Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

9 órája, m.janos írta:

Szia!

Köszönöm a választ.

Azt ki hagytam a sorból.

Jó minőségű elég drága lett bele téve. (Facet).

Szia!

Esetleg nem lehet dugulás a visszafolyó üzemanyag ágban? Ez jutott még hirtelen eszembe, de biztosan segítenek nálam tapasztaltabb fórumtársak is.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Pingvin írta:

Szia!

Esetleg nem lehet dugulás a visszafolyó üzemanyag ágban? Ez jutott még hirtelen eszembe, de biztosan segítenek nálam tapasztaltabb fórumtársak is.

Akkor megnőne a nyomás, és (elméletileg) dús keverék hibakóddal jutalmazná. Meg lehet nézni a gyertyákat is milyen színűek, ha már üzemanyagnál tartunk. 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, zotya975 írta:

Akkor megnőne a nyomás, és (elméletileg) dús keverék hibakóddal jutalmazná. Meg lehet nézni a gyertyákat is milyen színűek, ha már üzemanyagnál tartunk. 

Üdv mindenkinek !

Már az üzemanyag vezetéken is túl vagyok. Egy kannába engedtem a visszaérőt, és semmi változás. Már ott tatrok, hogy a vezetékeket szedtem szét zárlatot vagy kontakt hibát keresve. Az egész motortérben az összes kábelt, aminek köze lehet az injektorhoz, minden köteget szét szedtem, és átnéztem. Sehol egy dörzsölődés vagy kopás.

A gyertyákat kivéve, meglepően fekete és némi kátrányféle lerakódás tapasztalható. Csúnya látvány, nem mondom. Gyári új GM -es kétpólusú gyertya van benne.

Már ott tartok hogy vissza viszem a kereskedésbe, csak nem tudom hogy mit is mondjak a kereskedőnek. Nem szeretem a konfliktusokat, és jogos -e a reklamáció, 1,5 hónap után.

Erről keresek valami leírást.

Módosítva : m.janos
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, m.janos írta:

Üdv mindenkinek !

Már az üzemanyag vezetéken is túl vagyok. Egy kannába engedtem a visszaérőt, és semmi változás. Már ott tatrok, hogy a vezetékeket szedtem szét zárlatot vagy kontakt hibát keresve. Az egész motortérben az összes kábelt, aminek köze lehet az injektorhoz, minden köteget szét szedtem, és átnéztem. Sehol egy dörzsölődés vagy kopás.

A gyertyákat kivéve, meglepően fekete és némi kátrányféle lerakódás tapasztalható. Csúnya látvány, nem mondom. Gyári új GM -es kétpólusú gyertya van benne.

Már ott tartok hogy vissza viszem a kereskedésbe, csak nem tudom hogy mit is mondjak a kereskedőnek. Nem szeretem a konfliktusokat, és jogos -e a reklamáció, 1,5 hónap után.

Erről keresek valami leírást.

Szia!

Még lehet egy olyan, hogy megnézni a kétvezetékes hőfokjeladó vezetékeit, hogy nem-e szakadtak meg. Ha lehúzod a csatit, akkor a két pólusa között, ráadott gyújtás mellett azt hiszem 5 Voltot kell mutatnia.

Másik ötlet, hogy megnézni a kipufogót, illetve a katalizátort, hogy nem-e rogyott össze és nem engedi ki a gázokat.

A kipufogó leömlőt is meg kellene vizslatni, mert ha a lambda-szonda előtt repedt, akkor mehet bele friss levegő és a szonda máris eltolja a keveréket dús irányba.

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

58 perce, pszilaj írta:

Szia!

Még lehet egy olyan, hogy megnézni a kétvezetékes hőfokjeladó vezetékeit, hogy nem-e szakadtak meg. Ha lehúzod a csatit, akkor a két pólusa között, ráadott gyújtás mellett azt hiszem 5 Voltot kell mutatnia.

Másik ötlet, hogy megnézni a kipufogót, illetve a katalizátort, hogy nem-e rogyott össze és nem engedi ki a gázokat.

A kipufogó leömlőt is meg kellene vizslatni, mert ha a lambda-szonda előtt repedt, akkor mehet bele friss levegő és a szonda máris eltolja a keveréket dús irányba.

Szia !

Köszönöm az ötleteket.

Megmértem a csatit a 2 pólusú vízhőfok jeladónál, 5-v , 5.1-v.

A kipuf. átnézve, egy pici tömítés hiba a toldásnál a közepén, hátul új dob.

A leömlő szerintem nincs repedve, mert lámpával nézve szemmel nem látható, és hangja sincs nagyobb a megszokottnál.

