Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Teljesen új vagyok még itt és hát nem igazán tudom hogy hol is kezdjem.A problémám a következő lenne. Hozzájutottam jó pár darab LED-hez ami ha jól tudom akkor valamelyik új Mercedes helyzetjelzőjébe (vagy tompított fényszórójába) való nem tudom pontosan.Megmértem és 2,6V a feszültsége.Na már most ahogy olvasgattam a fórumot akkor az én CORSA-m ( ˇ94 C14NZ 1.4i SWING )műszerfal izzói 12Voltosak és 3Wattosak.Azt szeretném megkérdezni hogy mekkora ellenállást kell elé forrasztanom ahhoz hogy ne égjen ki?Minden izzó helyére csak 1 db ledet szeretnék rakni.Aki tud rá megoldást az msn-en ha tud segítsen már Címem: multis@citromail.hu

Előre is köszi a válaszokat...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok még itt és hát nem igazán tudom hogy hol is kezdjem.A problémám a következő lenne. Hozzájutottam jó pár darab LED-hez ami ha jól tudom akkor valamelyik új Mercedes helyzetjelzőjébe (vagy tompított fényszórójába) való nem tudom pontosan.Megmértem és 2,6V a feszültsége.Na már most ahogy olvasgattam a fórumot akkor az én CORSA-m ( ˇ94 C14NZ 1.4i SWING )műszerfal izzói 12Voltosak és 3Wattosak.Azt szeretném megkérdezni hogy mekkora ellenállást kell elé forrasztanom ahhoz hogy ne égjen ki?Minden izzó helyére csak 1 db ledet szeretnék rakni.Aki tud rá megoldást az msn-en ha tud segítsen már Címem: multis@citromail.hu

Előre is köszi a válaszokat...

Szia!

Na a probléma kicsit bonyolultabb ennél!

1. 14,4 V-tal kell mindenféleképp számolni, ugyanis, a generátor ennyit ad le töltés közben, s 12V-tal számolás esetén kisütheted a ledeket.

2. Szükség van még arra, hogy a ledednek mekkora az áramszüséglete (mértékegység: A vagy mA).

Ezek után már nincs sok dolgod, csak alkalmazni Ohm törvényét, miszerint R = U / I

Az U ez esetben: 14,4-2,6 V, I pedig az áramszükséglet.

pl.: http://www.dmaster.hu/leddrive.htm

Nem minden rész ide tartozik, de középtájt találsz előtét ellenállás számítására példát.

Ja és még valami. Mivel a ledek általában nem diffúz fényt adnak, így nem biztos, hogy megfelelő fényerőhöz fogsz jutni.

Sok sikert: Peti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egyik nap valami kinyomta az FI ( fuel injection ) biztosítékot . Nem tudjátok mi lehet még rákötve erre a biztire? Az ac pumpát lehúztuk és akkor is levágja indításkor... az önindító megy... a motor pörög.... de nem kap benzint... please help

Az injektorokat(4db) vagy ha központi(1db) a befecskendezésed akkor aztat nézd meg. A jól tom olyan 15-20 ohm körül kell mozognia az ellenálláéanak.

Ha az jó, keres vezeték hibát vagy zárlatott. Evvel a hibával jobban jársz, olcsóbb :D

De ha leirod mid van megnézem a pontos adatott menyi az előírt(ohm).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki szeretném olvasni a hibakódokat egy 99-es Corsa B-ből (X10XE). Találtam is leírást, hogy melyik két érintkezőt kellene rövidre zárni hozzá, de az a gondom, hogy az egyik hiányzik az autónkból. Lehetséges lenne, hogy ezt nem lehet villogtatással kiolvasni?

Itt egy kép a csatiról.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ki szeretném olvasni a hibakódokat egy 99-es Corsa B-ből (X10XE). Találtam is leírást, hogy melyik két érintkezőt kellene rövidre zárni hozzá, de az a gondom, hogy az egyik hiányzik az autónkból. Lehetséges lenne, hogy ezt nem lehet villogtatással kiolvasni?

Itt egy kép a csatiról.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Hát sajnos azt már nem lehet, ha jól tudom 96-os verdáktól kezdve ezeket már csak teszterrel azaz hibakód olvasókall lehet kiolvasni, ha nagyon nincs szerencséd akkor már szerviz kódot is kér s csak azután fog neked hibakódot mutani :D

Link to comment
Megosztás:

Hát sajnos azt már nem lehet, ha jól tudom 96-os verdáktól kezdve ezeket már csak teszterrel azaz hibakód olvasókall lehet kiolvasni, ha nagyon nincs szerencséd akkor már szerviz kódot is kér s csak azután fog neked hibakódot mutani :lol:

Köszi szépen a választ, akkor majd máshogy próbálkozom. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem lehet hogy különösen hangzik elsőre, de azért megkérdezem,, Opel Corsa B 1.2i 1993-as évjáratra lehet-e hátra tárcsás megoldású féket felrakni. A dobfékeket kicserélném tárcsásra ha van rá megoldás. Segítsetek légyszi! Ja és egy észrevétel... A középkonzoli izzókat ledekre cseréltem, megfelelő előtét ellenállással, de kb 2 hónap után felmondták a szolgálatot. Elősször csak villogásra lettem figyelmes, majd végleg kialudtak. Ugyanez megfigyelhető volt eredeti helyzetjelző ledekkel is, amik stabilizáltak voltak. Ezekután vékony mini neont építettem be a középkonzolba, és már 6 hónapja kifogástalanul működik. Na ennyi lenne. Fékek ügyében segítsetek ha módotokban áll vmilyen ismeret ezzel kapcsolatban. Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Repedt a tank (nem valószínű) vagy le van lezulva egy bilincs a csatlakozásoknál (inkább erre tippelnék). A pontosabb diagnózishoz és a javításhoz szvsz le kell venni a tankot.

Jaja.Valszeg az üza.tank betöltőnyílásánál öregedett el a cső egy piszikét, és ott kez el folyni, ha tele akarja nyomni a szintet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Corsa B-hez 3 ajtóshoz nem tudnátok véletlenül ajánlani valamilyen első ülést. az az igazság, hogy nem tudom melyiket lehetne beleszerelni, calibra, corsa gsi, f astra, valami sportosabbat, kényelmesebbet szeretnék beletenni barkácsolás nélkül.

a válaszotokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.