Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

862 km,/ 47 liter. Város, és sok autópálya 130 és felette.

Megtartom. ;)

Ezektől már csak egy gázos autó gazdaságosabb. :D

OFF: (Nállam van tesóm 1.6-os 101 pacis Octaviája, most azzal szaladgálok.. ütős tempóban (180 is volt benne) vegyesben 10 lityi gáz - románba 120 Ft/L --> 1200 Ft-ból megyek 100 km-t, és a szemit kitapostam.. :))

Link to comment
Megosztás:

Nekem viszont a 225km-s távot pénteken megtette 7,5 literes átlagból, amit sokallok. :D Ebben volt város, Budapest belvárosi kocsikázás, majd hazafele főút és kevés autópálya az ingyenes fehérvári elkerülőn, ahol meg is kergettem egy kicsit. :) Kicsivel több mint 50% etanol volt az üzemanyagban, észre is venni. Igaz, haladt is a gépkocsi. ;) ECU nem problémázott. ;)

Link to comment
Megosztás:

Egy kollegám állítólag minig 4-4,5l-es fogyikat mesél. Az autó off honda city benzines.

Multkor utazam vele és már értem. Mindíg elvált mielőtt elérné a 2ezret a fordulat. Óriási követési távolságok és kigurulás. És amin teljesen kiakadtam: állandóan leállítja a motort. ha 10mp-nél többet áll akár egy sima lámpa nélküli kereszteződésben már állítja is le a motort. Most nem volt dugó de el sem merem képzelni, hogy egy forgalmasabb napon amikor a rakparton is végíg araszolnak az autók mit kaphat az a szerencsétlen önindító. Gondoltam hamar tönkre fog menni az önindítója meg az akksija, de nem baj csak 4-4,5l-t fogyaszt :)

Link to comment
Megosztás:

Egy kollegám állítólag minig 4-4,5l-es fogyikat mesél. Az autó off honda city benzines.

Multkor utazam vele és már értem. Mindíg elvált mielőtt elérné a 2ezret a fordulat. Óriási követési távolságok és kigurulás. És amin teljesen kiakadtam: állandóan leállítja a motort. ha 10mp-nél többet áll akár egy sima lámpa nélküli kereszteződésben már állítja is le a motort. Most nem volt dugó de el sem merem képzelni, hogy egy forgalmasabb napon amikor a rakparton is végíg araszolnak az autók mit kaphat az a szerencsétlen önindító. Gondoltam hamar tönkre fog menni az önindítója meg az akksija, de nem baj csak 4-4,5l-t fogyaszt :)

Én nem tudok kétezernél elváltani forgalomban, háromezernél is bajosan, de egyszer kiautóztam egy tankot szigorúan háromezer alatt, akkor sem ment lejjebb a fogyim számottevően.

Link to comment
Megosztás:

Én nem tudok kétezernél elváltani forgalomban, háromezernél is bajosan, de egyszer kiautóztam egy tankot szigorúan háromezer alatt, akkor sem ment lejjebb a fogyim számottevően.

Gondolom nála zért van változó szelepvezérlés és így optimálisabban üzemel ott is a motor. Nálunk a fix szelepvezérléssel ez nem jelent annyi spórolást.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.