Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A kézifékkar az egekben fog, eddig is magasan fogott, de most pláne. Gondoltam rá, hogy a dob állítódott el, de mitől?? Lehet érdemes lenne kidobni a fenébe az egész hátsó féket? Vállas a dob, nem egyenletesen vannak kopva a pofák... G.

A fékpofa kopásától!!

Ugyanis ha az utánállító nem teszi dolgát akkor a kar az egekbe, a pofa távol a dobtól ezáltal mélyen be kell nyomni a pedált........stb stb

Én elvinném a dobot egy esztergályoshoz, azt a bizonyos vállat, leszedetni, sőt még jobban!

Mert amikor szedted le a dobot tuti megszenvedtél vele,(talán még csavarhúzót is használtál) mert a váll elakadt a fékpofába...

Na ennek a jövőbeni probléma kiküszöbölésére javalott ez az eljárás!

és ha már ott van az esztergályosnál akkor egy hangyaf@sznyit szabályozza már föl(persze ha ezt a minimális keretek engedik), ezáltal nem fog ütni sem, meg az ÚJ POFA is jobban reája simúl, és majd fog mint a Zűdföstík!

Vagy olcsóbb megoldás, és házilag kivitelezhető...

Flex elő, kifinomúlt precizitású kézmozdulattal, szépen leköszörülöd a vállat,

40-es vagy 60-as csiszolópapírral a fékpofát meghúzni, és mehet vissza a dob!

Ez, ha nem ütött a dob, akkor a következő fizuig vagy esztergályosig ki kell hogy bírja.. :D

Link to comment
Megosztás:

[...]

Flex elő, kifinomúlt precizitású kézmozdulattal, szépen leköszörülöd a vállat,

40-es vagy 60-as csiszolópapírral a fékpofát meghúzni, és mehet vissza a dob!

Ez, ha nem ütött a dob, akkor a következő fizuig vagy esztergályosig ki kell hogy bírja.. :D

És húzni az utánállítón, ahogy pár oldallal ezelőtt J0hnny leírta. :)

Link to comment
Megosztás:

A fékpofa kopásától!!

Ugyanis ha az utánállító nem teszi dolgát akkor a kar az egekbe, a pofa távol a dobtól ezáltal mélyen be kell nyomni a pedált........stb stb

Én elvinném a dobot egy esztergályoshoz, azt a bizonyos vállat, leszedetni, sőt még jobban!

Mert amikor szedted le a dobot tuti megszenvedtél vele,(talán még csavarhúzót is használtál) mert a váll elakadt a fékpofába...

Na ennek a jövőbeni probléma kiküszöbölésére javalott ez az eljárás!

és ha már ott van az esztergályosnál akkor egy hangyaf@sznyit szabályozza már föl(persze ha ezt a minimális keretek engedik), ezáltal nem fog ütni sem, meg az ÚJ POFA is jobban reája simúl, és majd fog mint a Zűdföstík!

Vagy olcsóbb megoldás, és házilag kivitelezhető...

Flex elő, kifinomúlt precizitású kézmozdulattal, szépen leköszörülöd a vállat,

40-es vagy 60-as csiszolópapírral a fékpofát meghúzni, és mehet vissza a dob!

Ez, ha nem ütött a dob, akkor a következő fizuig vagy esztergályosig ki kell hogy bírja.. :D

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha leszeded a vállat a dob belsejéről, netán fel is szabályoztatod (anyagot veszel le belőle) akkor az a kézifék feljebb fogása mitől feg megjavulni? :) Inkább még feljebb fog fogni, nem? :) Mitől fog megjavulni? Maximum attól, ha új dobot, és/vagy pofát épít be, vagy ha a felszabályozás kompenzálására vastagabb kopó rétegű pofát épít be, esetleg helyrehozza az utánállítót, ha szar. :)

