Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A sima sportdobnál belenézel, és átlátsz rajta, ebben meg kamrák vannak, mint a gyári dobban kb, csak nagyobb az áteresztő képessége.

Nem akarok hangos kocsit, még feltünne a rendőrbácsiknak, aztán kezdenék nézegetni hogy mi van benne, kivennének a sorból meg ilyenek. Az én kisautóm teljesen belesimul a hétköznapi szekerek sorába.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap a kocsim újra elkezdte produkálni a váltós bajait: nem emel ki rendesen a kuplung, így már alapjáraton is nehezen lehet berakni 1-be, 2-be, a R-t pedig csak nagy reccsenés árán hajlandó venni. A szakik azt mondták, hogy teljes kuplungcsere. :lol: Így lehet, hogy egyúttal már beleteszek egy hosszabb 5. fokozatot.

TomTech: írtam az ebay-es csávónak, kíváncsi vagyok mint mond, hova van-e kisebb fogaskerék, és mennyiért.

Ha lesz valami fejlemény, majd írok.

-j-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap a kocsim újra elkezdte produkálni a váltós bajait: nem emel ki rendesen a kuplung, így már alapjáraton is nehezen lehet berakni 1-be, 2-be, a R-t pedig csak nagy reccsenés árán hajlandó venni. A szakik azt mondták, hogy teljes kuplungcsere. :lol: Így lehet, hogy egyúttal már beleteszek egy hosszabb 5. fokozatot.

TomTech: írtam az ebay-es csávónak, kíváncsi vagyok mint mond, hova van-e kisebb fogaskerék, és mennyiért.

Ha lesz valami fejlemény, majd írok.

-j-

Ok kiváncsian várom a fejleményeket.

Ha kell segítség szólj.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap a kocsim újra elkezdte produkálni a váltós bajait: nem emel ki rendesen a kuplung, így már alapjáraton is nehezen lehet berakni 1-be, 2-be, a R-t pedig csak nagy reccsenés árán hajlandó venni. A szakik azt mondták, hogy teljes kuplungcsere. :lol: Így lehet, hogy egyúttal már beleteszek egy hosszabb 5. fokozatot.

TomTech: írtam az ebay-es csávónak, kíváncsi vagyok mint mond, hova van-e kisebb fogaskerék, és mennyiért.

Ha lesz valami fejlemény, majd írok.

-j-

csajomnak a corsa ugyanezt csinálta én szinte téptem a váltót benne meg jegyezte....a lükverceg meg ugy lehettett a legkönyebben hogy álló helyzetben de gyujtás nélkül adtam neki :lol: ha csak simán akkor nyekkent olyat hogy a szivem megszakadt...komplett kuplungszerkezet gyere volt neki + váltórudazatot és tárcsa,kinyomódapács kuplungszerkezet

.

Link to comment
Megosztás:

csajomnak a corsa ugyanezt csinálta én szinte téptem a váltót benne meg jegyezte....a lükverceg meg ugy lehettett a legkönyebben hogy álló helyzetben de gyujtás nélkül adtam neki :lol: ha csak simán akkor nyekkent olyat hogy a szivem megszakadt...komplett kuplungszerkezet gyere volt neki + váltórudazatot és tárcsa,kinyomódapács kuplungszerkezet

.

igazi pénztárca kímélő csere lehetett....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap a kocsim újra elkezdte produkálni a váltós bajait: nem emel ki rendesen a kuplung, így már alapjáraton is nehezen lehet berakni 1-be, 2-be, a R-t pedig csak nagy reccsenés árán hajlandó venni. A szakik azt mondták, hogy teljes kuplungcsere. :lol: Így lehet, hogy egyúttal már beleteszek egy hosszabb 5. fokozatot.

TomTech: írtam az ebay-es csávónak, kíváncsi vagyok mint mond, hova van-e kisebb fogaskerék, és mennyiért.

Ha lesz valami fejlemény, majd írok.

-j-

Ha kell kuplung szett szólj bátran privibe,mert úgy biztos észre veszem.

Link to comment
Megosztás:

Ok kiváncsian várom a fejleményeket.

Ha kell segítség szólj.

Köszönöm, a csávókám elég tájékozatlan volt, elsőre azt írta, hogy a tengerentúlra nem szállít :lol: Írom neki, hogy Magyarország az EU-n belül van, erre erősen meglepődött... :) Lényeg a lényeg, hogy már elfogytak a "kis kerekek", csak 3.7 és 3.9 van. Szóval asszem marad a gyári.

Link to comment
Megosztás:

csajomnak a corsa ugyanezt csinálta én szinte téptem a váltót benne meg jegyezte....a lükverceg meg ugy lehettett a legkönyebben hogy álló helyzetben de gyujtás nélkül adtam neki :lol: ha csak simán akkor nyekkent olyat hogy a szivem megszakadt...komplett kuplungszerkezet gyere volt neki + váltórudazatot és tárcsa,kinyomódapács kuplungszerkezet

.

Hát igen. Ahogy utánanéztem, nem egy olcsó mulatság. Nem tudom, hogy a barátnőd Corsája benzines v. dízel? Az enyém dízel, és ott a motor-kuplung-váltóalkatrészek ára a csillagos eget verdesi a benzineséhez képest. Ráadásul a dízelhez nincs is nagyon alkatrész a bontókban. :S such is life...

