Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

ugye ilyenkor nem szabad röhögni :)

kulcs bezárás ako jo mikor nincs még kilincs se jártam igy hehe

De lehet csak halkan.

Már doktorbácsinál van,holnap kiderül mennyire büdös a szar.

A másik élmény a 140km vontatás esőben,hidegben,lemerült aksival.

Na meg fékezni rásegítő nélkül.

Ez a szopás nem a vasgyár.... :D

Link to comment
Megosztás:

A mai nap egy élmény volt

Vezérműszíj szakadás 110-nél.

Majd bezártam a kulcsot.

:D :)

[nem talál szavakat]

Voltam már megközelítőleg hasonló helyzetben, idegbaj határán... Próbáltam magamra ráerőltetni, hogy mennyivel jobb így, mintha valakit elütök, vagy nem sikerül megállnom, vagy bárkinek valami baja esik. Bánja a fene a vasdarabot...

Link to comment
Megosztás:

:D :)

[nem talál szavakat]

Voltam már megközelítőleg hasonló helyzetben, idegbaj határán... Próbáltam magamra ráerőltetni, hogy mennyivel jobb így, mintha valakit elütök, vagy nem sikerül megállnom, vagy bárkinek valami baja esik. Bánja a fene a vasdarabot...

ez így van,senki nem volt a közelembe.

Nem volt baleset veszély,legrosszabb estben motorcsere.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

olyan kérdésem lenne hogy corsa b fékpedál felett van egy "dugóféle" ami elméletileg össze van kötve a féklámpákkal. Na nekem ez van tropára menve és azért nincs féklámpám. Ennek az alkatrésznek mi a neve és esetleg ha vki tudná hogy hol lehet ilyet beszerezni azt megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

olyan kérdésem lenne hogy corsa b fékpedál felett van egy "dugóféle" ami elméletileg össze van kötve a féklámpákkal. Na nekem ez van tropára menve és azért nincs féklámpám. Ennek az alkatrésznek mi a neve és esetleg ha vki tudná hogy hol lehet ilyet beszerezni azt megköszönném.

Hali!!!

Szerintem az alkatrész neve féklámpa kapcsoló.

http://www.unixauto.hu/UnixOnline/Unix_Cik...mp;cMegnNr=1471

Link to comment
Megosztás:

kucu32: köszönöm a segítséget, meg is rendeltem.

Black: A kérdésedre a válasz ,hogy meg lehet oldani, egy kicsit visszább kell olvasni ezen a fórumon és ott elég hosszann megmondják hogy mi a varázsa a dolognak

Hát visszaolvastam találtam is pár hsz-t amiben szó esik a dologról, de semmi konkrétum csak foszlányok, jó lenne egy pár konkrét tény hova és mi kell, pontos lessz e, szal tényleg érdemes beszereznem egy for.szám-os órát mert utánna könnyen összehozható vagy nem érdemes vele foglakozni mert nem működik tökéletesen vagy drága összehozni, szal valami konkrét infó kéne.

Előre is köszönöm a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Hát visszaolvastam találtam is pár hsz-t amiben szó esik a dologról, de semmi konkrétum csak foszlányok, jó lenne egy pár konkrét tény hova és mi kell, pontos lessz e, szal tényleg érdemes beszereznem egy for.szám-os órát mert utánna könnyen összehozható vagy nem érdemes vele foglakozni mert nem működik tökéletesen vagy drága összehozni, szal valami konkrét infó kéne.

Előre is köszönöm a segitséget.

Hli!!!

A fordulatszámmérő bekötése az 1018-as hozzászólásban PankAtis komától szakszerűen le van írva. De az is lehet , hogy a tiedbe gyárilag be van kábelezve , akkor meg csak berakod és kész.

Én ez alapján kötöttem be és minden ok vele. Kell hozzá kb 1,5 méter vezeték és egy kis ( kb 1 óra ) idő.

Nekem tökéletesen működik , a vissszajelzőlámpák is jók.

Próbáld meg , megéri!

Link to comment
Megosztás:

Hli!!!

A fordulatszámmérő bekötése az 1018-as hozzászólásban PankAtis komától szakszerűen le van írva. De az is lehet , hogy a tiedbe gyárilag be van kábelezve , akkor meg csak berakod és kész.

Én ez alapján kötöttem be és minden ok vele. Kell hozzá kb 1,5 méter vezeték és egy kis ( kb 1 óra ) idő.

Nekem tökéletesen működik , a vissszajelzőlámpák is jók.

Próbáld meg , megéri!

Üdv!

Ez a dolog engem is érdekelne! A 1018asban sztem eleve digitális óra volt, nem spirálos. Nekünk viszont spirálos van!

Így is ki lehet cserélni?

G.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ez a dolog engem is érdekelne! A 1018asban sztem eleve digitális óra volt, nem spirálos. Nekünk viszont spirálos van!

Így is ki lehet cserélni?

G.

ha jol emllékszem compibol a zöld szál ami vagy megy orához vagy csak csatlakozoba és nem tovább ako be kell huzni és 1lábra kötni de azt már nem tudom hova talán also sorba.....anyos ülésnél nézd meg mi a szitu a kábelezés terén

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ez a dolog engem is érdekelne! A 1018asban sztem eleve digitális óra volt, nem spirálos. Nekünk viszont spirálos van!

Így is ki lehet cserélni?

G.

Ciao!

Pontosan! Az én vasamban digitális műszer volt. Bár sztem itt most azon van a hangsúly, h. milyen a lábkiosztása régi órádnak. Kapcsolási rajzokból simán kimatekolható, h. melyik kábel hova való. Aztán csak az ECU kapcsolási rajzát kell átnézni, h. honnan kell a jelet elvinni.

üdv, Atis

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Friss Corsa 1.2i 16V X12XE tulajként lenne pár kérdésem:

1. Ha néha néha rángat a kocsi, akkor az légtömegmeérő csere lesz, vagy csak a tisztítása is elég, esetleg más?

2. Honnan tudom meg, hogy van-e benne pollenszűrő ill. ha van akkor hol találom , és ki tudom cserélni?

3. Valamint az is érdekelne, hogy a gyári 165/70R13-tól lehet-e szélesebb gumit rárakni, és ha igen akkor milyet?

Köszi előre is a vaálszokat.

djbahool

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.