Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

94-es b corsaba fordulatszámmérős óracsoportot szeretnék. A kérdésem az, hogy az alábbi óracsoport szerintetek jó bele? Faragás nélkül belepasdzol?

http://kepfeltoltes.hu/141125/1246724452image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141125/117005703image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most gyári spirálos óra van benne. Úgy látom ez is az. Ha a w szám nem egyezik akkor a sebességmérő órát ki tudom cserélni (a gyári csak sebességmérőt ebbe belerakni)? A mutatót is át tudom cserélni mert az egyik fehér a másik sárga?

Módosítva : ivoviz
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

94-es b corsaba fordulatszámmérős óracsoportot szeretnék. A kérdésem az, hogy az alábbi óracsoport szerintetek jó bele? Faragás nélkül belepasdzol?

http://kepfeltoltes.hu/141125/1246724452image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/141125/117005703image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most gyári spirálos óra van benne. Úgy látom ez is az. Ha a w szám nem egyezik akkor a sebességmérő órát ki tudom cserélni (a gyári csak sebességmérőt ebbe belerakni)? A mutatót is át tudom cserélni mert az egyik fehér a másik sárga?

Jó bele, a képen látható óracsoport tigrából való eredetileg, de kompatibilis teljesen. Ha a W szám nem stimmel az egység cserélhető, a mutató és a számlap levétele után a belső egység kompatibilis, persze azonos kivitel esetén (spirálos/elektromos).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Találtam a corsamhoz fordulatszámmérős spirálos kmórás megfelelő w számú óracsoportot.

Ha kicserélem ugye alvázszámból látják műszakin hogy gyárilag nem az.

Át fog menni?

Ha el akarom adni a következő tulajnak eredetiség vizsgán át fog menni?

Módosítva : ivoviz
Link to comment
Megosztás:

Mért ne menne át? Kicserélted, mert elromlott az eredeti, és csak ilyen volt.

Ha el akarsz kerülni kellemetlen kérdéseket, akkor tekerd az új óracsoport km számlálóját ugyanarra az értékre, amin az eredeti áll.

Egyébként ha mást mutat, az sem nagy baj, mert a km óra visszatekerése csak akkor minősül bűncselekménynek, ha haszonszerzés miatt csinálják. Szóval ha közlöd az eladóval eladáskor ezt, és mondjuk beleírjátok az adásvételibe is, akkor teljesen le vagy védve a későbbiekben.

De a legegyszerűbb beállítani ugyanarra az értékre. Én is ezt csináltam.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez volt a tervem hogy a mostani értékre visszatekerem. A mini fúrógéppel összehekkelem. T5-ös izzók mennek bele, rendeltem is fehér ledeset. Azt olvastam hogy t10es is kell. Abból is ledeset szeretnék de ebayen nem találtam bajonettzárasat, vagy milyen kell bele pontosan?

Link to comment
Megosztás:

Nem szabad nekiesni fúrógéppel. Tönkre fogod tenni a mechanikáját.

Ki kell szerelni a km órát a csoportból. A mutatót nem kell levenni! Ott látni fogod, hogy a számlálónál minden egyes számlapot egy egy fordító kerék mozgat. Ezek a kis fordító kerekek egy közös tengelyen vannak.

IMG04315-20131128-2312_www.kepfeltoltes.
Ki húzni a fordítókerekek tengelyét, beállítani ugyanazt az állást, mint a mi a régi órán van, majd szépen visszarakni a fordító kerekeket a helyükre. Ehhez ki kell fúrni a műanyagot egy ponton, hogy ott ki tudd húzni a tengelyt. Ha szétszedted, akkor látni fogod, hogy miről beszélek. Az utolsó 3 fordító kereket nem kell kivenni, csak el kell húzni a számlaptól, így azok szabadon elforgathatók.

A LED-es izzókkal kapcsolatban csak Vecra B műszeregységgel van tapasztalatom, az izzók kicserélése LED-esre messze nem hozza azt a szintet, amit egyedi LED-esdítéssel el lehet érni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

A ventillátoromat egyre sűrűbben használom a "jó idő" beköszöntével, és sajnálattal tapasztaltam hogy annyira hangos lett az utóbbi pár napban hogy szinte csak kiabálva lehet beszélgetni a kocsban, és a motor zaját sem hallom mellette.

