Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

A felni jó rá, mitőbb majdhogynem gyári méret, bár az Opel agyfurata nem 58, hanem 56.5mm, szóval valszeg központosító gyűrű fog kelleni alá, mert anélkül rázna. Milyen felni ez? Mármint milyen autóé eredetileg?

A második kérdéshez sajna nem tudok hozzászólni...

Nem tudom, egy kereskedésben találtam opel lemezfelni" néven....

Csak mer van egy alukerekem, ami nem jó a kocsira, mert ET száma 29 mint utóbb kiderült, s ráz... (Y)

Ezzel mit tudok kezdeni???

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, egy kereskedésben találtam opel lemezfelni" néven....

Csak mer van egy alukerekem, ami nem jó a kocsira, mert ET száma 29 mint utóbb kiderült, s ráz... (Y)

Ezzel mit tudok kezdeni???

mindenképp kell a központositó hozzá eszetregáltass mindenképp minden autonál más én ugy tudom én vettem alufelnit az első az volt hogy esztergáltattam hozzávalót és tökéletes azóta is sőt ismerősömnek is rázott megcsináltuk a központot és azóta jó

Link to comment
Megosztás:

mindenképp kell a központositó hozzá eszetregáltass mindenképp minden autonál más én ugy tudom én vettem alufelnit az első az volt hogy esztergáltattam hozzávalót és tökéletes azóta is sőt ismerősömnek is rázott megcsináltuk a központot és azóta jó

Az alufelniez esztergáltattam... és úgy is ráz....

Mielőtt megvettem, vezettem a másik kocsin, s nem rázott! Feltettem az enyémre, s rázott... esztergáltattam a középső furatot, s megint ráz... amúgy meg beleér a kaszni, ha huppanóra megyek vele!

Akkor rosszul eszretgálták??

Te hol esztergáltattad?

Én budaörsnél a gyártelepen...

Link to comment
Megosztás:

Az alufelniez esztergáltattam... és úgy is ráz....

Mielőtt megvettem, vezettem a másik kocsin, s nem rázott! Feltettem az enyémre, s rázott... esztergáltattam a középső furatot, s megint ráz... amúgy meg beleér a kaszni, ha huppanóra megyek vele!

Akkor rosszul eszretgálták??

Te hol esztergáltattad?

Én budaörsnél a gyártelepen...

segitenék de sajnos miskolci vagyok

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem az lenne h gyári e-kadett felnit fel lehet tenni b corsára ? 5.5széles, 13colos. Sajna et számot nem tudok de azt tudom h 175/70/13gumi van rajta.

Tehermenesítő kell rá vagy esetleg megfelel a 2 típusé egymással? Felni

ET49

Sajna nem tudom biztosra monda,hogy jó-e rá.

Én úgy látom hogy igen,de ez nem biztos

Link to comment
Megosztás:

ET49

Sajna nem tudom biztosra monda,hogy jó-e rá.

Én úgy látom hogy igen,de ez nem biztos

Remélem vki tudja mert addig nem nagyon akarom megvenni, pedig lassan kéne vmi mert jön a nyár és cserélni kell a télieket.

Lenne még egy felni kérdésem : 6J, ET42,4x100 13" 4x100 B-corsára? Középméretet nem tudok :)

Link to comment
Megosztás:

Remélem vki tudja mert addig nem nagyon akarom megvenni, pedig lassan kéne vmi mert jön a nyár és cserélni kell a télieket.

Lenne még egy felni kérdésem : 6J, ET42,4x100 13" 4x100 B-corsára? Középméretet nem tudok :)

Jó rá. A 4 csavaros opel agyméret 56,5 mm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Car-társak!

Ma nekiálltam kicsit kicsinosítani a vasat, szép idő, stb. ideális az autóbuzizáshoz. :D Szép lett, mondom megyek is vele egy kört, és lám: megjavult a fordulatszámmérő, így valószínűleg a töltés is! Ezt nem értem. Az eddigi "hidegben" 0-5C-ig bekrepált, most meg a 15C-ban pompásan megy a ford. számmérő, a töltésnek még nem mértem utána, de vszeg az is jobb, mint az eddigi semmi.

Erre valami ötlet? Már végképp tanácstalan vagyok. Hétfőn megy kuplungcserére, ott ékszíjat is cserélnek, hátha megkeményedett a hidegtől vagy ilyesmi. De az az érdekes, hogy nem csúszik. Most, a melegben indulásnál volt egy kis nyikkanás, de utána már rendesen mutatta a fordulatszámot.

Ki érti ezt...? :)

Szép hétvégét mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Car-társak!

Ma nekiálltam kicsit kicsinosítani a vasat, szép idő, stb. ideális az autóbuzizáshoz. ;) Szép lett, mondom megyek is vele egy kört, és lám: megjavult a fordulatszámmérő, így valószínűleg a töltés is! Ezt nem értem. Az eddigi "hidegben" 0-5C-ig bekrepált, most meg a 15C-ban pompásan megy a ford. számmérő, a töltésnek még nem mértem utána, de vszeg az is jobb, mint az eddigi semmi.

Erre valami ötlet? Már végképp tanácstalan vagyok. Hétfőn megy kuplungcserére, ott ékszíjat is cserélnek, hátha megkeményedett a hidegtől vagy ilyesmi. De az az érdekes, hogy nem csúszik. Most, a melegben indulásnál volt egy kis nyikkanás, de utána már rendesen mutatta a fordulatszámot.

