Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

2 pálesz és karácsonyra odaadom valamelyik rendőrnek a forgalmimat :rolleyes:

ez a hűtőtakarás ez nekem is eszembe jutott, lehet hogy használ majd vmit.

Ezen én is gondolkozok. Az én Corsám kiválóan tartja a 90-fokot, a beltéri fűtéssel sincs gond. De haverom azt mondta, hogy okés hogy nincs baj a meleggel, de a motor hideg levegőt szív, az meg árt neki, úgyhogy papírozzam be én is az elejét. Szerintetek? Én nem nagyon hittem neki....lehet h jobban menne, hogyha nem szívna hideg levegőt, de én nem érzek semmi változást!

Link to comment
Megosztás:

2 pálesz és karácsonyra odaadom valamelyik rendőrnek a forgalmimat :blink:

ez a hűtőtakarás ez nekem is eszembe jutott, lehet hogy használ majd vmit.

Én nem ajánlanám, hogy papírral takárjátok le a hűtőt. Ha felázik, és az apró darabkák bepréselődnek a hűtő lamellák közé, akkor cserélhetsz majd hűtőt is.(a legrosszabb esetet nézve, persze) Ha le akarod takarni, akkor valami műanyag félét használj! Létezik hullám-kartonhoz hasonló műanyagból is.

Ezen én is gondolkozok. Az én Corsám kiválóan tartja a 90-fokot, a beltéri fűtéssel sincs gond. De haverom azt mondta, hogy okés hogy nincs baj a meleggel, de a motor hideg levegőt szív, az meg árt neki, úgyhogy papírozzam be én is az elejét. Szerintetek? Én nem nagyon hittem neki....lehet h jobban menne, hogyha nem szívna hideg levegőt, de én nem érzek semmi változást!

Szerintem ne hidd el neki!

Nálam a levegőszűrő házban van egy kis fedél, amit egy motor mozgat.(a motort pedig a befecskendezéstől vezérli valami) Ez a fedél szabályozza, hogy hideg vagy meleg levegőt szívjon a motor. :rolleyes: Magát a légbeszívót egyébként sem tudnád letakarni. Amit max megtehetsz, hogy a hideg levegőt bevezető csövet leveszed. Így motortér meleg levegőt fog szívni. De minek vele bajlódni, amikor a motorod úgyis "tudja" és vezérli, hogy milyen levegőt kapjon. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ne hidd el neki!

Nálam a levegőszűrő házban van egy kis fedél, amit egy motor mozgat.(a motort pedig a befecskendezéstől vezérli valami) Ez a fedél szabályozza, hogy hideg vagy meleg levegőt szívjon a motor. :rolleyes: Magát a légbeszívót egyébként sem tudnád letakarni. Amit max megtehetsz, hogy a hideg levegőt bevezető csövet leveszed. Így motortér meleg levegőt fog szívni. De minek vele bajlódni, amikor a motorod úgyis "tudja" és vezérli, hogy milyen levegőt kapjon. :blink:

Nem nem hiszem el neki! Az a vezérlés amire te gondolsz, azt hiszem úgy hívják, hogy lég tömeg mérő. Vagy valami ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

Biztos?

Tudtommal a hideg levegő egységnyi térfogatban több oxigént tartalmaz, és mivel az oxigén elengedhetetlen az égéshez, szvsz nemhogy ártana, de inkább használ neki. :lol:

(végre egy kis megerősítés :blink: )

Én nem mertem leírni, mert nem voltam biztos benne.... , de anno a turbós Avensisemnél is azt mondták, hogy jobban megy amikor hideg levegőt szív, mert több üzemanyagot lehet hozzákeverni.

Azonban az dízel volt. Annál azért kicsit másképpen néz ki motor működés. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék be kötni 2db kék ledet az utas térbe. Eggyiket a kormány alá, másikat a kesztyű tartó alá, hogy királyul meg világítsa a lábamat :rolleyes: De úgy akarom be kötni, hogy csak akkor világítson, mikor a helyzet/vagy a tompított lámpák... csak a kapcsolónál kéne babrálnom valamit,nem ???

Link to comment
Megosztás:

Nem nem hiszem el neki! Az a vezérlés amire te gondolsz, azt hiszem úgy hívják, hogy lég tömeg mérő. Vagy valami ilyesmi.