 

Link to comment
Megosztás:

15 perce, m.janos írta:

Szia !

Köszönöm az ötleteket.

Megmértem a csatit a 2 pólusú vízhőfok jeladónál, 5-v , 5.1-v.

A kipuf. átnézve, egy pici tömítés hiba a toldásnál a közepén, hátul új dob.

A leömlő szerintem nincs repedve, mert lámpával nézve szemmel nem látható, és hangja sincs nagyobb a megszokottnál.

 

Vezérlés jelek megfelelő helyen vannak?

Azt hiszem, a tied már DIS gyújtásos, ami a főtengely végén lévő szíjtárcsáról kapja a gyújtás jelet.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, pszilaj írta:

Vezérlés jelek megfelelő helyen vannak?

Azt hiszem, a tied már DIS gyújtásos, ami a főtengely végén lévő szíjtárcsáról kapja a gyújtás jelet.

A vezérlés jó helyen van, meg is lett nézve, és a motor egyenletesen jár, jó a teljesítménye.

Egyetlen hibája a fogyasztása. Nem DIS gyújtásos, még a rotoros - elosztófedeles.

Az is meg lett takarítva, a gyújtókábelek is le lettek tesztelve.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, m.janos írta:

A vezérlés jó helyen van, meg is lett nézve, és a motor egyenletesen jár, jó a teljesítménye.

Egyetlen hibája a fogyasztása. Nem DIS gyújtásos, még a rotoros - elosztófedeles.

Az is meg lett takarítva, a gyújtókábelek is le lettek tesztelve.

Előgyujtást is meg lehet nézni.

Link to comment
Megosztás:

34 perce, zotya975 írta:

Visszaolvasva: benzinnyomás is volt már méretve? Esetleg valamiért alapból nagynyomású pumpa van benne, bár ezt elméleileg a nyomásszabályzónak korrigálnia kéne. 

Ma vagyok bejelentkezve benzin nyomás mérésre. Én is kíváncsi vagyok az eredményre.

Majd leírom az eredményt.

Kérdés: Hol van benne a nyomásszabályzó? Az injektor oldalában a gumi membrános szelep az?

Link to comment
Megosztás:

47 perce, m.janos írta:

Ma vagyok bejelentkezve benzin nyomás mérésre. Én is kíváncsi vagyok az eredményre.

Majd leírom az eredményt.

Kérdés: Hol van benne a nyomásszabályzó? Az injektor oldalában a gumi membrános szelep az?

Igen, ott elől, egy membrán, meg egy rugó végülis. A tálca bal alsó sarkán van.

2555872-20170530-5P3j1P.jpg

A helyén meg itt van:

2555873-20170530-9HZj0U.jpg

Az a henger a 4 torx csavarral ( ebből csak 3 látszik).

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 órája, zotya975 írta:

Igen, ott elől, egy membrán, meg egy rugó végülis. A tálca bal alsó sarkán van.

2555872-20170530-5P3j1P.jpg

A helyén meg itt van:

2555873-20170530-9HZj0U.jpg

Az a henger a 4 torx csavarral ( ebből csak 3 látszik).

 

Üdv  mindenkinek !

Hát meglepő eredményt mutatott az üzemanyag nyomás mérés.

Alig 1/2 Bar nyomás volt a rendszerben. A szerelő tanácsára, első körben szűrő csere, üzemanyag vezeték átvizsgálása, és ha ez sem segít, szivattyú csere. A fogyasztását nagyban befolyásolja a szivattyú és a szűrő állapota, mert nyomás nélkül nincs porlasztás, így csak cseppszerűen érkezik a fojtószelepre az üzemanyag, nem porlasztva.

Ráadásul, ha nagyon leesik a nyomás, el sem indul az autó. Az volt az első kérdése a szerelőnek, a nyomásmérés után :   "és megy az autó?"

Holnap kerül sor a cserére. és az átvizsgálásra. kíváncsian várom az eredményt.

Köszönöm a segítséget és

További szép napot mindenkinek.

 

Link to comment
Megosztás:

14 perce, m.janos írta:

Üdv  mindenkinek !

Hát meglepő eredményt mutatott az üzemanyag nyomás mérés.

Alig 1/2 Bar nyomás volt a rendszerben. A szerelő tanácsára, első körben szűrő csere, üzemanyag vezeték átvizsgálása, és ha ez sem segít, szivattyú csere. A fogyasztását nagyban befolyásolja a szivattyú és a szűrő állapota, mert nyomás nélkül nincs porlasztás, így csak cseppszerűen érkezik a fojtószelepre az üzemanyag, nem porlasztva.