Ki érti ezt...? :)

Szép hétvégét mindenkinek!

Nekem is volt ilyen fordulatszámos problémám,az óraegység nem érintkezett rendesen a csatlakozóval. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Lenne egy kérdésem amit máig nem tudtam megoldni :)

Szóval a csomagtartónál van egy kis lámpa. Ha szembe állok a bal oldalon. Annak elvileg mikor kellene világítani? Cseréltem izzót benne, de hiába. Plusz rámértem de nincs benne feszültség. Ha felnyitom az ajtót akkor sem. Ötletek esetleg? :D

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Lenne egy kérdésem amit máig nem tudtam megoldni :)

Szóval a csomagtartónál van egy kis lámpa. Ha szembe állok a bal oldalon. Annak elvileg mikor kellene világítani? Cseréltem izzót benne, de hiába. Plusz rámértem de nincs benne feszültség. Ha felnyitom az ajtót akkor sem. Ötletek esetleg? :D

Előre is köszönöm!

eltört a vezeték a hátsó csomagtér ajtó és a kaszni között lévő fekete gumis részben ott kell keresni a hibát

Link to comment
Megosztás:

Kösz a tippet, nálam sem világít... :)

[/quote

fel kell rá készülni kevés a hej forrasztani is kell és nem árt még vagy 60-80 cm vezeték mert én mondjuk ujra huztam a kapcsólótól hogy nelegyen benne olyan sok toldás és a régi vezetéket az uj toldásával betolod a kárpit alá ja és lehet hogy több vezeték is sérült lesz megtört szabadon lógnak a vezetékek a sok nyitogatástól, de meg lehet csinálni ha még ez sem elég akkor még a az ablakmosó csö is ott szokott elszakadni jó ezt azért megnézni sok sikert

Link to comment
Megosztás:

fel kell rá készülni kevés a hej forrasztani is kell és nem árt még vagy 60-80 cm vezeték mert én mondjuk ujra huztam a kapcsólótól hogy nelegyen benne olyan sok toldás és a régi vezetéket az uj toldásával betolod a kárpit alá ja és lehet hogy több vezeték is sérült lesz megtört szabadon lógnak a vezetékek a sok nyitogatástól, de meg lehet csinálni ha még ez sem elég akkor még a az ablakmosó csö is ott szokott elszakadni jó ezt azért megnézni sok sikert

Igazából csak a tünet van meg, a probléma helyét még nem tudom; a kapcsolót már megmocorgattam, hogy hátha cask kontakthiba, de nem. Egyelőre így is jó, majd ha ideér a tavasz, akkor nekiesek. Elképzelhető, hogy az ablakmosó csöve is el van törve, nem tudom, mert odáig már nem jut el a folyadék. Nagyjából az első keréknél nyoma vész, pontosabban az aszfalton végzi... A kerékjárati ívet le kell bontani, s gondolom meglesz a hiba forrása.

Köszönöm a tippeket, felkészülök új vezetékkel, stb. :D

Link to comment
Megosztás:

Csákó!

Tudja valaki,hogy x12sz motorvezérlőre lehet-e rakni másik programot?

Mert x14xe-re tuti fel lehet..

Az x14xe -be cserélhető program modul van.

Az egyszerűbb mert lehet kapni chip-et ( http://cgi.ebay.de/OPEL-VAUXHALL-1-4-C14XE...=item3a58f4d45d )

Gondolom Te is valami ilyesmire gondolsz.

Egy kis plusz ló. :)

Aztán lehet hogy van lehetőség programcserére....

Link to comment
Megosztás:

Az x14xe -be cserélhető program modul van.

Az egyszerűbb mert lehet kapni chip-et ( http://cgi.ebay.de/OPEL-VAUXHALL-1-4-C14XE...=item3a58f4d45d )

Gondolom Te is valami ilyesmire gondolsz.

Egy kis plusz ló. :)

Aztán lehet hogy van lehetőség programcserére....

Nem tudom,azért kérdezem,mert a szerelőm most vesz hibakódolvasót,amit én még nem láttam.

Szóval az hogy néz ki? Egy csatlakozó+egy program a PC-re és kész vagy ennél bonyolultabb a cucc.Ő mondta,hogy lehet a 16V-be feltölteni másik programot a 8V-be nem tudja,hogy van-e rá lehetőség....

A plusz lovak nem érdekelnek,csak a gazdaságosabb működés,ami állítólag szintén elérhető másik vezérlőprogrammal.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom,azért kérdezem,mert a szerelőm most vesz hibakódolvasót,amit én még nem láttam.

Szóval az hogy néz ki? Egy csatlakozó+egy program a PC-re és kész vagy ennél bonyolultabb a cucc.Ő mondta,hogy lehet a 16V-be feltölteni másik programot a 8V-be nem tudja,hogy van-e rá lehetőség....

A plusz lovak nem érdekelnek,csak a gazdaságosabb működés,ami állítólag szintén elérhető másik vezérlőprogrammal.

Értem.

Igen úgy néz ki.

Kérdés hogy milyet vesz.

Valószínűleg valami univerzális (elm327)

Mert a gyári diagnak durva ára van,+ jármű specifikus

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.