Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Azt hallottátok, hogy megszűnt a piros környezetvédelmi matrica Július 1 től kezdve? A Crosánk most volt műszakin és feketét kapott. Ettől kezdve az Euro1-es benzinesek is feketét fognak kapni (C1xNZ, C1xSE, C20NE stb), hasonlóan az Euro1-es dieselekhez, és a régebbi, karburátoros motoros kocsikhoz.

Link to comment
Megosztás:

20-23éves autók! :blink: Eddig is egy kategória alá esett a piros és fekete szmogriadókor mindkettő otthon maradt.
Én még az euro2-őt (ami 14-17éves autók közül kerül ki nagy többségében) környezetbarát minősítését is engedékenynek érzem.

Bár az itthoni,jelenleg 12.43éves jármű átlagkort figyelembe véve azok nem is olyan öregek. :D

Link to comment
Megosztás:

Ettől kezdve az Euro1-es benzinesek is feketét fognak kapni (C1xNZ, C1xSE, C20NE stb), hasonlóan az Euro1-es dieselekhez, és a régebbi, karburátoros motoros kocsikhoz.

Hehe... nem. Illetve nem feltétlenül.

Ha ügyes vagy és elég kitartó, akkor lehet C20NE-d kék matricával, úgy mint az Euro3-as motoroknál.

A trükk pedig annyi hogy az EU-ban '96-tól (a pontos dátumot nem tudom) vezették be az Euro2 normát, ezért azokat a motorokat amiket ezen dátum után is gyártottak változtatás nélkül, automatikusan úgy kell tekinteni hogy teljesítik ezt a szintet. Ehhez mondjuk kell egy hivatalos igazolás az Opeltől hogy ezt a motort gyártották az említett dátum után... a pontos ügymenetre nem emlékszem, de ismerek egy Calibrást aki kék matricával szaladgál a C20Ne Calival (Calibrában ezt a motort '97-ig gyártották), pedig NKH-nál viszgázott.

A fentiek a C20Ne-re vonatkoznak, a többi általad említett motorról nincs infóm.

Link to comment
Megosztás:

Hehe... nem. Illetve nem feltétlenül.

Ha ügyes vagy és elég kitartó, akkor lehet C20NE-d kék matricával, úgy mint az Euro3-as motoroknál.

A trükk pedig annyi hogy az EU-ban '96-tól (a pontos dátumot nem tudom) vezették be az Euro2 normát, ezért azokat a motorokat amiket ezen dátum után is gyártottak változtatás nélkül, automatikusan úgy kell tekinteni hogy teljesítik ezt a szintet. Ehhez mondjuk kell egy hivatalos igazolás az Opeltől hogy ezt a motort gyártották az említett dátum után... a pontos ügymenetre nem emlékszem, de ismerek egy Calibrást aki kék matricával szaladgál a C20Ne Calival (Calibrában ezt a motort '97-ig gyártották), pedig NKH-nál viszgázott.

A fentiek a C20Ne-re vonatkoznak, a többi általad említett motorról nincs infóm.

Opeléknél az NZ-s motorok esetében már 96 előtt áttértek a C-ről az X-esre, szóval ebben az esetben nincs miről beszélni.

Nekem azt mondták, ahol a vizsgáztatás történt, hogy a vizsgabiztosnak 93-ig nincs is mérlegelési lehetősége, feketét kell adnia. 94-96 között megnézi valami adatbázisban, hogy a motorra mi a gyári adat. 96 tól pedig mindenképpen kék kell.

Mondjuk ennek ellentmond, hogy napi szinten látok egy VW 3-as golfot, aminek BW.-.... a rendszáma (azaz 92-93 körüli), és látni rajta, hogy friss két matricával járkál. Az biztos, hogy a VW 1,9-es D motorok már a kezdetektől fogva Euro2-esek

de ez a kocsi benzines, amiről beszélek :) Ezen kívül az öreg T4-es Transportereket is mind kékkel látni, a szívó 2,4-es 5hengeres motorral.

