Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Gombának tűnik, amikor meleg a motor az óra szerint akkor 100 fok felett akkor zárja az áramkört a gomba?

A motor biztos olyan meleg? Lehet, hogy a szívócsonkban található jeladó rossz, cseréje kb 1000 ft.

A hűtő forró amikor felmelegszik a motor?

Én sem úgy értettem, hogy műhelyben van csináltatva, akkor jóval több lenne... De tényleg hagyjuk évekig lehetne vitatkozni rajta..

Akihez elvittem szerelő azt mondta, h a radiátorban lévő gomba ami egyébként új nem zárja az áramkört csak nagyobb ellenállást tudott kimérni ... nem értem, mert ha simán zárom a ventinek akkor indul!

A motor süt mint állat és a hűtő is forró mindenhol, alul - felül.

Link to comment
Megosztás:

Akihez elvittem szerelő azt mondta, h a radiátorban lévő gomba ami egyébként új nem zárja az áramkört csak nagyobb ellenállást tudott kimérni ... nem értem, mert ha simán zárom a ventinek akkor indul!

A motor süt mint állat és a hűtő is forró mindenhol, alul - felül.

Akkor nem jó az új gomba valószínű, nem ellenállást kellene mérni, hanem szakadást, amikor hideg a hűtő akkor szakadás van, amikor meleg 98-102 körül pedig zárlatot, akkor kell kapcsolnia.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném a Corsa-m első ajtóiba lecserélni a hangszórókat.

13cm-es kell bele jól tudom?

Olvasgattam a neten külföldi oldalakon írták, hogy a 17cm-es is belemegy csak beépítő keret kell, de azt is írták, hogy a 13cm-es-hez is kell beépítőkeret mert különben nem lehet tőle teljesen lehúzni az ablakot ez igaz?

De ha veszek 13 vagy 17 cm-eshez beépíitő(vagy kiemelő)keretet akkor az nem fog nekiérni az ajtó borításához?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, próbáltam az eddigi kommentekből valamiféle választ kapni a problémámra, de nem sikerült. Leírom a gondom, bármilyen javaslatot szívesen fogadok.

2000-es évjáratú 1.2 X12XE motorkódos B corsam van. 152 ezer km-nél utolért a végzet úgy érzem, eddig hibamentesen ment minden de látva a sok negatív tapasztalatot már "vártam ezt a pillanatot".

A probléma a következő:

  • hűtővíz mérsékelten fogy
  • túlmelegszik (termosztát, ventillátor rendben)
  • gázadásra megtorpan
  • fordulatot sem üresjáratban sem sebességben nem veszi
  • 2500-3000 között leszabályoz (rendesen eldarál)
  • terhelés után alapjáratot elejti
  • alapjáraton fehér füst kipuffból
  • olajfogyás nincs és fordulaton semmi füst nem jön
  • a kiegyenlítőtartály jobb oldalán lévő 4 relé közül valamelyik folyamat kattog
  • visszajelző lámpák hibát nem jelenznek
  • kb 1800-as fordulatszám környékén becsörög, mintha kevés lenne az olajnyomás

Ha esetleg valakinek van ötlete írjon, én első körben légömetmérőre illetve lambda szondára tippeltem de akit felhívtam szerelőt eddig csak riogattak mindenféle szörnyűséggel. Hétfőn nézik meg, csak jó lenne tudni mire számítsak. Próbáltam lehúzni a csatit a légtömegmérőről, mivel ezt tanácsolták de hiába próbáltam forgatni, úgy sem vette jobban a fordulatot, lehet itt megdőlt hogy azzal lenne a gond.

Az építő jellegű válaszokat köszönöm :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, próbáltam az eddigi kommentekből valamiféle választ kapni a problémámra, de nem sikerült. Leírom a gondom, bármilyen javaslatot szívesen fogadok.

[...]

Szia, üdv erre. ;) Ne feledd, hogy a Corsa azért jó autó - ide inkább panaszkodni jönnek az emebrek, ha valami nem kerek. :)

Nálad én minimum a hengerfejtömítés átlyukadására gyanakszom, az eltűnő víz, a fehéres kipufogott füst/pára tipikusan erre utal. Elsőnek kivenném a gyertyákat, hátha van valami jele a víznek: rozsdás gyertyavég, satöbbi.

Üdv. LZs

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, próbáltam az eddigi kommentekből valamiféle választ kapni a problémámra, de nem sikerült. Leírom a gondom, bármilyen javaslatot szívesen fogadok.

2000-es évjáratú 1.2 X12XE motorkódos B corsam van. 152 ezer km-nél utolért a végzet úgy érzem, eddig hibamentesen ment minden de látva a sok negatív tapasztalatot már "vártam ezt a pillanatot".

