Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Kell venni benzinest.. :P :D

f.ct kéne :D . Ha azon az útvonalon járnál amin ő, lehet hogy 3.5-re kijönnél dízellel ^_^ :P

ilyen etanol árak mellett lényegtelen :P

most kicsit megvagyok zuhanva anyagilag szal má nagyon kivan a kukim a benzinárakkal, megkéne csináltatni a rohadásokat, befizetni pár bírságot, meg enni is kéne :P

Majd miután megvan az átalakítás, kivetik az adót az e85-re is ;) ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Számomra szinte hihetetlen ez a fogyasztás... (Mennyivel mentél általában, mennyi város volt benne, hány személlyel? ^_^ )

De mindenesetre benzinesből sokan szeretnének ilyet! :D

Szinte csak munkába járás (25km), ebből 10km-en 5.-ben 1500-as fordulattal (ilyenkor a pill. fogyimérő 3.5-4L/100km közötti értékeket mutatott), aztán lakott területen kívül betartva a 90-et.

Ja, most láttam, hogy már nálunk is van E85, 247.9Ft/L-ért.

Link to comment
Megosztás:

f.ct kéne :P . Ha azon az útvonalon járnál amin ő, lehet hogy 3.5-re kijönnél dízellel :D ^_^

Majd miután megvan az átalakítás, kivetik az adót az e85-re is :P ;) ;)

hát nekem 6 hét alatt jönne ki nullára kb, ennyire gyorsak csak nem lesznek :D

amúgy most jöttem egy 60km autóutat keverve, nagy különbséget még nem vettem észre, max annyit h dombon felfele ha rálépek a gázra nem csak búg hanem gyorsul is 5be. jó jó "gyorsul" :P

Link to comment
Megosztás:

Kiváncsi vagyok az új dobbal mennyit eszik, remélem kicsit vissazesik a zaba.

A hangján kivül semmi jelentős változást nem fogsz észrevenni, szerintem. :D

Nekem a bemenő cső volt kiszakadva belőle és sokáig úgy jártam vele. Nem mutatkozott meg a fogyasztáson.

Link to comment
Megosztás:

A hangján kivül semmi jelentős változást nem fogsz észrevenni, szerintem. :D

Nekem a bemenő cső volt kiszakadva belőle és sokáig úgy jártam vele. Nem mutatkozott meg a fogyasztáson.

De ezt televolt leveles rozsdával, időnként kicsit fulladt is, meg"bubogott" alapjáraton, szerintem ahogy a rozsda el-eltömte a nyílásokat.

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi voltam, hogy nekem is lefelé megy-e a fogyasztásom, mint újabban mindenkinek, de én ezt nem tapasztaltam, maradt a megszokott...

553 Km-en megpapált 26,7 Lityit, tehát 4,82 L/100Km ;) Szeretem ezt az autót! :P

ugylátom FPepe-vel elég erős ellenfelet kaptunk ;) :D :D ez nagyon szép fogyi hogy lett ez? ^_^

Link to comment
Megosztás:

ugylátom FPepe-vel elég erős ellenfelet kaptunk :D :D ;) ez nagyon szép fogyi hogy lett ez? :D

Há'diiizel, vazze! ..ezeket nem is vesszük figyelembe, különcök.. :P ;)

4 személyel kiruccantunk a héten egy cseppet a hegyekbe! :D

Amióta "megnyaltam a gázolajat", azóta nem figyelem a fogyasztást, mindegy, hogy hogy taposom (azt a csekélyke 68 pacit ;) ) szinte alig észrevehető a változás, max 0,5 L diferencia ^_^

De a benyásokat is bírom, az én OFF fábiám is kijön 5,5 lityiből (ha nem hajtom, mert ha gyilkolászom, akkor 7-7,5-et is bekönyörgi. :D ;) )

én a számok világában élek :P :P ;)

a 4-5 közötti számokéban ugye? :P :P :P

Link to comment
Megosztás:

Srácok,a minap jártam gázkúton és a fazon letámadott a szokásos "rakasd bele a gázt" dumával.

Van valakinek tapasztalata?

Annyit már te nem fogod használni, hogy megtérüljön egy hivatalosan beszerelt "gázositó szet" valamint eladáskor meg nem nagyon tudod majd megfizettetni, szerintem. :D

Link to comment
Megosztás:

Annyit már te nem fogod használni, hogy megtérüljön egy hivatalosan beszerelt "gázositó szet" valamint eladáskor meg nem nagyon tudod majd megfizettetni, szerintem. :D

Valahogy így van. Ha már alapból gázos kocsit veszel, úgy egyszerűbb-olcsóbb a szitu, akkor az előző gazdi bukik rajta.

Link to comment
Megosztás:

Azt gondoltam,hogy nem gázos műszakit csinálok.Rejtett töltő nyílással,black beszereléssel.

40.000 körül megyek egy évben.

Akkor számolj utána! Mennyiért kerül be feketén, mennyi az árkülönbség(gáz/benzin), de persze számolj némi plusz gázfogyival(kb.+2l)...na meg nálunk ez elég verszélyes mutatvány...mármint feketén. Haver Favoritja gázositott. Lagalább kétszer annyi km-t megy el ugyanazért a pénzért mint én pedig azok benzinből is többet esznek mint az enyém... Igaz, a pacik kicsivel gyengébben húznak, de közlekedésre bőven jó. :D

Másrészt meg, a töltőnyilást ha el is rejted, a gáztartályt hova rejted? Közúti ellenőrzéskor megnézhetik a csomagteret is és a pótkereket/javitókészletet is ellenőrizheti(...vagy ez nem kötelező tartozék?) és akkor kiderül(het) a csalás. Egy ismerősnek elvették a helyszinen a műszakiját+nagy bünti...legalábbis itt Szlovákiában. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Passzolok.Csak gondolati dolog ez.Egyenlőre nem akarok semmi ilyet,csak átgondolom.

Tesómnak kedvezménye is van gázkúton.Pótkerék tartályon gondolkodtam.

Van igy rendőr ism,inek is swarcban. ;)

Sokan csinálják így. :P

De mint mindig "Addig nincs baj amíg nincs baj!"...

Ha elkapnak nagy büntire számíthatsz... És ismerős is kell ha műszakiztatni akarod majd (sima benzinesre)... mert nagyon látszik az átalakítás a motortérben is.

De mivel ilyen sokat mész egy évben szerintem akár meg is érheti a gázosítás, vagy add el ezt az autód, és vegyél egy olyat amiben van gáz, és azzal már nincs semmi rizikózás! ;)

Közúton sosem nézték tesómnak sem a gázt, pótkereket a rendőrök... Határnál lehet esetleg gond, ha matatnak a kocsiba, valami után kutatva, de ott meg nem kérik el a forgalmit (csak ha csempésznek valamit, és rajtakapják, akkor kobozzák el az autót + a forgalmit).

Tesóm Octáviájában is sötét szürkén :D került be, de soha senki nem kérdezgette, pedig nincs is elrejtve semmi, még a matrica is ott van a gáz betöltő nyílásánál...

Mindenesetre ha elkapnak valamilyen módon, akkor tuti bánni fogod, hogy nem hivatalosan rakattad be.. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.