Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Na még a csörgéses gépről (C14SE): a lambdaszonda csatlakozója korrodált volt, ez tegnap meg lett tisztítva, így ma nem produkálta a műsort. Ez miatt csöröghet, ha rossz jelet érzékel? Vagy üzemanyag miatt? Álló helyzetben is lehetett hallani, hogy a motorból jön a csörgés, ami nem mechanikus hang volt. A fogyasztására nincs panasz, 6-6,5.

Gyújtás kattogás, csörgésre gondolsz?

Mérd meg az oktánszám dugó ellenállását 95 és 98-asban is írd le. A csati másik oldalán láthatod, h melyik a 95 és épp a 98, ha úgy dugod rá. A pineket nézd. balszélső-középső, majd jobb szélső és középső. Írd le mit mértél!

Link to comment
Megosztás:

Értem én..csak nem tudom :omg:

Szóval 6" széles felnihez mekkora ET szám passzol?

5" széles a gyári felni, befelé nem igazán mehetsz, inkább kifelé, de ott meg a sárvédő ív szab határt a dolgoknak.

6" széles felninél szerintem ET35-ET40 között mozoghatsz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Értem én..csak nem tudom :omg:

Szóval 6" széles felnihez mekkora ET szám passzol?

Ha a gyári 5" ET49-el és felteszel egy 6" ET35-öt, akkor a kerék külső széle kijjebb lesz majdnem 3 centivel, ugyan ez 7"-al már 4 centit jelent, persze ilyenkor a belső része is beljebb lesz. Azaz durván fogalmazva kilóg a kerék, persze lehet, hogy nem, mivel gyárilag azért az ET49 az bent van rendesen.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha a gyári 5" ET49-el és felteszel egy 6" ET35-öt, akkor a kerék külső széle kijjebb lesz majdnem 3 centivel, ugyan ez 7"-al már 4 centit jelent, persze ilyenkor a belső része is beljebb lesz. Azaz durván fogalmazva kilóg a kerék, persze lehet, hogy nem, mivel gyárilag azért az ET49 az bent van rendesen.

Kilóg persze, de a széles felni vagy kifelé, vagy befelé túllóg a gyári méreten, de mivel befelé nemnagyon mehetsz (legalábbis elöl nem), kénytelen vagy kifelé :)

Link to comment
Megosztás:

milyen márkájú lengéscsillapítót ajánlotok ami baráti áron van?

Én monroe-t és Kyb-t használok, teljesen jók már 4 éve, bár elöl gázos van azzal nem vagyok megelégedve, szerintem a sima olajos sokkal lágyabb, nem kopog annyira, ja és olcsóbb is.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 7" széles, R15, et25 van, a gumik meg 195/50-esek. Öt személlyel, csomagokkal megrakva egy nagyobb huppanónál már beleért a hátsó sárvédőbe. (Szerintem a lengéscsillapítóim már fáradtak... Kicsit keményebb gázost ajánlottak, majd kipróbálom.) Egyenlőre gumipogácsák vannak a rugóba téve, így minden oké. :) Ja meg kiszélesítettük az sárvédőívet, biztos ami biztos alapon. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy 1.7D Isuzu Corsám ami klímás (volt), sajna az elöző tulajnál ledurrantották az elejét se hűtő se kompresszor nincs most rajta:(

Voltam bent az Opel szalonba, mert hiányzik két cső is:

- Az egyik a klímahütőből megy a kompresszorba

-A másikat meg valami szakbarbár elvágta: Ez az anyós oldalról jött a tűzfalból.

A szalonba egyáltalán nem tudtak segíteni mert állítólag nem is létezett 1.7D-ből klímás ez valami utólag beszerelt (asszem) Diavia rendszer amihez nem tudak semmit szerezni:(((

A segítségeteket kérném még abba is hogy szereztem egy 1.4 16V -es kompresszort én úgy tudom az jó rá??

előre is köszi mindent:

Ákos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok van egy 1.7D Isuzu Corsám ami klímás (volt), sajna az elöző tulajnál ledurrantották az elejét se hűtő se kompresszor nincs most rajta:(

Voltam bent az Opel szalonba, mert hiányzik két cső is:

- Az egyik a klímahütőből megy a kompresszorba

-A másikat meg valami szakbarbár elvágta: Ez az anyós oldalról jött a tűzfalból.

A szalonba egyáltalán nem tudtak segíteni mert állítólag nem is létezett 1.7D-ből klímás ez valami utólag beszerelt (asszem) Diavia rendszer amihez nem tudak semmit szerezni:(((

A segítségeteket kérném még abba is hogy szereztem egy 1.4 16V -es kompresszort én úgy tudom az jó rá??

előre is köszi mindent:

Ákos

Opel szalonban szerintem sok értelme nincs próbálkozni, mert ha tudnának is segíteni, az kimerülne gyári új alkatrészek beszerzésén, ami horror árba kerülne.

