Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Gyufa minek is? Nekem nem dermed bele a gázolaj

Azé, hogy legyen mivel felgyújtanod mérgedben. :) :rolleyes: :) :)

Akkor feljebb világosítalak picikét, az adagolós dízelek a gázolajat folyamatosan forgatják a tank és az adagoló/porlasztócsúcsok(résolaj-visszavezetők) közt avagy ahogy melegszik a motor(tér) úgy egyben a gázolaj is. A másik elfagyásos oldala meg az, hogy ilyen tájt szokás egy kis benyát hozzá tölteni, lustábbak kedvéért lehet olyant tankolni 1-2 fajta kútnál is. :D

Link to comment
Megosztás:

Emlékezz, nekem is cserélni kellett utánna. Sztem nálad sem kerülhető el.

Tudom, de most nem lesz, majd tavasszal. :rolleyes:

Azé, hogy legyen mivel felgyújtanod mérgedben. :D :) :) :D

Akkor feljebb világosítalak picikét, az adagolós dízelek a gázolajat folyamatosan forgatják a tank és az adagoló/porlasztócsúcsok(résolaj-visszavezetők) közt avagy ahogy melegszik a motor(tér) úgy egyben a gázolaj is. A másik elfagyásos oldala meg az, hogy ilyen tájt szokás egy kis benyát hozzá tölteni, lustábbak kedvéért lehet olyant tankolni 1-2 fajta kútnál is. :D

Mit is írtál???? BENZINnel kell feljavítani a gázolajat??? Érdekes..... :) :D

Link to comment
Megosztás:

BENZINnel kell feljavítani a gázolajat??? Érdekes..... :rolleyes: :)

Nem feltétlen, lehet kerozinnal és egyéb boltokban kapható méregdrága kotyvalékokkal is csak az drágább. A hangsúly a dermedéspont csökkentésén van bár nekem minusz 24 fokban is pöccent a verda "adalék" nélkül". :)

Link to comment
Megosztás:

már rég megvehetted volna abból, amit plusszban beletankolsz :)

Én tudom, te is tudod, mindenki tudja, csak a pénzügyminiszteremnek nehéz "beadni". :rolleyes: :) Amúgy miért befolyásolja a benyaszűrő a fogyit? A régi szűrömön átt se lehetett fújni, azt volt 6-7 literes fogyim. Ettől függetlenül persze mindenképp fogok cserélni.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nem cigizek, nem iszom, nem nőz..., ja azt igen! :D

Nesze neked hörcsög meg mókus... :D :rolleyes: :) csak a nejed nehogy nézze ezt a fórumot mert nem telefonálgatni fog hanem pórázra kötni. :) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Benyaszűrő cserét én is megejtek majd, csak épp legutóbb telitank volt és nincs nagyon hova folyatni :rolleyes: és egy 5 literes kannát is akarok, szóval majd. Szerintem előző tulaj nem is cseréltette. Ja. Jól informálódtam, hogy két szűrő van a benzin szűréséhez? Egy a tank után, meg eyg a motortérben az injektor környékén?

Link to comment
Megosztás:

Benyaszűrő cserét én is megejtek majd, csak épp legutóbb telitank volt és nincs nagyon hova folyatni :) és egy 5 literes kannát is akarok, szóval majd. Szerintem előző tulaj nem is cseréltette. Ja. Jól informálódtam, hogy két szűrő van a benzin szűréséhez? Egy a tank után, meg eyg a motortérben az injektor környékén?

Én csak egyről tudok a jobb hátsó ajtó küszöbe alatt alul :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nesze neked hörcsög meg mókus... :D :) :) csak a nejed nehogy nézze ezt a fórumot mert nem telefonálgatni fog hanem pórázra kötni. :) :D :D

Póráz? Kötözés? Bilincs? Hm......nyami! :D

Én csak egyről tudok a jobb hátsó ajtó küszöbe alatt alul :rolleyes:

Van még egy a tankban, az AC-pumpa alján, ezt ritkán cserélik, elég szar hozzáférni, pedig ha trutyis a benya először itt akad fenn a szennyeződés. Igy néz ki.

Link to comment
Megosztás:

Akkor kivételesen igaza volt a srácnak. :rolleyes:

Nem egészen, mert ez a szűrő a benzintankban van nem a mocitérben. De láttam már ott is jópár szűrőt, mert nem tudták hol van a gyári, és inkább tetted az injektor/porlsztó elé egy ilyet. Csak nem tudom mi az értelme, mert igaz hogy szűr, de ha a gyári nincs cserélve eltömődik és előbb-utóbb megöli az AC-pumpát.

Link to comment
Megosztás:

Nem egészen, mert ez a szűrő a benzintankban van nem a mocitérben. De láttam már ott is jópár szűrőt, mert nem tudták hol van a gyári, és inkább tetted az injektor/porlsztó elé egy ilyet. Csak nem tudom mi az értelme, mert igaz hogy szűr, de ha a gyári nincs cserélve eltömődik és előbb-utóbb megöli az AC-pumpát.

wareszban van ilyen ismerősnek :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.