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. Ahogy utánanéztem, nem egy olcsó mulatság. Nem tudom, hogy a barátnőd Corsája benzines v. dízel? Az enyém dízel, és ott a motor-kuplung-váltóalkatrészek ára a csillagos eget verdesi a benzineséhez képest. Ráadásul a dízelhez nincs is nagyon alkatrész a bontókban. :S such is life...

hát igen az övé benzin x14xe

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nyugottan használhatod! Csak picit tekerd le az ablakot, hogy ha esetleg be szivárog az utas térbe a kipuf. gáz, akkor ki is tudjon menni, szar dolog lég mérgezést kapni út közbe :lol: (csak egy óvintézkedés...)

Köszönöm a válaszokat, kicsit megkésve is de csak most tudtam internet elé kerülni. Épp olajcsere volt és ott átnézték a kipufogót és környékét és nem találtak kifújást, úgyhogy nem tudom mi lehetett, tény hogy azóta nem tapasztalom ezt.

Viszont egy újabb kérdésem lenne. Minap a középső kapcsoló (fűtés-hűtés fokozatváltás és hátsó ablak fűtés) megadta magát, kihúzva a műanyag kapcsolót, darabokban jött ki. A kérdésem az lenne, hogy bontóba lehet venni külön ilyet? vagy kompletten lehet csak a 3 gombot?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen márkájú riasztót vegyek a kocsimba, mert volt nekem egy HD, de sajnos zárlatos lett. Nem tudják, hogy miért, de tönkre ment sajnos alig egy év után, így már félek megint ilyen márkát venni. Szerencsémre nem lett komolyabb baj, csak az ment tönkre. Nem tudom esetleg okozhatott volna e tüzet, de félek mégegyszer ilyet venni.

Köszi a segítséget.

G.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen márkájú riasztót vegyek a kocsimba, mert volt nekem egy HD, de sajnos zárlatos lett. Nem tudják, hogy miért, de tönkre ment sajnos alig egy év után, így már félek megint ilyen márkát venni. Szerencsémre nem lett komolyabb baj, csak az ment tönkre. Nem tudom esetleg okozhatott volna e tüzet, de félek mégegyszer ilyet venni.

Köszi a segítséget.

G.

szerintem ha szakszerüen van beinstallálva akkor nagy galiba nem lehet...ilyen központivezérlős riasztós mutatványt 15k-ból kihozod... és vegyél két év garosat:D... a magyar onlány aukción van jópár megoldás...

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megkésve is de csak most tudtam internet elé kerülni. Épp olajcsere volt és ott átnézték a kipufogót és környékét és nem találtak kifújást, úgyhogy nem tudom mi lehetett, tény hogy azóta nem tapasztalom ezt.

Viszont egy újabb kérdésem lenne. Minap a középső kapcsoló (fűtés-hűtés fokozatváltás és hátsó ablak fűtés) megadta magát, kihúzva a műanyag kapcsolót, darabokban jött ki. A kérdésem az lenne, hogy bontóba lehet venni külön ilyet? vagy kompletten lehet csak a 3 gombot?

Szia!

Szerintem bontója válogatja. Általában csak az egész középkonzolt szeretik adni, de ha jó fej, lehet, hogy odaadja csak azt, amire szükséged van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen márkájú riasztót vegyek a kocsimba, mert volt nekem egy HD, de sajnos zárlatos lett. Nem tudják, hogy miért, de tönkre ment sajnos alig egy év után, így már félek megint ilyen márkát venni. Szerencsémre nem lett komolyabb baj, csak az ment tönkre. Nem tudom esetleg okozhatott volna e tüzet, de félek mégegyszer ilyet venni.

Köszi a segítséget.

G.

Tudom ajánlani a S pal termékeit, a haveri körben a többségnek ilyen van, többféle konfigurációban léteznek, az egyszerű ugrókódostól a rablásgátlósig minden. Javaslom az oldalukat.

Link to comment
Megosztás:

szerintem ha szakszerüen van beinstallálva akkor nagy galiba nem lehet...ilyen központivezérlős riasztós mutatványt 15k-ból kihozod... és vegyél két év garosat:D... a magyar onlány aukción van jópár megoldás...

Hol tudom azt megnézni? Írj egy webcímet plz...

Köszönöm szépen!

G.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat, kicsit megkésve is de csak most tudtam internet elé kerülni. Épp olajcsere volt és ott átnézték a kipufogót és környékét és nem találtak kifújást, úgyhogy nem tudom mi lehetett, tény hogy azóta nem tapasztalom ezt.

Viszont egy újabb kérdésem lenne. Minap a középső kapcsoló (fűtés-hűtés fokozatváltás és hátsó ablak fűtés) megadta magát, kihúzva a műanyag kapcsolót, darabokban jött ki. A kérdésem az lenne, hogy bontóba lehet venni külön ilyet? vagy kompletten lehet csak a 3 gombot?

Gyárilag külön van ,az új az horror 12270ft,tehát bontó :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tudok adni középkonzolt 4-5000 ft-ért.

Írj ha érdekel!!

Köszönöm a válaszokat, kicsit megkésve is de csak most tudtam internet elé kerülni. Épp olajcsere volt és ott átnézték a kipufogót és környékét és nem találtak kifújást, úgyhogy nem tudom mi lehetett, tény hogy azóta nem tapasztalom ezt.

Viszont egy újabb kérdésem lenne. Minap a középső kapcsoló (fűtés-hűtés fokozatváltás és hátsó ablak fűtés) megadta magát, kihúzva a műanyag kapcsolót, darabokban jött ki. A kérdésem az lenne, hogy bontóba lehet venni külön ilyet? vagy kompletten lehet csak a 3 gombot?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.