betétek akkor textarra lettek lecserélve, az autó 15 ezret futott AZÓTA. Már a cserét követően is megfigyeltem ezt a jelenséget, részint ezért cseréltem le. Mostanra talán fokozódott a jelenség, ezért írok. mi lehet a gond? A tárcsáknak nincs válla, a kormány nem húz el fékezéskor. Okozhatja tárcsák kopottságán ("hasasságán") kívül egyéb alkatrész hibája ezt a rázkódást?

Köszi:

Hát olyan sok okosságot nem nagyon lehet mondani, ami az elmúlt hsz-okban már nem hangzott volna el (olvasgass egy picit vissza), vagy ne tudnád már.

Egyébként nekem rendesen hullámosak a tárcsáim (2 évvel ezelőtt is 15% volt padon a fékerőingadozás), de én még sohasem mentem 140-et az enyémmel, úgy hogy nem tudok nyilatkozni erről a sebesség tartományról való fékezésről :) :D .

Egyébként több szempontból is aggályos a 140-ről kézifékkel lassítás. Egyrészről baromira balesetveszélyes, másrészről pedig megégetheted a fékpofákat, hogy miért azt most nem részletezem.

Link to comment
Megosztás:

A problémám a következő: nagyobb tempóról való fékezéskor(140) rázkódik az autó eleje(kézifékkel nem ráz). A tárcsák 1.5 éve lettek cserélve, 236-os tömör brembo tárcsákra, a betétek akkor textarra lettek lecserélve, az autó 15 ezret futott AZÓTA. Már a cserét követően is megfigyeltem ezt a jelenséget, részint ezért cseréltem le. Mostanra talán fokozódott a jelenség, ezért írok. mi lehet a gond? A tárcsáknak nincs válla, a kormány nem húz el fékezéskor. Okozhatja tárcsák kopottságán ("hasasságán") kívül egyéb alkatrész hibája ezt a rázkódást?

Azért pár lehetőség még ha azt mondjuk a fék rendben is van:

- gumi kiegyensúlyozatlanság

- gumi alakhiba (még ha ki is van egyensúlyozva ez is okozhat rázkódást)

- felni hiba

- kerékcsapágy játék

- gyenge lengéscsillapító

- hibás futómű alkatrész (gömbcsukló, szilent)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

94-es 5 ajtós F Astrámon szeretnék a kézifékkaron állítani, mert csak 6-7. kattanásra fog. Csak alulról lehet ezen állítani? Szétszedtem belülről, de nem látunk olyan csavart, amihez így hozzáférnénk.

Esetleg ha vki a szervízkönyvből az ide vonatkozó részt belinkelné, azt is megköszönném.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

94-es 5 ajtós F Astrámon szeretnék a kézifékkaron állítani, mert csak 6-7. kattanásra fog. Csak alulról lehet ezen állítani? Szétszedtem belülről, de nem látunk olyan csavart, amihez így hozzáférnénk.

Esetleg ha vki a szervízkönyvből az ide vonatkozó részt belinkelné, azt is megköszönném.

Köszi!

hátul a hídnál középtájt lehet állítani, ahol megy a bóóóvden. Fékbetéteket, után állítót nézd meg a dobon belül azért. (vekin így van szerintem astran is)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.