Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Tanács kellene! Hogyan tudom rendesen lelégteleníteni a hűtőfolyadékot a motorban és a radiátorban?

Van valamilyen csavar vagy cső?

Opel Corsa B X12XE.

Köszi!

Zárt rendszer van, nem kell légteleníteni, lelégteleníti az magát. Ha feltöltötted a hűtőfolyadékot a megfelelő szintig, akkor járasd a motort alapjáraton (az se baj ha közben a műszerfalon ráadod a fűtést) addig amíg a hűtőventillátor be nem kapcsol. Ha utána leállítod a motort, hagyod hogy kicsit visszahűljön és ÓVATOSAN leveszed a kiegyenlítő tartály sapkáját, akkor láthatod hogy lecsökkent a hűtőfolyadék szintje, mert kidolgozta magából a levegőt. Ilyenkor ha feltöltöd újra szintig, akkor már jó lesz.

Link to comment
Megosztás:

Ok rendben!

Azért érdeklődtem, mert indításkor és alacsonyabb fordulatszámokon csobogást hallok a fűtőradiátor felől.

Köszi!

Zárt rendszer van, nem kell légteleníteni, lelégteleníti az magát. Ha feltöltötted a hűtőfolyadékot a megfelelő szintig, akkor járasd a motort alapjáraton (az se baj ha közben a műszerfalon ráadod a fűtést) addig amíg a hűtőventillátor be nem kapcsol. Ha utána leállítod a motort, hagyod hogy kicsit visszahűljön és ÓVATOSAN leveszed a kiegyenlítő tartály sapkáját, akkor láthatod hogy lecsökkent a hűtőfolyadék szintje, mert kidolgozta magából a levegőt. Ilyenkor ha feltöltöd újra szintig, akkor már jó lesz.
Link to comment
Megosztás:

Helló

Egy olyan kérdésem lenne,h milyen okai lehetnek annak,h nem jó a km óra.Eddig működött.

Javítottam a kijelzőt és talán azóta nem jó.Lehet hozzá vmi köze?

Egyébként b corsa ha számít vmit.

Várok minden szerelési,szétszedési tanácsot.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Helló

Egy olyan kérdésem lenne,h milyen okai lehetnek annak,h nem jó a km óra.Eddig működött.

Javítottam a kijelzőt és talán azóta nem jó.Lehet hozzá vmi köze?

Egyébként b corsa ha számít vmit.

Várok minden szerelési,szétszedési tanácsot.

Előre is köszi.

Nincs köze a kijelzőhöz,de melyik része nem megy?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan ötlet vagy tipp, B Corsa középkonzol izzók, amik kiégtek a fűtés-hűtés szabályozók mögött. Gondolom kicserélni nem oly nagy veszedelem, de speckó izzó kell bele v milyen pontosan? Típusát, teljesítményét tudjátok ?

Köszi, Kram

Link to comment
Megosztás:

Itt nincs kézikönyv.

Pedig az jó lett volna,már szerettem volna letölteni,de még nem találtam ingyen letölthetőt.

Gondolom ezért:

"Az oldal tiszteletben tartja a szerzői és szomszédos jogokat. Elítéli mindazokat, akik ezeket a jogokat megsértik. A semmilyen formában nem támogatjuk a különféle magyar és idegen nyelvű kiadványok letölthetőségét. Folyamatosan figyeljük és törölni fogjuk honlapunkról az esetleges jogsértésre vonatkozó minden információt."

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan ötlet vagy tipp, B Corsa középkonzol izzók, amik kiégtek a fűtés-hűtés szabályozók mögött. Gondolom kicserélni nem oly nagy veszedelem, de speckó izzó kell bele v milyen pontosan? Típusát, teljesítményét tudjátok ?

Köszi, Kram

Helló!

A középkonzol izzók tudomásom szerint a rizsszem izzók! Az adatait nem tudom, de egy normális autóvillamossági boltban tudni fogják, hogy milyen kell bele!

A csere nem nagy kunszt, csak szét kell szedned a konzolt, lekötni a szellőző-rendszer bowdeneket és ennyi!

Remélem tudtam segíteni!