Ha utólagos klíma van benne, akkor sajnos csak egyedi megoldással tudod életre kelteni a klímát. Beszerzed Diavia-ból a hiányzó alkatrészeket. Ezek a szettek elméletileg direkt autók utólagos klímatizálásához vannak.

Ha ez az út nem járható, akkor van még megoldás. Szerzel be kompresszort, ráfaragod a motorra, csináltatsz neki tartókonzolt, megoldod a hajtását, és csináltatsz megfelelő csöveket is, ami összeköti egymással ezeket az elemeket. A klímahűtő az lehet gyári bontott is, csak legyen rajta szárítószűrő, és annak a csatlakozását is meg kell oldani a klíma rendszer többi eleméhez.

Harmadsorban a használtautón látok fent most 2 db 1,7 D-s klímás eladó autót, szóval én nem vagyok arról meggyőződve, hogy nem volt ebből klímás modell gyárilag. Persze ez nem zárja ki hogy a tiéd utólagos klímás. Ha mégis gyári, akkor a hiányzó alkatrészeket elvileg be lehet szerezni bontóból is, bár ez majdnem a lehetetlen kategóra (nagyon ritka ez a típus klímásan).

A végére annyit mondok még, hogy a klíma egy nagyon érzékeny szerkezet, ami igen nagy nyomáson dolgozik, legfőbb ellensége a nedvesség, de nem szereti a szennyeződéseket és az ásványi olajokat sem. Nagyon tisztán kell tartani mindent, amikor szereled. Ami meg van bontva azt azonnal le kell dugózni.

Az 1,4 16 V kompresszorhoz annyit mondanék, hogy annak tudtommal lapos szíjas a hajtása, az Isuzué meg ékszíjas. Szóval itt van az első probléma.

Viszont ez helyett javasolnák más megoldást a kompresszorra, ami véleményem szerint járható út: Isuzu motoros Astra F, Vectra A, vagy Vectra B kompresszor komplett hajtással és felfogatással: 3 pályás főtengely ékszíjtárcsa, feszítőgörgő, megfelelő hosszúságú ékszíj és a kompresszor tartókonzolja. Itt van fent a kompresszor:

IMG02475-20120430-2312_www.kepfeltoltes.

Nem lesz egyszerű és nem lesz olcsó, ha ezt tényleg életre akarod kelteni...

Link to comment
Megosztás:

Opel szalonban szerintem sok értelme nincs próbálkozni, mert ha tudnának is segíteni, az kimerülne gyári új alkatrészek beszerzésén, ami horror árba kerülne.

Ha utólagos klíma van benne, akkor sajnos csak egyedi megoldással tudod életre kelteni a klímát. Beszerzed Diavia-ból a hiányzó alkatrészeket. Ezek a szettek elméletileg direkt autók utólagos klímatizálásához vannak.

Ha ez az út nem járható, akkor van még megoldás. Szerzel be kompresszort, ráfaragod a motorra, csináltatsz neki tartókonzolt, megoldod a hajtását, és csináltatsz megfelelő csöveket is, ami összeköti egymással ezeket az elemeket. A klímahűtő az lehet gyári bontott is, csak legyen rajta szárítószűrő, és annak a csatlakozását is meg kell oldani a klíma rendszer többi eleméhez.

Harmadsorban a használtautón látok fent most 2 db 1,7 D-s klímás eladó autót, szóval én nem vagyok arról meggyőződve, hogy nem volt ebből klímás modell gyárilag. Persze ez nem zárja ki hogy a tiéd utólagos klímás. Ha mégis gyári, akkor a hiányzó alkatrészeket elvileg be lehet szerezni bontóból is, bár ez majdnem a lehetetlen kategóra (nagyon ritka ez a típus klímásan).

A végére annyit mondok még, hogy a klíma egy nagyon érzékeny szerkezet, ami igen nagy nyomáson dolgozik, legfőbb ellensége a nedvesség, de nem szereti a szennyeződéseket és az ásványi olajokat sem. Nagyon tisztán kell tartani mindent, amikor szereled. Ami meg van bontva azt azonnal le kell dugózni.

Az 1,4 16 V kompresszorhoz annyit mondanék, hogy annak tudtommal lapos szíjas a hajtása, az Isuzué meg ékszíjas. Szóval itt van az első probléma.

Viszont ez helyett javasolnák más megoldást a kompresszorra, ami véleményem szerint járható út: Isuzu motoros Astra F, Vectra A, vagy Vectra B kompresszor komplett hajtással és felfogatással: 3 pályás főtengely ékszíjtárcsa, feszítőgörgő, megfelelő hosszúságú ékszíj és a kompresszor tartókonzolja. Itt van fent a kompresszor:

IMG02475-20120430-2312_www.kepfeltoltes.

Nem lesz egyszerű és nem lesz olcsó, ha ezt tényleg életre akarod kelteni...

