Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sajnos ez gyári pótféklámpa és nem találtam meg hogy hova is vezethet a vezeték. Maga a féklámpák világítanak, szóval ha onnan kapná a feszültséget akkor gondolom lenne a vezetékbe is. Talán előröl lenne végigvezetve? Mert a féknél lévő csatlakozónál nincs hiba.

Link to comment
Megosztás:

Na ma meg néztem pontosabban,hogy honnan is dobja ki az olajat a motor. Szerencsére csak egy kb. 8cm-s cső adta meg magát!

itt a bibi

Sajnos ez gyári pótféklámpa és nem találtam meg hogy hova is vezethet a vezeték. Maga a féklámpák világítanak, szóval ha onnan kapná a feszültséget akkor gondolom lenne a vezetékbe is. Talán előröl lenne végigvezetve? Mert a féknél lévő csatlakozónál nincs hiba.

Nem valamelyik fék lámpához megy le a vezeték ? Hol akadtál el a vezeték követésében?

Link to comment
Megosztás:

Na ma meg néztem pontosabban,hogy honnan is dobja ki az olajat a motor. Szerencsére csak egy kb. 8cm-s cső adta meg magát!

itt a bibi

Első látásra vízcsőnek tűnik. Másodiknak is. Az állapotát elnézve, meg belegondolva, hogy a gyújtókábelek mellett van közvetlenül, arra gondoltam, hogy mázlista :devlish:

Nálam minden tiszta, egy-két csöpögésnyi helyet kivéve, mégsem megy a kocsi.Na jó, tudom, más tészta. :lol:

Nya, majd rájövök a megtorpanás okára is, aztán lessssz nemulass a zsákutcában....... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Egy olyan gondom lenne, hogy most volt az autó műszaki vizsgán és ott figyeltem fel hogy nem világít a pótféklámpa. Szétszedtem, illetve rámértem a vezetékre és nem mutatott feszültséget (természetesen lenyomott féknél) A kérdésem az lenne, hogy honnan kapja az áramot ? Valamelyik féklámpából vagy előröl? Melyik biztosíték lehet az?

Előre is köszönöm!

Szia, csatlakozom Mester91 kolléga ötletéhez, szerintem is a szélső féklámpák egyikétől mehet a vezeték. Elsőnek a bal oldalinál ellenőrizném le, hogy nem megy-e véletlen hozzá egy ugyanolyan színű-csíkozású vezeték mint ami a pótféklámpától jön el. Aztán a jobb oldalon.

Ha nem nyert, akkor a féklámpak kapcsolójánál, és a bejövő (elmenő) vezetékeknél...

És ha úgy sincs meg a kis ravasz, akkor szépen behúznék egyet a tervezőjének új vezetéket a bal féklámpához.

Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Első látásra vízcsőnek tűnik. Másodiknak is. Az állapotát elnézve, meg belegondolva, hogy a gyújtókábelek mellett van közvetlenül, arra gondoltam, hogy mázlista :lol:

Nálam minden tiszta, egy-két csöpögésnyi helyet kivéve, mégsem megy a kocsi.Na jó, tudom, más tészta. :lol:

Nya, majd rájövök a megtorpanás okára is, aztán lessssz nemulass a zsákutcában....... :lol:

Én is víz csőre gondoltam, mert be sárgás-zöldesezedett a hűtő vízem :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm Mester91 és LököttZsiráf meg lett a vezeték. Kicsit megzavart, hogy a lámpa csatlakozásnál barna-fekete, míg a csatlakozás után fekete-sárga volt a vezeték színe. Így végülis a bal féklámpától kapja a feszültséget. (igaz az elöző tulaja valamit babrált mert bekerült a vezetékbe egy toldás is ami nem éppen a legszakszerűbb volt, és elkorrodált) De mint kiderült a lámpa is hibás.

Amúgy mennyiért lehet beszerezni egy ilyen gyári pótféklámpát? 2000-es B Corsa.

Link to comment
Megosztás:

Én is víz csőre gondoltam, mert be sárgás-zöldesezedett a hűtő vízem :devlish:

Te jó ég, mit tenyésztesz benne?? :lol: A sárga az a rozsda miatt lehet... A zöld... azt nem tudom. Az enyém mellesleg tök rozsda-színű :lol: Pár hete azzal játszom, hogy lecserélem a vizet újra (igen, csapvíz), megyek vele pár kilométert, majd kap új vizet. Egyszer majd csak elfogy az a rozsda, bár nem látom, hogy csipkedné magát. A csapvíz nem sok rosszat fog tenni vele, már a gyakorlatilag a rozsdától szőrös a gumicsövek belseje. Ehhez képest a csapvíz kutyafüle.