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan ötlet vagy tipp, B Corsa középkonzol izzók, amik kiégtek a fűtés-hűtés szabályozók mögött. Gondolom kicserélni nem oly nagy veszedelem, de speckó izzó kell bele v milyen pontosan? Típusát, teljesítményét tudjátok ?

Köszi, Kram

Hello normál 1.2w-os műszerfal izzó való bele de nagyon rossz szétszedni!

Üdv: Beci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kösz szépen az izzós választ, a cserét és vételt akkor megoldom, ez a fűtés leszerelés dolog ijesztő, el lehet cseszni a bóvdenes dolgot, v vissza tom majd csinálni? Mármint úgy értem, h nem gabalyodik össze, v megnyúlik ilyesmi.

Kram

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kösz szépen az izzós választ, a cserét és vételt akkor megoldom, ez a fűtés leszerelés dolog ijesztő, el lehet cseszni a bóvdenes dolgot, v vissza tom majd csinálni? Mármint úgy értem, h nem gabalyodik össze, v megnyúlik ilyesmi.

Kram

Nem tudod elcseszni, csak a jobb kettő közül figyeld meg melyiket honnan szeded le! A másik kettő adja magát, nem tudod összekeverni! Nem fog megnyúlni és összegabalyodni sem! Nem egy nagy durranás! Bátran kezdj hozzá!

Jó munkát!

G.

Link to comment
Megosztás:

Én már szedtem szét és nem kell leszerelni a fűtés bowdeneket......Az biztos hogy nem egyszerű és kell hozzá egy rendes rajzos szerelési leírás de pár óra alatt megoldható.

Legközelebb ha kiég vmi magasfényű kék ledet rakok mindenhova mert azzal elég ütősen néz ki.

Sok sikert....

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Ismeri vki a német gyártmányú Formel ültető rugókat?

Nekem sikerült szereznem egy Corsa A/B, 60/40 -es szettet, csak az a bajom, hogy nekem sok elől a 60mm, mert nagyon rossz utakon járok, meg a kapubehajtóban is felakad az autó!

ha van vkinek egy pár első 30mm, vagy 40mm-es ültetőrugója, akkor szívesen elcserélném a 60-asomra.

Vagy van vkinek jobb ötlete a problémám orvosolására?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egy próbát megérne, mert A Corsával lehet nem ülne annyit a kisebb súly miatt.

Na meg a 60-as ültetés nem olyan vészes, csak kicsit jobban oda kell figyelni, hogy merre mész.

Nekem se volt gondom az én ültetésemmel, pedig az tuti nem 60-as volt! :)

7 centi volt még a karter alatt. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kösz szépen az izzós választ, a cserét és vételt akkor megoldom, ez a fűtés leszerelés dolog ijesztő, el lehet cseszni a bóvdenes dolgot, v vissza tom majd csinálni? Mármint úgy értem, h nem gabalyodik össze, v megnyúlik ilyesmi.

Kram

nem muszáj kikötni a bowdeneket csak úgy az alsó két csavart nehéz kiszedni de ki lehet csak ügyeskedni kell

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egy próbát megérne, mert A Corsával lehet nem ülne annyit a kisebb súly miatt.

Na meg a 60-as ültetés nem olyan vészes, csak kicsit jobban oda kell figyelni, hogy merre mész.

Nekem se volt gondom az én ültetésemmel, pedig az tuti nem 60-as volt! :)

7 centi volt még a karter alatt. :rolleyes:

Én beraktam, de ki is szereltem, mert a kapubehajtóban felakad az autó! Ha kivenném a katalizátort, akkor biztosan nem érne le semmi!

A karter és az aszfalt között volt 10-12cm.

Ja, szereztem 14"-os kerekeket téligumival 175/65 R14, és ezekkel a gumikkal elől, ha oldalról néztem, akkor a gumi teteje és a sárvédőív teteje között volt 2cm.

Kemény volt az eleje, de féltem attól is hogy kanyarban belefog érni a kerék a sárvédőívbe, de nem ért bele.

Használat előtt kipróbáltam a kormányt alászedve felállni bal és majd jobb első kerékkel, de nem ért bele!

Ezekre a kerekekre, a GSi 236-os fékek miatt volt szükségem, mert állítólag a 13"-os felni nem megy fel a A Corsa GSi-re,mert a féknyerge nagyobb annak ellenére, hogy a tárcsa átmérője megegyezik a szériájéval!