Én régebben a Skodámon szenvedtem sokat a dobfékkel, mert mindig elfosta magát valamelyik tömítés, felváltva a két hátsó keréknél :) Viszont az utánállítással sosem volt gondom. Ha túl fent fogott a kézifék, akkor állítottam egyet a bowdenen :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha leszeded a vállat a dob belsejéről, netán fel is szabályoztatod (anyagot veszel le belőle) akkor az a kézifék feljebb fogása mitől feg megjavulni? :) Inkább még feljebb fog fogni, nem? :) Mitől fog megjavulni? Maximum attól, ha új dobot, és/vagy pofát épít be, vagy ha a felszabályozás kompenzálására vastagabb kopó rétegű pofát épít be, esetleg helyrehozza az utánállítót, ha szar. :)

Én régebben a Skodámon szenvedtem sokat a dobfékkel, mert mindig elfosta magát valamelyik tömítés, felváltva a két hátsó keréknél :) Viszont az utánállítással sosem volt gondom. Ha túl fent fogott a kézifék, akkor állítottam egyet a bowdenen :)

Itt a megoldás! Nem kérdeztél hülyéket, de amiről beszélsz az tized miliméter..(eszterga)

Amúgy azt már most is megcsinálhatod hogy "spanolsz" a bowdenen!

Ne kelljen vállból behúznod a kéziféket!

Már nem emlékszem pontosan hol van a Corsánál, (régen volt) vagy az autó alatt a kézifék kar tájékában egy 13 as kulcsal, vagy belül a k.fék mögött...

De ezt inkább kérdezd meg a "J0hnny" tól!

Link to comment
Megosztás:

Itt a megoldás! Nem kérdeztél hülyéket, de amiről beszélsz az tized miliméter..(eszterga)

Amúgy azt már most is megcsinálhatod hogy "spanolsz" a bowdenen!

Ne kelljen vállból behúznod a kéziféket!

Már nem emlékszem pontosan hol van a Corsánál, (régen volt) vagy az autó alatt a kézifék kar tájékában egy 13 as kulcsal, vagy belül a k.fék mögött...

De ezt inkább kérdezd meg a "J0hnny" tól!

Itt meg az a kerdes, hol fog a pedál ha bent fog akkor utánállito ha tul kopott a dob lehet hogy naxon kint van. Ha kopott a dob és még fel is szabályozzák lehet hogy a pofákat ragasztani kell, meg kell nézni ha belerakod a pofát a dobba passzol-e minimálisat lehet nyujtani a pofán de ha nagyon billeg szamolni kell azzal, hogy amig el nem kopik a pofa közepe nem lesz igazi a fékhatás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy apró problémám. Van egy 96-os c12nz-s corsám. Az a problémám, hogy néha érezhetően kihagy egy-egy ütemet, ami főleg gyorsításnál zavaró. Kivettem a gyertyákat és a gyújtás felőli szélső kissé kormos volt, míg a többi nagyon szépen ki volt égve világosbarnára, már-már fehérre. Raktam bele másik garnitúra gyertyát, de azzal is ugyanaz a helyzet. Van v.kinek ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy apró problémám. Van egy 96-os c12nz-s corsám. Az a problémám, hogy néha érezhetően kihagy egy-egy ütemet, ami főleg gyorsításnál zavaró. Kivettem a gyertyákat és a gyújtás felőli szélső kissé kormos volt, míg a többi nagyon szépen ki volt égve világosbarnára, már-már fehérre. Raktam bele másik garnitúra gyertyát, de azzal is ugyanaz a helyzet. Van v.kinek ötlete?

