Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Értem hogy vegyesben de egészen pontosan hogyan történt a mérés, hogyan számoltad ki hogy 100kilóméterre mennyi üzemanyag fogyott el? Igazából amiket cseréltetek, azoknak nem sok köze van a fogyasztáshoz. Inkább a termosztátnak, lambda szondának, kétvezetékes vízhőfok jeladónak, pisilő injektoroknak, összeroskadt eltömődött kipufogó dobnak, katalizátornak, biztos kihagytam pár dolgot de először ezeket lehetne ellenőrizni.

Hát kifogyasztottuk a tankot,beletettem 10litert 82km mentünk vele persze vegyes fogy. A termosztát csere megvolt,mondjuk mióta fagyállóval feltöltötük nehezen melegszik.

Link to comment
Megosztás:

Hát kifogyasztottuk a tankot,beletettem 10litert 82km mentünk vele persze vegyes fogy. A termosztát csere megvolt,mondjuk mióta fagyállóval feltöltötük nehezen melegszik.

Igazából több 100Kilóméter alatt lehet pontos fogyasztási adatot kapni. Ha elindulsz az autóval a motor hideg megy a dúsítás terheléstől függően akár 10kilóméter mulva is. Szerintem a fagyálló nehezebben melegszik fel mint a sima desztvíz.

Link to comment
Megosztás:

Igazából több 100Kilóméter alatt lehet pontos fogyasztási adatot kapni. Ha elindulsz az autóval a motor hideg megy a dúsítás terheléstől függően akár 10kilóméter mulva is. Szerintem a fagyálló nehezebben melegszik fel mint a sima desztvíz.

Igen az lehet de nekem egyetlen télen sem volt így 10 km után melegszik be

Link to comment
Megosztás:

Igazából több 100Kilóméter alatt lehet pontos fogyasztási adatot kapni. Ha elindulsz az autóval a motor hideg megy a dúsítás terheléstől függően akár 10kilóméter mulva is. Szerintem a fagyálló nehezebben melegszik fel mint a sima desztvíz.

OLYAT IS CSINÁL HOGY BALRA KANYARODÁS ÉS LE AKAR ÁLLNI MINTHA NEM LENNE BENNE BENZIN, VAGY HA FÉLRE ÁLLOK KICSIT FERDÉN AKKOR MEG BE SE INDUL KI KELL TOLNI EGYENES TALAJRA AKKOR MEG BEINDUL.

Link to comment
Megosztás:

Igen az lehet de nekem egyetlen télen sem volt így 10 km után melegszik be

Miért cseréltetek termosztátot? Átengedett?

Lehet, hogy egy rossz termosztátot cseréltetek egy még rosszabra!

Kipróbáltad beszerelés előtt forró vízben, hogy hány foknál nyit?

Én ott keresném a hibát.

Link to comment
Megosztás:

OLYAT IS CSINÁL HOGY BALRA KANYARODÁS ÉS LE AKAR ÁLLNI MINTHA NEM LENNE BENNE BENZIN, VAGY HA FÉLRE ÁLLOK KICSIT FERDÉN AKKOR MEG BE SE INDUL KI KELL TOLNI EGYENES TALAJRA AKKOR MEG BEINDUL.

Bele kell nézni a tankba minden cső a helyén van-e visszatérő ág például főleg ha valamikor ki lett szedve a szitnjelző. Pumpa amikor lett cserélve rendesen meg lettek-e e húzva a bilincsek. A pumpa csere előtt is volt ilyen? Ha nem akkor vissza kell vinni a szerelőhöz.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek az normális hogy opel astrám f 1.6-os 8 szelepes 55KW autóm 8 litert fogyaszt állandóan.Volt olyan hogy 60-nal többel nem mentem 1 hónapig és akkor is 8 litert fogyasztott.Ellenbe olyakat olvasok hogy ugyan ez a fajta maximum 7litert fogyaszt vagy még esetleg 6 litert,illetve az ettől nagyobb 75KW-os astra is maximum 7,5 litert fogyaszt(csak olvastam nem tapasztalat).Az nagymértétkben számíthat a fogyasztásnál hogy lyukas a kipufógó dob,középső??

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek az normális hogy opel astrám f 1.6-os 8 szelepes 55KW autóm 8 litert fogyaszt állandóan.Volt olyan hogy 60-nal többel nem mentem 1 hónapig és akkor is 8 litert fogyasztott.Ellenbe olyakat olvasok hogy ugyan ez a fajta maximum 7litert fogyaszt vagy még esetleg 6 litert,illetve az ettől nagyobb 75KW-os astra is maximum 7,5 litert fogyaszt(csak olvastam nem tapasztalat).Az nagymértétkben számíthat a fogyasztásnál hogy lyukas a kipufógó dob,középső??

8liter és a 60km/h nem zárja ki egymást

milyen motor?

sztem 8 teljesen belefér, 7és8 közt nem nagy a különbség, sok függ a körülményektől (láb, vez.stilus, megtett táv., hideg— meleg)

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek az normális hogy opel astrám f 1.6-os 8 szelepes 55KW autóm 8 litert fogyaszt állandóan.Volt olyan hogy 60-nal többel nem mentem 1 hónapig és akkor is 8 litert fogyasztott.Ellenbe olyakat olvasok hogy ugyan ez a fajta maximum 7litert fogyaszt vagy még esetleg 6 litert,illetve az ettől nagyobb 75KW-os astra is maximum 7,5 litert fogyaszt(csak olvastam nem tapasztalat).Az nagymértétkben számíthat a fogyasztásnál hogy lyukas a kipufógó dob,középső??