A probléma a következő:

  • hűtővíz mérsékelten fogy
  • túlmelegszik (termosztát, ventillátor rendben)
  • gázadásra megtorpan
  • fordulatot sem üresjáratban sem sebességben nem veszi
  • 2500-3000 között leszabályoz (rendesen eldarál)
  • terhelés után alapjáratot elejti
  • alapjáraton fehér füst kipuffból
  • olajfogyás nincs és fordulaton semmi füst nem jön
  • a kiegyenlítőtartály jobb oldalán lévő 4 relé közül valamelyik folyamat kattog
  • visszajelző lámpák hibát nem jelenznek
  • kb 1800-as fordulatszám környékén becsörög, mintha kevés lenne az olajnyomás

Ha esetleg valakinek van ötlete írjon, én első körben légömetmérőre illetve lambda szondára tippeltem de akit felhívtam szerelőt eddig csak riogattak mindenféle szörnyűséggel. Hétfőn nézik meg, csak jó lenne tudni mire számítsak. Próbáltam lehúzni a csatit a légtömegmérőről, mivel ezt tanácsolták de hiába próbáltam forgatni, úgy sem vette jobban a fordulatot, lehet itt megdőlt hogy azzal lenne a gond.

Az építő jellegű válaszokat köszönöm :)

Szia! Üdv az x12xe problémák klubban :(.

A hengerfej szerintem is nagyon valószínű, ha lecsavarod azt sapkát, ahol az olajat betöltöd, elvileg habos, ha sok a víz az olajban. A légtömegmérő is lehet rossz attól függetlenül, hogy lehúzva sem pörög fel a motor, nekem működött ez a fajta "vizsgálat" de a haveromnál szintén nem pörgött fel lehúzva sem, és csere után minden ok volt. Ez már a munkálatok miatt sem olcsó.

Ha szét lesz szedve a motor, akkor már érdemes kitisztítani a hidrotőkéket és elgondolkodni a vezérműlánc cserén is, az eredeti opel 50000-60000 Ft körül van, és ezekben a motorokban minden csak nem örökéletű. És b corsa viszonylatban minden cseszett drága ebben a típusba (bár lehet ezt már te is tapasztaltad.) Akármit mondanak cserésnek nézz utána a neten, hogy mennyiért mennek az alkatrészek. Sok 10000 Ft-ot lehet spórolni némi alkudozással.

Nem tudom a nálam tapasztaltabbaknak mi a véleményük a használt komplett motorok vásárlásáról, de ha nagyon sokat mondanak ilyesmin is el lehet gondolkodni:

http://racingbazar.hu/alkatresz/komplett_motor/opel_x12xe_komplett_motor_elado_beindithato_allapotban_130.000km_be_szerelesi_garanciaval

Remélem segítettem valamit.

Szép napot!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Köszönöm, este leellenőrzöm a betöltő sapkát, már csak kíváncsiságból, hétfőn elvileg szakértő kezekbe kerül.

Igazából nem szeretnék beleölni sem túl sok pénzt sem túl sok energiát már, üzemképessé szeretném tenni és már hirdetem is. Sajnos vásárlás előtt nem kellőképp néztem utána a típusnak mivel nagyon hirtelen kellett döntenem.

Reméljük sikerül valami lefogadható összegért túladnom rajta.

Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek :)

Üdv. Peti

Szia! Üdv az x12xe problémák klubban :(.

A hengerfej szerintem is nagyon valószínű, ha lecsavarod azt sapkát, ahol az olajat betöltöd, elvileg habos, ha sok a víz az olajban. A légtömegmérő is lehet rossz attól függetlenül, hogy lehúzva sem pörög fel a motor, nekem működött ez a fajta "vizsgálat" de a haveromnál szintén nem pörgött fel lehúzva sem, és csere után minden ok volt. Ez már a munkálatok miatt sem olcsó.

Ha szét lesz szedve a motor, akkor már érdemes kitisztítani a hidrotőkéket és elgondolkodni a vezérműlánc cserén is, az eredeti opel 50000-60000 Ft körül van, és ezekben a motorokban minden csak nem örökéletű. És b corsa viszonylatban minden cseszett drága ebben a típusba (bár lehet ezt már te is tapasztaltad.) Akármit mondanak cserésnek nézz utána a neten, hogy mennyiért mennek az alkatrészek. Sok 10000 Ft-ot lehet spórolni némi alkudozással.

Nem tudom a nálam tapasztaltabbaknak mi a véleményük a használt komplett motorok vásárlásáról, de ha nagyon sokat mondanak ilyesmin is el lehet gondolkodni:

http://racingbazar.hu/alkatresz/komplett_motor/opel_x12xe_komplett_motor_elado_beindithato_allapotban_130.000km_be_szerelesi_garanciaval

Remélem segítettem valamit.

Szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Pont ezért kell kerülni az X12XE-t, meg az X10XE-t is.

X14NZ, vagy X14XE az ajánlott motor típus. Az X14NZ teljesítményben, menetdinamikában nagyjából az X12XE szintjén van.

X14NZ helyett akkor már inkább C14NZ, legalább nincs bent EGR szelep és ugyan az a motor :)

Link to comment
Megosztás:

Az x-esem sincs.