Elöször is köszi az infókat meg a képet:)))

(A kompresszor ékszíja mellett lévő bal oldali cső lenne az egyik ami kellene)

Lehet akkor a kompresszor nem használható sajna, bár én úgy tudtam csak két fajta létezik az egyik az 1.0-es benyásé meg a többié ami egyforma.

Innen gondoltam:

http://osz-car.hu/webaruhaz/htmls/autotipus__OPEL_s76___CORSA+B+%2873_,+78_,+79_,+F35_%29_s31_1993|03+++2000|09+++__1842/H%C5%B1t%C5%91-f%C5%B1t%C5%91+%C3%A9s+kl%C3%ADmarendszer_s54___Kl%C3%ADmaberendez%C3%A9s+%C3%A9s+alkatr%C3%A9szei_s50___KL%C3%8DMA+KOMPRESSZOR_s63_?gyakori=&rend_irany=desc&cikkkod=0165015%2F0-DEL

Tudom sajna költséges lesz de első körbe valahogy azt kellene kizárni hogy a rendszer meglévő része nem ereszt e sehol mert spec. a műszerfalat nem szívesen bontanám ki.

Ezek után egy klímahűtőt ventivel, szárítószűrővel kellene szerezni meg a két csövet ami hiányzik.

Utánna lehet sakkozni mit hova. Szerencsére van szerelő ismerős aki csinál hasonlót (1.6TDI Malac passatba digit klímát faragnak egy benzinesből)

Első körbe egy 50esre gondoltam + a töltés remélem nem sokkal megy fölé a végére:((((

Link to comment
Megosztás:

Érdekes dolog ez, mert az EPC valóban nem hozza a klímát az 1.7D-hez, úgyhogy az valóban valaki Diavia rendszer lehet. Ennélfogva elképzelhető hogy alkatrészeket sem tudnak adni hozzá újonnan az Opelnél, sem csöveket, sem kompresszort, de még klímahűtőt sem. Az utólagos befaragásnak meg az a bökkenője hogy ne tudni mennyire kell a nulláról indulni: pl. a klímás Corsáknak más a bal oldali motortartó bakja is a klíma ékszíja miatt, és nem lehet tudni hogy ez a Diavia rendszernél is így volt-e, vagy egyedileg oldották meg másként, mert akkor egyebek mellett motortartó bakot is kell venni... Ugyanez áll a kompresszorra, csövekre és klímahűtőre is: nem tudod hogy jók-e a gyári alkatrészek (mondjuk egy X14XE gyári klímás Corsából bontva), vagy speciális Diavia cuccok kellenek hozzá amik egyrészt nehezen beszerezhetőek, másrészt meg méregdrágák.

Szóval én nem akarlak elkeseríteni, de sztem az 50e-es költségvetéssel nagyon alábecsülted a mutatványt, sztem jó ha 100e-ből kijössz.

Én anno végigasszisztáltam egy klímabeszerelést Calibrába, az a nulláról indult és bontott gyári klíma került bele, de a tömítéseket így is újonnan kell megvenni mert azok kiszáradnak ennyi idő után és ereszteni fogják a gázt... az sem állt meg 100e alatt... Mondjuk ott műszerfali kábelköteget és fűtésboxot is kellett cserélni, neked annyi előnyöd van hogy ha szerencséd van akkor utastéren belül nem kell semmit szerelni, de még így is lehet hogy jobban jársz ha a Diaviához nem találsz alkatrészeket hogy kidobod a francba az egészet és belefaragsz egy gyári bontott rendszert.

A kompreszsor tényleg bökkenő, megnéztem az F Astrát, ott is laposszíjas a kompresszora az összes motorváltozathoz való klímának, de pl. Calibrában egészen biztos hogy volt ékszíjas kompresszor is ha olyan kell (a korai évjáratokban, '93-ig), tudom mert nekem is olyan volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Ha már az egész hibát illetően nem tudott senki segíteni, esetleg abban tudnátok, hogy a P0130as hibakódnak mik lehetnek az okozói?

Valamint X10XE motoron az EGR jobb oldalon van a gyújtótrafó mellett. A kérdés az lenne, hogy mikor elkezdtem lekapni, hogy kitakarítsam víz kezdett el szivárogni. Ez, hogy lehet és miért? Ha lekapom akkor elkezd kiömleni a víz vagy nyugodt szívvel leszerelhetem a tisztítás idejére?

Link to comment
Megosztás:

Gyújtás kattogás, csörgésre gondolsz?

Mérd meg az oktánszám dugó ellenállását 95 és 98-asban is írd le. A csati másik oldalán láthatod, h melyik a 95 és épp a 98, ha úgy dugod rá. A pineket nézd. balszélső-középső, majd jobb szélső és középső. Írd le mit mértél!

Hello!

Bocs, csak most volt idő mérni. :)

Szóval:

- 95: szakadást mér;

- 98: 470-480 ohm;

volt egy (tartalék) 95-91 csati, amit próbaként berakva ez jött ki:

- 95: szakadás;

- 91: 2,2 kohm.

Ebből mit látni azon kívül, hogy szakadás van?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.