Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Hát nem tudom, én az óra szerint 178-al mentem, üresen, persze a terep dimbes -dombos, a szél se tudom merre fújt, és a gumijaim is kisebbek a gyárinál, úgyhogy csak sejtem, hogy a valós sebesség olyan 155-160 körül lehetett. Ez bele is fér a gyári adatokba. Majd egyszer megbeszéljük Thuby kartársal és GPS-el bemér. Vagy keressek egy trafipaxot? B) Ha lehet hinni az utcán telepített "Az Ön sebessége.." készüléknek akkor ha 60 nal megyek 52-ír ki. Ez arányosan 150-körül simán 20 km/h eltérés.

Hát. Ezt azért cáfolom. Mikor én 60-nal mentem óra szerint a GPS 52-t írt. Mikor 110-et mutatott az óra, akkor 102-t írt a GPS.

Link to comment
Megosztás:

Hát. Ezt azért cáfolom. Mikor én 60-nal mentem óra szerint a GPS 52-t írt. Mikor 110-et mutatott az óra, akkor 102-t írt a GPS.

Jó hát én csak az arányokat próbáltam érzékeltetni, nekem nem volt még lehetőségem kipróbálni hogy pölö 150-nél mennyit csal az óra. Ha lineálisan arányos a dolog akkor ha 60-at mutat akkor 52-vel megyek, ha 120-at akkor 104-el ha 180-at akkor meg 156-al, ami már elképzelhető egy caravantól. De ez csak számolás, egyszer le kellene mérni.

Link to comment
Megosztás:

Jó hát én csak az arányokat próbáltam érzékeltetni, nekem nem volt még lehetőségem kipróbálni hogy pölö 150-nél mennyit csal az óra. Ha lineálisan arányos a dolog akkor ha 60-at mutat akkor 52-vel megyek, ha 120-at akkor 104-el ha 180-at akkor meg 156-al, ami már elképzelhető egy caravantól. De ez csak számolás, egyszer le kellene mérni.

Én meg azt próbáltam megmondani, hogy nem lineárisan arányos, hanem simán stabilan 8kmh-t csal az óra bármilyen sebességnél. 175/70 R13-as gumi van fent. B)

Link to comment
Megosztás:

15-el több lóval? Hmmm.. egy-kettő mintha húzná a lábát nem? B) Nem azért ám, igazából tök vízszintes úton kellene mérni szélcsendben. Csak hát hol van ilyen?

Dehogy.

Érdi emelkedőn felfelé. ;)

Én óra szerint 150 el indulok neki, és a tetején is ugyanott vagyok. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Nekem lineárisan 8-10 a csalás.....tehát 50-nél kb 60-at mutat, 130-nál kb 140-et....GPS szerint.

Jó hát de nem mindíg. Úgy értem amikor elindulsz nem egyből 10-re ugrik fel, hanem először kisebb az eltérés, és csak egy adott értéknél éri el a 10-et nem? Gondolom az óra működési sajátossága lehet az oka, hogy nem lineális az arányosság.

Link to comment
Megosztás:

Nekem lineárisan 8-10 a csalás.....tehát 50-nél kb 60-at mutat, 130-nál kb 140-et....GPS szerint.

Ez esetben éppen nem lineáris, vagy rosszul tudom? B) Egyébként már olvastam a fórumon hogy a sebesség növekedésével nem egyenes arányban csal az óra. A véleményem szerint nagyobb sebességnél nagyobb(-nak kéne lenni) a km/h-ban kifejezhető eltérés(-nek) a valós és a jelzett sebesség között. Csak épp nem egyenes arányosan. ;)

Link to comment
Megosztás:

Jó hát de nem mindíg. Úgy értem amikor elindulsz nem egyből 10-re ugrik fel, hanem először kisebb az eltérés, és csak egy adott értéknél éri el a 10-et nem? Gondolom az óra működési sajátossága lehet az oka, hogy nem lineális az arányosság.

Eleve 20-tól indul az óra. :D (vagyis 20-al állsz B) ;) :blush: )

Link to comment
Megosztás:

Ez esetben éppen nem lineáris, vagy rosszul tudom? B) Egyébként már olvastam a fórumon hogy a sebesség növekedésével nem egyenes arányban csal az óra. A véleményem szerint nagyobb sebességnél nagyobb(-nak kéne lenni) a km/h-ban kifejezhető eltérés(-nek) a valós és a jelzett sebesség között. Csak épp nem egyenes arányosan. ;)

Nem lineáris, konstans...sorry az elírásért.

Link to comment
Megosztás:

Ez esetben éppen nem lineáris, vagy rosszul tudom? ;) Egyébként már olvastam a fórumon hogy a sebesség növekedésével nem egyenes arányban csal az óra. A véleményem szerint nagyobb sebességnél nagyobb(-nak kéne lenni) a km/h-ban kifejezhető eltérés(-nek) a valós és a jelzett sebesség között. Csak épp nem egyenes arányosan. :blush:

Na hát akkor most tisztelettel felkérjük a GPS-el rendelkező cartársakat mérjenek indulástól végsebességig, és írják be az eredményt. Pölö 10-12, 20-24---stb. Köszönjük. De azért nem kell széthajtani a verdát, csak amedig szoktátok. Nem akarom azt olvasni, hogy miattam állt fejre vki. B)

Link to comment
Megosztás:

15-el több lóval? Hmmm.. egy-kettő mintha húzná a lábát nem? B) Nem azért ám, igazából tök vízszintes úton kellene mérni szélcsendben. Csak hát hol van ilyen?

Amikor megvettem februárban, akkor még nem húzta a lábát. ;) És igen, bírta, de nagyon sokáig tartott. Igazából lejtőn tudott felgyorsulni 190ig aztán vízszintesen még 5kmh-t kiküzdött, de tovább már nem bírta.

Link to comment
Megosztás:

Na most ugráljon valaki, hogy 5 litert eszik a városban a kocsi.

Az enyém szépen kajol a 20-22 literből alig van már 14 pedig alig 38 km-t mentem vele: volt kb 20 városon kívül meg 10 hidegindítás.

Hűtő letakarva, ésa amennyire lehet nem tök hidegen megyek vele

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.