Ráadásul, ha nagyon leesik a nyomás, el sem indul az autó. Az volt az első kérdése a szerelőnek, a nyomásmérés után :   "és megy az autó?"

Holnap kerül sor a cserére. és az átvizsgálásra. kíváncsian várom az eredményt.

Köszönöm a segítséget és

További szép napot mindenkinek.

 

Ez jó hír, csak a  furcsa hogy dús keverék hibakódod volt, ettől meg pont szegénynek kellene lennie. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Ez jó hír, csak a  furcsa hogy dús keverék hibakódod volt, ettől meg pont szegénynek kellene lennie. 

Az a két hibakód elég rapszódikus. Mikor eldugult az előszűrő és már szinte lefulladt az autó akkor sem állt be. Volt amikor meg egy reggeli indítás után egyszerre jött elő a dús/szegény.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bundee írta:

Az a két hibakód elég rapszódikus. Mikor eldugult az előszűrő és már szinte lefulladt az autó akkor sem állt be. Volt amikor meg egy reggeli indítás után egyszerre jött elő a dús/szegény.

Nekem szinte mindíg fehérek a gyertyák. Mivel sokat etanoloztam nem foglalkoztam vele. Most a pumpa csere óta mondjuk nem néztem. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 31. at 11:56, zotya975 írta:

Ez jó hír, csak a  furcsa hogy dús keverék hibakódod volt, ettől meg pont szegénynek kellene lennie. 

 

19 órája, Bundee írta:

Az a két hibakód elég rapszódikus. Mikor eldugult az előszűrő és már szinte lefulladt az autó akkor sem állt be. Volt amikor meg egy reggeli indítás után egyszerre jött elő a dús/szegény.

Üdv mindenkinek !

Ott tarunk hogy üzemanyagszűrő csere és szivattyú teszt után, nincs hibaüzenet, és szemmel láthatóan szebb a porlasztás.

Cseréltünk szivattyút is, de beigazolódott, hogy az is tökéletes ami benne volt.

Előző tulaj eltolta a szűrőcserét, ugyanis fordítva lett feltéve. Nem tudom ez miben befolyásolja az üzemanyag áthaladását, de gondolom nem ok nélkül van feltüntetve a szűrőn az áramlási irány.

A hibakódot én sem értem mi okozhatta. Ha q szűrőcsere után most jobb az áramlás, még több üzemanyagnak kellene áthaladni az injektoron. Igaz az injektor csak annyit vesz le a körbeforgatott üzemanyagból, amit mond neki az ECU.

Na mindegy. A puding próbája is az evés.

Egyenlőre jön a próba, a fogyasztás és a teljesítmény ellenőrzés.

Az eredményekről majd írom a tapasztaltakat.

Szép napot mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

7 perce, m.janos írta:

 

Üdv mindenkinek !

Ott tarunk hogy üzemanyagszűrő csere és szivattyú teszt után, nincs hibaüzenet, és szemmel láthatóan szebb a porlasztás.

Cseréltünk szivattyút is, de beigazolódott, hogy az is tökéletes ami benne volt.

Előző tulaj eltolta a szűrőcserét, ugyanis fordítva lett feltéve. Nem tudom ez miben befolyásolja az üzemanyag áthaladását, de gondolom nem ok nélkül van feltüntetve a szűrőn az áramlási irány.

A hibakódot én sem értem mi okozhatta. Ha q szűrőcsere után most jobb az áramlás, még több üzemanyagnak kellene áthaladni az injektoron. Igaz az injektor csak annyit vesz le a körbeforgatott üzemanyagból, amit mond neki az ECU.

Na mindegy. A puding próbája is az evés.

Egyenlőre jön a próba, a fogyasztás és a teljesítmény ellenőrzés.

Az eredményekről majd írom a tapasztaltakat.

Szép napot mindenkinek.

Öröm és boldogság! Mindenhogyan átmegy a szűrőn a benzin csak ugye kivülről befelé, vagy bellülről kifelé a különbség.

Link to comment
Megosztás:

 

On 2017. 05. 30. at 19:30, zotya975 írta:

 

2555872-20170530-5P3j1P.jpg

 

 

 

Üdv mindenkinek

A fentebb idézett képen megütötte a szememet egy vákuumcső.

Nekem csak egy ilyen vékony cső van és a fékszervó dobra menő vákuumcsőröl megy a tűzfal mőgé. Ez gondolom a belső levegő keringetőre menne.

És a többi, mind vastagabb.

Az lenne a kérésem, hogy ha meg tenné valaki leírná a vákuumcsövek helyes méretét és bekötési helyeit?

