Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

X12xe-s corsa-ban mennyire problémás levenni és kitisztítani a légtömegmérőt?

Történt hogy a múltkor nem igazán akart felpörögni a motor, néhány 100 m-en keresztül 2-ig sem tudtam felváltani, visszadobtam üresbe, megtapostam a gázt amíg felpörgött, azóta jól viselkedik. Az elmúlt 2 hosszú utam során volt 1-1 motorhiba felvillanás, elvittem tech 2-re, de azt mondták, nincs semmi tárolva, valószínű még nem elég rossz, akármi az. Ők azt mondták valószínű a légtömegmérő esetleg motorvezérlés, de felesleges drága dolgot nem akarnak csinálni, használjam amíg sűrűsödnek a hibajelek, csak az a gondom hogy egy 7 múlva megyünk Horváto.-ba és kicsit tarok az úttól.

Korábban már írtam (párszor :) ) az intenzív gyorsításos csörgésről.

Van esetleg valaki akinek volt ez a 2 tünet egyszerre, és meglett a hibaforrás?

Bocsi a hosszú rizsáért, és köszönöm a segítséget előre is.

Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.2 16v tulajdonosa vagyok 3 hete. Olyan problémám van, hogy a fordulatszám váltásnál nem esik vissza. Kicseréltük a lambda szondát, ami elől van, de nem lett jobb a helyzet. Hozzáértők! Segítsetek!ú8

Alapjárati motor tisztítás vagy csere...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Miután az autó már műszakilag rendben van szeretném kicsit a külsejét is feldobni.

Ez abból állna, hogy lefújnám a kifakult műanyagokat matt feketére.

Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a festés, mert ezek a kerékíveknél lévő műanyagok látványosan jobban ki vannak fakulva mint a lökhárítóé.

Na most festék van, akarat van, idő is van viszont az lenne a kérdésem, hogy a kerékívekről le lehet-e szedni a műanyag díszeket?

Vagy oda van ragasztva?

Mert most nagyon passzentos, nem áll el egyik sem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Miután az autó már műszakilag rendben van szeretném kicsit a külsejét is feldobni.

Ez abból állna, hogy lefújnám a kifakult műanyagokat matt feketére.

Arra mondjuk kíváncsi leszek, hogy milyen lesz a festés, mert ezek a kerékíveknél lévő műanyagok látványosan jobban ki vannak fakulva mint a lökhárítóé.

Na most festék van, akarat van, idő is van viszont az lenne a kérdésem, hogy a kerékívekről le lehet-e szedni a műanyag díszeket?

Vagy oda van ragasztva?

Mert most nagyon passzentos, nem áll el egyik sem.

Igen le lehet, belül a dob résznél vannak a 10-es műanyag anyák (van egy pár :), elöl kicsit nehezebb leszedni ). Én lökhárító spray-t használtam, szép lett, azt hiszem 2 db flakonnal ment rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Olajcsere volt nemrég esedékes, és azóta nem hagy nyudogni a dolog. C14NZ motorba valahogy nekem annyira furcsa hogy csak 2,5l ment bele és a nívópálca szerint a max jelzésnél van az olajszint.

Vélemények, tanácsok? Mindent előre is köszi.

Azért a 3,5-nek bele kellene mennie (3,75 pontosan). Lehet hosszabb a nívópálcája :)

Link to comment
Megosztás:

Csak városba néha felvillanó hiba lámpa mire utalhat? Most került bele új Bosch legtomegmero ugyanis rossz külső hőmérsékletet mért. Lambdaszonda 1 éve volt cserélve az Febi. Hibakod volt erre is, de a szerelő szerint csak a rossz legtomegmero miatt. Lehetséges, hogy Lambdaszondabol is a Bosch lenne az igazi?

Link to comment
Megosztás:

Csak városba néha felvillanó hiba lámpa mire utalhat? Most került bele új Bosch legtomegmero ugyanis rossz külső hőmérsékletet mért. Lambdaszonda 1 éve volt cserélve az Febi. Hibakod volt erre is, de a szerelő szerint csak a rossz legtomegmero miatt. Lehetséges, hogy Lambdaszondabol is a Bosch lenne az igazi?

Ki kéne olvasni ,hátha tárolta a hibát.A legideálisabb valóban a Bosch szonda lenne.

Link to comment
Megosztás:

Ki kéne olvasni ,hátha tárolta a hibát.A legideálisabb valóban a Bosch szonda lenne.