Opeleknél az 1.7 szívó D-s F-es Astrák is szinte mind kékkel járnak, peddig ezeket csak 94-ig gyártották, szóval sok belőleük a 93 vagy annál isdősebb példány. Ismerősöm 93-as diesel Mitusbishi Galant-ja is kékkel mászkál.

Link to comment
Megosztás:

Én még az euro2-őt (ami 14-17éves autók közül kerül ki nagy többségében) környezetbarát minősítését is engedékenynek érzem.

Bár az itthoni,jelenleg 12.43éves jármű átlagkort figyelembe véve azok nem is olyan öregek. :D

És nem is olyan régen ezeken még zöld matrica volt. 2010-ben volt a váltás, amikor az Euro2-t és az Auro3-at kék matricára sorolták vissza.

A Vectrával (96-os 1,7 TD Isuzu) én a két évvel ezelőtti műszaki vizsgán kaptam először kék matricát. Azelőtt (2009-ben) zöldet lapott. És mint kiemelten környezetbarát autó (ez a zöld jelentése), a 2009 előtti külön zöldkártyás időszakban 2 évente kellett csak vinni.

Link to comment
Megosztás:

De visszatérbe a Corsánk esetére, kicsit túlzónak tartom, hogy egy Euro1-es injektoros benzines motor, ami katalizátorral van felszerelve, "egy szintre van degradálva" a karburátoros skodákkal, ladákkal wartburgokkal, valamint a dieselek közül a korom okádó ifákkal, tátrákkal és az öreg BKV-s buszokkal.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Corsa-B 1.0i 12v X10XE motorkódos autómon most akarok első fékbetéteket cserélni.

A kérdésem az, hogy a langauto.hu-n nézegettem a fékbetéteket de nem tudom melyik a jó minőségű, melyiket érdemes megvenni? +1 kérdés: Bosch-t nem érdemes venni?

Tozoka

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elérkezett az esős időszak és azt vettem észre, hogy a utastérben jobb oldalt elől a sarokban, beázik az autó, mert nedves a tetőkárpit. Tavaly tél vége felé is volt hasonló, de akkor azt hittem más. Viszont most egyértelmű a helyzet. Szerintetek a szélvédő gumitömítésénél jöhet be, vagy esetleg a tető felől?

Szélvédő nem volt cserélve, eredeti még minden (1997 Corsa B City)

Köszönöm előre is a tanácsokat és segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elérkezett az esős időszak és azt vettem észre, hogy a utastérben jobb oldalt elől a sarokban, beázik az autó, mert nedves a tetőkárpit. Tavaly tél vége felé is volt hasonló, de akkor azt hittem más. Viszont most egyértelmű a helyzet. Szerintetek a szélvédő gumitömítésénél jöhet be, vagy esetleg a tető felől?

Szélvédő nem volt cserélve, eredeti még minden (1997 Corsa B City)

Köszönöm előre is a tanácsokat és segítséget!

Valószínű, hogy ott. Nekem a bal oldalt volt nedves. Kicsit megbontottam a tetőkárpitot, majd öntöttem a tömítéshez vizet a tetőnél és már folyt is befelé. Vettem tömítő-ragasztót, kinyomtam kívül a kéder alatt, azóta nem ázik be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Corsa-B 1.0i 12v X10XE motorkódos autómon most akarok első fékbetéteket cserélni.

A kérdésem az, hogy a langauto.hu-n nézegettem a fékbetéteket de nem tudom melyik a jó minőségű, melyiket érdemes megvenni? +1 kérdés: Bosch-t nem érdemes venni?

Tozoka

Én most cseréltem tárcsát és betétet is. Bosch-t rakattam fel, nincs vele semmi bajom.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Opel:)+ kerék méret is befolyásolhat (ha kisebb a gumi átmérője a gyárinál, akkor többet mutat). Pl. egy /65 és /50 között már +9 km/h eltérés van.

Szia!

Igaz,hogy 14-es kerék van rajta,de a gyári 13-as is ugyanennyit mért.

A kerékátmérő megegyezik.

