Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Miért van kombid? Hogy ne kelljen eladnom, ha megkomolyodom.(megkomolyodom lol ;) :lol:)

látom neked sem egyenesen arányos az eszed a hajad mennyiségével :lol: :lol:

ha cserélek akkor vmi újabbat vennék,mondjuk nem 18évest hanem fiatalabbat, bár Stefan vectrája tetszene ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jean Trevornak!

A lambda szonda cserénél azt írja a kis könyv, hogy kicsit melegíteni kell a motort, legalább annyira, hogy még meg tudd fogni az egységet. Mert ugye melegre tágul a fém, így biztos ki lehet tekerni. Mert ha hidegen is ki tudnád tekerni a lambda szondát, akkor 900°C körül magátol kiesne.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jean Trevornak!

A lambda szonda cserénél azt írja a kis könyv, hogy kicsit melegíteni kell a motort, legalább annyira, hogy még meg tudd fogni az egységet. Mert ugye melegre tágul a fém, így biztos ki lehet tekerni. Mert ha hidegen is ki tudnád tekerni a lambda szondát, akkor 900°C körül magátol kiesne.

Gyuri

Pedig normál esetben hidegen is simán ki tudod tekerni a lambda szondát, akkor nem jön ki ha összerohad a menet de akkor sehogyan. Mondjuk a 900 fokot soknak találnám üzemi hőmérsékletnek. Ha ez az előírás akkor járatni kell úgy 20 mp-ig mert kb. annyi idő alatt lesz olyan meleg, hogy még meg tudod fogni.

Link to comment
Megosztás:

Pedig normál esetben hidegen is simán ki tudod tekerni a lambda szondát, akkor nem jön ki ha összerohad a menet de akkor sehogyan. Mondjuk a 900 fokot soknak találnám üzemi hőmérsékletnek. Ha ez az előírás akkor járatni kell úgy 20 mp-ig mert kb. annyi idő alatt lesz olyan meleg, hogy még meg tudod fogni.

Oké, nincs kilencszáz fok, de sok száz.

Bár volt, hogy a motoromat melegítettem, és ott már világos vörösen izzot a szimpla falú kémény. Attól lilult be, hogy 600°C fölé melegedett.

Az én szondám még jó. Próbáltam kiszedni, nem erőltettem, de nem adja meg magát könnyen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jean Trevornak!

A lambda szonda cserénél azt írja a kis könyv, hogy kicsit melegíteni kell a motort, legalább annyira, hogy még meg tudd fogni az egységet. Mert ugye melegre tágul a fém, így biztos ki lehet tekerni. Mert ha hidegen is ki tudnád tekerni a lambda szondát, akkor 900°C körül magátol kiesne.

Gyuri

Van direkt szondakulcs, olyan mint egy hosszított dugókulcs, csak fel van hasítva az egyik felén, hogy elférjen a kábel. Én egy sima csillagvillásslal tekertem ki hidegen másfél méteres csővel hosszabbítva. Gondoltam vagy letörik, vagy megindul...megindult. Csavarlazító ment rá bőven persze.

Link to comment
Megosztás:

Üdv ;)

Végre szinte minden olajszivárgást sikerült megoldani a kocsin. Márt csak az új szelepfedél tömítést kell kicserélnem (persze onnan soha nem szivárgott csak miután elhoztam a szerelőtől) Rendeletem Evering szelepfedél tömítést meg vettem azért pasztát is! Van a szelepfedélen ilyen torx fejű csavarok nem tudjátok milyen méretűt kell vennem? (x14xe)

Szépen bevásároltam nah erre jött is a következő gond és még tovább ;)

Az elektromos ablakot szedett szét már valaki? Leszedtem a kárpitokat de nem látom hogyan tudom szétszedni! Azon kezdtem el gondolkozni hogy leveszem az ajtót és kivágom felxel. Az ablakemelő gyári (GM) az a gond vele nem áll meg a végállásnál és kicsit elkopott a "fogasléc". (mikor fel vagy le engedem csak darája a fogaskerekeket)

Meg van egy olyan érzésem hogy a két hátsó spirál rugót is ki kell cserélnem, mert ha pl.: beülnek hozzám 3 ember hátra + csomiba pár sör (kb1 3x100kg + 3 tálca sör + tele a tank) akkor a középső kipufogó dob és a föld között kemény 3 cm van. Vélemény? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv ;)

Végre szinte minden olajszivárgást sikerült megoldani a kocsin. Márt csak az új szelepfedél tömítést kell kicserélnem (persze onnan soha nem szivárgott csak miután elhoztam a szerelőtől) Rendeletem Evering szelepfedél tömítést meg vettem azért pasztát is! Van a szelepfedélen ilyen torx fejű csavarok nem tudjátok milyen méretűt kell vennem? (x14xe)

Szépen bevásároltam nah erre jött is a következő gond és még tovább ;)

Az elektromos ablakot szedett szét már valaki? Leszedtem a kárpitokat de nem látom hogyan tudom szétszedni! Azon kezdtem el gondolkozni hogy leveszem az ajtót és kivágom felxel. Az ablakemelő gyári (GM) az a gond vele nem áll meg a végállásnál és kicsit elkopott a "fogasléc". (mikor fel vagy le engedem csak darája a fogaskerekeket)

Meg van egy olyan érzésem hogy a két hátsó spirál rugót is ki kell cserélnem, mert ha pl.: beülnek hozzám 3 ember hátra + csomiba pár sör (kb1 3x100kg + 3 tálca sör + tele a tank) akkor a középső kipufogó dob és a föld között kemény 3 cm van. Vélemény? :lol:

Nem erre találták ki. :lol:

Amit leírtál az 400kg-nál nagyobb terhelés,az enyémet forgalmi szerint 470kg-val lehet megpakolni maximum.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96'os corsa b 1.4 se autóm.

A következő két problémával fordulok hozzátok:

1. váltóolajat szeretnék cserélni és érdeklődnék, hogy milyen váltóolaj szűrő kell az autóba, ha egyáltalán kell-e ilyen?

A váltó valami japán asszem aisin, de nem vagyok benne biztos.

Légy szíves írja meg nekem valaki a váltó pontos típusát.

2.mostanában szokott előfordulni, ha tolatni szeretnék, néha kigyullad a műszerfalon az "S" lámpa és villog.

Sehogy nem tudom kikapcsolni.

Mi lehet a probléma?

Mi a megoldás?

Kösz a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 96'os corsa b 1.4 se autóm.

A következő két problémával fordulok hozzátok:

1. váltóolajat szeretnék cserélni és érdeklődnék, hogy milyen váltóolaj szűrő kell az autóba, ha egyáltalán kell-e ilyen?

A váltó valami japán asszem aisin, de nem vagyok benne biztos.

Légy szíves írja meg nekem valaki a váltó pontos típusát.

2.mostanában szokott előfordulni, ha tolatni szeretnék, néha kigyullad a műszerfalon az "S" lámpa és villog.

Sehogy nem tudom kikapcsolni.

Mi lehet a probléma?

Mi a megoldás?

Kösz a segítséget!

ez valószínű csak az én tudatlanságom,de mi az az S betű a műszerfalon? sztem én még nem is láttam ilyet ;)

Link to comment
Megosztás:

ez valószínű csak az én tudatlanságom,de mi az az S betű a műszerfalon? sztem én még nem is láttam ilyet ;)

Az "S" a sport fokozat jele.

A váltón van egy gomb, ott tudom aktiválni.

De néha mikor hátramenetbe teszem az autót kigyullad és villog. És sajnos nem tudom kikapcsolni, csak ha leveszem a gyújtást és újra indítok.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.