Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gyári rádió


Recommended Posts

Elsőként megpróbálkoznék egy fejtisztítással, van erre a célra való optikatisztító lemez, ill. tisztító folyadék. Ha ez nem segít, lehet megadta magát a fej, vagy megtört a kábele. Nincs esetleg annak is valami biztonsági kódja, mint a rádiónak?

Jaj, csak azt ne. :D

A mai meghajtók elég jól védettek a por behatolása ellen, inkább megpróbálkoznék egy fókusz állítással. De ha fejtisztítás, akkor kis vatta vagy fültisztító és alkoholba bemártva letakarítani foltmentesre.

Link to comment
Megosztás:

Jaj, csak azt ne. :D

A mai meghajtók elég jól védettek a por behatolása ellen, inkább megpróbálkoznék egy fókusz állítással. De ha fejtisztítás, akkor kis vatta vagy fültisztító és alkoholba bemártva letakarítani foltmentesre.

Igen, csak ehhez lehet szét kell szedni, a kérdésből ítélve pedig nem hozzáértő userről van szó, ezért írtam az egyszerűbb megoldást.

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak ehhez lehet szét kell szedni, a kérdésből ítélve pedig nem hozzáértő userről van szó, ezért írtam az egyszerűbb megoldást.

Csak anno fateromhoz elég sokszor hoztak CD lejátszót és egyéb optikai eszközt javítani, mert a sok tisztítós CD-ktől telement szőrdarabkával az optika. Mondjuk azt se értem, minek rakták bele hetente kétszer. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok

Lenne egy érdekes problémám. Van egy 96-os Astrank, benne CAR 300-as rádióval. A kijelzőnek a háttérvilágílágítása nem volt okés , mert az egyik égő kiégett, ezért kicseréltem az égőt: kijező ki, égő ki új égő be. A következő hiba jött elő: eddig ha bekapcsoltam a rádiót gyújtás nélkül volt háttérvilágítás, most nincs ha ráadtam a gyújtást volt háttérvilágítás most nincs, ha felkapcsoltam a világítást-lámpákat volt világítás, az most is megvan. Vagyis ha bármit meg akarok nézni a kijelzőn, akkor fel kell hogy kapcsoljam a kocsi világítását... Újra kiszereltem a kijelzőt, kihúztam a vezetéket ami a kijelzőhöz ment, majd vissza beszerelés dátumállítás probléma továbbra is megvan. A gond szerintem az lehetett, hogy mikor kicseréltem a háttérvilágítás izzóit, akkor valahogy okozhattam egy rövidzárlatot-kis fogóval fogtam az izzót aminek két oldala nyitott, nem műanyaggal fedett. Én csak erre tudok gondolni. Segítségeteket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

sziasztok,

Elkészült az Opel CD70 és DVD90 navigációs rendszerekhez a magyarítás. Megfelelő minden Opel modellhez (Astra, Zafira, Combo, Vectra, Sginum, Corsa, Meriva stb.) melyben a CD70 vagy DVD90 multimédia fejegység található, akár színes akár monokróm változatban. A magyarítás a fejegység navigáció része alatti menürendszert és hangot változtatja magyarra (női magyar hang), míg a rádió és a fedélzeti számítógép menüpontjai angol vagy német nyelvűek maradnak. A magyarítás betöltésével együtt a fejegységbe a legújabb szoftver (2007.10.10.) kerül feltöltésre, így ez egyben szoftverfrissítés is. Ez a frissítés CSAK CD70 és DVD90 hez jó, NEM JÓ tehát NCDR és NCDC típusú navikhoz. Akit bővebben érdekel az a www.CARMINAT.hu -n talál infót.

IMAG0369.jpg

IMAG0370.jpg

IMAG0374.jpg

IMAG0363.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
sziasztok ! 2002 combo-ba szeretnék cd 30 mp3-ast beszerelni úgy hogy a gyári kijelző és kormány vezérlés is működjön de a csati nem stimmel mert 2004 től változott. Most ccr 2006-os van benne .

Szia!

Ne próbálkozz vele nagyon-nagyon sok munka,bontás és főleg kábelkötegcsere.Üdv:Miki.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

csütörtökön vettem a fórumon keresztül egy bontott car 300-ast. elvileg működik, bár a kódot még nem sikerült elküldenie az úriembernek, de ez a kisebb gond.

az astrámban egy JVC fejegység volt elég gány módon bekötve, gondolom nem szervíz rakta be, viszont folyamatosan mutatta a dátumot a TID.

