Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Egy darabig az lesz a leg kisebb bajom,hogy piszkos. Le zúztam a bal elejét. Ki csúsztam menet közbe (30-40-es tempóval) és csak a beton oszlop fogott meg. (éppen hogy) Károk:

-első lökhárító darabokban

-bal első lámpa K.O

-karrosszéria elöl itt-ott meg görbült

-be rakom sebességbe, és hiába engedem el a kuplungot, nem forgatja a kereket, ismerősöm azt mondja,hogy szét csúszott a differenciál

-szélvédő be repedt

Van kép is.

Óvatosan vezessetek, rajtam ki ba*zott a hó! :rolleyes:

Legyen intő jel a többiek számára, hogy kis sebességnél is ott a baj :D :P :lol: :D :P

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem fehér számlapos a km óra ráadásul csodaszép piros szinü izzos témával:D igy vettem de szerencésre nem idióta munka azt nem az a ###### sziloplasztos állat cisnálta mint minden mást:D

51P1010013.jpg

Valaki csinálhatna képet a hátsó kipufdob tartójáról mert nemtom milyen aaz eredeti és nekem kucigolták

Íme:

52P1010005.jpg

Link to comment
Megosztás:

Egy darabig az lesz a leg kisebb bajom,hogy piszkos. Le zúztam a bal elejét. [...]

Részvét :D Vigasz legyen, hogy inkább a vas törjön, mint Te, vagy bárki. A vas csak vas, szörnyű bosszantó, de pótolható.

A tél az bizony tél. Nálatok nehezebb a helyzet, mint itt, mert ami nappal megolvad, az éjjel megfagy. Elég egyszer a szezonban, és a következő fagyáskor már kész is a korcsolyapálya. :rolleyes:

Errefelé (Finnország) is sóznak, de sokkal általánosabb, hogy apróra őrölt gránitkövet szórnak válogatás nélkül minden útfelületre, járdára.

Ezen kívül szegecses gumit használunk. Kicsit csörög, nagy sebességnél morog, viszont hatásos. Azt hallottam, hogy Magyarországon tilos a használata, de semmilyen erre utaló jogszabályt, vagy hasonló szabályozást sem láttam a neten.

Valaki tud valamit erről?

Link to comment
Megosztás:

Mondom már lefényképezem.

Kicsit koszos meg minden de az enyém :D

kép1

kép2

Most takaritottm ki nemrég azt a putrit aztán még elég gyenge... :rolleyes:

Fentről állandóan porolódik a kocsi és már unom holnap meg is csinálom azt is.

Valami fóliát felszegelek fölé.

Ez meg az alvázszámod:

W0L000078T4212844 :P

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem fehér számlapos a km óra ráadásul csodaszép piros szinü izzos témával:D igy vettem de szerencésre nem idióta munka azt nem az a ###### sziloplasztos állat cisnálta mint minden mást:D

51P1010013.jpg

Valaki csinálhatna képet a hátsó kipufdob tartójáról mert nemtom milyen aaz eredeti és nekem kucigolták

Íme:

52P1010005.jpg

Helló!

Én megnéztem neked amennyire tudtam, de lényegében a hátsó pufonak nincs felfogatása.

Ahogy jön középről egy csőben így össze van fogatva és ez a cső ad neki valami merevséget.

Illesztés

Inkább a középső dob van jól megfogatva.

Látod a képen hogy valahova fel van fogatva.

hegesztés

És a végső dobnak a végénél van még egy felfogatás.

hegesztés2

Még egy kép a hátsó dob felfogatásáról most nézem hogy az 2 helyen is meg van fogatva szerintem az valami gumi rezgéselnyelő lehet de nem mernék rá fogadni, éppenséggel lehetett volna annyi eszem hogy megtapogatom de az kimaradt sajna. :rolleyes:

felfogatás

Nos ilyen lenne az én corsám pufomegoldása. Remélem segítettem legalább egy hangyaszarnyit. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez meg az alvázszámod:

W0L000078T4212844 :D

Nem tudom majd megnézem már nem megyek ki sötétbe, de valami ilyesmi.

Ezt honnan vágod amúgy mert tudom ha felnyitom a motorháztetőt ott van egy cinkén rajta de fejből nem menne. :rolleyes:

Amúgy szerintem szép ez a kék szín a kocsinak. :P sok swingnek olyan ocsmány színe van hogy hányinger elkap.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom majd megnézem már nem megyek ki sötétbe, de valami ilyesmi.

Ezt honnan vágod amúgy mert tudom ha felnyitom a motorháztetőt ott van egy cinkén rajta de fejből nem menne. :rolleyes:

Amúgy szerintem szép ez a kék szín a kocsinak. :P sok swingnek olyan ocsmány színe van hogy hányinger elkap.

A forgalmiba is benne van.

A rendszámból :D

Link to comment
Megosztás:

ezt jól megaszontam :D

müszerfal + középkonzol világitásra gondoltam

Hali!!!