Nekem ittvan akezemben a levegőszürő ház x14xe-hez és srácok szerintem az a fedél csupán azt csinálja szerintem hogy mikor nyomod a gázt annak fügvényében nyit mekkora levegőre van szüksége. feljebb nekem a csőben van egy érzékelő szerintem az lehet a légtömegérzékelő szenzor. Légtömegmérő leírás.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ittvan akezemben a levegőszürő ház x14xe-hez és srácok szerintem az a fedél csupán azt csinálja szerintem hogy mikor nyomod a gázt annak fügvényében nyit mekkora levegőre van szüksége. feljebb nekem a csőben van egy érzékelő szerintem az lehet a légtömegérzékelő szenzor. Légtömegmérő leírás.

na én arra az érzékelőre gondoltam! :rolleyes: az a légtömegmérő

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék be kötni 2db kék ledet az utas térbe. Eggyiket a kormány alá, másikat a kesztyű tartó alá, hogy királyul meg világítsa a lábamat :rolleyes: De úgy akarom be kötni, hogy csak akkor világítson, mikor a helyzet/vagy a tompított lámpák... csak a kapcsolónál kéne babrálnom valamit,nem ???

Igen, az lehet egy megoldás VAGY a kesztyütartóban van világítás de az csak akkor megy ha gyujtás alatt van a kocsi mondjuk a kapcsolót állandóra kötöd akkor mindig gyujtás alatt világít. A lednek ugyis oldátri nagy élettartama van szóval szerintem ha állandóra kötöd az se baj:D

Link to comment
Megosztás:

Igen, az lehet egy megoldás VAGY a kesztyütartóban van világítás de az csak akkor megy ha gyujtás alatt van a kocsi mondjuk a kapcsolót állandóra kötöd akkor mindig gyujtás alatt világít. A lednek ugyis oldátri nagy élettartama van szóval szerintem ha állandóra kötöd az se baj:D

Tudom, csak haverom úgy kötött be (kesztyűtartósan), és nem akarok, hogy azt higgye, hogy utánzom őt :rolleyes: Ezért akarom,hogy csak akkor világítson, mikor a helyzetjelző/tompított.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, csak haverom úgy kötött be (kesztyűtartósan), és nem akarok, hogy azt higgye, hogy utánzom őt :rolleyes: Ezért akarom,hogy csak akkor világítson, mikor a helyzetjelző/tompított.

Te tudod, az ha valamit leutánzol attól lehet jó:blink: nézd a kínaiakat mindent utánoznak...több kevesebb sikerrel. Akkor viszont vidd el egy autovillamosságishoz és ő beköti neked a világítás kapcsolójára mert szerintem nem egyszerü eset átkötni a müszerfal alatt egy cérnát...

Link to comment
Megosztás:

Te tudod, az ha valamit leutánzol attól lehet jó:rolleyes: nézd a kínaiakat mindent utánoznak...több kevesebb sikerrel. Akkor viszont vidd el egy autovillamosságishoz és ő beköti neked a világítás kapcsolójára mert szerintem nem egyszerü eset átkötni a müszerfal alatt egy cérnát...

meg oldom :D már tudom is hogy hogy :blink: megyek is ,meg csinálom, majd jelentkezek :lol:

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Na. Be kötöttem, rá kapcsoltam helyzetjelzőre, világít mind a két led. Viszont a helyzetjelző nem :rolleyes: Gondolom a reléje nem engedi,hogy jó legyen....na nem baj, majd holnap rá kötöm a kesztyű tartóra. Velem nem szúr ki :blink:

Hát akkor sok sikert:D És kellemes ünnepeket mindenkinek aki ezt olvassa per pillanat.

Link to comment
Megosztás:

Na. Be kötöttem, rá kapcsoltam helyzetjelzőre, világít mind a két led. Viszont a helyzetjelző nem :rolleyes: Gondolom a reléje nem engedi,hogy jó legyen....na nem baj, majd holnap rá kötöm a kesztyű tartóra. Velem nem szúr ki :blink:

Nem kell!

Ne add fel!!! SOHA!

Nézz szét. A2 corsa-ban a szivargyújtó mellett van egy kék led, ami csak világításkapcsolóra kapcsol be. Nézz szét ott. Ezentúl a kilóméteróra világítását is meg lehet csapolni, hiszen az is csak világításra kapcsol. Nekem még van egy középkonzoli analóg órám is, annak a világítása is jó, de az neked szerintem nincs. Nézz szét, találni fogsz még csapolható áramot.

Sok sikert, és áldott ünnepeket.

Link to comment
Megosztás:

Nem kell!

Ne add fel!!! SOHA!

