Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Én ha nem figyelek, már 40-nél felkapcsolok 4.-be. :) Nem igazán pörgetem, kivéve azt az egy-két alkalmat. :rolleyes:

Ja, az az egy-két alkalom...! :) Jut eszembe! Irtad valahol hogy "százhetvenvalameddig" nyomtad neki ama ritka alkalmak egyikével :D ..nos, én is próbáltam már korábban hogy mégis mennyi az annyi, de 140-nél elfogyott az út meg, és az a fő, úgy tűnt hogy az autó is...vagyis az ereje. A gázpedál a padlón volt és szerintem legfeljebb 5-10km/h-t tudott volna még hozni(vagy még annyit sem). Igen gyengus akkor az enyém, ugye? :D Pedig, ahogy irtam, megeszi a magáét. :D :)

Link to comment
Megosztás:

Ja, az az egy-két alkalom...! :) Jut eszembe! Irtad valahol hogy "százhetvenvalameddig" nyomtad neki ama ritka alkalmak egyikével :D ..nos, én is próbáltam már korábban hogy mégis mennyi az annyi, de 140-nél elfogyott az út meg, és az a fő, úgy tűnt hogy az autó is...vagyis az ereje. A gázpedál a padlón volt és szerintem legfeljebb 5-10km/h-t tudott volna még hozni(vagy még annyit sem). Igen gyengus akkor az enyém, ugye? :) Pedig, ahogy irtam, megeszi a magáét. :) :rolleyes:

Na igen én pályán próbáltam volt út bőven. Az a 178 az óra szerint 160, talán 165 valójában, mert csal az óra, most meg pláne, mert a kerekek kisebbek, de emelkedőn mindíg visszaesett óra szerinti 165-re. Úgyhogy kb. ott lehet mint a tied, és ugye ekkora motornál a szél se mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Na igen én pályán próbáltam volt út bőven. Az a 178 az óra szerint 160, talán 165 valójában, mert csal az óra, most meg pláne, mert a kerekek kisebbek, de emelkedőn mindíg visszaesett óra szerinti 165-re. Úgyhogy kb. ott lehet mint a tied, és ugye ekkora motornál a szél se mindegy.

Persze, óra szerint irom én is, de akárhogy is vesszük van legalább 20km/h eltérés ugyanolyan motornál egy caravan javára!? :) :) :rolleyes:

szerk.: Ja, másrészt meg ha be van tartva a váltóméret akkor nem számottevően mér másképp az óra. Talán max.+-1%

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, egy caravannak lényegesen nagyobb a légellenállása ugyanis jóval nagyobb turbolencia képződik mögötte a hátsó kiképzése miatt mint a te "gömbölyűdnek". Ha lesz alkalmad jó esős időben ülj be egy caravanba és csapj vele egy kört, brutálisan húzza a hátuljára a retket, szabályszerűen hömpölyög a vízpára.

Link to comment
Megosztás:

Persze, óra szerint irom én is, de akárhogy is vesszük van legalább 20km/h eltérés ugyanolyan motornál egy caravan javára!? :) :) :rolleyes:

Én most raktam bele injektor tisztítót, nem azt mondom, hogy +5 lóerő, de mintha jobban menne, meg akkor már benne volt félig a bödön. Úgy vettem észre, hogy szebb a hangja, alacsonyabb fordulatszámban jobban húz, vagy csak tanulok vezetni, nem tudom. Régebben olyan korán felkapcsoltam, hogy sokszor rángatott, most nem tudom az említett dolgok miatt nem csinálja, vagy én lettem ügyesebb. :) Nem kellett volna egyszerre két dolgot is beüzemelni, most nem tudom melyikkel értem el eredményt. Vagy csak az injektor tisztitó kicsit felminősitette a tecsós benyát, és ezért tűnik úgy, hogy jobban megy. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem hinném, egy caravannak lényegesen nagyobb a légellenállása ugyanis jóval nagyobb turbolencia képződik mögötte a hátsó kiképzése miatt mint a te "gömbölyűdnek". Ha lesz alkalmad jó esős időben ülj be egy caravanba és csapj vele egy kört, brutálisan húzza a hátuljára a retket, szabályszerűen hömpölyög a vízpára.