Ha jól emlékszem az nem elektronikus lehet gyertyakábel elosztófedél vagy rotor probléma de vannak nálam tapsztaltabbak akik jobban benne vannak a corsákba nekem elsöre ez ugrik be ha nem igy van ugy is megköveznek. :-)

Link to comment
Megosztás:

Azért "félek" a dob szabályoztatásától, mert akkor elvileg ragasztott fékpofa kell, azt meg nem szeretném, mert annyira nem bízok benne. Nekem az a gyanúm, hogy a kis fülecske miatt nem tud tartani az utánállító, csak azt nem tudom, hogy a kis fülecskét hogyan tudnám rendes pozícióba rakni. Erre adjatok valami tippet légyszi! Köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Azért "félek" a dob szabályoztatásától, mert akkor elvileg ragasztott fékpofa kell, azt meg nem szeretném, mert annyira nem bízok benne. Nekem az a gyanúm, hogy a kis fülecske miatt nem tud tartani az utánállító, csak azt nem tudom, hogy a kis fülecskét hogyan tudnám rendes pozícióba rakni. Erre adjatok valami tippet légyszi! Köszi! G.

Hát az egy ördögi szerkezet nem a leg megbizhatòbb pontja a kocsonak az a lényege ha nagyon nyilik a pofa az a kis lemez teker egyet a ricnis anyán hogy a pofának ne kelljen akkorát mozdulnia, kézzel is be lehet állitani JOnny egy pár oldallal ezelött leirta hogyan csak neked ezzel az a baj, hogy ha kitekered az állitot a váll miatt nem megy fel a dob ha meg felmegy a dob messze lesznek a pofák, sajnos az utanallito elég nagy hézag után állit egyet. A pedál hol fog mert lehet a kézifékre kell ràtekerni. Kell venni egy gsi hátsó hidat a tácsás. XD

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Meg tudja nekem mondani valaki, hogy mekkora hangszóró (átmérő) van a Corsa B-ben?

Ha jól emlékszem akkor az első ajtókban gyárilag 130mm-esek vannak, de beépítőkerettel lehet bele tenni mindenféle átalakítás nélkül 165mm-eseket. (a hangszóró mélységére kell csak figyelni, hogy a mágnes ne érjen bele a lehúzott ablakba/emelőbe)

Hátul talán 100mm-esek vannak.

Link to comment
Megosztás:

Azért "félek" a dob szabályoztatásától, mert akkor elvileg ragasztott fékpofa kell, azt meg nem szeretném, mert annyira nem bízok benne. Nekem az a gyanúm, hogy a kis fülecske miatt nem tud tartani az utánállító, csak azt nem tudom, hogy a kis fülecskét hogyan tudnám rendes pozícióba rakni. Erre adjatok valami tippet légyszi! Köszi! G.

Nem kell félned a dob szabályozástól, ha tisztában vagy azzal hogy mekkora az új (mm/átmérő)

Mekkora a mostani (mm/átm.) és mekkora az a minimum ameddig lehet "szabályozni/kopni"

Ha ezen a tűréshatárokon belül marad. akkor no fosing irány a bolt és veszel bele egy új fékpofa garnitúrát, mész vele pár kört, használod ahogy szoktad és az össze fog kopni!!

Itt most a szabályozásnál nem arra kell gondolni hogy le vesznek belőle 1 centit!!!!!!!

Neeem, tized miliméterekről van szó ami annyit jelent hogy az új fékpofád a 100% ból kb 85-90 % ban fog hozzáérni! (ezzel lehet simán blokkolni a kereket)

A kis fülecskét pedig, miútán vissszajött az eszterg.-tól, és levette a vállat, utána érzésre be fogod tudni állítani addíg tekergeted (szétfele) amíg a dob nem szorulva de ipp hogy rámegy és súrlódás mentesen el fog tudni fordulni! (tekergetni úgy tudod hogy egy csavarhúzóval kicsit kifeszíted hogy ne érjen hozzá ahhoz amihez hozzáér, és egy másikkal pedig a fogacskákat tudod fordítani)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy apró problémám. Van egy 96-os c12nz-s corsám. Az a problémám, hogy néha érezhetően kihagy egy-egy ütemet, ami főleg gyorsításnál zavaró. Kivettem a gyertyákat és a gyújtás felőli szélső kissé kormos volt, míg a többi nagyon szépen ki volt égve világosbarnára, már-már fehérre. Raktam bele másik garnitúra gyertyát, de azzal is ugyanaz a helyzet. Van v.kinek ötlete?

