Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sztem ez akkor is sok. Nem lehet, hogy állandó dúsítással megy az adagoló, vagy eldugult a visszatérő cső?

Nem, nincs az autóval probléma, országúton, állandó 90- 100 között sikerült egyszer lehúznom 900 km-t vele, és szépen 5.6 jött ki fogyasztásra.

jellemzően elég sokat állok dugóban, Nagykörút, Soroksári út, pesti alsó rakpart.

Ugyanez az útvonal benzinessel 10 alatt nem volt meg.

Link to comment
Megosztás:

Nem, nincs az autóval probléma, országúton, állandó 90- 100 között sikerült egyszer lehúznom 900 km-t vele, és szépen 5.6 jött ki fogyasztásra.

jellemzően elég sokat állok dugóban, Nagykörút, Soroksári út, pesti alsó rakpart.

Ugyanez az útvonal benzinessel 10 alatt nem volt meg.

Ebben az esetben nem értem az előző hozzászólásod. :( Én is sokat városozok, igaz Veszprémben. Én sem tartom fel a forgalmat. Országúton nyomom is neki rendesen. Nem öregurasan vezetek, mégsem eszik 5.5 nél többet. Csak városban sem. :wacko:

Tolni pedig nem szoktam. <_<

De persze, már megint csak félrebeszélek.

Link to comment
Megosztás:

Ebben az esetben nem értem az előző hozzászólásod. :( Én is sokat városozok, igaz Veszprémben. Én sem tartom fel a forgalmat. Országúton nyomom is neki rendesen. Nem öregurasan vezetek, mégsem eszik 5.5 nél többet. Csak városban sem. :wacko:

Tolni pedig nem szoktam. <_<

De persze, már megint csak félrebeszélek.

Pedig érthető, a pesti közlekedés viszi felfelé a fogyasztást nagyon. Amúgy az Opel motoros kicsit kevesebbet eszik,mint az isuzu, jól gondolom?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok az irogatók között, de már régóta olvasom a fórumot.

leírnám a fogyasztásomat, hogy a dízelesek utálhassanak.

Az autó '97-es Isuzu motoros FCC. Csak budapesten használom, ritkán autópálya, így jött ki a fogyasztás 7-6.3 között.

Csak telitankolva és szinte teljesen kifogyasztva mérek, ugyanazon a kútfejen tankolva.

Szóval aki városi 5 litert mond erre az autóra, az enyhén szólva is félrebeszél, vagy tolja a kocsit, leállított motorral. ;)

Mostanában nekem is sok volt a városozás, de így is simán kijön 5,5-ből! :wacko:

Neked lehet valami gond az autóval... :(

Ha hajtom, ha nem, akkor sem eszik többet 5,5-nél! <_< (mondjuk annyira nem szoktam hajtani, vigyázok rá, max 120.)

A rekordfogyasztásom 6,4 volt, télen, rossz termosztáttal, és 5 személlyel. ;)

Itt vannak a fogyijaim!kommentekkel is.

Tapasztalatom szerint is kevesebbet eszik a DTL (vagy a DR) , de az én isuzum se jön ki 5,5 ből, 6L-ből viszont igen! :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok az irogatók között, de már régóta olvasom a fórumot.

leírnám a fogyasztásomat, hogy a dízelesek utálhassanak.

Az autó '97-es Isuzu motoros FCC. Csak budapesten használom, ritkán autópálya, így jött ki a fogyasztás 7-6.3 között.

Csak telitankolva és szinte teljesen kifogyasztva mérek, ugyanazon a kútfejen tankolva.

Szóval aki városi 5 litert mond erre az autóra, az enyhén szólva is félrebeszél, vagy tolja a kocsit, leállított motorral. :wacko:

Vagy más a lábmérete, vagy az autója állapota, vagy más városban jár vele, vagy jobb útvonalakt tud :(

Mennyi az alapjáratod hidegen és melegen? <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok az irogatók között, de már régóta olvasom a fórumot.

leírnám a fogyasztásomat, hogy a dízelesek utálhassanak.

Az autó '97-es Isuzu motoros FCC. Csak budapesten használom, ritkán autópálya, így jött ki a fogyasztás 7-6.3 között.

Csak telitankolva és szinte teljesen kifogyasztva mérek, ugyanazon a kútfejen tankolva.

Szóval aki városi 5 litert mond erre az autóra, az enyhén szólva is félrebeszél, vagy tolja a kocsit, leállított motorral. :wacko:

Én meg kannából tankolok, ha csak tehetem. :(

20 liter/ 340km , ez nekem 5.88-ra jön ki. Ezt már többször lemértem, és abszolut pest / belváros /reggeli-délutáni csúcs....etc. Nem finomkodok vele, de nem is gyilkolom.

Nem rég autópályán 130-150 -es folyamatos tempó (gps szerint) 160 km-en oda-vissza, és akkor sem ment 6.2 fölé a fogyi <_<

Link to comment
Megosztás:

Meg ekkora mérési tartományba van különbség üzemanyag és üzemanyag között. Ami akár fél litert simán tolhat valamelyik irányba.

