Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, a következővel kapcsolatban.

Van egy 94-es "b" corsám, 1.2-es (x12sz). Jelenleg a fogyasztása városban 11-12 L körül van.Gondolom ez nem normális. Kb. 5-7 km-eket megyek vele. Tudom hogy ez idő alatt nem nagyon melegszik be, pláne így hogy tél van.De ez a fogyasztás számomra elég extrémnek tűnik. Lambda szonda nemrég lett cserélve, termosztát jó. Motorhőmérséklet érzékelő is rendben van.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

Milyen lambdát kapott?

Ilyen körülmények között is meg kellene állnia 9alatt a fogyasztásnak.

Vízhőfok felmegy 90fokra? Tehát a termosztát jó?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, a következővel kapcsolatban.

Van egy 94-es "b" corsám, 1.2-es (x12sz). Jelenleg a fogyasztása városban 11-12 L körül van.Gondolom ez nem normális. Kb. 5-7 km-eket megyek vele. Tudom hogy ez idő alatt nem nagyon melegszik be, pláne így hogy tél van.De ez a fogyasztás számomra elég extrémnek tűnik. Lambda szonda nemrég lett cserélve, termosztát jó. Motorhőmérséklet érzékelő is rendben van.

Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném.

Ez teljesen normális állapot adott körülmények között használva. Nekem tavaly télen 12l/100km-t sikerült kicsikarnom a C12NZ-ből ugyanígy használva... <_<

Idén már megáll 7 liter körül átlagban pusztán attól hogy gyakrabban megyek hosszabb utakra, pedig 50%-ban etanolt tankolok bele (részletek az aláírásomban levő linkre kattintva láthatóak). Jah és nekem a termosztátom is rossz... :D

Link to comment
Megosztás:

Vízhőfoknak nincs ideje felmenni 90-re. De hosszabb távon természetesen felmegy.

A lambdára ez van írva:

SNG

se1-15 b

Ez lenne a márkája? <_<

Az SNG-vel nincs tapasztalatom.

Nincs a környezetedben egy olyan egyvezetékes lambdás autó,aminek nincs gond a fogyasztására? Esetleg azt a szondát lehetne kipróbálni vele.

Egy 1.2-es HTP motoros Polo-t használunk ilyen szaladgálósnak az is megáll télen városban 9alatt.Az enyém ugyanígy városban rövid távokon,igaz nyáron,8.2liter lett.

Télen még nem használtam így,de nehezen hiszem,hogy 8l helyett 12őt enne meg.

Link to comment
Megosztás:

Az SNG-vel nincs tapasztalatom.

Nincs a környezetedben egy olyan egyvezetékes lambdás autó,aminek nincs gond a fogyasztására? Esetleg azt a szondát lehetne kipróbálni vele.

Egy 1.2-es HTP motoros Polo-t használunk ilyen szaladgálósnak az is megáll télen városban 9alatt.Az enyém ugyanígy városban rövid távokon,igaz nyáron,8.2liter lett.

Télen még nem használtam így,de nehezen hiszem,hogy 8l helyett 12őt enne meg.

Van egy vectrám is, csak abba bele van gyógyulva a szonda. Nem sikerült még kiszedni.

Viszont most kiváncsiságból megnéztem hogy járó motornál hogy spriccel az injektor. Nem tudom hogy milyen a normális, de mintha kicsit darabosra porlasztana, nem csepeg belőle függőlegesen, csak nem porlaszt olyan nagyon apróra, ha jól láttam. Ez lehet esetleg a gond?

Link to comment
Megosztás:

Na visszaolvasta 400-as laptól. Hütős témában segítsetek.

Corsa b x14xe

Első kérdésem:

Nekem is gondom lenne a hűtővizemmel... Hétvégén mentünk kicsit olyan 10-30km/h-val kb. 4-6km-t aztán felment 100-ra a mutató. amint kimentem az országútra 90km/h-nál pár perc alatt visszahült

Viszont most ahogy néztem a ventilátorom nem kapcsolt be 92 fok környékén. Most annak mikor kéne kapcsolni?

A kiegyenlítő tartály csövét néztem, ahogy szemben álltam a bal oldali az kéz meleg volt a jobboldali az szinte hideg a benne levő víz az pedig olyan mintha szerintem 30-40 fokos lenne.

Kinek mi segített?

Másik kérdés: Az autóban van ülésfűtés és van amikor csak XX kapcsolásra működik de utánna fűt is szépen hamár megy. Kapcsoló lehet vagy más? valaki tapasztalt hasonlót?

Másik kérdés: Hétvégén mentem és két alkalommal a km óra egyszerűen nem mutatott, ám egy jólirányzott ráveréssel orvosolható volt a dolog. Vajon mi lehet a baja lehet? Azóta persze jó

Másik kérdés: Valakinek van az ülésről robbantott képe? Olyan mintha az egyik oldalra valami az ülésbe el lenne törve...

