Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Azért kell cserélni , mert ha van kosz, dzsuva a tankban/csövekben az etanol kioldja és eltömíti a szűrőt. Azt meg hogy van-e kosz a rendszerben ugye nem látni. Kísérletképpen tettem etanolt felesben egy kétütemű kismociba aminek tudtam hogy elég rozsdás a tankja. Hidegen kicsit fulladt, de jobban húzott, aztán a végén nem akart menni. Szétszedtem a karbit az alján volt vagy fél centi rozsdapor leüllepeve. Ugye ebben nincs olyan finom szűrő mint a kocsiban, a szesz elkezdte kioldani a rozsdát és a karbi alján gyűlt össze etömítve részben a fúvókát.

Injektor tisztítót is szoktam használni, ezért nem hinném, hogy túl sok sz!r lenne a tankban. Ezek után kérdéses, hogy érdemes-e átállni a felesen tankolásra. Mert amit nyerek a réven, elveszik a vámon, vagy hogyis van ez... Ráadásul többet is fogyaszt...

Link to comment
Megosztás:

Injektor tisztítót is szoktam használni, ezért nem hinném, hogy túl sok sz!r lenne a tankban. Ezek után kérdéses, hogy érdemes-e átállni a felesen tankolásra. Mert amit nyerek a réven, elveszik a vámon, vagy hogyis van ez... Ráadásul többet is fogyaszt...

Amúgy se nagyon nyersz vele a többlet fogyi miatt. Amúgy állitólag ez erősebb az injektor tisztitónál.

Link to comment
Megosztás:

Akkor nálad a megoldás kulcsa. Tankolok néha injector cleaner helyett E85-öt olyan árban és megoldottam a tisztítást...

Én is csak azért tankolok néha etanolt, hogy picit kitisztitsa a rendszert, meg amikor sikerül rosszabb minőségű benzint tankolni, akkor ingadozik az alapjárat és picit emelkedőn becsörög a motor, és akkor szoktam etanolt rátankolni, mert akkor ezek megszüntek. Régebben tankoltam fele felébe, de nem sokat nyertem vele. Úgyhogy leszoktam róla, mert meszebre kell mennem etanolért tankolni.

Link to comment
Megosztás:

Én is csak azért tankolok néha etanolt, hogy picit kitisztitsa a rendszert, meg amikor sikerül rosszabb minőségű benzint tankolni, akkor ingadozik az alapjárat és picit emelkedőn becsörög a motor, és akkor szoktam etanolt rátankolni, mert akkor ezek megszüntek. Régebben tankoltam fele felébe, de nem sokat nyertem vele. Úgyhogy leszoktam róla, mert meszebre kell mennem etanolért tankolni.

Nekem szerencsésebb a helyzet, mert van a városban 1 kút, ahol kapok etanolt.

Link to comment
Megosztás:

Azért az a messzeb az nem azt jelenti, hogy több tíz km-t kell utazni az etanolért. Hanem kb 7-8 km-t. Csakhát 3km-en belül van 3 kút is, akkor nem fogok 7-8 km-t kocsikázni.

Nekem 200 méterre kettő is van, csak az egyik a garázstól, a másik meg a lakástól 200-ra :D De én akkor is átugrok a város másik végére, mert ott állítólag nem a Moly-tól van a benzin, hanem ójemvé :)

Link to comment
Megosztás:

Injektor tisztítót is szoktam használni, ezért nem hinném, hogy túl sok sz!r lenne a tankban. Ezek után kérdéses, hogy érdemes-e átállni a felesen tankolásra. Mert amit nyerek a réven, elveszik a vámon, vagy hogyis van ez... Ráadásul többet is fogyaszt...

Ha elkezdesz etanolozni, akkor az első ezer után kell lecserélni, nem pedig ezrenként... :)

Anno én is használtam STP injektortisztítót rendszeresen, de attól még furcsán dzsuvás volt a szűrő 1000 km etanolos üzem után... :D

Bár sztem érdemes kipróbálni, mert furcsán fogsz nézni a kocsira egy olyan 50 km után... :D (Kb ennyi kell, hogy az ECU alkalmazkodjon az új üzemanyaghoz... :D )

Link to comment
Megosztás:

Ha elkezdesz etanolozni, akkor az első ezer után kell lecserélni, nem pedig ezrenként... :)

Anno én is használtam STP injektortisztítót rendszeresen, de attól még furcsán dzsuvás volt a szűrő 1000 km etanolos üzem után... :D

Bár sztem érdemes kipróbálni, mert furcsán fogsz nézni a kocsira egy olyan 50 km után... :D (Kb ennyi kell, hogy az ECU alkalmazkodjon az új üzemanyaghoz... :D )

Rácsodálkozok, vagy mire gondoltál? Ha kifejtenéd kicsit bővebben...

Link to comment
Megosztás:

Rá bizony...a megnőtt alacsony fordulati nyomatéktól sportosabbnak fogod érezni a gépet... :D

Frankó :) Ezt már mintha olvastam volna valahol... Csak a fogyasztás miatt aggódok egy kicsit. Nem biztos, hogy megéri nekem. Viszont most 88 Ft a különbség benzin vs. etanol

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.