Nem szabad kihagyni a világításkapcsolót sem. :rolleyes: Az is legyen szépen ugyanolyan színű.

Nekem fehér LED-ek vannak a műszerfalba és a középkonzolban is, de a lámpakapcsoló még szép sárga.

A műszerfalba én 5 chip-es superflux ledeket tettem de sajnos at egyik most kiégett. Van még a kocsiban egy csomó magas fényű 5 mm-es led, azok nagyon jól bírják, még nem kellett egyet sem cserélni.

Ezek a gyári helyére való ledek nekem nem sokáig bírták, volt amelyik egy hetet sem bírt. Talán nem volt jó nekik a túl nagy feszültségingadozás?

Kicsit több a meló a sima led berakással , de hosszú távon megéri.

Egy ilyen magas fényű led is csak kb egy 100-as-ba kerül.

Link to comment
Megosztás:

Ezek nagyon király cumók,csak én nemtom betenni a helyére sajna :P

Abba esetleg tudnátok segíteni,hogy mi lehet a baja kis ribancomnak?

A vezetőoldali ablak csak pár centire enged le,utána valamiért nem megy lentebb(elektromos :D ).

Na meg az anyósülés felöli közponi se zár le :rolleyes: Se nem nyit

Előre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Ezek nagyon király cumók,csak én nemtom betenni a helyére sajna :P

Abba esetleg tudnátok segíteni,hogy mi lehet a baja kis ribancomnak?

A vezetőoldali ablak csak pár centire enged le,utána valamiért nem megy lentebb(elektromos :D ).

Na meg az anyósülés felöli közponi se zár le :rolleyes: Se nem nyit

Előre is köszönöm a válaszokat

Régebben valaki már volt hasonló prolémával. Azt hiszem tgabika segített neki. A leeresztő gombbal lehet valahogyan programozni, hogy tudja, meddig kell lemennie, illtve, hogy hol van a fent.

Link to comment
Megosztás:

A ledes témához. Én nem ajánlom a bolti cuccokat. Általában nem jól vannak kikalkulálva az ellenállások, így elég hamar meghalnak.

5chipes Piros 180 fokban szórt teljesitmény LEDet raktam az eredeti foglalatba. Ez nagyon bejött. Egy kis plussz munka, de megéri. Holnapra szerintem elkészülök a dokumentációval, s felrakom valahova. Nem szakszerű a forrasztás, illetve miegymás, de a végeredmény működik, és jól mutat.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Nem szabad kihagyni a világításkapcsolót sem. :rolleyes: Az is legyen szépen ugyanolyan színű.

Nekem fehér LED-ek vannak a műszerfalba és a középkonzolban is, de a lámpakapcsoló még szép sárga.

Lámpa kapcsolóval vigyázzatok ! Én 2 órát szenvettem vele, mire rendesen kék led világított. Az a baj, hogy 1 műanyag csőbe kell vissza raknod egy rugót, ami 2 golyót tol kifelé. Na már most ez a munka ujjakat rendesen meg öli. Ha még sikerült is, utánna 2 réz lapocskát kell jól vissza helyezned. És ha még ez is sikerült, a műanyag boxát vissza kell rendesen patintani. És marha jó, mikor pattintanád, és a rugó ki lövi a 2 golyót, akkor megint lehet szét szedni, és kezdeni előlről. Mondom, kb 2 óra alatt sikerült meg csinálnom! Picit már ideges voltam , de sikerült :D

Link to comment
Megosztás:

Ezek nagyon király cumók,csak én nemtom betenni a helyére sajna :P

Abba esetleg tudnátok segíteni,hogy mi lehet a baja kis ribancomnak?

A vezetőoldali ablak csak pár centire enged le,utána valamiért nem megy lentebb(elektromos :D ).

Na meg az anyósülés felöli közponi se zár le :rolleyes: Se nem nyit

Előre is köszönöm a válaszokat

Most a télen kezdett meg hülyülni, vagy régebb óta ?Mert ha most télen lett ilyen, akkor javaslom hogy szedd le mind a 2 ajtódon a kárpitot, és amit tudsz, zsírozz be. Hátha... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó drága egy ilyen plazma számlap...

számlap

Most akkor ez hogy is müködik ami fényt kap azt frankon egyenletesen eloszlatja vagy ebben már van valami színezés...

baromira nem vágom ezt a témát csak érdeklődés jellegűen lennék rá kíváncsi...

Hali!!!

"A Plazmaszámlapok alapja az Electro Luniszcens fólia. Az EL fólia az elektromos energiát fényenergiává alakítja át. A betáplált feszültség mértékének és a váltóáram frekvencia számának szabályzásával változtathatjuk a számlap fényerejét és színárnyalatát."

Na így működik. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Most a télen kezdett meg hülyülni, vagy régebb óta ?Mert ha most télen lett ilyen, akkor javaslom hogy szedd le mind a 2 ajtódon a kárpitot, és amit tudsz, zsírozz be. Hátha... :rolleyes:

Hát még ősszel,de az ablak,már nyáron is 1X kétszer megszorult.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.