Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Egyformának kell lennie, az én 94-esemen is 99-es ajtó van fent, nem kellett más csinálnom csak a zsanérokat a kasztnin fellazítani, majd a stiftelés után beállítani, próbálj meg azokkal játszani. T20 vagy T30-as torx kell hozzá ha jól emlékszem, a tetőkárpit alatt lesznek a csavarok.

Én is így gondoltam. Ám amikor mindent átszereltem, és kicseréltem nem lehetett becsukni. Zsanérokat fellazítottam, úgy se. A záron nem lehet állítani. A rúdon se(tudtam). Úgyhogy ment vissza a régi. Gondoltam van vmi évjáratbeli külömbség. A zsanért is összéb kellett állítani 3 mm.

Most nem tudom hogy mitévő legyek.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nem probléma nélkül felment. :o

Ránézésre, mérésre minden stimmel a két ajtón? Zsanér felfogatási hely, ajtó hossz, magasság, stb.?

Sérül mentes volt az ajtó azon kívül, hogy most nem látszik?

Módosítva : Davee
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Elnézést ha már volt téma, de nem találtam rá.

97-es 3 ajtós Corsámba szeretném cserélni az üléseket.

Melyik másik opel-el kompatibilisek? Az sem érdekelne ha nem lehetne előre hajtani, mivel teherautó, és bent van a térelválasztó, hátulra nem akar senki bemászni. :D

A kormánykereket is szeretném kicserélni, mivel a régebbi 3 ágú csúnyácska van benne. Melyik az a típus ami rámegy, mindenféle toldó, átalakító, és mágia nélkül?

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, nem probléma nélkül felment. :o

Ránézésre, mérésre minden stimmel a két ajtón? Zsanér felfogatási hely, ajtó hossz, magasság, stb.?

Sérül mentes volt az ajtó azon kívül, hogy most nem látszik?

Ránézésre mknden ok. Nem méricskéltem, mert azthittem feldobbanok, amikor dájöttem hogy vissza kel tennem a régit. Végig néztem mind 2 ajtót belülről, hibátlan, nem törött. Az autó hátulja nem törött. Egyszerüen a lámpákig futott az ajtó szépen, a lámpktol meg nem futott tovább, hanem elkezdett távolodni, a végére jó 2cm t. Csam most nem tudom hogy ha egy másik ajtót veszek azzal is így járok? Azért kérdeztem, hogy van e vmi külömbség. De ha nincs, akkor marad a régi. :(

Link to comment
Megosztás:

Ránézésre mknden ok. Nem méricskéltem, mert azthittem feldobbanok, amikor dájöttem hogy vissza kel tennem a régit. Végig néztem mind 2 ajtót belülről, hibátlan, nem törött. Az autó hátulja nem törött. Egyszerüen a lámpákig futott az ajtó szépen, a lámpktol meg nem futott tovább, hanem elkezdett távolodni, a végére jó 2cm t. Csam most nem tudom hogy ha egy másik ajtót veszek azzal is így járok? Azért kérdeztem, hogy van e vmi külömbség. De ha nincs, akkor marad a régi. :(

Lehet, hogy sikerült kokányolt ajtót venned, mérd össze a kettőt szerintem aztán kiderül, hogy van a kutya elásva, ha kell én is megmérem neked.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy Corsa B 1.4 Si Joy-om....az lenne a problémám, hogy nagyon sok olajat eszik. Kb 1 litert megeszik 1600-2000 km-en. Ez nagyon sok. Opel GM 10W40-es olajjal lett olaj cserélve ugye 10.000 km után, aztán azóta veszem a literes kiszereléseket és töltögetem bele, miután jelez a gép, hogy kevés. Esetleg Castrol Magnatec 10w40-et használva javulás várható v teljesen más baj lehet itt?! A választ / válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy Corsa B 1.4 Si Joy-om....az lenne a problémám, hogy nagyon sok olajat eszik. Kb 1 litert megeszik 1600-2000 km-en. Ez nagyon sok. Opel GM 10W40-es olajjal lett olaj cserélve ugye 10.000 km után, aztán azóta veszem a literes kiszereléseket és töltögetem bele, miután jelez a gép, hogy kevés. Esetleg Castrol Magnatec 10w40-et használva javulás várható v teljesen más baj lehet itt?! A választ / válaszokat előre is köszönöm!

