Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!!

Bármilyen tanácsot szívesen veszek:

x10xe menet közben néha rángat. :unsure: Annyira, hogy attól félek, szétesik a motor. Csinálta már hidegen is, melegen is. Egyszer csak abba marad, utána egy ideig normális. Állandó fordulatot tartva, vagy gyorsítás közben is jelentkezik. Sárga lámpa világít, elalszik. Valami tök általános hibakódot ír ki. De alapjárat mindig van. Azaz elkezd rángatni, kuplung kinyom, gáz elvesz, nem fullad le, egyenletesen jár. Kuplung felenged, kis gáz, rángatás. .aztán, mintha mi sem történt volna. Egyszer csak simán megy tovább. Indítási probléma nincs.

Tipp: Levegő mennyiségmérő ? De majd a tapasztaltabbak megírják.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Bármilyen tanácsot szívesen veszek:

x10xe menet közben néha rángat. :unsure: Annyira, hogy attól félek, szétesik a motor. Csinálta már hidegen is, melegen is. Egyszer csak abba marad, utána egy ideig normális. Állandó fordulatot tartva, vagy gyorsítás közben is jelentkezik. Sárga lámpa világít, elalszik. Valami tök általános hibakódot ír ki. De alapjárat mindig van. Azaz elkezd rángatni, kuplung kinyom, gáz elvesz, nem fullad le, egyenletesen jár. Kuplung felenged, kis gáz, rángatás. .aztán, mintha mi sem történt volna. Egyszer csak simán megy tovább. Indítási probléma nincs.

Vezérműlánc? Mennyi km van benne? Járó motornál nem nem lehet hallani a kipufogónál hogy kicsit beledolgozik?

Link to comment
Megosztás:

Féltengelyek ki, lefelé kijön a difi,de másik 18éves bontott difi az felejtős,én eddig emelőn akárhányat megmozgattam mindnek volt holtjátéka, igazából ezért könnyezik az összes nek a féltengely szimeringje hiába raksz újat. Biztos van az a pénz amiért felújítják, én nem foglalkozom vele.

Köszönöm!

Akkor egyenlőre marad így, gondoltam egyszerűbb az eset.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Üdv mindenkinek.

Hátha valakit érdekelne, volna egy B corsa sebességváltóm eladó kifogástalan jó!

Kép: http://aprod.hu/hirdetes/opel-b-corsa-sebessegvalto-f13-c12nz-1-2w8-c374-ID1Z2x1.html#72de1d51c1

Sziasztok! Szép estét.

Szia!

Engem érdekelne, de ennyiért irreális, lévén, hogy 70ért vettem egy egész rozsdamentes corsát nemrég. 12 az ajánlatom!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vezérműlánc? Mennyi km van benne? Járó motornál nem nem lehet hallani a kipufogónál hogy kicsit beledolgozik?

Feltételezem, azt állandóan hallanám, de szépen csendesen jár.

Amúgy szervizkönyves, így talán hihető a 167 e km. Mo-on én vagyok az első tulaja, Ausztriából származik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Üdv mindenkinek.

Hátha valakit érdekelne, volna egy B corsa sebességváltóm eladó kifogástalan jó!

Kép: http://aprod.hu/hirdetes/opel-b-corsa-sebessegvalto-f13-c12nz-1-2w8-c374-ID1Z2x1.html#72de1d51c1

Sziasztok! Szép estét.

Üdv!

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem is volt egy ugyanilyen, amelyet egy évig hirdettem 5 ezerért, de a kutyának se kellett,

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!!

Egy olyan kérdésben kérném a segítségeteket ami nagyon aggaszt, remélem itt valaki tudna segíteni.

Van egy 1.0-ás, 3 hengeres Corsám aminek az a problémája hogy iszonyat nehezen veszi a sebességet, váltóolajat cseréltünk benne, váltórudazat felújító kittet is: https://cromax.hu/img/P0509350.JPG

De eddig sajnos semmi előrelépés, néha nagyonszépen veszi de néha alig tudom berakni sebességbe valamint a rükverc néha nagyot reccsen.

A következő gyanusítottunk a kuplung, valaki tudna esetleg segíteni hogy mi okozhatja a problémát?

Köszönöm előre is!!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!!

Egy olyan kérdésben kérném a segítségeteket ami nagyon aggaszt, remélem itt valaki tudna segíteni.

Van egy 1.0-ás, 3 hengeres Corsám aminek az a problémája hogy iszonyat nehezen veszi a sebességet, váltóolajat cseréltünk benne, váltórudazat felújító kittet is: https://cromax.hu/img/P0509350.JPG

De eddig sajnos semmi előrelépés, néha nagyonszépen veszi de néha alig tudom berakni sebességbe valamint a rükverc néha nagyot reccsen.

A következő gyanusítottunk a kuplung, valaki tudna esetleg segíteni hogy mi okozhatja a problémát?

Köszönöm előre is!!

Belül a szoknya alatt is átnéztétek a rudazatot?

Ha nehezen vesz sebességet akkor a szinkrongyűrűvel lehet baj.

Rükverced azért recseg, mert a Corsa B-k idejében még nem volt szinkrongyűrű a hátramenetben a váltóban.

Ha megvárod amíg visszaáll alapjáratra a motor, vagy üresben felengeded majd újra benyomod a kuplungot és úgy teszed be akkor nem recseg.

