Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Segítek. Neked OBD2 van (gondolom 16 pines) és op-comal lehet legegyszerübben kiolvasni.

Ha kézzel akarod akkor tessék

Keresd a OBD2-t :D

A csati OBD2 16 pin, de az OBD2 interfész nem lép össze vele Easy OBD progival.

Ugyanez a cucc az Astránkkal gyönyörűen kommunikál.

A Corsánál azt írja, hogy a bus-t megtalálja, de az adatok kiolvasása menünél problémázik, hogy az autó nem válaszol. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Segítek. Neked OBD2 van (gondolom 16 pines) és op-comal lehet legegyszerübben kiolvasni.

Ha kézzel akarod akkor tessék

Keresd a OBD2-t :lol:

Esetleg ismersz olyan progit, ami ELM327 chipre alapuló kiolvasóval meg tudja nézni a nevezett vas hibalistáját?

Vauxcheck programmal találkoztatok már?

Link to comment
Megosztás:

Gondolom azt hogy így kell rögzíteni a vezérműtengelyt... :lol:

Vezérműtengelyt hátul rögzitettem van két bevágás és mindkettőnek viszintesnek kell lennie

De a bal oldali vezérmütengely előtt van egy kerék ami adja a jelet a jeladónak, azt nem tudjuk pontosan beállitani és ahhoz kellene az a SPEC szerszám

Link to comment
Megosztás:

Helo mindenki.

Lenne egy kérdésem, ne tudom hogy jó helyre írom -e.

le szeretném cserélni a váltógombot a corsámon (B corsa 1997), mert kicsit már ütött-kopott. valaki csinált már ilyet? Milyen módon van rögzítve? Egyenlőre nem álltam neki leszedni, ne akarok barbármunkát. csvart így hirtelen nem találtam rajta, ami rögzíthetné. Esetleg valami préseléses módszerrel van felaplikálva, vagy menettel? A segítséget előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Helo mindenki.

Lenne egy kérdésem, ne tudom hogy jó helyre írom -e.

le szeretném cserélni a váltógombot a corsámon (B corsa 1997), mert kicsit már ütött-kopott. valaki csinált már ilyet? Milyen módon van rögzítve? Egyenlőre nem álltam neki leszedni, ne akarok barbármunkát. csvart így hirtelen nem találtam rajta, ami rögzíthetné. Esetleg valami préseléses módszerrel van felaplikálva, vagy menettel? A segítséget előre is köszönöm.

Univerzális nem lesz hozzá jó, mert Opel váltógombja felhúzós :S

Amúgy erősen le kell csavarni.

Link to comment
Megosztás:

Helo mindenki.

Lenne egy kérdésem, ne tudom hogy jó helyre írom -e.

le szeretném cserélni a váltógombot a corsámon (B corsa 1997), mert kicsit már ütött-kopott. valaki csinált már ilyet? Milyen módon van rögzítve? Egyenlőre nem álltam neki leszedni, ne akarok barbármunkát. csvart így hirtelen nem találtam rajta, ami rögzíthetné. Esetleg valami préseléses módszerrel van felaplikálva, vagy menettel? A segítséget előre is köszönöm.

Egy ismerősöm leírását osztom meg, én még nem csináltam meg az enyémet.

Váltógomb olyan kell ami felhúzós autókhoz jó (pl: ISP váltógomb direkt felhúzós autókhoz, amúgy rengeteg van. Úgy kell leszedni a gyárit, hogy először is leszeded maga a markolatot ha elkezded csavarni feszegetni akkor elkezd leválni, csak közbe fogd a váltórudat nehogy letörd :D alatta van egy műanyag öntvény amit 3 hetembe telt leszedni mire rájöttem... le kell csavarni a váltórúdról azt a műanyagot és ha lent van, akkor mehet rá a váltórúdra az új, de elég rendesen rá van csavarva a rúdra:S kb. ennyi.

remélem hasznosnak találod. Ha kész élménybeszámolót kérek, hogy sikerült :lol:

Link to comment
Megosztás:

megfordult mostanában a fejemben hogy eladom a szemem fényét...sztetek mennyiért lehetne egy C20Ne-s b corsa gsit eladni? nincsenek illúzióim :lol: ...

Két kilót adok érte! :D

Ha tudsz rá eredetvizsgát intézni,akkor 500körül is elmegy.Így,ezzel a motorral.Azt külön emeld ki a vevőknek,hogy ez egy korai gsi,azért van benne c20ne,csakúgy mint a régebbi gsi astrákban. B)

Ha nem tudsz hátszeles eredetvizsgát,akkor inkább rakd vissza a gyári motort,mert ha kiderül,hogy nem lehet átírni,akkor nagyon nyomott áron fog elkelni vagy 1.5év múlva.

Esetleg rákérdezhetek,hogy tudnék-e neked eredetvizsgát ebben a formában,Óbudán.

Link to comment
Megosztás:

Két kilót adok érte! :D

Ha tudsz rá eredetvizsgát intézni,akkor 500körül is elmegy.Így,ezzel a motorral.Azt külön emeld ki a vevőknek,hogy ez egy korai gsi,azért van benne c20ne,csakúgy mint a régebbi gsi astrákban. B)

Ha nem tudsz hátszeles eredetvizsgát,akkor inkább rakd vissza a gyári motort,mert ha kiderül,hogy nem lehet átírni,akkor nagyon nyomott áron fog elkelni vagy 1.5év múlva.