Castrolt semmiképp ne tegyél bele, rengeteg a hamisítvány belőle, nem érdemes már foglalkozni vele. Q8-at ajánlom!

De nálad már nem olaj probléma van, valahol eszi az olajat!

Nem füstöl kékesen, amikor odalépsz neki?

Szelepszárszimering, dugógyűrű, stb.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.2 C12NZ benzines motor helyett mit lehet betenni ami a lehető legkisebb átalakítással járna? (Persze nagyobb motorra gondolok. Egyáltalán érdemes vele foglalkozni és érezhető lesz a nagyobb motor által nyújtott több lóerő? )

B Corsában lenne a csere ha érdemes.

Módosítva : Directors
Link to comment
Megosztás:

C14nz-ek, kinek mennyit fogyaszt a kocsija? Az enyémet nem tudjuk 6,7-7 liter alá vinni. Kb. 60-40% a város-országút szakasz, asszony hajtja, szóval még húzatva sincs. Most már az alapjárata is jó, minden létező dolog majdnem kicserélve rajta.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok :hiya: . hatalmas a problémám kérlek segitsetek javaslataiokkal ill. tapasztalaitokkal.

Az önindittóm bedöglött akksi sarukat levettük, önidittót levettük és ahogy vissza letettük a földre ezek a jelenségek fogadtak :confused: betoltuk hogy elmenjek dolgozni és hát... full agybaj.. motorhiba 60 felett kivillan 40 alatt elalszik a hőmérséklet a viznél 30másodperc alatt 90-95 és megy feljebb de csak sebességben üresjáratnál turásztatva visszahül o.0 :omg: .. :@ továbbá indittás után 30 másodpercel ugye viz nekiáll forrni a mutató szerint de hideg majd 4 percután langyos levegő jön ha feltekerem a füttést... mindemellett az ablakok elektromosak majdhogynem fele olyan sebességgel müködnek fel és le. müszerfalvilágittás fele olyan erős este ráadásul a bal fényszorom is kiégett :pinch: köze lehet az önindittóra erősitett 3 kábelnek mindehez hogy az elektronika meghülyül? :confused: full ideg vagyok :brooding: elkeseredett :( mert szeretem ezt a kisautot ezért vettem meg kérlek titeket javaslatokat segitségeket tárt karokkal várok :icon9: probáltam régebbi bejegyzésekben informálodni esetleg 1993 Corsa B 1.4 Si joy -hoz kéziknyvet keresni de nem találtam csak német nyelvüt. Opelbarát társaim kérlek segitsetek! Elöre is Köszönöm! :cry:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok hatalmas a problémám kérlek segitsetek javaslataiokkal ill. tapasztalaitokkal.

[.....................]

Hűha, nagy itt a zűrzavar.

Mivel jó esélye van annak, hogy valami túl egyszerű hibád lesz, érdemes lenne megnézetni egy olyan márkatárssal, akinek van fogalma, hogy hogyan működik ez az izé. Töltés, kábelek, indítómotor, akkumulátor, feszszabályzó, és társai.

Túl egyszerű hiba például egy kábel, földelés rossz helyre kötése, amire mi itt fejből soha nem jönnénk rá, a helyszínen viszont másfél másodperc alatt meglesz a bűnös. Na ilyenkor jobb megmutatni valakinek a járgányt, mint csak beszélni róla, hogy mi lehet a baja. Akár szerelőhöz is elvihetnéd. :)

Link to comment
Megosztás:

C14nz-ek, kinek mennyit fogyaszt a kocsija? Az enyémet nem tudjuk 6,7-7 liter alá vinni. Kb. 60-40% a város-országút szakasz, asszony hajtja, szóval még húzatva sincs. Most már az alapjárata is jó, minden létező dolog majdnem kicserélve rajta.

Ezek ennyit kérnek.