Aha, és is azon gondolkodom, hogy most kellene tankolni, mi lenne, ha valami hyper-szuper, szépen hangzó nevű benyát tennék bele, csak úgy próbaképpen. Amúgy 540Kilómétert mentem vel, és már csak literjeim lehetnek felesből.

Kicsoda? <_<

Most meg nem mondom, de legutóbb valami 5.2-őt írt valaki. :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Vagy más a lábmérete, vagy az autója állapota, vagy más városban jár vele, vagy jobb útvonalakt tud :(

Mennyi az alapjáratod hidegen és melegen? <_<

Az alapjáratom hidegen és melegen 800-850 között van. Az autó a gyári értékeket produkálja, szóval nincs itt gond.

Én nem sokallom ezt a fogyasztást, bár most másik kúton tankoltam és változatlan vezetési stílus és forgalom mellett a tank fél és 3/4 között van és a megtett km 370.

Szóval, ha 6 alá megyek akkor nézni fogok, mint a luki nyúl! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Az alapjáratom hidegen és melegen 800-850 között van. Az autó a gyári értékeket produkálja, szóval nincs itt gond.

Én nem sokallom ezt a fogyasztást, bár most másik kúton tankoltam és változatlan vezetési stílus és forgalom mellett a tank fél és 3/4 között van és a megtett km 370.

Szóval, ha 6 alá megyek akkor nézni fogok, mint a luki nyúl! :wacko:

Nem esik vissza az alapjárat ha bemelegszik? <_<

Link to comment
Megosztás:

7,95 Volt már jobb is, de ebben most nincs semmi benya, csak az E85-ös vegyület!

Én azt vettem észre, hogy az új szoftverrel sokkal jobb a fogyasztás, mint régen...

Nekem hosszú úton, kb 110-es átlagnál evett egy kicsivel 7 fölött, tiszta E85-tel...

Igaz h városban 9-10, de itt sokat megyek hideg mocival... <_<

Ui.: Vagy neked nem a Futó Gabi féle kütyü van?

Link to comment
Megosztás:

Meglepetés ért! :wacko: <_<

Nem hajtottam nagyon, sötét volt, és esett egész úton, de a 90-100 átlagban megvolt azért!

A feleségemmel mentünk üresen szentgyörgy felé este-éjjel, 11-re értünk oda!

Nagy forgalom nem volt, de volt pár kamion az úton...

A fogyasztásom rendkívül meglepő lett! :(

471 Km-re 17, 76 L-t tudtam betankolni! (színültig mind a 2x ugyanúgy) 3,77 L/100 km-en.

a visszafele úton 4 személy volt, kicsit keményebb tempó, 4,45-re jött ki!

Szeretem a dízelt! ;) (Ja és most találtam egy benzinkutat, ahol tudok majd tankolni 280/L áron! ;)

Link to comment
Megosztás:

Meglepetés ért! :( :wacko:

Nem hajtottam nagyon, sötét volt, és esett egész úton, de a 90-100 átlagban megvolt azért!

A feleségemmel mentünk üresen szentgyörgy felé este-éjjel, 11-re értünk oda!

Nagy forgalom nem volt, de volt pár kamion az úton...

A fogyasztásom rendkívül meglepő lett! ;)

471 Km-re 17, 76 L-t tudtam betankolni! (színültig mind a 2x ugyanúgy) 3,77 L/100 km-en.

a visszafele úton 4 személy volt, kicsit keményebb tempó, 4,45-re jött ki!

Szeretem a dízelt! ;) (Ja és most találtam egy benzinkutat, ahol tudok majd tankolni 280/L áron! :o

most nem tudom megdícsérjelek vagy ne szeresselek! :o :D :D :) széép fogyi!

hogyan tankolsz amúgy ha nem vagyok indiszkrét? kedvezmény vagy hogy??? <_<

Link to comment
Megosztás:

Meglepetés ért! ;) ;)

.........

471 Km-re 17, 76 L-t tudtam betankolni! (színültig mind a 2x ugyanúgy) 3,77 L/100 km-en.

a visszafele úton 4 személy volt, kicsit keményebb tempó, 4,45-re jött ki!

Szeretem a dízelt! :o (Ja és most találtam egy benzinkutat, ahol tudok majd tankolni 280/L áron! :)

..elmész ám a pi...ba! :D :D ...a szivem szakad meg ilyenkor mert nekem meg majdnem a duplája(6,7l/100km) és még csak nem is megy az "egynégy".. :wacko:

Még akkor is ha nem összehasonlitható a diesel a benzinessel. <_<

most nem tudom megdícsérjelek vagy ne szeresselek! :P :) :D :o széép fogyi!

hogyan tankolsz amúgy ha nem vagyok indiszkrét? kedvezmény vagy hogy??? :(

Romániában tankol...lehet, hogy ott még jobb is a gázolaj nem csak olcsóbb? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.