Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Nem erőltetném. :)

Calibra felni kissé öregíti az autót. :D

Én is így kezdtem. Nem kell ültetés, max 15ös gyári felni.. :D

Én elég erősen hajlok a gyári megoldások felé, van is 4db 6küllős G astra felnim, feketék, nagyon szépek, és az talán optimális lenne a 256os tárcsához. A HarryHausenektől meg akkor megválnék.

1.4alá a 17es felniket sokkal nehezebben hajtja a motor. 1.4 ekotek 14es acéllal dolgozik igazán szépen, még gyoruslni is tud, 17es felnikkel max krúzolni lehetne. Bár mutatós a 17"

Link to comment
Megosztás:

Én elég erősen hajlok a gyári megoldások felé, van is 4db 6küllős G astra felnim, feketék, nagyon szépek, és az talán optimális lenne a 256os tárcsához. A HarryHausenektől meg akkor megválnék.

1.4alá a 17es felniket sokkal nehezebben hajtja a motor. 1.4 ekotek 14es acéllal dolgozik igazán szépen, még gyoruslni is tud, 17es felnikkel max krúzolni lehetne. Bár mutatós a 17"

Te tudod mit szeretnél, én nem döntök helyetted.

Link to comment
Megosztás:

Nem érdemes hátulra tárcsával vesződni. Annyit nem hoz a fékhatásban, mint az első cseréje 256 hűtöttre. Főleg, hogy uj a hátsó cuccod.

Nem akkora vesződség...

Megvesz, 4csavar leszed, felrak, új fékcső (esetleg régi meghajlít) +kézifékkötél, használ, örül... :)

Link to comment
Megosztás:

Tegnapi cumi:

tolatok ki a parkolóból, lépek a fékre ééés reccs, kocsi megállt mint a szög. Azt hittem kitört a kerék, de nem. Hátra egyáltalán nem lehetett menni vele, előre még vissza tudtam állni.

Telefon, autómentőre felcibálás este nyolckor (ma nem tudtam menni dolgozni). A bal-hátső egyik ferrodol levált a vasról (gyári). Csere. 26-ba fájt a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Tegnapi cumi:

tolatok ki a parkolóból, lépek a fékre ééés reccs, kocsi megállt mint a szög. Azt hittem kitört a kerék, de nem. Hátra egyáltalán nem lehetett menni vele, előre még vissza tudtam állni.

Telefon, autómentőre felcibálás este nyolckor (ma nem tudtam menni dolgozni). A bal-hátső egyik ferrodol levált a vasról (gyári). Csere. 26-ba fájt a dolog.

Ilyen sajnos előfordul....

Link to comment
Megosztás:

Tegnapi cumi:

tolatok ki a parkolóból, lépek a fékre ééés reccs, kocsi megállt mint a szög. Azt hittem kitört a kerék, de nem. Hátra egyáltalán nem lehetett menni vele, előre még vissza tudtam állni.

Telefon, autómentőre felcibálás este nyolckor (ma nem tudtam menni dolgozni). A bal-hátső egyik ferrodol levált a vasról (gyári). Csere. 26-ba fájt a dolog.

A "gyári" hogyan tud leválni? (Mert az szegecselt.)

Link to comment
Megosztás:

Tegnapi cumi:

tolatok ki a parkolóból, lépek a fékre ééés reccs, kocsi megállt mint a szög. Azt hittem kitört a kerék, de nem. Hátra egyáltalán nem lehetett menni vele, előre még vissza tudtam állni.

Telefon, autómentőre felcibálás este nyolckor (ma nem tudtam menni dolgozni). A bal-hátső egyik ferrodol levált a vasról (gyári). Csere. 26-ba fájt a dolog.

Hehe, köszöntelek a klubban. Én egy hónapja jártam így.

Aztán közben szerelő megcsinálta, és kiderült, hogy a másik oldalon mindkettő le volt szakadva már egy ideje...

Link to comment
Megosztás:

Itt is még gyári (igaz, nem sok van már a pofából), de nekem szögelt és a GM is benne van.

Nem figyeltem a GM jelet. Ez 2002-ben velünk gurult ki a szalonból, szóval biztos a gyárban rakták bele.

Nem néztem meg jobban olyan pipa vagyok, hogy nem tudtam menni melózni miatta, csak bebacctam a csomagtartóba. Majd holnap.

Link to comment
Megosztás:

Nem figyeltem a GM jelet. Ez 2002-ben velünk gurult ki a szalonból, szóval biztos a gyárban rakták bele.

Nem néztem meg jobban olyan pipa vagyok, hogy nem tudtam menni melózni miatta, csak bebacctam a csomagtartóba. Majd holnap.

Évjárat társ. :) Nekem is még gyári a hátsó fékem. :D Oda még nem volt piszkálva. :D Nem vagyok egyedül :D

Link to comment
Megosztás:

helló tud vki abba segíteni hogy a jobb hátsó dobot nem tudom levenni ha kopácsolom meg feszegetem akkor huzza a betéteket is felemelve az autó kerekét nehezen tudom frgatni kézifék meg van lazítva teljesen a másik oldal szépen lecsúszik 2 éve cseréltem párba betétek+dob ha leveszem meglátám a hibát meg javítanám csak egyenlőre a levétel okozgondot! vkinem vmi ötlet?

Link to comment
Megosztás:

helló tud vki abba segíteni hogy a jobb hátsó dobot nem tudom levenni ha kopácsolom meg feszegetem akkor huzza a betéteket is felemelve az autó kerekét nehezen tudom frgatni kézifék meg van lazítva teljesen a másik oldal szépen lecsúszik 2 éve cseréltem párba betétek+dob ha leveszem meglátám a hibát meg javítanám csak egyenlőre a levétel okozgondot! vkinem vmi ötlet?

Valszeg vállas már a dob, a hátulján van egy gumidugós lyuk, ott bebökve csavarhúzóval, és oldalra mozgatva segithet leszedni. Arra figyelj, hogy egyszerre húzd a dobott, ne billenjen el egyik oldalra sem.

Link to comment
Megosztás:

helló tud vki abba segíteni hogy a jobb hátsó dobot nem tudom levenni ha kopácsolom meg feszegetem akkor huzza a betéteket is felemelve az autó kerekét nehezen tudom frgatni kézifék meg van lazítva teljesen a másik oldal szépen lecsúszik 2 éve cseréltem párba betétek+dob ha leveszem meglátám a hibát meg javítanám csak egyenlőre a levétel okozgondot! vkinem vmi ötlet?

Finoman ütögesd a dob peremét körbe-körbe, miközben próbálod lefelé húzni. Enyém is nehezem jön le pedig ősszel tettem föl, tehát még nem vállas, mint Zotya írta. Jelen esetben csak az erőszak segít sajnos. Valszeg a rugókészletet is ki kell cserélnem tavasszal, mert már biztosan elfáradtak, azokat nem cseréltem ősszel. :)

Link to comment
Megosztás:

Finoman ütögesd a dob peremét körbe-körbe, miközben próbálod lefelé húzni. Enyém is nehezem jön le pedig ősszel tettem föl, tehát még nem vállas, mint Zotya írta. Jelen esetben csak az erőszak segít sajnos. Valszeg a rugókészletet is ki kell cserélnem tavasszal, mert már biztosan elfáradtak, azokat nem cseréltem ősszel. :)

Ez nem igaz!!! Nem erőszakkal kell levenni hanem ahogy Zotya is írta a hátsó gumidugót kivéve, a lyukon benyúlva az utánállítót kell piszkálni amig visszaenged annyira, hogy ne okozzon gondot a váll.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.