Nem is tudok olyan benzines autót (volt literes stiftünk is),ami vegyesben elmenne 6liter alatt.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!talán volt már itt valakinek hasonlo gondja.van egy 1000-es b corsám és világit a sárga lámpa hibalámpa benne.egr szelep légtömegmérö és folytószelepet megtisztitottam de semmi változás.pl városba mindig világit.hosszu távon üzem melegen egy idö után elalszik majd menet közben ránt párat és megint felvillan.vagy pont forditva ránt vagyis megtorpan az auto és elalszik.mi lehet ez még?lehet hogy hibás a légtömegméröm?lamdaszonda hiba lenne?de viszont nem eszik sokat.vagy valami kütyü a motorban?ha van ötletetek szivesen venném.

Link to comment
Megosztás:

Ezek ennyit kérnek.

Nem is tudok olyan benzines autót (volt literes stiftünk is),ami vegyesben elmenne 6liter alatt.

Haver 1.4 r19-es rötyója beéri 6-al, és az 82 ló ha jól tudom, ugyan így központi befecskendezős mint az nz. Ezért nem értem, bár a megvétel óta a 12 literből jól lefaragtunk, hogy itt minden közre játszik hihetetlen. Mondtam asszonynak, hogy inkább 1.5 td-t, de neki nem kell dízel, akkor tankold most mondom :)

Link to comment
Megosztás:

Haver 1.4 r19-es rötyója beéri 6-al, és az 82 ló ha jól tudom, ugyan így központi befecskendezős mint az nz. Ezért nem értem, bár a megvétel óta a 12 literből jól lefaragtunk, hogy itt minden közre játszik hihetetlen. Mondtam asszonynak, hogy inkább 1.5 td-t, de neki nem kell dízel, akkor tankold most mondom :)

Haver autója mindig keveset eszik,ez már csak így szokott lenni. :)

Kérd kölcsön egy kicsit,menj vele és mérjétek meg a fogyit.Lesz meglepi,mégse eszik olyan keveset a haver autója se.A tietek fogyasztása teljesen korrekt,hidd el.

Nekem x12xe van és az is megeszi rengeteg rövid távon még a 8-at is.Autópályán 110-120-as tempónál 5-6 között fogyaszt.Az autó amúgy műszakilag patent!

Módosítva : rotel
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!talán volt már itt valakinek hasonlo gondja.van egy 1000-es b corsám és világit a sárga lámpa hibalámpa benne.egr szelep légtömegmérö és folytószelepet megtisztitottam de semmi változás.pl városba mindig világit.hosszu távon üzem melegen egy idö után elalszik majd menet közben ránt párat és megint felvillan.vagy pont forditva ránt vagyis megtorpan az auto és elalszik.mi lehet ez még?lehet hogy hibás a légtömegméröm?lamdaszonda hiba lenne?de viszont nem eszik sokat.vagy valami kütyü a motorban?ha van ötletetek szivesen venném.

Nézesd meg Tech2-vel a hibatárolót és rögtön beljebb leszel.A torpanás oka lehet egr és légtömegmérő is.Egr hibánál még néha az alapjárat is ingadozhat.Hirtelen gázra,hogy reagál a motor?Azonnal veszi a fordulatot vagy gondolkodik egy pillanatra és azután pörög fel a motor?Utóbbi esetén inkább légtömegmérő!De én mindenképp hibaolvasással kezdeném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.2 C12NZ benzines motor helyett mit lehet betenni ami a lehető legkisebb átalakítással járna? (Persze nagyobb motorra gondolok. Egyáltalán érdemes vele foglalkozni és érezhető lesz a nagyobb motor által nyújtott több lóerő? )

B Corsában lenne a csere ha érdemes.

Szerintem nem érdemes vesződni vele.Add el és vegyél egy nagyobb motorú gépet.Rengeteg bosszúságtól kíméled meg magad.

Link to comment
Megosztás:

Hűha, nagy itt a zűrzavar.

Mivel jó esélye van annak, hogy valami túl egyszerű hibád lesz, érdemes lenne megnézetni egy olyan márkatárssal, akinek van fogalma, hogy hogyan működik ez az izé. Töltés, kábelek, indítómotor, akkumulátor, feszszabályzó, és társai.

