Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Fogyasztásaim 2010-ben:

Január 8,5

Február 7,95

Március 7,69

Április 7,59

Május 7,6 l/100km

:rolleyes: ;) :D

ASD ez egy C20NE. AZ enyém eszik enyit ami X14NZ. LOL. Múltkor volt 6.2es fogyim bc-alapján 100km-re Üllő-Szolnok táv 150km/h is volt benne. Az idén ez volt a legszebb adat amit a bc-írt. 120km-volt akkor az óra szerint és 6.2 Szóval ha ez így is maradna DE JÓ lenne.

Link to comment
Megosztás:

Mai számolgatás: 6.8L/100km meg is lepődtem ;) (x14nz)

7alá nem nagyon tudtam vinni, most sikerült :D

Taniiiiccssss Mesteeer! :rolleyes:

Most cseréltek lambdaszondát az enyémben, kiváncsi leszek a fogyira... eddig városban 8.9-et is megevett a drága, úgy hogy 2000 nél szoktam váltani, esetleg 3-ban picit huzatom, de ennyi...

Link to comment
Megosztás:

Taniiiiccssss Mesteeer! :rolleyes:

Most cseréltek lambdaszondát az enyémben, kiváncsi leszek a fogyira... eddig városban 8.9-et is megevett a drága, úgy hogy 2000 nél szoktam váltani, esetleg 3-ban picit huzatom, de ennyi...

Én nem vagyok nagy éheztető mester, tudnak nálam jobbat is itt a cartársak :D Hát örültem hogy 7alatti is kijön néha-néha :D Városba 4.be, 1-3-ig ki-ki húzatva. Nincs különösebb receptem ;)

Link to comment
Megosztás:

Hell....én kb 1 hónapja cseréltem lambdaszondát..NTK (ngk) félét....mennyire volt nem helyes a választás? így olvasgatva sokan írták hogy a nem gyárival cumi van....autósboltba azt mondta az eladó hogy gyári a beszállítója.....

Ha nincs rá panasz szerintem ne rágódj rajta.. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs rá panasz szerintem ne rágódj rajta.. ^_^

igazából azért cseréltem mert az ecu már kivillantotta a check engin lámpát volt 1x hogy vészüzemmódba rakta....hiába nyomtam a gázt nem csinált semmit :D

csak aztán új menetet is kellett vágni a csonkba mert ratyi volt...pedig melegen tekertem ki...minden ######a lett...belment az új szonda gond nélkül 35Nm nyomatékkal meghúzva... nos mivel nem GM szonda van benne hanem ngk és útolag visszaolvasva szívás van vele...milyen értelemben? mi galibát okoz?

Link to comment
Megosztás:

Hell....én kb 1 hónapja cseréltem lambdaszondát..NTK (ngk) félét....mennyire volt nem helyes a választás? így olvasgatva sokan írták hogy a nem gyárival cumi van....autósboltba azt mondta az eladó hogy gyári a beszállítója.....

Mindenre azt mondják :D ^_^

Link to comment
Megosztás:

Hell....én kb 1 hónapja cseréltem lambdaszondát..NTK (ngk) félét....mennyire volt nem helyes a választás? így olvasgatva sokan írták hogy a nem gyárival cumi van....autósboltba azt mondta az eladó hogy gyári a beszállítója.....

Mindenre azt mondják :P ;)

Ez a begyakorolt szöveg! :D És a kispénzü vásárló be is nyalja egy az egyben! ^_^

Ha nincs pénz, akkor ilyen van, és kész... van, hogy beválik, van, hogy nem... ;)

Reméljük az ő esetében beválik! :D

Link to comment
Megosztás:

igazából azért cseréltem mert az ecu már kivillantotta a check engin lámpát volt 1x hogy vészüzemmódba rakta....hiába nyomtam a gázt nem csinált semmit :D

csak aztán új menetet is kellett vágni a csonkba mert ratyi volt...pedig melegen tekertem ki...minden ######a lett...belment az új szonda gond nélkül 35Nm nyomatékkal meghúzva... nos mivel nem GM szonda van benne hanem ngk és útolag visszaolvasva szívás van vele...milyen értelemben? mi galibát okoz?

Ez volt a baj.

A nem gyári szonda okozhat olyat, mint a régi szondád (hibalámpa).

Link to comment
Megosztás:

Ez volt a baj.

A nem gyári szonda okozhat olyat, mint a régi szondád (hibalámpa).

Érdekes feltevés Pepe! Én is az általános műszaki problémákban írtam anno egy Cartársnak, hogy ha lambdát cserél ne melegen tekerje ki, mert szét fogja nyalni a menetet, erre jött egy nagyon tanult kollega és helyből azt mondta, hogy csak melegen jön ki. Néztem érdekes szemekkel, mondom ha te mondod. De ezek szerint mégis igazam van :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.