Ha jól emlékszem annak a hengernek a a szívótorkáról van leágazva a fékhez a vákuumcső!

Az a henger mindig is "el volt gyengítve" ez által, de lehet hülyéket beszélek, remélem J0hnny kijavít!

Ennek is tudható be a nem tökéletes égés (szerintem)

Az hogy kihagy néha néha, (esetleg esőben, és magas fordulaton mégjobban?)

az nagy valószínűséggel, az gyújtás elosztófedél ben a kokszos, érintkezőktől lehet!Nameg a Rotortól!

Mikor cserélted azt utoljára??

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

van egy kis gondom és hátha ti tudok segíteni!

Van egy 97-es ecotec motoros 1000 ccm-es corsám. A hibajelenség az,hogy néha rángat, vagyis 1x-1x megrántja magát menet közben. Van hogy ez 200-300 km-ig nem is jelentkezik, majd ismét.

Cseréltem már rajta gyeretyákat, benzinszűrőt, olajat, olajszűrőt.De a hiba megmaradt. Mikor a benzinszűrőt cseréltem ,a régiből kis fekete szemcsék jöttek ki belőle,ahogy kiöntöttem a benne maradt üzemanyagot.

Olvastam itt, hoyg valaki 1 x már panaszkodott ilyen hibákra és akítv szénszűrő cseréje oldhatta meg a problémát.

Ezt hol találom, illetve hol tudom beszerezni.

de várom az egyéb javaslatokat is, hátha valaki tud segíteni!

Üdv.

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

van egy kis gondom és hátha ti tudok segíteni!

Van egy 97-es ecotec motoros 1000 ccm-es corsám. A hibajelenség az,hogy néha rángat, vagyis 1x-1x megrántja magát menet közben. Van hogy ez 200-300 km-ig nem is jelentkezik, majd ismét.

Nekem volt olyan,h azt hittem szénszűrő a baj,takarítottam,bíztam meg hittem,hogy jó lesz cserével komplett rendszer pucolással,nem az volt a hiba forrása.

De ha megnyugtat,akkor nézz bele a tankba a hátsó ülés alatti bajonettzár feloldásával (vegyél előtte ide való O-gyűrűt is,mert az előző biztos megnyúlt),keress az alján széndarabkákat,minél kevesebb benzin van benne annál egyszerűbb lesz a dolgod.

Aztán vedd le a csöveket a kocsi alatti szűrőről,öntsd ki belőle a benzint,fújd át a szűrőt,fogj egy üveget rakd bele a tankból jövő csövet és néhányszor adj rá gyújtást,ezzel tiszta lesz a pumpa és a szűrő közti szakasz is.

Motortérben ha lekötöd a benzincsöveket,majd ebbe belefújsz,akkor már biztos lehetsz benne,hogy a szűrő-injektorhíd közti szakasz is tiszta.Ez remek hétvégi unaloműzésnek.

De ha a rángatást akarod megoldani,akkor inkább vegyél egy ilyet. Mivel több,mint valószínű,hogy szelepzárási bajok vannak.

Ha a spary nem segít,akkor hengerfej le->gépműhely->HF felújítás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

van egy kis gondom és hátha ti tudok segíteni!

Van egy 97-es ecotec motoros 1000 ccm-es corsám. A hibajelenség az,hogy néha rángat, vagyis 1x-1x megrántja magát menet közben. Van hogy ez 200-300 km-ig nem is jelentkezik, majd ismét.