Nézz szét. A2 corsa-ban a szivargyújtó mellett van egy kék led, ami csak világításkapcsolóra kapcsol be. Nézz szét ott. Ezentúl a kilóméteróra világítását is meg lehet csapolni, hiszen az is csak világításra kapcsol. Nekem még van egy középkonzoli analóg órám is, annak a világítása is jó, de az neked szerintem nincs. Nézz szét, találni fogsz még csapolható áramot.

Sok sikert, és áldott ünnepeket.

Én corsámnak is van órája, csak digitális.Még a szivar gyújtó is jó ötlet! Majd meg nézem,hátha onnan tudok lopni egy kis naftát. Ha nem, akkor marad a kesztyű tartó. Köszi az ötleteket :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Srácok!

94-es B corsába van pollenszűrő? Ha van akkor hol találom? Jó volna ha képekkel illusztrálna valaki :rolleyes:

Hálás köszönet!

Nekem a '95-ösben van. Szal valszeg a tiédben is van. Az ablaktörlő alatti rácsos műanyag lemezt kell lecsavaroznod.(A bal oldalit.) Ha jól emlékszem 3db csavar fogja. Szemből nézve, egy a bal oldalon, kettő a lemez jobb oldalán, egy fölül, egy alul. Ezután még ügyeskedned kell, hogy ki tudd szedni. Még mindig szemben állsz az autóval, két kézzel megfogod a lemezt és elhúzod balra, amíg középen a két lemez összeeresztésénél szét nem jön. Ezután már egyszerű dolgod van, csak a bal szélénél kell kiakasztanod a kasztni alól. Középen találsz majd egy vékony műa. lemez valamit, na azt kell megemelned, és alatta lesz a szűrő. Az enyémbe való szűrő 335x194x17 mm.

Ennyit tudtam segíteni, remélem érthetően írtam le. :blink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Srácok!

94-es B corsába van pollenszűrő? Ha van akkor hol találom? Jó volna ha képekkel illusztrálná valaki :rolleyes:

Hálás köszönet!

Igen van.

A következő a menet.

Leszeded a takaró műanyagot,ami a motorháztető végében,(két darabból tevődik össze),lehet hogy elég az akku oldalit kivenni.Nem emlékszek már :blink:

Alatta találsz vékony műanyag lemezt azt megemeled középen vagy kiszereled azt is.

És már látod a pollen szűrőt.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a '95-ösben van. Szal valszeg a tiédben is van. Az ablaktörlő alatti rácsos műanyag lemezt kell lecsavaroznod.(A bal oldalit.) Ha jól emlékszem 3db csavar fogja. Szemből nézve, egy a bal oldalon, kettő a lemez jobb oldalán, egy fölül, egy alul. Ezután még ügyeskedned kell, hogy ki tudd szedni. Még mindig szemben állsz az autóval, két kézzel megfogod a lemezt és elhúzod balra, amíg középen a két lemez összeeresztésénél szét nem jön. Ezután már egyszerű dolgod van, csak a bal szélénél kell kiakasztanod a kasztni alól. Középen találsz majd egy vékony műa. lemez valamit, na azt kell megemelned, és alatta lesz a szűrő. Az enyémbe való szűrő 335x194x17 mm.

Ennyit tudtam segíteni, remélem érthetően írtam le. :blink: :lol:

Ülj le ,ötös :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a '95-ösben van. Szal valszeg a tiédben is van. Az ablaktörlő alatti rácsos műanyag lemezt kell lecsavaroznod.(A bal oldalit.) Ha jól emlékszem 3db csavar fogja. Szemből nézve, egy a bal oldalon, kettő a lemez jobb oldalán, egy fölül, egy alul. Ezután még ügyeskedned kell, hogy ki tudd szedni. Még mindig szemben állsz az autóval, két kézzel megfogod a lemezt és elhúzod balra, amíg középen a két lemez összeeresztésénél szét nem jön. Ezután már egyszerű dolgod van, csak a bal szélénél kell kiakasztanod a kasztni alól. Középen találsz majd egy vékony műa. lemez valamit, na azt kell megemelned, és alatta lesz a szűrő. Az enyémbe való szűrő 335x194x17 mm.

Ennyit tudtam segíteni, remélem érthetően írtam le. :rolleyes: :blink:

Igen van.

A következő a menet.

Leszeded a takaró műanyagot,ami a motorháztető végében,(két darabból tevődik össze),lehet hogy elég az akku oldalit kivenni.Nem emlékszek már :lol:

Alatta találsz vékony műanyag lemezt azt megemeled középen vagy kiszereled azt is.

És már látod a pollen szűrőt.

Köszi fiúk!!!

Már kép se kell, innen már boldogulok!! :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.