Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

3.5el te eljársz az f astra 1.7Dvel? Azt megnézem :lol:

Nem eljárok vele, hanem tudok olyan fogyasztást is csinálni vele. Csütörtök éjszaka, el fogok menni 370 km-t stabil 90-el, egyben. Képzeld el, bent lesz 4 alatt. Ha haver nem kajál be nagyon, akkor a 3.5 is meglehet... De gyere utánam, és nézd a tanksapkámat, mikor nyitom ki... Természetesen, amikor itthon bacom neki a városban, agyf.szig pakolva, akkor nem 3.5...

Link to comment
Megosztás:

Hali Balatonon voltunk 2 személy összesen hátul csomagok hátsó ülésen meg csomagtartóban tele 633 km re 22 liter es fogyasztás :lol: .Mindez közuton és városban vegyesen mert nem autópályán mentünk :lol:. Véleményeket kérnék ha lehet :D .Köszi! :D

Nem eljárok vele, hanem tudok olyan fogyasztást is csinálni vele. Csütörtök éjszaka, el fogok menni 370 km-t stabil 90-el, egyben. Képzeld el, bent lesz 4 alatt. Ha haver nem kajál be nagyon, akkor a 3.5 is meglehet... De gyere utánam, és nézd a tanksapkámat, mikor nyitom ki... Természetesen, amikor itthon bacom neki a városban, agyf.szig pakolva, akkor nem 3.5...

^^ ennyit mondok. Nem a te fogyasztásodba kötöttem bele :D Bár ha külföldön tankolt akkor tényleg van rá esély ;) mert simán ehet 1Lel kevesebbet. Mondjuk teljesen mindegy ki mit állít általában azok akik hazudnak úgy is kibukik és hirtelen nem tudják produkálni azt a fogyasztást. Meg mondjuk nem értem ez miért nyugtatja az embereket, hogy ha lecsalnak a fogyasztásból, de ha valakinek ez megnyugvást jelent akkor oké. Engem az se fog érdekelni ha 10et fog enni pedig fog szerintem :P

Link to comment
Megosztás:

Oké apa.:D Akkor rendben ti 3,5el jártok :D ti nyertetek :D

Attól hogy a corsáddal nem teljesíthető ez, attól még lehetséges! :lol:

Nekem az eddigi legkisebb fogyasztásom 3,9 L/100 Km volt! Igaz nyugis tempóban, 2 személlyel, de sok-sok csomaggal, városokon keresztül és hegyek közt, meg 60 km autópályán, max sebességem 110 volt! ;)

Simán lehetséges a 3,5 is, főleg ha jó a moci! :D

Nekem a nagyátlagom simán 5 L és nem vagyok egy éppen papás stílusban vezető egyén. :lol: :D :D

Persze ez dízel, benzinessel is van olyan cartársunk, akinek igen jó kis fogyasztása van! :D fel van újítva a motorja, de akkor is! ;)

Nem futárkodni kell az autóval veszett módjára... :P Meg ráfékezni a másikra, mert ugye ilyenkor megint ki kell ám gyorsítani. :D

Van olyan, hogy "motorfék" lehet te nem ismered, de ha használnád, akkor neked is csökkenne a fogyasztásod. ;)

(tudom-tudom, a tied sem eszik többet 5 L-nél :D )

Ez meg az én véleményem volt!

Kicsit olvasgass vissza (mondjuk pár száz oldalt) és akkor lesz egy kis fogalmad a fogyasztás topik lényegéről! ;)

Link to comment
Megosztás:

Oké apa.:lol: Akkor rendben ti 3,5el jártok :D ti nyertetek :D

Szerintem ennek a topicnak a lényege nem a versenyzés, hanem hogy megmutassuk egymásnak, hogy optimális körülmények között milyen fogyasztást lehet összehozni az adott autóval, motorral.

Én rendszeresen járok Győr-Ajka, ill. Győr-Komárom útvonalon, és sokkal jobban függ a forgalmi viszonyoktól a fogyasztás, mint gondoltam volna.

Hidegben, esőben, nagy forgalomban, kamionokat kerülgetve sosem sikerült még 7 liter alatt tartanom a fogyasztást, pedig 85%-ban főút van.

Ugyanezen az útvonalon pl. nyáron hajnalban, nulla forgalomban tudtam már 5 liter alattit is összehozni! Pedig C16NZ.