Olyan is lehetséges, hogy a szonda el van kormolódva vagy koszos? Ugyebár a legtomegmero rossz értékeket produkált ami miatt folyamatosan rossz volt a keverék. Elofordulhat hogy ez a szondának nem tett jót és kell neki idő mire kitisztul?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak leírom a sztori (legalábbis úgy tűnik) végét, hátha más is jár így. Hétvégén mentem még pár száz km-t az autóval, és érezhetően egyre nehezebben ment, menet közben rájöttem, hogy amikor erősebben megtaposom a gázt, akkor villan fel az checklámpa, plusz nem is gyorsul. Újra tech2, eredmény 0. Dühömben szétkaptam a pillangószelepig a rendszert, és csodálkozva vettem észre, hogy gyakorlatilag le van olvadva a légtömegmérő (itt már sejtettem, hogy légtömegmérő a gond, csak azt nem értem, az opelszervízben miért nem voltak képesek ezt a 3 perces műveletet elvégezni). Kicseréltem (sikerült 36000-ért Bosch-t szerezni). Most megy nagyon lelkesen, és az alattomos csörgés is elmúlt. Bár a 2000 km-es teszt csak most jön.

Bocsi a hosszú bosszankodásért.

Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Olyan is lehetséges, hogy a szonda el van kormolódva vagy koszos? Ugyebár a legtomegmero rossz értékeket produkált ami miatt folyamatosan rossz volt a keverék. Elofordulhat hogy ez a szondának nem tett jót és kell neki idő mire kitisztul?

Lehet kormos,hiszen a kipufogó rendszerben van.Tisztulni magától nem valószínű,hogy fog.Kiszerelheted és óvatosan megtisztíthatod.Sok változást viszont ettől a beavatkozástól ne várj!Az Ecu-nak ellenben kell egy kis idő míg újratanulja magát az új légtömegmérővel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csak leírom a sztori (legalábbis úgy tűnik) végét, hátha más is jár így. Hétvégén mentem még pár száz km-t az autóval, és érezhetően egyre nehezebben ment, menet közben rájöttem, hogy amikor erősebben megtaposom a gázt, akkor villan fel az checklámpa, plusz nem is gyorsul. Újra tech2, eredmény 0. Dühömben szétkaptam a pillangószelepig a rendszert, és csodálkozva vettem észre, hogy gyakorlatilag le van olvadva a légtömegmérő (itt már sejtettem, hogy légtömegmérő a gond, csak azt nem értem, az opelszervízben miért nem voltak képesek ezt a 3 perces műveletet elvégezni). Kicseréltem (sikerült 36000-ért Bosch-t szerezni). Most megy nagyon lelkesen, és az alattomos csörgés is elmúlt. Bár a 2000 km-es teszt csak most jön.

Bocsi a hosszú bosszankodásért.

Sziasztok!

Leolvadt légtömegmérő?Ilyet még nem is hallottam!Le kéne fotózni!Örülök,hogy végül meggyógyult a járgány.

Link to comment
Megosztás:

Koszi a valaszt rotel! Ma igaz nem sokat mentem vele de csak egyszer gyulladt fel a hibajelzo lampa. Tegnap volt ez 4-5 is miutan betettem az uj legtomegmerot.

Volna egy masik kerdesem. Az ECU-ba ugye ketto nagyobb csatlakozo megy. Ezeket lehuzott akku saru mellett termesztesen nyugodtan lehuzhatom? Eddig minden csatlakozot lehuztam, kitisztitottam es befujtam kontakt sprayvel. Gondoltam ez se maradjon ki. :)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!a motorlámpám vlágit a kocsiba de nem igazán foglalkozom vele de most megy müszakira és az érdekelne hogy van ennek a lámpának köze biztositékhoz amit kitudnék iktatni?

Szép elgondolás...inkább olvastasd ki a hibát vagy ha elég régi, megteheted magad is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szétvisz az ideg már ettől a kocsitól néha komolyan mondom :D

Hibajelenség nem mindig jelentkezik. Motor indításakor alapjárat felpörög 2000-esre majd tartja is ott magát, elindulok vele megyek 1-2 percet, utána rendben van nincs változás. Azt is észrevettem hogy főként meleg időben jelentkezik, és nem a napi első indításkor, hanem mikor mondjuk megyek x helyre, megállok újraindulok akkor, de ez is változó. Másik variáció, hogy indítás után 100-200 az alapjárat, és hirtelen le is akar fulladni, ha rálépek a gázra akkor 2500-ra felpörög és be is ragad.

De, ahogy mondom megyek vele utána 1-2 km után minden tökéletesen megy alapjárat stb.

Vákuumcsöveket átnéztem, alapjárati motort kitakarítottam, egyébként kb. 1 éves az alapjárati benne.