Itt valami más lehet a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Igaz,hogy 14-es kerék van rajta,de a gyári 13-as is ugyanennyit mért.

A kerékátmérő megegyezik.

Itt valami más lehet a probléma.

Az órák is felfelé vannak kalibrálva, legalábbis ezekben. Nekem pl. 50nél 43at mutat a GPS.

EZT az irományt is a figyelmedbe ajánlom:)

Link to comment
Megosztás:

Valószínű, hogy ott. Nekem a bal oldalt volt nedves. Kicsit megbontottam a tetőkárpitot, majd öntöttem a tömítéshez vizet a tetőnél és már folyt is befelé. Vettem tömítő-ragasztót, kinyomtam kívül a kéder alatt, azóta nem ázik be.

Köszönöm, teganp még alaposan vizsgálgattam, valószínű, hogy a tető fekete lécénél (elnézést, hogy nem tudom a pontos nevét) szivároghat be. Két kérdésem lenne, még ha nem haragszol:

- hogyan tudom megbontani a kárpítot belül,

- lehetséges annak a fekete csíknak az egyszerű leszedése/lepattintása?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, teganp még alaposan vizsgálgattam, valószínű, hogy a tető fekete lécénél (elnézést, hogy nem tudom a pontos nevét) szivároghat be. Két kérdésem lenne, még ha nem haragszol:

- hogyan tudom megbontani a kárpítot belül,

- lehetséges annak a fekete csíknak az egyszerű leszedése/lepattintása?

Nincs most nálam a kocsi, de úgy rémlik, hogy az "A" oszlop takaró műanyagot egy csavar fogja be felül, csak el van takarva egy takaró patenttal, azt kiveszed és lejön a műanyag, utána már láthatóvá válik a dolog.

Melyik csíkra gondolsz? A tetősínére? Mert én a gumikédert mondtam a szélvédőnél, azt kicsit felhajtottam és oda nyomtam a tömítőt. A tetősín takaró műanyagot úgy tudod lepattintani pl. csavarhúzóval, de vigyázva, óvatosan, mert hamar törnek a fülek, viszont nem hinném, hogy ott folyna be.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nincs most nálam a kocsi, de úgy rémlik, hogy az "A" oszlop takaró műanyagot egy csavar fogja be felül, csak el van takarva egy takaró patenttal, azt kiveszed és lejön a műanyag, utána már láthatóvá válik a dolog.

Melyik csíkra gondolsz? A tetősínére? Mert én a gumikédert mondtam a szélvédőnél, azt kicsit felhajtottam és oda nyomtam a tömítőt. A tetősín takaró műanyagot úgy tudod lepattintani pl. csavarhúzóval, de vigyázva, óvatosan, mert hamar törnek a fülek, viszont nem hinném, hogy ott folyna be.

Igen nekem a csík, az tetősín csak nem jutott eszmbe a neve :)

Köszönöm a tanácsot! Bekukkantok akkor belülről!!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Volt A corsám is kettő, meg van egy G astrám is,de egyiknél sem volt ilyen problémám.

Én azt tenném hogy keresnék egy váltoméret táblázatot a gyári mérethez megnézném a 14" os váltóját sőt van olyan kalkulátor ahova beírod a gyári méretet meg azt hogy milyen van a kocsin, azt kidobja hogy mennyit csal az az òra vele. Nekem 185/55/R14 van fent de ha jol emlékszem akkor ezzel is csal 100 nál 3km/h át táblázat szerint.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek! Az lenne a kérdésem, hogy ki milyen adatot tud a b-s corsa c12nz motorjáról minden adat érdekelne és esetleg próbálkozások is tuninggal kapcsolatban Nem extrém tuning a célom mert nem feltétlen megfelelő alap de ha valaki próbálkozott már vele akkor kíváncsian hallgatom meg a tapasztalatait

U. i.: érdekelne esetleg hogy milyen vastag a hengerfal ha már valaki találkozott bármilyen formában vele

Szétszedett motortömbről várok fotókat akinek van

Köszönök mindent előre is

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.