Persze tudom, hogy sima vizet nem illik a hűtőbe tölteni, ezért holnap/holnapután kap elsőrangú, tízeurós fagyállót (olcsóbb nincs). Rossz vicc lenne megakasztani a vízpumpát.

[ Jövő hét végén lesz újabb szerelési élménybeszámoló, nekikezdek a hátsó ablak spricni csövének reparálásához. Hiba felderítve, lefényképezve, cuccok megvétele előjegyezve. :lol: ]

djjen: remek, akkor mégsem idióták tervezték az autót :lol: (legfeljebb akik belenyúltak voltak kontárok)

Link to comment
Megosztás:

Te jó ég, mit tenyésztesz benne?? :lol: A sárga az a rozsda miatt lehet... A zöld... azt nem tudom. Az enyém mellesleg tök rozsda-színű :lol: Pár hete azzal játszom, hogy lecserélem a vizet újra (igen, csapvíz), megyek vele pár kilométert, majd kap új vizet. Egyszer majd csak elfogy az a rozsda, bár nem látom, hogy csipkedné magát. A csapvíz nem sok rosszat fog tenni vele, már a gyakorlatilag a rozsdától szőrös a gumicsövek belseje. Ehhez képest a csapvíz kutyafüle.

Persze tudom, hogy sima vizet nem illik a hűtőbe tölteni, ezért holnap/holnapután kap elsőrangú, tízeurós fagyállót (olcsóbb nincs). Rossz vicc lenne megakasztani a vízpumpát.

20%-os ecettel próbáltad? Az kiszed belőle mindent ami nem odavaló, csak utána át kell járatni párszor desztvízzel, mert a ronda ecetszag az megmarad... :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Húha, nem próbáltam még, köszi az ötletet! Nem fogja bántani a belsö cuccokat, tömítések, satöbbi?

(Vagy most majd én kipróbálom? :devlish: )

Szerintem olyan "hű de nagy problémákat" nem fog okozni...én is hallottam hogy a 20%-os ecet az jó vízkőre meg rozsdára...de hogy kocsiba is használják, nem hallottam. De nem nehéz el képzelni hogy jó....max. salátát csinálsz majd a motorból.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem olyan "hű de nagy problémákat" nem fog okozni...én is hallottam hogy a 20%-os ecet az jó vízkőre meg rozsdára...de hogy kocsiba is használják, nem hallottam. De nem nehéz el képzelni hogy jó....max. salátát csinálsz majd a motorból.

Persze, aztán megállít a rendőr, hogy "Fiatalember, azt megértem, hogy valaki lebukik étolajjal közlekedő autóval, mert olyan szaga van a kocsinak, mint egy lángososnak, de mondja már, hogy min spórol ezzel guruló salátabárral?!?...." :devlish:

Vettem 10%-os ecetet, más itt nincs; aztán betöltődött egy az egyben. Ha elvisznek kuruzslásért, valaki hozzon a börtönbe kaját... kösz. Salátát nem kérek.

Bemelegítettem a motort, most épp hűl, aztán átmosom, és megy bele a fagyállós cucc. Most egy ideig elég volt a hűtővízből, életemben nem játszottam ennyit vele :lol:

Link to comment
Megosztás:

Fölég ha vámhatáron mennél át tuti ízekre szedik a kocsidat :lol:

Mászkáltam a szomszéd faluba láttam 1 corzát azt lefényképeztem hát.. komolyan modnom olyan pufó volt rajta mintha valami kamion lenne.

Nem lehet olyan jól vezetni szerintem, de biztos több embernek is tetszik.

corsa kép

Te ember ............... Jól értelmezem, hogy a pufó kipufogót jelent? Mert akkor ez a kép... hááát..... :devlish:

[Hálistennek vámhatár felé nem járok :lol: ]

Link to comment
Megosztás:

Fölég ha vámhatáron mennél át tuti ízekre szedik a kocsidat :lol:

Mászkáltam a szomszéd faluba láttam 1 corzát azt lefényképeztem hát.. komolyan modnom olyan pufó volt rajta mintha valami kamion lenne.