Ki szeretném cserélni, hogy élvezhető legyen az utazás. Tudtok javasolni valamit Borsod megyében akihez fordulhatok akár bontott, akár új ventillátorral kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

ujabb kerdes :) 93 corsa b milyen obd csati van? 1 vagy 2? Torque androidos app ot szeretnem hasznalni

97-ig OBD1 97-től OBD2, de 96-97-ben még volt mindkettő, neked OBD1-es, a torque program nem valószínű, hogy működik vele, mert az ELM327-es bluetooth-os egység nem kezeli tudtommal, még kábelen keresztül sem.

Sziasztok

A ventillátoromat egyre sűrűbben használom a "jó idő" beköszöntével, és sajnálattal tapasztaltam hogy annyira hangos lett az utóbbi pár napban hogy szinte csak kiabálva lehet beszélgetni a kocsban, és a motor zaját sem hallom mellette.

Ki szeretném cserélni, hogy élvezhető legyen az utazás. Tudtok javasolni valamit Borsod megyében akihez fordulhatok akár bontott, akár új ventillátorral kapcsolatban?

Szerintem nem feltétlenül kellene cserélni, lehet, hogy csak bekapott valami és azt hallod vagy csapágyas.

Link to comment
Megosztás:

10 pines OBD1 csatlakozó van.

A kínai klón OP COM tudja kezelni 10<->16 pines átalakítóval.

Köszönöm szépen! keresek erre bluetooth vevőt, aztán megpróbálom összehozni. Igazából most olyan projekt előtt állok, hogy egy táblagépet szeretnék beépíteni a középkonzolra a kijelző helyére :). Más. Sikerült kicserélni a hűtőt, feltölteni neonzöld fagyállóval, de 100 fokig hagytam, hogy melegedjen álló helyzetben az autó és nem kapcsol a hűtőventillátor még mindig.. Vadonatúj ventillátor hőkapcsolót raktam az új hűtőbe. Arra gondoltam az lehet baj, hogy ugye a csatlakozó nem egyben van, hanem külön-külön és rosszul dugtam rá a hőkapcsolóra?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen! keresek erre bluetooth vevőt, aztán megpróbálom összehozni. Igazából most olyan projekt előtt állok, hogy egy táblagépet szeretnék beépíteni a középkonzolra a kijelző helyére :). Más. Sikerült kicserélni a hűtőt, feltölteni neonzöld fagyállóval, de 100 fokig hagytam, hogy melegedjen álló helyzetben az autó és nem kapcsol a hűtőventillátor még mindig.. Vadonatúj ventillátor hőkapcsolót raktam az új hűtőbe. Arra gondoltam az lehet baj, hogy ugye a csatlakozó nem egyben van, hanem külön-külön és rosszul dugtam rá a hőkapcsolóra?

A gombára igazából mindegy, hogy hogyan dugod rá, nincs polaritás, csak annyi a szerepe, hogyha eléri a megfelelő hőmérsékletet a két pontot összezárja mint egy sima kapcsoló.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen! keresek erre bluetooth vevőt, aztán megpróbálom összehozni.

Nem akarlak lebeszélni semmiről, meg rá sem semmire, de én se itt a Corsa fórumon, sem a Vectra fórumon nem olvastam olyan hozzászólást, amiben valaki sikeres diagnosztikáról számolt volna be, az OP COP-ot kivéve.

Szóval lehet próbálkozni bloutoth-os, meg mindenféle más interfészekkel, de ettől még a legolcsóbb garantáltan működő interfész a kínai klón OP com. Jobb esetben 10 ezerbe beleférhet az interfész, meg az átalakító együtt.

Egyébként mire akarod használni ezt pontosan? A C12NZ motorra rá lehet csatlakozni vele, de érdemi információt nem ad, néhány élőadatot megjelenít, de azokat is rosszul. Légzsák, ABS nincs, szóval innentől kezdve sok értelmét nem látom a dolognak.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarlak lebeszélni semmiről, meg rá sem semmire, de én se itt a Corsa fórumon, sem a Vectra fórumon nem olvastam olyan hozzászólást, amiben valaki sikeres diagnosztikáról számolt volna be, az OP COP-ot kivéve.