Cseréltem már rajta gyeretyákat, benzinszűrőt, olajat, olajszűrőt.De a hiba megmaradt. Mikor a benzinszűrőt cseréltem ,a régiből kis fekete szemcsék jöttek ki belőle,ahogy kiöntöttem a benne maradt üzemanyagot.

Olvastam itt, hoyg valaki 1 x már panaszkodott ilyen hibákra és akítv szénszűrő cseréje oldhatta meg a problémát.

Ezt hol találom, illetve hol tudom beszerezni.

de várom az egyéb javaslatokat is, hátha valaki tud segíteni!

Üdv.

Zsolti

Részleteznéd bővebben?

Hidegen, melegen, indulásnál, terhelés elött, után, közben, alapjárat egyenletes, vagy akkor is puffog néha, hírtelen gázadásra, vagy kis gáznál is....

Link to comment
Megosztás:

De ha a rángatást akarod megoldani,akkor inkább vegyél egy ilyet. Mivel több,mint valószínű,hogy szelepzárási bajok vannak.

Ha a spary nem segít,akkor hengerfej le->gépműhely->HF felújítás.

Ezek NZ/SZ motorok elég egyszerű szerkezetek, nemigen szokott velük ilyen probléma lenni. Persze nem kizárt, de első körben én fals levegő problémára gyanakodnék, sorba le kell kötni az injektorházról a csöveket, befogni a helyüket, és nézni, hogy nem változik-e a dolog. Nekem is ez volt.

Aztán a gyújtás rotorra menő csatlakozót érdemes befújni kontkat spay-el, nekem még az elején ez okozott véletlenszerű torpanásokat, leállást. Ugy jöttem rá, hogy járó motornál megmozgattam, és leállt a motor. Kapott egy kis kontakt spray kezelést, azóta nincs vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Ezek NZ/SZ motorok elég egyszerű szerkezetek, nemigen szokott velük ilyen probléma lenni. Persze nem kizárt, de első körben én fals levegő problémára gyanakodnék, sorba le kell kötni az injektorházról a csöveket, befogni a helyüket, és nézni, hogy nem változik-e a dolog. Nekem is ez volt.

Aztán a gyújtás rotorra menő csatlakozót érdemes befújni kontkat spay-el, nekem még az elején ez okozott véletlenszerű torpanásokat, leállást. Ugy jöttem rá, hogy járó motornál megmozgattam, és leállt a motor. Kapott egy kis kontakt spray kezelést, azóta nincs vele gond.

A szóban forgó motor 1.0 12V ecotec. Tipikus probléma 1.2 16V-ba szerelt társukkal egyetemben,meg g-astrába szerelt 1.4 16V-nél is sűrűn előforduló probléma és főleg városban használt egyedek között,hogy nem zárnak a kipufogószelepek mert bekokszosodtak.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem annak a hengernek a a szívótorkáról van leágazva a fékhez a vákuumcső!

Az a henger mindig is "el volt gyengítve" ez által, de lehet hülyéket beszélek, remélem J0hnny kijavít!

Ennek is tudható be a nem tökéletes égés (szerintem)

Az hogy kihagy néha néha, (esetleg esőben, és magas fordulaton mégjobban?)

az nagy valószínűséggel, az gyújtás elosztófedél ben a kokszos, érintkezőktől lehet!Nameg a Rotortól!

Mikor cserélted azt utoljára??

A rotor kb. 2 éve lett cserélve. Ez a probléma egyébként nem függ az időjárástól és kifejezetten kis fordulaton jelentkezik.

Link to comment
Megosztás:

Ha jól emlékszem annak a hengernek a a szívótorkáról van leágazva a fékhez a vákuumcső!

Az a henger mindig is "el volt gyengítve" ez által, de lehet hülyéket beszélek, remélem J0hnny kijavít!

Ennek is tudható be a nem tökéletes égés (szerintem)

Ez egy baromság, már nem is haragudj! :)

Inkább gyertya probléma lesz ez, vagy gyertyakábel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.