Gondolom 60kmh-val mentél ötödikben. Akkor ne is csodálkozz. Nekem akkor fogyaszt a legkevesebbet, ha haladok vele és nem kell minden második idióta miatt 80-nal menni, mert fél. Sokan nem tudják, hogy a minél alacsonyabb sebesség és magasabb sebességi fokozat nem fog 3-4 literes fogyasztást generálni. Pont ellenkezőleg. A motornak az a jó, ha nem kell erőlködnie és közben haladsz is.

Egyébként a 8 sztem nem is rossz. Enyém kilencet is bekajál, ha nagyon akarom. :D Bár eddig a rekord 4,9l/100km volt. Horvátország oda-vissza. :D

8liter és a 60km/h nem zárja ki egymást

milyen motor?

sztem 8 teljesen belefér, 7és8 közt nem nagy a különbség, sok függ a körülményektől (láb, vez.stilus, megtett táv., hideg— meleg)

C16NZ, X16SZ vagy X16SZR. Válassz egyet. :D

Link to comment
Megosztás:

Bele kell nézni a tankba minden cső a helyén van-e visszatérő ág például főleg ha valamikor ki lett szedve a szitnjelző. Pumpa amikor lett cserélve rendesen meg lettek-e e húzva a bilincsek. A pumpa csere előtt is volt ilyen? Ha nem akkor vissza kell vinni a szerelőhöz.

Pumpa csere előtt nem volt ilyen probléma mit cseszhetek el?

Link to comment
Megosztás:

Pumpa csere előtt nem volt ilyen probléma mit cseszhetek el?

Hát így látatlanban nehéz megmondani, például nem húzták meg vagy lehagyták a bilincset a pumpára dugót csőről, ott visszaereszt. Meg kell nézni. Kivették valamiért a szintjelzőt ( esetleg nem volt még nála ilyen kocsi és nem tudta melyik cső végén van a pumpa) a visszatérő ágat utánna nem rakták rendesen a helyére.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy F-es Astrát.

1.4

60LE

44Kw

1999-es évjárat.

Azt szeretném kérdezni hogy kb. ilyenkor még mennyi üzemanyag van még benne a képen látható állapotban???

Üdv nálunk! Csak saccolni lehet mert mindegyik autóban más, nekem itt olyan 12-13 liter van benne.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Tisztán szesszel 7,9re jött ki a hosszútávú fogyasztásom.

De mivel a benzin olcsóbb lett mint a szesz, ezért féltank szeszre rátankoltam a benzint.

Így 6.9 lett a fogyasztásom, átalakítóval. :D

Itt is olcsóbb már a benzin, de mivel az akkum már gyengélkedik most nem felesben járok.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy F Astra Caravan C16NZ motorkódos,Központi injektoros autóm.Eddigi fogyasztásom 7.5-8 liter volt. Ez fokozatosan 2-3 hónap alatt felment 10 literre. Az autót ugyanúgy használom mint eddig, munkába járásra 15 km minimális városi használat mellet. Motorhőfok-jeladó cserélve, termosztát cserélve, lambdaszonda cserélve (univerzális). Gázadáskor nem torpan, olajat nem eszi. Reggel hidegben első indításra forgat vagy négyet mire beindúl, viszont utána már indul pöcre.
Előre is köszi ha van valami tanácsotok, de ha csak elolvassátok azt is köszönöm.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy F Astra Caravan C16NZ motorkódos,Központi injektoros autóm.Eddigi fogyasztásom 7.5-8 liter volt. Ez fokozatosan 2-3 hónap alatt felment 10 literre. Az autót ugyanúgy használom mint eddig, munkába járásra 15 km minimális városi használat mellet. Motorhőfok-jeladó cserélve, termosztát cserélve, lambdaszonda cserélve (univerzális). Gázadáskor nem torpan, olajat nem eszi. Reggel hidegben első indításra forgat vagy négyet mire beindúl, viszont utána már indul pöcre.
Előre is köszi ha van valami tanácsotok, de ha csak elolvassátok azt is köszönöm.

Üdv..hát...a túlfogyasztást okozhatja még, pölö becsöpögö injektorszelep, eltömődött levegőszűrő, kipufogó (katalizátor), de mivel az új termosztát is lehet rossz (volt már rá példa) ezt is ellenőrizni kéne, hogy elzár-e rendesen. Lambda szondából az univerzálisra azt mondják nem túl szerencsés választás, de ugye ezt nem olyan egyszerű ellenőrizni. A vízhőfok jeladóból a kétvezetékeset cseréltétek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni. Van egy F Astra Caravan C16NZ motorkódos,Központi injektoros autóm.Eddigi fogyasztásom 7.5-8 liter volt. Ez fokozatosan 2-3 hónap alatt felment 10 literre. Az autót ugyanúgy használom mint eddig, munkába járásra 15 km minimális városi használat mellet. Motorhőfok-jeladó cserélve, termosztát cserélve, lambdaszonda cserélve (univerzális). Gázadáskor nem torpan, olajat nem eszi. Reggel hidegben első indításra forgat vagy négyet mire beindúl, viszont utána már indul pöcre.
Előre is köszi ha van valami tanácsotok, de ha csak elolvassátok azt is köszönöm.

Guminyomást ellenőriztél-e? 2,3 bar jót tesz!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.