Túl egyszerű hiba például egy kábel, földelés rossz helyre kötése, amire mi itt fejből soha nem jönnénk rá, a helyszínen viszont másfél másodperc alatt meglesz a bűnös. Na ilyenkor jobb megmutatni valakinek a járgányt, mint csak beszélni róla, hogy mi lehet a baja. Akár szerelőhöz is elvihetnéd. :)

Valoszinusitheto igen hogy valami rosz testeles. Erre gyanakodom h ugye most az oninditto kabelei szabadon lognak leszigeteloszalagozva es talan ez vegett gajdult meg a rendszer. De erdekes ma mentem vele full pirosba a vizhofokjelzo es semmi nem tortent. Igy is teszek. Autovillamoshoz eldurrogok vele ;)

Link to comment
Megosztás:

Haver autója mindig keveset eszik,ez már csak így szokott lenni. :)

Kérd kölcsön egy kicsit,menj vele és mérjétek meg a fogyit.Lesz meglepi,mégse eszik olyan keveset a haver autója se.A tietek fogyasztása teljesen korrekt,hidd el.

Nekem x12xe van és az is megeszi rengeteg rövid távon még a 8-at is.Autópályán 110-120-as tempónál 5-6 között fogyaszt.Az autó amúgy műszakilag patent!

Nagyjából szó szerint ezt akartam írni. :D

Annyi még,hogy úgy eszik 6litert a R19,hogy egyszer volt már olyan.

Valószínűleg nyaralás alkalmával 600km-es úton,nem sietve.

Link to comment
Megosztás:

Valoszinusitheto igen hogy valami rosz testeles. Erre gyanakodom h ugye most az oninditto kabelei szabadon lognak leszigeteloszalagozva es talan ez vegett gajdult meg a rendszer. De erdekes ma mentem vele full pirosba a vizhofokjelzo es semmi nem tortent. Igy is teszek. Autovillamoshoz eldurrogok vele ;)

Szabadon lógó vezetékek? Jobb lesz, ha vigyázol, ha véletlenül sérült, vagy nem tökéletes a szigetelése a vezetéknek, s összeér a két pólus (főleg, ha combos a vezeték, az akkumulátor pedig jó állapotban van, telis-tele energiával), akkor könnyen porrá éghet az autód.

Mindkettőtök tesit épsége miatt mondom, hogy ha nem annyira értesz az autóhoz (eddig ez jött le), akkor jobb lesz, ha nem nyúlsz bele a motortérbe.

Igen könnyű véletlenül nagyobb kárt csinálni, mint hasznot.

Ha nem stimmel valami elektromos vonalon, könnyen hazavághatod a motorvezérlő elektronikát is, nem tart sokból.

Piros vízhőfokjelző: azért ellenőrizd, hogy fals az érték, és valóságban nem forr a hűtővíz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.2 C12NZ benzines motor helyett mit lehet betenni ami a lehető legkisebb átalakítással járna? (Persze nagyobb motorra gondolok. Egyáltalán érdemes vele foglalkozni és érezhető lesz a nagyobb motor által nyújtott több lóerő? )

B Corsában lenne a csere ha érdemes.

Ami nem nagy átalakítás (passzol minden,kiteker-beteker) és érezhető többletet nyújt akkor én egy 1.6 16V astra motort tudok javasolni. Ugyanez a blokk van a gsi b corsában is,más motorvezérlővel 106LE-vel. Azért nem mondom gsi-ből ezt a motort,mert jó eséllyel véres a torka,de astrából lehet olcsón,jót találni.

C16se (101le,8V) motort azért nem mondok,mert 91-94 között gyártották F-astrákba, GSI A-corsákba és kevesebb készült belőle,mint mondjuk Delorean-ből. Meg már 20éves a legfiatalabb...

c14se-t sem mondok,abból több van,csak 2014-ben ingerküszöb alatt marad az a menetteljesítmény amit nyújtani tud a 82ló erejével.

Kelleni fog a motor kábelköteggel,vezérlővel,meg egy 3.8bar-os benzinpumpa. Mostani váltódra felmegy,mivel kisblokk ez is. Passzolni kell mindenhol,de Henk írta,hogy neki c16se-nél kicsit arrébb kellett rakni a kiegyenlítőt. Még nem figyeltem,hogy 1.4 16V-nél arrébb van-e a tartály (csont ugyanaz a blokk mint az 1.6 16V), meg a vezérlő csatlakozóján is át kell rakni egy-két kábelt,de ez sem egy agyműtét. Ja és kell az immo karika chippel együtt a gyári vezérlőhöz vagy rögtön írni kell egy jobb programot tartalmazó epromot (chiptuningnak csúfolják) és akkor ki lehet irtani az immo-t is. Így chippelve lehet nagyjából 110le, 8.5-9mp 0-100 kb. 16mp 1/4 mérföld.