Pontosabban mit honnan és hová kell bekötni, és milyen méretű csővel?

Már abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ezek az eredetivel megegyező méretű csövek, és hogy helyükön vannak -e.

Tudom hogy már unalmas , de szeretem ha minden a helyén van.

Előre is köszönöm.

Módosítva : m.janos
Link to comment
Megosztás:

4 perce, m.janos írta:

 

Üdv mindenkinek

A fentebb idézett képen megütötte a szememet egy vákuumcső.

Nekem csak egy ilyen vékony cső van és a fékszervó dobra menő vákuumcsőröl megy a tűzfal mőgé. Ez gondolom a belső levegő keringetőre menne.

És a többi, mind vastagabb.

Az lenne a kérésem, hogy ha meg tenné valaki leírná a vákuumcsövek helyes méretét és bekötési helyeit?

Pontosabban mit honnan és hová kell bekötni, és milyen méretű csővel?

Már abban sem vagyok teljesen biztos, hogy ezek az eredetivel megegyező méretű csövek, és hogy helyükön vannak -e.

Tudom hogy már unalmas , de szeretem ha minden a helyén van.

Előre is köszönöm.

Végülis nincs sok. Amit a képen látsz az injektorház elejéből megy az injektor fedél hátuljába. Közvetlenül mellőle indul egy hosszú a légszűrő dobozhoz. A fékrásegítő szervódob vákumcsövétől indul egy oda ahova írtad a tőzfal lelógó gumicsőcsbe majd a belső keringtetés kapcsolóhoz. A másik megy a tankszellőztető "ufó" szelephez ami a tűzfalra van felcsiptetve. Az ufó szeleptől egy visszaindul az injektorhoz a másik meg eltűnik az ablakmosó tartály alatt megy az aktívszén szűröhöz. ( ebbe lehetnek széndarabkák ami nem jó) Van még két vastag cső az injektor háruljánál az alsó a kartergáz cső ez megy a szelepfedélhez a felső a MAP-szenzor csöve ez szintén a tűzfalra van felcsiptetve, 3 pines zöld csati van beledugva. Amit kiemeltem azt néha felcserélik ami szintén nem jó. Ha valami nem világos írj, bár a hétvégén nem leszek itthon.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

26 perce, zotya975 írta:

Végülis nincs sok. Amit a képen látsz az injektorház elejéből megy az injektor fedél hátuljába. Közvetlenül mellőle indul egy hosszú a légszűrő dobozhoz. A fékrásegítő szervódob vákumcsövétől indul egy oda ahova írtad a tőzfal lelógó gumicsőcsbe majd a belső keringtetés kapcsolóhoz. A másik megy a tankszellőztető "ufó" szelephez ami a tűzfalra van felcsiptetve. Az ufó szeleptől egy visszaindul az injektorhoz a másik meg eltűnik az ablakmosó tartály alatt megy az aktívszén szűröhöz. ( ebbe lehetnek széndarabkák ami nem jó) Van még két vastag cső az injektor háruljánál az alsó a kartergáz cső ez megy a szelepfedélhez a felső a MAP-szenzor csöve ez szintén a tűzfalra van felcsiptetve, 3 pines zöld csati van beledugva. Amit kiemeltem azt néha felcserélik ami szintén nem jó. Ha valami nem világos írj, bár a hétvégén nem leszek itthon.

Üdv !

Köszönöm a választ, ez ismét kiderített egy turpisságot.

A " kiemelt " csövek nekem is fordítva vannak.

Jó hétvégét mindenkinek !

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Bundee írta:

Az elég sok mindent megmagyaráz!

Nekünk nem volt alapjárat megfordított csövekkel, de ez attól is függ, hogy el van-e dugulva az alsó kartergáz cső csonkja, mert gyakran igen. Ha nincs akkor ugye mindegyik térben depressziót mér, de persze a pillangószelep miatt nem egyformát.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek !

Tegnap a szerelőm tanácsára, kicseréltem a szelepszár szimeringeket, és meghökkentő dolgot tapasztaltam.

Kb. beton keménységűre voltak bekeményedve a régi szimeringek, és azoknak már vagy nem is volt, vagy csak minimális tömítésük volt.

Kb 3/4 gáznál már lehetett látni hogy kicsit füstöl, és ezért álltam neki a cserének.

Ma du. indulok egy kb 100- km-es távra, meglátjuk mik lesznek az első tapasztalatok.

Rövid távon már nincs alapjárat ingadozás, nincs hirtelen megemelkedett alapjárat, és nagyon halk a motor hangja.

Remélem lesz eredménye a ráfordított időnek és pénznek.

További szép napot mindenkinek !

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.