Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Nem tudom.. de én egyáltalán nem unatkozok vezetés közbe hogy még nézzem a Windowst vagy bármilyen cumot.. inkább a hátul ülőknek szolgálhat ez... vagy nem tudom..

nyilván nincs sok értelme csak mint technikai megoldás nyügözött le...

Link to comment
Megosztás:

Csak érdeklődés szintjén: a B Corsa GYÁRI központi zár működteti a csomagtartó zárat is?

Belekukkantottam és nem látok külső mechanikus rákötési lehetőséget a csomagtartó zárnál.

Ismerek példát egyéb gyári megoldásra, ahol a csomagtartó zárja független az utastér ajtóktól, ilyen volt pl a Renault 19 is. Ott is csak az utastér ajtókat kezelte. (tuti, mert még vezeték sem ment oda)

Link to comment
Megosztás:

Csak érdeklődés szintjén: a B Corsa GYÁRI központi zár működteti a csomagtartó zárat is?

Belekukkantottam és nem látok külső mechanikus rákötési lehetőséget a csomagtartó zárnál.

Ismerek példát egyéb gyári megoldásra, ahol a csomagtartó zárja független az utastér ajtóktól, ilyen volt pl a Renault 19 is. Ott is csak az utastér ajtókat kezelte. (tuti, mert még vezeték sem ment oda)

nekem azt is zárja

HELP! X14xe corsához kéne hűtő ventillátor nélkül...a hőgomba belerohadt, ha kiszedem széttörik a menettrel együtt a ház és utánna nem tudok bele rakni semmit. Kis pénzért valakinek nincs elfekvősbe?

Link to comment
Megosztás:

nekem azt is zárja

HELP! X14xe corsához kéne hűtő ventillátor nélkül...a hőgomba belerohadt, ha kiszedem széttörik a menettrel együtt a ház és utánna nem tudok bele rakni semmit. Kis pénzért valakinek nincs elfekvősbe?

Helló!

Én 10e + ÁFA -ért tudok neked vacsi újat két év garival. G.

Link to comment
Megosztás:

Puff neki.

Akkor eltérhet a zárszerkezet is, vagy csak én bénázok, hogy nem találom, mit kellene húzni/vonni rajta?

Zárszerkezetet nem cserélnék... :rolleyes:

Nekem is zárja a hátsó ajtót. Volt hogy nekem is rossz volt, és csak véletlen vettem észre, hogy nem zár le.

Szerintem nem kell másik zár, nem úgy emlékszem rá.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is zárja a hátsó ajtót. Volt hogy nekem is rossz volt, és csak véletlen vettem észre, hogy nem zár le.

Szerintem nem kell másik zár, nem úgy emlékszem rá.

A tiéd gyári?

Ezek szerint volt javítva?

Tényleg érdekelne, hogy a gyári zárszerkezeten hova kapcsolódik a toló/húzó motor.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ablaktölő lapátom akadozva megy! Szerintetek mi lehet a probléma? ablaktörlő motor? vagy esetleg rellé vagy kábelezés?

Mert van h nem indul el, ha erősebbet fékezek, akkor elindul, s megint leáll... Olyan, mintha érintkezés hiba lenne... :S

Volt már valakinek ilyen?

segítségeket előre is köszi

Üdv.: Tomiii

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ablaktölő lapátom akadozva megy! Szerintetek mi lehet a probléma? ablaktörlő motor? vagy esetleg rellé vagy kábelezés?

Mert van h nem indul el, ha erősebbet fékezek, akkor elindul, s megint leáll... Olyan, mintha érintkezés hiba lenne... :S

Volt már valakinek ilyen?

segítségeket előre is köszi

Üdv.: Tomiii

a motor a hibás de ha bekapcsolod és ütögeted egy fogóval vagy bármivel akkor látni fogod ha igen kapd ki a motort furd át a szegecseléseket könnyedén szét jön és látni fogod hogy két réz érintekező közül az egyik biztos beégett rövidebb lett ezt kell orvosolni sok szerencsét....

Link to comment
Megosztás:

B corsában már úgy működik a hátsó ajtó zárása, mint F Astrában. Sokat foglalkoztam vele, mert nekem nem volt, és valahogyan le kellett másolnom.

A zárszerkezet, az univerzálishoz hasonlít, annyi különbséggel, hogy a végén nincs gyűrű, az egész tengely egy erős fém rúd. Na ezt a rudat tolja be a motor a hátsó ajtó gombja mögé. Így ha be van zárva, akkor nem tudod benyomni.