Hisz' épp ezén vagyok felháborodva :) ! A zoli mégis 20-al gyorsabb legalább. :)

A hátulja egyébként nekem is egy trutyi. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én most raktam bele injektor tisztítót, nem azt mondom, hogy +5 lóerő, de mintha jobban menne, meg akkor már benne volt félig a bödön. Úgy vettem észre, hogy szebb a hangja, alacsonyabb fordulatszámban jobban húz, vagy csak tanulok vezetni, nem tudom. Régebben olyan korán felkapcsoltam, hogy sokszor rángatott, most nem tudom az említett dolgok miatt nem csinálja, vagy én lettem ügyesebb. :rolleyes: Nem kellett volna egyszerre két dolgot is beüzemelni, most nem tudom melyikkel értem el eredményt. Vagy csak az injektor tisztitó kicsit felminősitette a tecsós benyát, és ezért tűnik úgy, hogy jobban megy. :)

Valamennyi oktánt javitott rajta, az bizti! :)

Link to comment
Megosztás:

Jaa, na de vedd azt hozzá, hogy neki Hening mester hackeli és azért megy jobban. :) :rolleyes:

Áá, korántsem olyan hamar retkesedik be a tied hátulja mint egy caravané.

Link to comment
Megosztás:

Jaa, na de vedd azt hozzá, hogy neki Hening mester hackeli és azért megy jobban. :D :)

Áá, korántsem olyan hamar retkesedik be a tied hátulja mint egy caravané.

Tényleg! :) Igy már teljesen érthető. :)

Attól inkább csak romlana a teljesítménye. :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

Én most raktam bele injektor tisztítót, nem azt mondom, hogy +5 lóerő, de mintha jobban menne, meg akkor már benne volt félig a bödön. Úgy vettem észre, hogy szebb a hangja, alacsonyabb fordulatszámban jobban húz, vagy csak tanulok vezetni, nem tudom. Régebben olyan korán felkapcsoltam, hogy sokszor rángatott, most nem tudom az említett dolgok miatt nem csinálja, vagy én lettem ügyesebb. :rolleyes: Nem kellett volna egyszerre két dolgot is beüzemelni, most nem tudom melyikkel értem el eredményt. Vagy csak az injektor tisztitó kicsit felminősitette a tecsós benyát, és ezért tűnik úgy, hogy jobban megy. :D

Már ne haragudj, de. ÚRISTEN :) :)

Kérlek ne haragudj meg rám. De ezt olvasni, igy késő éjjel, hát, . :) :D

Link to comment
Megosztás:

Hisz' épp ezén vagyok felháborodva :) ! A zoli mégis 20-al gyorsabb legalább. :)

A hátulja egyébként nekem is egy trutyi. :rolleyes:

Gépkönyv szerint a Caravan mindíg 5 km/ó-val lassabb mint a Limusine (minden motornál).

Pl: 14 NZ 160/155

14SE 175/170

16NZ 170/165

16SE 190/185

17D 153/149

18NZ 180/175

20NE 195/190

20XE 220/---

Link to comment
Megosztás:

khmmm. Hogy is van ez?

Hát nem tudom, én az óra szerint 178-al mentem, üresen, persze a terep dimbes -dombos, a szél se tudom merre fújt, és a gumijaim is kisebbek a gyárinál, úgyhogy csak sejtem, hogy a valós sebesség olyan 155-160 körül lehetett. Ez bele is fér a gyári adatokba. Majd egyszer megbeszéljük Thuby kartársal és GPS-el bemér. Vagy keressek egy trafipaxot? :rolleyes: Ha lehet hinni az utcán telepített "Az Ön sebessége.." készüléknek akkor ha 60 nal megyek 52-ír ki. Ez arányosan 150-körül simán 20 km/h eltérés.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.