Szóval lehet próbálkozni bloutoth-os, meg mindenféle más interfészekkel, de ettől még a legolcsóbb garantáltan működő interfész a kínai klón OP com. Jobb esetben 10 ezerbe beleférhet az interfész, meg az átalakító együtt.

Egyébként mire akarod használni ezt pontosan? A C12NZ motorra rá lehet csatlakozni vele, de érdemi információt nem ad, néhány élőadatot megjelenít, de azokat is rosszul. Légzsák, ABS nincs, szóval innentől kezdve sok értelmét nem látom a dolognak.

Fejembe vettem egy projektet, hogy beépítek a középkonzolba egy tabletet ( amolyan média center funkciója lesz ) és szeretném rajta megjeleníteni majd az átlagfogyasztást, pillanatnyi fogyasztást, ilyeneket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nahát cseréltem légszürőt,lambda szondát,motor hőfok jeladot. A fogyasztás tuti lett,6lityó... na de gondolt egyet a középső dobom és ahol belemegy a cső(hátulról) közvetlen elengedte a hegesztés. Na frankó traktor hangja lett. Ezzel nincs vége,valamiért úgy gondolta középen,maga a dob is lyukas lesz.Hát most nem panaszkodok a hangra, egy két kövérebb gázzal parketázva subaru szintű hangorgia,choppert szégyenitő durrogással. :D xD Na,de ez szép is jó is,de nem hiszem,hogy a kocsinak is. Az alapjárat egyenletlenebb lett,csutka gázra,rángatás, mitha az üzemanyag akarna elfogyni(ez a rossz kipuff előtt is megvolt) de ha normálisan adagolom a gázt,problem nincs. A fogyi viszont megint nőtt valamennyit. Ötletek?Mennyit befolyásol a sza**á ment dob?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nahát cseréltem légszürőt,lambda szondát,motor hőfok jeladot. A fogyasztás tuti lett,6lityó... na de gondolt egyet a középső dobom és ahol belemegy a cső(hátulról) közvetlen elengedte a hegesztés. Na frankó traktor hangja lett. Ezzel nincs vége,valamiért úgy gondolta középen,maga a dob is lyukas lesz.Hát most nem panaszkodok a hangra, egy két kövérebb gázzal parketázva subaru szintű hangorgia,choppert szégyenitő durrogással. :D xD Na,de ez szép is jó is,de nem hiszem,hogy a kocsinak is. Az alapjárat egyenletlenebb lett,csutka gázra,rángatás, mitha az üzemanyag akarna elfogyni(ez a rossz kipuff előtt is megvolt) de ha normálisan adagolom a gázt,problem nincs. A fogyi viszont megint nőtt valamennyit. Ötletek?Mennyit befolyásol a sza**á ment dob?

Sajnos nincs mese,ki kell cserélned a középső dobot.Akár még a hátsó dob is cserés lehet ha már úgy is meg kell bontani a kipufogó rendszert,bár annak az állapotáról nem írtál.Hegesztgetni nincs sok értelme,mert rövid idő alatt újra kilyukad nagy valószínűséggel.

Te is észrevetted,hogy ez az állapot nagyon nem jó a kocsinak.Nincs elég fojtása a motornak,ezért az alapjárat,a menetteljesítmény és a fogyasztás is rosszabb lett.Hosszabb távon a kipufogó szelepek is károsodhatnak.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó dob rendben van,úgy nézki.Bár hozzá teszem,a középsőn se volt semmi látható... erre tessék. Azért a szelepeket csak nem teszi tönkre. Régi mocimon nyitott rendszer volt,lényegesebben rövidebb rendszer,és nem égett be.Ha már többet alatta fekszek,lehet nem ártana üzemanyag szűrőt is cserélni.

LököttZsiráf előtte jónak mondható volt az alapjárat.Most ingadozó,meg be-be durrog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.