Mivel nem volt csatlakozóm a car300hoz, így azt is elkértem, de csak egy csonkot kaptam, gondoltam nem baj, majd szépen beforrasztgatok mindent, szín szerint.

Ez úgy tűnt működik is, de folyamatosan csak a SAFE feliratot látom. Már kezdtem pánikba esni, amikor szétszedtem, és láttam, hogy nem teljesen azonos a csatlakozóm a rádióval. A legszélesebb csatlakozón elvileg a CAR300 bekötése szerint a felső sor bal oldalán lenne 1 csati, majd alatta 3. Nekem pedig a csatlakozón van a felső sorban 2, és alatta is kettő, tehát a diagnose lábhoz nem megy semmi. (ellenben fölötte van egy test szál, átkötve a (-) csatiról.

tud javasolni vki vmit? :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Üdvözlet!

A forumban nem találtam válasz a kérdésemre, mely emígyen hangzik: ha az SC202© rádiót kicserélem CAR 300-asra, az eredeti kijelzőt tudja majd kezelni az "új" rádió? (A kérdés arra vonatkozik, hogy ugyan olyan-e a CAR 300-as és a SC202-es gyári kijelzője.) 93-as ASTRA f-ben szeretném kicserélni a rádiót.

Hálás köszönet:

István

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet!

A forumban nem találtam válasz a kérdésemre, mely emígyen hangzik: ha az SC202© rádiót kicserélem CAR 300-asra, az eredeti kijelzőt tudja majd kezelni az "új" rádió? (A kérdés arra vonatkozik, hogy ugyan olyan-e a CAR 300-as és a SC202-es gyári kijelzője.) 93-as ASTRA f-ben szeretném kicserélni a rádiót.

Hálás köszönet:

István

Szia!

Igen kezelni fogja,legfeljebb ha nem jelenik meg semmi akkor bekapcsolás közben nyomd folyamatosan az 1-3 vagy a 2-4 gombokat.

Üdv:Miki.

Link to comment
Megosztás:

Mivel a mindenfele FM atjatszok/ kazettas atalakitok messze nem a megfelelo hangzasuak, kidobtam a magno reszet egy CAR300-nak, es szereltem helyebe egy sztereo "LINE-IN"-t. Meglepoen szepen szol, kulso lejatszoval (telefon, mp3, ... vagy majd egyszer carPC-vel ;-))

ussek-e ossze egy hogyan-csinald-ot? [fenykep, stb megvan, csak az idom keves, de ha valakit erdekel, raszanom magam)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok.

B vectrámnban gyári car 400as rádió van,de nem tudom a kódját.

Most vettem az autót,jó lenne,ha menni kis zene .)

valaki tudna segíteni? Próbálgattam már pár programot,de nem lett jó sajnos.

Miahamarabbi segítségetek várom,és előre is köszönöm.

Azt nem próbáltad még, hogy kihúzod a helyéről? Hátha ráírták a tetejére... :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem a rádió kézikönyvének egyik lapjára volt ráírva kézzel a kód, opeléktől is elkérheted, de többet kérnek mint amenyiér kapsz egy másik rádiót kódostul bontottan :D Szval nézd meg jól rajta van e esetleg, vagy vhol a kézikönyveknél egy cetlin.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a rádió kézikönyvének egyik lapjára volt ráírva kézzel a kód, opeléktől is elkérheted, de többet kérnek mint amenyiér kapsz egy másik rádiót kódostul bontottan :D Szval nézd meg jól rajta van e esetleg, vagy vhol a kézikönyveknél egy cetlin.

Egyenlőre nem sikerül a kikódolás. Csak azért akarom megtartani,mert szeretném a kormányról vezérelni a rádiót! De szeretnék mp3-at is hallgatni,

amihez lehet venni ilyen kazetta-usb átalakítót..de az elég szar minőség:(

Olyat nem lehet,hogy 2db rádió/mp3 fejegység van a kocsiban? A gyáriról menne a rádió,a másikról az mp3.

Meg azt halotam,hogy van ennek egy cd-s verziója Cdr 500 a neve,és ezt még tudja vezérelni a kormány. Ez igaz? De mondjuk még így is csak cd-t tudnék

hallgatni rtajta.