Esetleg rákérdezhetek,hogy tudnék-e neked eredetvizsgát ebben a formában,Óbudán.

tudok eredetiségvizsgát intézni rá...a másik motor nincs már meg amugy, azért lett cserélve mert kakukk volt az 1,6os

sztem 4kilónál többért nem kérhetek érte...de majd meglátjuk...esetleg kombi dízel cserét beszámolok f astra személyében :lol:

Link to comment
Megosztás:

Két kilót adok érte! :D

Ha tudsz rá eredetvizsgát intézni,akkor 500körül is elmegy.Így,ezzel a motorral.Azt külön emeld ki a vevőknek,hogy ez egy korai gsi,azért van benne c20ne,csakúgy mint a régebbi gsi astrákban. B)

Ha nem tudsz hátszeles eredetvizsgát,akkor inkább rakd vissza a gyári motort,mert ha kiderül,hogy nem lehet átírni,akkor nagyon nyomott áron fog elkelni vagy 1.5év múlva.

Esetleg rákérdezhetek,hogy tudnék-e neked eredetvizsgát ebben a formában,Óbudán.

tudok eredetiségvizsgát intézni rá...a másik motor nincs már meg amugy, azért lett cserélve mert kakukk volt az 1,6os

sztem 4kilónál többet nem kérhetek érte...de majd meglátjuk...esetleg kombi dízel cserét beszámolok f astra személyében :lol:

Link to comment
Megosztás:

tudok eredetiségvizsgát intézni rá...a másik motor nincs már meg amugy, azért lett cserélve mert kakukk volt az 1,6os

sztem 4kilónál többért nem kérhetek érte...de majd meglátjuk...esetleg kombi dízel cserét beszámolok f astra személyében :lol:

Négy kilóért a szétfingott,full fapad példányok mennek manapság.

Srác mesélte,hogy ismerősük vett egy kézzel!! ,fekete alvázvédővel újrafestett motorterű példányt,amin minden karosszéria elem össze-vissza állt.Annyira full fapad,hogy még kesztyűtartó-ajtó sem volt rajta,fehér színben,x12sz motorral 450-ért. :D

Link to comment
Megosztás:

Négy kilóért a szétfingott,full fapad példányok mennek manapság.

Srác mesélte,hogy ismerősük vett egy kézzel!! ,fekete alvázvédővel újrafestett motorterű példányt,amin minden karosszéria elem össze-vissza állt.Annyira full fapad,hogy még kesztyűtartó-ajtó sem volt rajta,fehér színben,x12sz motorral 450-ért. :lol:

<------------------ Akkor már viszem is haza........

Link to comment
Megosztás:

Kész lett a Corsa :lol: Annyi baja volt, hogy nem volt becsavarva a 2 csavar a gyújtótrafóba :| És ez miatt nem indult. Gondolom innen kapja a testet.

Még annyi lenne vele, mint annot is kérdeztem, hogy hidegen miért rángat az autó, és ha rányomok a gázra nincs benne erő, meg fulladozik

Jah és a riasztó állandóan villog, és nem riaszt, ez mitől lehet???

Link to comment
Megosztás:

Kész lett a Corsa :lol: Annyi baja volt, hogy nem volt becsavarva a 2 csavar a gyújtótrafóba :| És ez miatt nem indult. Gondolom innen kapja a testet.

Még annyi lenne vele, mint annot is kérdeztem, hogy hidegen miért rángat az autó, és ha rányomok a gázra nincs benne erő, meg fulladozik

Jah és a riasztó állandóan villog, és nem riaszt, ez mitől lehet???

Ezért hordom én az autómat olyanhoz aki ért hozzá.

Most 2 csavar miatt nem volt Corsa vagy 2hétig? :D

EGR-t kipucoltad? Motorhőfok jeladó ellenállását mérted?

Link to comment
Megosztás:

valami oknál fogva a vezetőoldali ülésemen valami eltörött szemmel láthatólag. Hogy tudom kivenni megkéne hegeszteni... a corsa javításiban nem találtam.

5leteket várok. köszi

A németbe bennevan, de van valami okossága valakinek aki már csinált ilyet ahhoz képest van valami amire figyelni kell?

Link to comment
Megosztás:

Kész lett a Corsa :lol: Annyi baja volt, hogy nem volt becsavarva a 2 csavar a gyújtótrafóba :| És ez miatt nem indult. Gondolom innen kapja a testet.

Még annyi lenne vele, mint annot is kérdeztem, hogy hidegen miért rángat az autó, és ha rányomok a gázra nincs benne erő, meg fulladozik

Jah és a riasztó állandóan villog, és nem riaszt, ez mitől lehet???

bakker....

nahaggyábékén :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma megnéztem a corsámnak az olajszintjét,és tiszta fehéres trutyi volt a nívó és a beöntő sapka is!

Hengerfej tömítés nyáron lett cserélve.

Lehet a sok városban,járkálás miatt?

Novemberben lett beleöntve hidrotőke tisztító is.

Lehet az is?

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma megnéztem a corsámnak az olajszintjét,és tiszta fehéres trutyi volt a nívó és a beöntő sapka is!

Hengerfej tömítés nyáron lett cserélve.

Lehet a sok városban,járkálás miatt?

Novemberben lett beleöntve hidrotőke tisztító is.

Lehet az is?

Előre is köszi a válaszokat!

A városi szötymörgés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.