Link to comment
Megosztás:

Na visszaolvasta 400-as laptól. Hütős témában segítsetek.

Corsa b x14xe

Első kérdésem:

Nekem is gondom lenne a hűtővizemmel... Hétvégén mentünk kicsit olyan 10-30km/h-val kb. 4-6km-t aztán felment 100-ra a mutató. amint kimentem az országútra 90km/h-nál pár perc alatt visszahült

Viszont most ahogy néztem a ventilátorom nem kapcsolt be 92 fok környékén. Most annak mikor kéne kapcsolni?

A kiegyenlítő tartály csövét néztem, ahogy szemben álltam a bal oldali az kéz meleg volt a jobboldali az szinte hideg a benne levő víz az pedig olyan mintha szerintem 30-40 fokos lenne.

Kinek mi segített?

Másik kérdés: Az autóban van ülésfűtés és van amikor csak XX kapcsolásra működik de utánna fűt is szépen hamár megy. Kapcsoló lehet vagy más? valaki tapasztalt hasonlót?

Másik kérdés: Hétvégén mentem és két alkalommal a km óra egyszerűen nem mutatott, ám egy jólirányzott ráveréssel orvosolható volt a dolog. Vajon mi lehet a baja lehet? Azóta persze jó

Másik kérdés: Valakinek van az ülésről robbantott képe? Olyan mintha az egyik oldalra valami az ülésbe el lenne törve...

A ventillátornak 100 foknál kell bekapcsolnia, 95 foknál pedig ki. Az én corsám szerelési útmutatójában ez áll.

Link to comment
Megosztás:

Másik kérdés: Hétvégén mentem és két alkalommal a km óra egyszerűen nem mutatott, ám egy jólirányzott ráveréssel orvosolható volt a dolog. Vajon mi lehet a baja?

Baja az egy város.

"A Duna bal partján, a Mohácsi-szigettel szemben fekszik. Budapesttől 167 kilométerre délre található. Három nagy tájegység, a Duna-ártér, a Kiskunsági homokhátság és a Felső-bácskai löszhát találkozásánál épült. A legfontosabb déli átkelőhely a Dunán."

Mi van az órád számlapjára írva w=.... vagy k=.... tehát spirálos vagy útjeladós?

Link to comment
Megosztás:

Első ablaktörlő karom eltört ott ahol a a menet van. Unix boltba rákérdeztem a karra, majdhogynem 6E ft/db 1 olyan kar. <_< :) :D

Úgyhogy vigyázatok rá. :D

Bontóba is kérdeztem, de ott meg úgy tett a srác hogy régen flexeltek szét b-s corzát :D

Ez is elvan

Hokkos tolja neki
Link to comment
Megosztás:

Komoly kis Corsa , és az ára sem vészes <_< (Vajon hol a bibi ?)

ezt anno még 750ért kezdte el hirdetni...úgy látszik most már el is akarja adni.

Minden reggel látom a hungárián jön végig, nem néz ki rosszul csak ez a narancssárga... :D

és arra is kíváncsi lennék hogy milyen motorból jön az a 150paci...lehet vmi 1,2es agyonpiszkált cucc lakozik benne :D

Link to comment
Megosztás:

ezt anno még 750ért kezdte el hirdetni...úgy látszik most már el is akarja adni.

Minden reggel látom a hungárián jön végig, nem néz ki rosszul csak ez a narancssárga... <_<

és arra is kíváncsi lennék hogy milyen motorból jön az a 150paci...lehet vmi 1,2es agyonpiszkált cucc lakozik benne :D

Kiszedte a fojtást az 1.2sz-ből! :D

Az enyémből már kivan! Ha benne lesz a tiédben a 20xe,akkor esetleg nyomhatnánk egy gyorsulást.

NE-vel még túl kispálya vagy nekem!

Link to comment
Megosztás:

Első ablaktörlő karom eltört ott ahol a a menet van. Unix boltba rákérdeztem a karra, majdhogynem 6E ft/db 1 olyan kar. <_< :D :lol:

Úgyhogy vigyázatok rá. :)

Bontóba is kérdeztem, de ott meg úgy tett a srác hogy régen flexeltek szét b-s corzát :D

Ez is elvan

Hokkos tolja neki

:D A múltkor fagyos-havas ablakvakargatás közben beültem az utastérbe, s véletlenül megböktem az ablaktörlő kapcsolóját :D A jobb oldali kar még hozzá volt fagyva az ablakhoz, el is tört tőben. :D

Éljen-éljen.

Link to comment
Megosztás:

<_< A múltkor fagyos-havas ablakvakargatás közben beültem az utastérbe, s véletlenül megböktem az ablaktörlő kapcsolóját :D A jobb oldali kar még hozzá volt fagyva az ablakhoz, el is tört tőben. :)

Éljen-éljen.

Akkor én még mindig jobban jártam valami hasonló volt a helyzet mint nálad de nekem a gumitörlő rész maradt ott :D

Fényszóró sárgaságát csak a csere oldja meg? lásd

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.