A féknyergeket már lefestettem, de még nem raktam fel!

Megfertőztetek!!! :)

Link to comment
Megosztás:

Én beraktam, de ki is szereltem, mert a kapubehajtóban felakad az autó! Ha kivenném a katalizátort, akkor biztosan nem érne le semmi!

A karter és az aszfalt között volt 10-12cm.

Ja, szereztem 14"-os kerekeket téligumival 175/65 R14, és ezekkel a gumikkal elől, ha oldalról néztem, akkor a gumi teteje és a sárvédőív teteje között volt 2cm.

Kemény volt az eleje, de féltem attól is hogy kanyarban belefog érni a kerék a sárvédőívbe, de nem ért bele.

Használat előtt kipróbáltam a kormányt alászedve felállni bal és majd jobb első kerékkel, de nem ért bele!

Ezekre a kerekekre, a GSi 236-os fékek miatt volt szükségem, mert állítólag a 13"-os felni nem megy fel a A Corsa GSi-re,mert a féknyerge nagyobb annak ellenére, hogy a tárcsa átmérője megegyezik a szériájéval!

A féknyergeket már lefestettem, de még nem raktam fel!

Megfertőztetek!!! :rolleyes:

Pedig felmegy a 13-as kerék a GSI fékekre. :)

Link to comment
Megosztás:

Pedig felmegy a 13-as kerék a GSI fékekre. :rolleyes:

De a 13"-as alu gondolom nem, mert vastagabb az anyaga.

Arról, hogy felmegy-e a 13" acélfelni a GSi fékre, nagyon megoszlik a vélemény!

Van, aki a féknyeregből való lereszelésről beszélt, de azt már nem gondoltam! Inkább szereztem 14"-os kerekeket!

Link to comment
Megosztás:

De a 13"-as alu gondolom nem, mert vastagabb az anyaga.

Arról, hogy felmegy-e a 13" acélfelni a GSi fékre, nagyon megoszlik a vélemény!

Van, aki a féknyeregből való lereszelésről beszélt, de azt már nem gondoltam! Inkább szereztem 14"-os kerekeket!

Mivel a 13-as alufelniknek általában kisebb az ET-je, így szerintem ott még több helynek kellene lennie, mint a lemezfelniknél.

De ki kellett volna próbálni. Szerintem ahová alámegy a síma 236-os állónyereg, aminek kívül is van dugattyúja, ott alá kell mennie a GSI-nek és az újabb úszónyeregnek is. De ki kell próbálni.

Ez engem már nem érint, mert nekem a 6,5x15-ös kisebb ET-s Omega lemezfelni csisszre megy fel a fékekre. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mivel a 13-as alufelniknek általában kisebb az ET-je, így szerintem ott még több helynek kellene lennie, mint a lemezfelniknél.

De ki kellett volna próbálni. Szerintem ahová alámegy a síma 236-os állónyereg, aminek kívül is van dugattyúja, ott alá kell mennie a GSI-nek és az újabb úszónyeregnek is. De ki kell próbálni.

Ez engem már nem érint, mert nekem a 6,5x15-ös kisebb ET-s Omega lemezfelni csisszre megy fel a fékekre. :rolleyes:

Nekem a sima 236-os tárcsa is Ats rendszerü nyereggel volt szerelve!

Tiszta egyforma a sima és a GSi nyereg, csak annyiban térnek el, hogy a GSI-jé vastagabb tárcsát tud befogni. Akkor nekem "az újabb úszónyereg" van a sima 236-os tárcsához,ami egy dugattyús?

A 13"-os ET38-as alufelninél 4-5mm volt a nyereg és a felni között, és itt-ott akadt egy centírozó ólom.

Majd ha felszerelem a GSi nyerget, akkor felpróbálom rá a 13"-os acélfelnit, és megírom, hogy mi a helyzet.

A Stefan nézte meg vmi táblázatban, hogy milyen kerékkel gyartották a 1.6 GSi-t, és 14"-at írt!

muszáj voltam megvenni a 14"-osakat, mert mi van, ha felrakom a nyerget és akkor derül ki, hogy kicsi a 13"-os.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.