Egy ilyen 1.6 16V csere 150eft-ból meg is úszható. És majdnem elfelejtettem,hogy illik akkor már vastag stabrudakat rakni a korza alá,meg 256-os első fékeket, 236 tömör nagyon hamar elmelegszik,megég aztán visít minden fékezésnél. Akkor már csak a gyári billegős rugók és csillapítók nem lesznek partnerek a tempós haladásban és 185 vagy 195 széles gumik is kellenek majd.

Szóval ez még egy b corsa ára mire jó lesz vele menni is úgy számolj és az autód nem lesz nagyobb értékű. megéri vagy sem neked kell eldönteni. ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Haver autója mindig keveset eszik,ez már csak így szokott lenni. :)

Kérd kölcsön egy kicsit,menj vele és mérjétek meg a fogyit.Lesz meglepi,mégse eszik olyan keveset a haver autója se.A tietek fogyasztása teljesen korrekt,hidd el.

Nekem x12xe van és az is megeszi rengeteg rövid távon még a 8-at is.Autópályán 110-120-as tempónál 5-6 között fogyaszt.Az autó amúgy műszakilag patent!

Az a helyzet, hogy haverral járok elég sokat és látom, hogy közlekedik vele, nem kíméli azért és annyit eszik, átlagban 6l/100 km. Ez a f...os meg 7et, és még erő sincs benne :( Na mindegy, akkor betudjuk, hogy ennyi, pedig mindent megkapott most, patent lett a gépkocsi :)

Link to comment
Megosztás:

Ami nem nagy átalakítás (passzol minden,kiteker-beteker) és érezhető többletet nyújt akkor én egy 1.6 16V astra motort tudok javasolni. Ugyanez a blokk van a gsi b corsában is,más motorvezérlővel 106LE-vel. Azért nem mondom gsi-ből ezt a motort,mert jó eséllyel véres a torka,de astrából lehet olcsón,jót találni.

C16se (101le,8V) motort azért nem mondok,mert 91-94 között gyártották F-astrákba, GSI A-corsákba és kevesebb készült belőle,mint mondjuk Delorean-ből. Meg már 20éves a legfiatalabb...

c14se-t sem mondok,abból több van,csak 2014-ben ingerküszöb alatt marad az a menetteljesítmény amit nyújtani tud a 82ló erejével.

Kelleni fog a motor kábelköteggel,vezérlővel,meg egy 3.8bar-os benzinpumpa. Mostani váltódra felmegy,mivel kisblokk ez is. Passzolni kell mindenhol,de Henk írta,hogy neki c16se-nél kicsit arrébb kellett rakni a kiegyenlítőt. Még nem figyeltem,hogy 1.4 16V-nél arrébb van-e a tartály (csont ugyanaz a blokk mint az 1.6 16V), meg a vezérlő csatlakozóján is át kell rakni egy-két kábelt,de ez sem egy agyműtét. Ja és kell az immo karika chippel együtt a gyári vezérlőhöz vagy rögtön írni kell egy jobb programot tartalmazó epromot (chiptuningnak csúfolják) és akkor ki lehet irtani az immo-t is. Így chippelve lehet nagyjából 110le, 8.5-9mp 0-100 kb. 16mp 1/4 mérföld.

Egy ilyen 1.6 16V csere 150eft-ból meg is úszható. És majdnem elfelejtettem,hogy illik akkor már vastag stabrudakat rakni a korza alá,meg 256-os első fékeket, 236 tömör nagyon hamar elmelegszik,megég aztán visít minden fékezésnél. Akkor már csak a gyári billegős rugók és csillapítók nem lesznek partnerek a tempós haladásban és 185 vagy 195 széles gumik is kellenek majd.

Szóval ez még egy b corsa ára mire jó lesz vele menni is úgy számolj és az autód nem lesz nagyobb értékű. megéri vagy sem neked kell eldönteni. ;)

A C12NZ blokkra nem megy rá a C14SE hengerfej?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.