Link to comment
Megosztás:

B corsában már úgy működik a hátsó ajtó zárása, mint F Astrában. Sokat foglalkoztam vele, mert nekem nem volt, és valahogyan le kellett másolnom.

A zárszerkezet, az univerzálishoz hasonlít, annyi különbséggel, hogy a végén nincs gyűrű, az egész tengely egy erős fém rúd. Na ezt a rudat tolja be a motor a hátsó ajtó gombja mögé. Így ha be van zárva, akkor nem tudod benyomni.

Nekem is gyári közp zár van , ha központi zárral zárom be, akkor nem tudom benyomni,ha csak kulccsal, akkor be tudom nyomni tövig de akkor is be van zárva és a legérdekesebb hogy ha kulccsal bezárom és utána rátolom a központi zárat akkor vhogy mintha 2x lenne bezárva, mert utána hiába nyitom ki közp zárral utána még kulccsal is ki kell nyitni hogy kinyiljon :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Csak érdeklődés szintjén: a B Corsa GYÁRI központi zár működteti a csomagtartó zárat is?

Belekukkantottam és nem látok külső mechanikus rákötési lehetőséget a csomagtartó zárnál.

Ismerek példát egyéb gyári megoldásra, ahol a csomagtartó zárja független az utastér ajtóktól, ilyen volt pl a Renault 19 is. Ott is csak az utastér ajtókat kezelte. (tuti, mert még vezeték sem ment oda)

Hali!!!

A Corsa A fórumban az 5432 hozzászólásban raktam fel egy képet a csomagtartó központijáról. Talán az segít.

Azon a környéken nézz szét, ZsöPö képeket is rakott fel az ő megoldásáról.

Link to comment
Megosztás:

most olvastam egy másik fórumban hogy valaki motortér tetőt csinált meg teleszkóposra ,kép is volt és nem nézett ki rosszul kicsit számoltam persze nem kellett sokáig két teló bontva 4ezer és kész is, egy kis extra és mutatós is és árba se sok ....

Link to comment
Megosztás:

B corsában már úgy működik a hátsó ajtó zárása, mint F Astrában. Sokat foglalkoztam vele, mert nekem nem volt, és valahogyan le kellett másolnom.

A zárszerkezet, az univerzálishoz hasonlít, annyi különbséggel, hogy a végén nincs gyűrű, az egész tengely egy erős fém rúd. Na ezt a rudat tolja be a motor a hátsó ajtó gombja mögé. Így ha be van zárva, akkor nem tudod benyomni.

No, csak megérte feltenni a kérdést!

Köszi mindkettőtöknek, tényleg hasznos, képekkel meg még tutibb! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

A Corsa A fórumban az 5432 hozzászólásban raktam fel egy képet a csomagtartó központijáról. Talán az segít.

Azon a környéken nézz szét, ZsöPö képeket is rakott fel az ő megoldásáról.

Megnéztem a képeket, de az A Corsás.

A B-nél is elfér mellette az univerzális motorja?

Mert a kép alapján legalábbis csak annyit kellene tenni, hogy a motornak fix tartót eszkábálok, majd a tengelyét rögzítem a zár tengelyére.

(ezért lenne jó egy gyári megoldást látni, pl hova fogatja a motort, rögzítés a tengelydarabra, stb)

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a képeket, de az A Corsás.

A B-nél is elfér mellette az univerzális motorja?

Mert a kép alapján legalábbis csak annyit kellene tenni, hogy a motornak fix tartót eszkábálok, majd a tengelyét rögzítem a zár tengelyére.

(ezért lenne jó egy gyári megoldást látni, pl hova fogatja a motort, rögzítés a tengelydarabra, stb)

Hali!!!

Amit én tettem fel képet ( lila ) annak a zár mellett az ajtó lemezében van gyárilag két furat, amihez a motort fogatom.

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

Amit én tettem fel képet ( lila ) annak a zár mellett az ajtó lemezében van gyárilag két furat, amihez a motort fogatom.

Valamiért nem látszik a kép annál a hozzászólásnál. Utána Stefan idéz téged, ott viszont látszik a link. Nem tudom miért...

De itt a kép, hogy egyszerűbb legyen.

LINK

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

B Corsa szervós kormányműre lenne szükségem, de eddig nem találtam. Már csak ez hiányzik ahhoz, hogy elkezdjük az átépítést. Szervóm már van, csak kormánymű kéne a csövekkel.

Ha van, légyszi hívj, vagy írj egy smst. Ritkán járok a fórumon.

06-30/2001-601

Köszi szépen,

Orsi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.