Nem lehet olyan jól vezetni szerintem, de biztos több embernek is tetszik.

corsa kép

DONOR!!!ha a felnit meg a rendszámot nem nézzük, ugyan ilyen az enyém :Dmég a kipufogó is :lol: csak neki nem rozsdásodik a hátsó ablak körül...meg színre van fújva a bal első sárvédője...nekem csak alapozott szürke.... :devlish:

ha jól látom neki a is a gyári kipuffra van rá heggesztve egy vég

Amúgy Zsiráf, Béla sztem a kerekekre értette a pufót!

Link to comment
Megosztás:

Te ember ............... Jól értelmezem, hogy a pufó kipufogót jelent? Mert akkor ez a kép... hááát..... :devlish:

[Hálistennek vámhatár felé nem járok :lol: ]

Igen... a pufora vagyis a kipufogóra.. de most egy forgalmas úton leállok egy idegennek fényképezgetni a kocsiját hát.. nem is tudom.. én nem az a fickó vagyok. :lol:

Csak bringáról a telommal nyomtam egy gyors képet. Azért van ott a villanyoszlop is benne mert nem jó volt az időzítésem, de legalább nem mosódott el a kép.

Nekem nem tetszett a kocsi..

Tutkó lenyomnám :lol: mire azokkal a nagy kerekekkel kipörögne én már addigra régen 2esben tolnám neki... :lol:

Gondolom végre jobb a kocsi de nem pörög annyira nagy kerékkel Meg aztán a nagyobb gumi drágább is...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyanban kérném a segítségeteket és a szakértelmeteket,hogy hátsó ablaktörlő. Ha nyomor rajta hogy töröljön akkor töröl is csak nem megy vissza a a kiindulási helyére.

Ez minek a problémája lehet?Talán relé? Köszönöm a segítségeteket. :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyanban kérném a segítségeteket és a szakértelmeteket,hogy hátsó ablaktörlő. Ha nyomor rajta hogy töröljön akkor töröl is csak nem megy vissza a a kiindulási helyére.

Ez minek a problémája lehet?Talán relé? Köszönöm a segítségeteket. :devlish:

Hali!!!

Nézd meg a csomagtérajtó átvezető gumiban, hogy nem-e el van törve egy vezeték.

Nekem is pont ilyen volt a törlőm.

Link to comment
Megosztás:

Igen... a pufora vagyis a kipufogóra.. de most egy forgalmas úton leállok egy idegennek fényképezgetni a kocsiját hát.. nem is tudom.. én nem az a fickó vagyok. :lol:

Csak bringáról a telommal nyomtam egy gyors képet. Azért van ott a villanyoszlop is benne mert nem jó volt az időzítésem, de legalább nem mosódott el a kép.

Hihihi :lol: El nem mosódott, az igaz.

Gondoltam, hogy ha már így lelkendezel, hát megnézem azt a képet. Erre a kipufogó 90%-át takarja egy villanyoszlop :lol: Bocsánat, én jót nevettem rajta.

(Persze ismerem a mérget, sok hoasonló képem van nekem is: Templom a zajvédő fal mögött, és hasonlók.)

Végigfuttattam egy ecetes kúrát a motoron. A biztonság kedvéért egy fél óráig állt csak a motorban a cucc, addig, amíg lehűlt annyira, hogy le tudjam engedni. Aztán kimostam vízzel(szép barna lett az ecetes lötty) , beletöltöttem a fagyálló, -30 fokig jöhetnek a minuszok :lol:

Ahogy az olajfolyást megnéztem, talán-talán-talán az is elképzelhető, hogy csak a hengerfejcsavar melletti repedésen szivárog, máshol pedig nem. Jövő hét után meglátjuk. :devlish:

norbysz: Üdv erre; ilyenkor tudtommal az ablaktörlőmotor belső kapcsolója vacakol, javíthatóságáról nincs infóm, sosem volt dolgom vele. Sok sikert!

Link to comment
Megosztás:

Akinek 2000-es évjáratú B Corsája van: nézze meg a kezelési könyvében, hogy neki benne van-e az EPS visszajelző a műszerfal cuccai között?

A kocsiban ott figyel, de a könyvben nem találom sehol, egyik műszerfal variációnál sem.

A miénk fordulatszámmérős, ebbe az órában van az EPS visszajelzés is a műszer tengelye felett.

A könyvben meg sehol... (gyári könyv az első tulajtól, ezt kapta a szalonban hozzá)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.