Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok, Boge ill. Monroe lengéscsillapítót érdmes venni?

Esetleg van vmi más márka ami olcsó és tartós??

Helló. Van még esetleg a kayaba, de a boge is nagyon tökéletes de a monroe-t szerintem ne piszkáld. Azt hallottam hogy nem az igazi. Nemrégen kellett vennünk a D Kadettünkbe is és többen mondták hogy monroe-t inkább ne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok én most vettem egy corsa b-t mikor hoztam haza fele autópályán olyan 125 - 130 között felgyulladt a motorkontroll izzó de ahogy lementem 100ra már nem jelzett ezt kétszer csináltam hogy megnézzem hogy csak akkor van-e utánna végig 100-110ezzel mentem és nem világított azóta se csak 120felett egy idő után ez mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Két hete vettem egy 1.2-es 16v-es Corsát 99-es X12XE-s motorkóddal, 119ezer km van benne óra szerint. Eddig csak rángatott egy kicsit egyesben, kettesben, néha hármasban. Mi lehet az oka? Kigyulladt egyszer a sárga motorvisszajelző lámpa de elaludt. Ma meg hál Istennek kigyulladt megint de már nem alszik el. Mi lehet a baja? Ha valaki tud akkor segítsen légszíves!!!!!

Köszönöm! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne pár kérdésem .

Érdemes utólag Corsa B-be szervót és klímát belerakatni?

Ha igen akkor bontott alkatrészből mennyire kockázatos?

Milyen dolgokra kell odafigyelni bontott alkatrész vásárlásakor?

Mennyibe fájna beszereltetni?

Valaki csinált-csináltatott már ilyet?

Ismertek valakit aki korrekten beszereli Monor-Cegléd környékén?

Várom válaszotokat.

Üdv : Lázár

Link to comment
Megosztás:

Demó és Opel16v!

A morzsában X14XE van nekem,de más mint az astrákban lévő X14XE.A szívó oldal másképp néz ki.Vajon rárakható erre a mocira a másik megoldás? :lol:

Az egyiknél(ami az astrákban volt)a levegő közvetlen jut a motorba,de a corsán elmegy a szívó torok alá,aztán azt megkerülve alulról megy felfelé.Baromi hosszú úton.Ezt lenne jó csökkenteni.

Link to comment
Megosztás:

Kedves felhasználók!

Segítségeteket szeretném kérni..

-vettem egy Opel Corsa B tipusú/1998 évjárat/85000Km-ű autót és nem tudom beindítani sehogysem!

egyszerűen képtelenség mikor megvettem pöccintésre indult és most?!

Gyertya csere kellene talán?

És ha nem segít van más lehetőségem?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Kedves felhasználók!

Segítségeteket szeretném kérni..

-vettem egy Opel Corsa B tipusú/1998 évjárat/85000Km-ű autót és nem tudom beindítani sehogysem!

egyszerűen képtelenség mikor megvettem pöccintésre indult és most?!

Gyertya csere kellene talán?

És ha nem segít van más lehetőségem?

A válaszokat előre is köszönöm!

Mikor vetted?

Vissza kell vinni.Rejtett hiba.

Link to comment
Megosztás:

Mikor vetted?

Vissza kell vinni.Rejtett hiba.

Háát nem teljesen rejtett hiba, mert a megvásárlás pillanatában az autó indult üzemképes volt. A hiba nem volt akkor meg valszeg.

Az adás vételin rajta van: hogy megtekintett, kipróbált állapotban... tehát üzemképes volt.

illetve az eladó kijelentése, hogy rejtett hibáról nem tud!

Akár lehet a puszta véletlen is, hogy nem indul, de lehet valami eltitkolt hiba következménye is, amit szakértő/szerelő állapíthat csak meg. Ha így van és erről nem tájékoztatták a vevőt az a rejtett hiba.

Szerintem szerelő és megmondja mi a bibi!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Egy 1998-as évjáratú 1.0-s Corsám van. A problémám a következő. Ég a sárga lámpácska, már rögtön indítás után. Eleinte csak egy idő után csinálta, de mára már folyamatosan világít. Mivel már 3-szor cseréltettünk benne légtömegmérőt, ezért már nem szeretném negyedszer. Gondolom, ha ismét elvinném szervízbe, megmondanák, hogy ki kell cserélni + ARG szelep tisztítás vagy csere. Mert más baj eddig még ezzel az autóval nem volt, de, hogy mindig ugyanez a baj az már gyanús. Esetleg nem tud valaki valami megoldást javasolni a cserén kívül? Olvastam már, hogy tisztítás is megoldhatja a problémát, csak nem tudom, hogy pontosan mivel és hogyan kellene. Egyáltalán lehet e ennél a modellnél valamit csinálni vagy típushiba lehet?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Segítségkérés :

Van egy 96os corsa ecom 1.2 es motorral azt vettem észre hogy csak úgy megnő az alapjárata de nagyon (pirosnál ha állok vagy dugóba) és nem megy vissza, sokszor pedig minden rendben van vele.

pár 100 km enként kiszokott gyulladni a legbaloldalibb lámpa ami villám van aztán rövid időn belüll elalszik.

Mi lehet a baj?

Köszönettel:Nyisztor Balázs

Link to comment
Megosztás:

Segítségkérés :

Van egy 96os corsa ecom 1.2 es motorral azt vettem észre hogy csak úgy megnő az alapjárata de nagyon (pirosnál ha állok vagy dugóba) és nem megy vissza, sokszor pedig minden rendben van vele.

pár 100 km enként kiszokott gyulladni a legbaloldalibb lámpa ami villám van aztán rövid időn belüll elalszik.

Mi lehet a baj?

Köszönettel:Nyisztor Balázs

Alapjárati motor probléma,féktisztítós takarítás javasolt!

Link to comment
Megosztás:

Most lettem egy 94-es corsa tulaja.. Cserélni kéne viszont a váltószoknyát, és az első opel embléma is cefetül van. Honnan lehet szerezni ilyeneket?! Eddig 3 bontóban voltam, de egyikben se volt...

Hali! Váltózsákot bármelyik autósboltban kapsz hozzá, emblémát egy nagyobb aukciós oldalon nézz, én onnan vettem. Ugyanezeket cseréltem én is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy 93-s Corsa boldog tulaja vagyok, de nemtalálom a váltón az olajbeöntő nyílást. Télire azért lecserélném. Segítsetek ha tudtok.

Nagyon köszi!

Váltón nincs is betöltő,mert elvileg soha nem kell hozzányúlni.

Ha cserélni akarod,akkor le kell ereszteni a váltókarteren keresztül,aztán váltó tipustól függően(kb1.6l) feltölteni gyári manuális váltó olajjal a felső szuszogó nyíláson keresztül.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.