Valóban, vagy keverem az SZ-el?! :huh:

Motorcode: X14SZ Bauform: R4 OHC Ventilanzahl und Antrieb: 8, Zahnriemen Bohrung: 77,6 mm Hub: 73,4 mm Volumen: 1389 cm3 Verdichtung: 9,6 : 1 Leistung: 44 kW (60 PS) / 5400 min-1 Drehmoment: 106 / 3000 min-1 Kraftstoffsystem: Zentraleinspritzung, Multec Abgassystem:

AGR, geregelter Katalysator

Link to comment
Megosztás:

Valóban, vagy keverem az SZ-el?! :huh:

Motorcode: X14SZ Bauform: R4 OHC Ventilanzahl und Antrieb: 8, Zahnriemen Bohrung: 77,6 mm Hub: 73,4 mm Volumen: 1389 cm3 Verdichtung: 9,6 : 1 Leistung: 44 kW (60 PS) / 5400 min-1 Drehmoment: 106 / 3000 min-1 Kraftstoffsystem: Zentraleinspritzung, Multec Abgassystem:

AGR, geregelter Katalysator

Igen.

Link to comment
Megosztás:

C14NZ=1993-94=20-21 év, szóval az EGR kiiktatás helyett lehet karosszériát lakatolni.

Tapasztalatból mondom, inkább kiiktattam volna az EGR-t, a lakatolás helyett.

Hát én is.... de ezzel jár, aki nem akar lakatolni vegyen új autót, de azt is egy idő után ugyan úgy kell, ha meg lakatolva van legalább tudod milyen állapotban van és a tiéd.

Illetve ahogy mondani szokták, öreg, rozsdás, de legalább az enyém és nincs rajt kölcsön... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy nem motoros fényszórót hogyan lehet beállítani? van valahol állítócsavar?

Valeo fényszórók vannak benne.

Igen, hátul ahol egyébként a motor lenne ott van egy kézi tekerő a magassághoz, a fényszóró tetején pedig egy műanyag csillagcsavar az oldal irányhoz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Korábban jártam már itt de most lett aktuális az autó vásárlás. Ez a 4 autó van most ami szóba jöhetne. Esetleg valakinek vélemény, h egyáltalán érdemes e mindet megnézni?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_b/opel_corsa_b_1.5_d_swing_isuzu_motoros-8280493

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_b/opel_corsa_b_1.4_swing-8351099

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_b/opel_corsa_b_1.2i_city-8321215

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/corsa_b/opel_corsa_b_1.2i_city-8326169

A legutolsó ami leginkább érdekel a sok műszaki miatt, vagy a nyíregyházi mert ahhoz téligumi is van de ez a legkvesebb, legfontosabb a sok műszaki. Illetve vásárlásnál milyen típushibákra érdemes odafigyelni? A BMW tudom h szeret rohadni és ez is német és 20 éves is így gondolom ez is. Hol a legkritikusabb pontja?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Én az 1,4-eset javasolnám. Bár nem a műszaki miatt, mert az a KPM-nél 10 ezer Ft-ost tétel, magán szervizeknél meg 20 ezer. Nem tétel, ahhoz képest, amit egy rossz műszaki állapotú autó rendbe tétele jelent.

Rohadás szempontjából én a korabeli opelek között, de akár mondhatom a korabeli autók között a jobbak közé tartozik. A küszöbök szoktak rohadni, meg az autó alja, nyúlványok. Az alját viszonylag egyszerű javítani, mivel fényezetlen felület.

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztása annak hogy alakul? Egyáltalán több mint az 1.2 nek? Illetve ezeknek a motorja mennyire bírja? Mert Én el nem hiszem, hogy 200e km alatt van egy ilyen autóban.

6,1-7,2 között, a miénkbe 103ezer van :) Elég patent, bár lehet kicsit több azért az a km. Szerintem max hf tömítést kell cserélni 200ezer környékén ha aránylag normálisan van használva.

Link to comment
Megosztás:

Fogyasztása annak hogy alakul? Egyáltalán több mint az 1.2 nek? Illetve ezeknek a motorja mennyire bírja? Mert Én el nem hiszem, hogy 200e km alatt van egy ilyen autóban.

NZ motor örök élet + 1 nap, ha rendesen kapta a normális minőségű olajat és benzint, alig van bent jeladó nagyon nem tud elromlani, a vákuum tud néha szívatni, 20 éves létére még lehet bőven kifogni 200 ezer km alatt.

A fogyasztása nálam amíg megvolt 5,8-6,0 volt vegyesben, többnyire 60 km-es távok, inkább város. Persze ehhez rendben kell lennie a motornak.

Most még van egy 1.2-es NZ az is 6 litert eszik inkább többet, de az full város jobbára, nagyon rövid távokon.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Remélem ide is írhatok ha van egy kis problémám a kocsimmal?!?!?!

Jelenleg van egy Opel Corsa B 1.2 8v C12NZ motorkódú autóm!A probléma a következő.Ha a motor 90fok felé megy néha az autó alapjárata megnő majd leáll!Néha beindul rögtön utána néha meg várni kell vele pár percet!Jelzem az autóba van Etanol átalakító,immo!Ötlet esetleg?Nem nagyon akarja senki vállalni a javítást!Segítsetek!!!Köszi előre is!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.