Váeomaz ötletket,és előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Egyenlőre nem sikerül a kikódolás. Csak azért akarom megtartani,mert szeretném a kormányról vezérelni a rádiót! De szeretnék mp3-at is hallgatni,

amihez lehet venni ilyen kazetta-usb átalakítót..de az elég szar minőség:(

Olyat nem lehet,hogy 2db rádió/mp3 fejegység van a kocsiban? A gyáriról menne a rádió,a másikról az mp3.

Meg azt halotam,hogy van ennek egy cd-s verziója Cdr 500 a neve,és ezt még tudja vezérelni a kormány. Ez igaz? De mondjuk még így is csak cd-t tudnék

hallgatni rtajta.

Váeomaz ötletket,és előre is köszönöm.

Keress olyan szakit aki EPROM-ot tud olvasni, ha kiolvassa a tartalmat, abból ki lehet szedni a kódot, vagy rátölteni egy olyan tartalmat aminek ismered a kódját Pl ezt: http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/161...S%20CAR400.html

ennek 4663 a kódja.

Itt egy kódolvasó az EPROM tartalomhoz:

http://data.hu/get/3868135/Car-Codes.zip

Link to comment
Megosztás:

Csak azért akarom megtartani,mert szeretném a kormányról vezérelni a rádiót

Nekem is úgy van, sony fejegység van benn, és vettem hozzá átalakítót, szval most megy kormányról is. Nem kell ehhez 2 rádió :D Csak egy kábel, kb 10e ft környékén van itthon is meg ebayen is. Csak azt kell nézni rádió vásárlásnál, hogy van e rajta "kormánytávvezérlés előkészítés" vagy vmi ilyesmi. Aztán keresel neten kormánykapcsoló interfészt hozzá, értelemszerűen rádió márka->opel fajtát / sony->opel én esetemben/

Link to comment
Megosztás:

Nekem is úgy van, sony fejegység van benn, és vettem hozzá átalakítót, szval most megy kormányról is. Nem kell ehhez 2 rádió :D Csak egy kábel, kb 10e ft környékén van itthon is meg ebayen is. Csak azt kell nézni rádió vásárlásnál, hogy van e rajta "kormánytávvezérlés előkészítés" vagy vmi ilyesmi. Aztán keresel neten kormánykapcsoló interfészt hozzá, értelemszerűen rádió márka->opel fajtát / sony->opel én esetemben/

Ez a kábeles megoldás érdekelne!

Tudnál ebben segíteni?Mármint szerezni egyet?

Hogy kell használni a kábelt?

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Ez a kábeles megoldás érdekelne!

Tudnál ebben segíteni?Mármint szerezni egyet?

Hogy kell használni a kábelt?

Üdv

Beirod gúgliba, vagy itt körbenézel, megtaláltam a linket ahol vettem, akkor akciós volt. Nem tudom neked milyen rádiód van/lesz.

http://www.audiosystem.mobildata.hu/index....t&Itemid=62

Ez kell sony rádióhoz meg iso csatis opelhez.

Hogy kell használni?:D bedugod az egyik végét a rádióból kijövő kábel iso csatijára, a másikat az opelbe, meg bedugod a kormánykapcsolónak való kábelt a rádióba ami szintén az "interfészen" van. Azután meg úgy megy kormányról mint a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Ez a kábeles megoldás érdekelne!

Tudnál ebben segíteni?Mármint szerezni egyet?

Hogy kell használni a kábelt?

Üdv

Kinéztem ezt a gyönyörűséget a kocsiba:

http://www.arukereso.hu/fejegyseg-c3617/so...tml#description

Akkor ehhez kell egy adapter? Ami opel-sony között működik? Hol találok olyat és hogy kell összehangolni?

köszi

üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Nemrég vásároltam egy Vectát és nagyon rosszul vagy egyáltalán fogta a rádió az állomásokat, ezért kivettem a magnót és megigazítottam az antenna csatlakozását, csak az kerülte el a figyelmem hogy majd kéri a kódot a következő bekapcsoláskor. Kódot persze a régi tulaj sem tud....

Tudna valaki segíteni?

rádió adatai:

PHILIPS ccr600

No.: 09181229

GM0600y1268470

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.