Tipp valaki?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Megtudná mondani valaki hogy hogyan tudok hozzáférni a kilóméter órához?Mivel nem mutatja a sebességet! 93-as b-s corsa 1.5diesel

Valamint miért világít folyamatosan a töltöttség jelző? (akku ábra)

Én egy ilyet szólok.

És még olyat, hogy fordítsd el a kormányt, akkor hozzáférsz a kis csavarokhoz, nekem ez nem jutott eszembe akkor.

(W=... : spirálos, K=... :elektronyos vezetékes.)

Link to comment
Megosztás:

Hosszbordásszíj cserénél feszítőgörgőt illik cserélni? 80ezer KM van az autóban, 99es évjárat, bár végig garázsba állt. Annyira nem számít ez, de eltudom képzelni, hogy még a gyári szíj van benne, annyira az előzmények alapján nem viseletes, csak repedezett. Ezt mindenképp cserélem, inkább a feszítőgörgő érdekel, ugyanis nem olcsó.

Link to comment
Megosztás:

Hosszbordásszíj cserénél feszítőgörgőt illik cserélni? 80ezer KM van az autóban, 99es évjárat, bár végig garázsba állt. Annyira nem számít ez, de eltudom képzelni, hogy még a gyári szíj van benne, annyira az előzmények alapján nem viseletes, csak repedezett. Ezt mindenképp cserélem, inkább a feszítőgörgő érdekel, ugyanis nem olcsó.

Illik, és a készletekben benne is van ha nem külön-külön veszed + ha már meglesz bontva vízpumpát is ildomos.

Nekünk 96-os, 1 hónapja vettük (76ekm-el -ki tudja mennyi az annyi-), de cseréltettünk mindent. A vízpumpánál már kiszerelve látszott is, hogy nem eresztette a vizet, de valahogy szivárgott a tömítés mellett + furán nehezen járt kézzel forgatva kiszerelt állapotban.

Inkább menj biztosra, mint hogy egy idő múlva újra bontani kelljen mikor már megfőtt a motor. :(

Szerintem ennél az autónál így is fele, ha nem harmada mint pl. nekem a G Astra-nál volt. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Aláírásban szereplő Corsa-nál nem tudjátok véletlen, hogy hogy működik az üzemanyagszint jelző?

Azaz itt is van olyan, hogy lámpa kigyullad akkor még kb. 100km, ha már villog akkor pedig az utolsó 1-2L -t issza a motor és illik nagyon tankolni? :)

Illetve mennyire pontos a műszer, lehet hinni a kijelzőnek, hogy pl. 20 vagy 30L van a tankban?

Köszi :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Illik, és a készletekben benne is van ha nem külön-külön veszed + ha már meglesz bontva vízpumpát is ildomos.

Nekünk 96-os, 1 hónapja vettük (76ekm-el -ki tudja mennyi az annyi-), de cseréltettünk mindent. A vízpumpánál már kiszerelve látszott is, hogy nem eresztette a vizet, de valahogy szivárgott a tömítés mellett + furán nehezen járt kézzel forgatva kiszerelt állapotban.

Inkább menj biztosra, mint hogy egy idő múlva újra bontani kelljen mikor már megfőtt a motor. :(

Szerintem ennél az autónál így is fele, ha nem harmada mint pl. nekem a G Astra-nál volt. :D

Hát feszítőgörgő Febi 23ezer, Gates szíj 5ezer környéke kedvezmény nélkül. Vízpumpa az olyan 15e. De remélem azt azért még nem kell. Amúgy ha később cseréltetném a vízpumpát az miért jár nagy bontással? Gondolom a feszítőgörgőnél szíj lelazít és már hozzá is tudnak látni a vízpumpának.

Link to comment
Megosztás:

Hát feszítőgörgő Febi 23ezer, Gates szíj 5ezer környéke kedvezmény nélkül. Vízpumpa az olyan 15e. De remélem azt azért még nem kell. Amúgy ha később cseréltetném a vízpumpát az miért jár nagy bontással? Gondolom a feszítőgörgőnél szíj lelazít és már hozzá is tudnak látni a vízpumpának.

A nagy bontás úgy van ahogy írod, + munkadíj ugye, mert mi ezt nem tudtuk házi körülmények között megcsinálni.

Febi Vezérműszíj szett-re (szíj+ gőrgő) a Cromax pl. 13.600Ft-ot ír (igaz ez klubtag ár, de aki regisztrál email címmel, az automatikusan klubtag már, ha úgy rendel). (bár én az 1.2-es C12NZ-t néztem), az X-es motorkód tényleg húzósabb, nekem az Astra-ban jóval több volt a vezérlés csere.

Vízpumpára amit írtam: LINK

Módosítva : feel2006
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.