Ez nem hibája, tulajdonsága! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!!

Egy olyan kérdésben kérném a segítségeteket ami nagyon aggaszt, remélem itt valaki tudna segíteni.

Van egy 1.0-ás, 3 hengeres Corsám aminek az a problémája hogy iszonyat nehezen veszi a sebességet, váltóolajat cseréltünk benne, váltórudazat felújító kittet is: https://cromax.hu/img/P0509350.JPG

De eddig sajnos semmi előrelépés, néha nagyonszépen veszi de néha alig tudom berakni sebességbe valamint a rükverc néha nagyot reccsen.

A következő gyanusítottunk a kuplung, valaki tudna esetleg segíteni hogy mi okozhatja a problémát?

Köszönöm előre is!!

Egy hete csinálták az asszony corsáját, nehezen vette az 5.et hiába állították be, így az lett a vége, hogy a szerelőm a váltó kar alatt lévő fehér műanyagot egy esztergályossal kifaragtatta és azóta zsír. Állítólag ez corsáknál előfordul. Kulisszát nem kellett felújítani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni.

B corsa X14XE

A jelenség a következő:reggel beindítom(rendesen indul),elindulok és párszáz méter megtétele után olyan,mintha csak 3 henger menne.Egy ideig így megy aztán beindul mind a 4.Ez hidegebb motornál van.Van úgy is,hogy üzemmeleg motornál is egyszercsak 3 hengeressé válik,leveszem a gyújtást,újraidítom és ismét megy minden henger.

Nem mindennap fordul elő,de egyre gyakrabban.

Gyertyákat most cseréltem,de előtte is csinálta,az egyiken a porcelán megvolt repedve.

Szerintetek mik lehetnek a problémák?

Üdvözlettel:B.Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék , hogy ki, milyen obd kábelt használ, vagy használt corsájához. Nekem, egy 2000-es x10xe corsa b -hez kellene, esetleg tud valaki ajánlani hogy hol lehetne beszerezni?

Előre is, köszi!

OP-COM a legjobb ár/érték arányban, ebayen 3-tól felfelé kapható, ingyen kiszállítással.

Link to comment
Megosztás:

Fűtőradiátor tisztítás mosógép szivattyúval:

IMG04655-20140322-1326_www.kepfeltoltes.

IMG04656-20140322-1326_www.kepfeltoltes.

A radiátorra menő két gumicső kb fél keresztmetszetéig el volt tömődve rozsdás "ganéjjal".

Először azokat csavarhúzóval kitisztítottam, majd slagot kötöttem rá, azzal átmostam a nagyját kerti csapról. Utánna pedig kapta a forró trisós kezelést a mosógép szivattyúval egészen addig, amíg tiszta víz nem jött ki belőle. A végén pedig slaggal kiöblítettem a kerti csapról.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék , hogy ki, milyen obd kábelt használ, vagy használt corsájához. Nekem, egy 2000-es x10xe corsa b -hez kellene, esetleg tud valaki ajánlani hogy hol lehetne beszerezni?

Előre is, köszi!

Én is OP COM-ot használok, egy 10-16 pines átalakítóval.

Merthogy nekem a Corsa 93-as, és még a régi fajta 10 pines OBD csatlakozója van.

Link to comment
Megosztás:

Ti mit gondoltok?

Figyelmetlenségemből adódóan nem váltottam fel autópályán 5-ikbe és így negyedikben tettem meg kb. 15-20 km-et 100-110es tempóval. A víz nem fort ( ha jól emlékszem meg sem mozdult a mutató ). Fordulatot nem tudom mert nincs mérőm. Az autó amúgy egy Opel Corsa B 1.0. Okozhatott-e ez valami maradandó károsodást, vagy bármit ami majd előjön? Én nem tapasztalok semmi szokatlant azóta. De azért mégis csak rákérdeznék. A válaszokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Jani

Link to comment
Megosztás:

Én is OP COM-ot használok, egy 10-16 pines átalakítóval.

Merthogy nekem a Corsa 93-as, és még a régi fajta 10 pines OBD csatlakozója van.

Neked nem mutat fals akksi feszt és hasonlókat az NZ-nél?

Ti mit gondoltok?

Figyelmetlenségemből adódóan nem váltottam fel autópályán 5-ikbe és így negyedikben tettem meg kb. 15-20 km-et 100-110es tempóval. A víz nem fort ( ha jól emlékszem meg sem mozdult a mutató ). Fordulatot nem tudom mert nincs mérőm. Az autó amúgy egy Opel Corsa B 1.0. Okozhatott-e ez valami maradandó károsodást, vagy bármit ami majd előjön? Én nem tapasztalok semmi szokatlant azóta. De azért mégis csak rákérdeznék. A válaszokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Jani

Nem lesz semmi baja, kikormoltad annyi, legalább fürgébb lesz, rosszat nem tettél vele semmiképp, városban furikázóknak szoktam is ajánlani ezt a módszert.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Elszakadt a kuplung bowdenem.

Kérdés, hogy utángyártott minőségekről van e tapasztalat bárkinek is?

Kadettunkban az van már 4 éve, teljesen vállalható, az én Vectram-ba is az került pár hónapja, teljesen jó. (annyiszor nem nyomogatod, mint a gázbovdent :D)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.