A benzint meg a dízelt pedig ne hasonlítsuk össze, annyira más a két technológia :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ennek a topicnak a lényege nem a versenyzés, hanem hogy megmutassuk egymásnak, hogy optimális körülmények között milyen fogyasztást lehet összehozni az adott autóval, motorral.

Én rendszeresen járok Győr-Ajka, ill. Győr-Komárom útvonalon, és sokkal jobban függ a forgalmi viszonyoktól a fogyasztás, mint gondoltam volna.

Hidegben, esőben, nagy forgalomban, kamionokat kerülgetve sosem sikerült még 7 liter alatt tartanom a fogyasztást, pedig 85%-ban főút van.

Ugyanezen az útvonalon pl. nyáron hajnalban, nulla forgalomban tudtam már 5 liter alattit is összehozni! Pedig C16NZ.

A benzint meg a dízelt pedig ne hasonlítsuk össze, annyira más a két technológia :D

ennyi :lol: Igazad van teljes mértékben! :D

Nekem a 3,9 éjjeli út folyamán volt, kamionok voltak ugyan, de nem nagyon előzgettem őket, csak ha bejött 1-1 kapaszkodósáv, ott különösebb erőfeszítés nélkül megelőztem őket, mert ők elég jól lelassulnak ott. :lol:

Link to comment
Megosztás:

1.6 16v benzines!(ecotec) ;) Nem írtam el semmit csurig tankoltam ugy h kiakadt a pisztoly ,mert állitolag az jelzi hogy televan ha kattan 1 et ! :D

:lol: :lol:

Vagy a megtett km-t számoltad el vagy a tankszellőztető rossz,amiatt menne bele még anyag bőven. Ha 40litert eszik meg 622km-en az is murva jó ettől a motortól,nem 22-t. :D

Ha tényleg ennyit eszik az autód akkor el kell adnod valamelyik autógyárnak 1-2 milliárdért,hogy bevizsgálhassák mi okozhatta ezt a fogyasztás megfeleződést,amit aztán később szabadalmaztathatnak.

Link to comment
Megosztás:

1.6 16v benzines!(ecotec) :D Nem írtam el semmit csurig tankoltam ugy h kiakadt a pisztoly ,mert állitolag az jelzi hogy televan ha kattan 1 et ! :lol:

Na erről beszéltem 3.5L 1.6 16v vel hogyne :lol:. Amúgy meg 7L eszik a corsám nem mondanám soknak és honnan veszed te azt h én nem tudok vezetni ember meg nem tudom mi az a motorfék? Vicces. Sehol se írtam h versenyezni kell a fogyasztással én nem is versenyeztem de egy 3.5 fogyasztás 2 személlyel plafonig pakolva kamu főleg h mint kiderült 1.6 16v. :D Vagyis lehet nem kamu de ott valami gebasz van.

Link to comment
Megosztás:

Na erről beszéltem 3.5L 1.6 16v vel hogyne :lol:. Amúgy meg 7L eszik a corsám nem mondanám soknak és honnan veszed te azt h én nem tudok vezetni ember meg nem tudom mi az a motorfék? Vicces. Sehol se írtam h versenyezni kell a fogyasztással én nem is versenyeztem de egy 3.5 fogyasztás 2 személlyel plafonig pakolva kamu főleg h mint kiderült 1.6 16v. :lol: Vagyis lehet nem kamu de ott valami gebasz van.

Én 1 szóval sem mondtam h nemtudsz vezetni, de ha ennyi akkor ennyi gondoljatok amit akartok én csak véleményt kértem!Amit megiskapok/kaptam! köszi mindenkinek! :D

Link to comment
Megosztás:

Az a rész nem neked szólt Bazsi. Amúgy tankolj rá a tankra teli és nézd meg mennyi megy bele mert ott valami baj lesz!

Ja oké! :lol: ugy csináltam ugye én szolnokhoz lakok közel ott tankoltam csurig a kocsit 3x kattant a pisztoly aztán elmentünk Balaton boglárra ami ide 300 km re van plusz még ottis mentem összevissza bogláron v 30 km ert és mikor jöttünk haza akkor ismét fullra teli kattanásig 22 liter ment bele . :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Ja oké! :lol: ugy csináltam ugye én szolnokhoz lakok közel ott tankoltam csurig a kocsit 3x kattant a pisztoly aztán elmentünk Balaton boglárra ami ide 300 km re van plusz még ottis mentem összevissza bogláron v 30 km ert és mikor jöttünk haza akkor ismét fullra teli kattanásig 22 liter ment bele . :lol: :D

A kattanásos módszer se biztos hogy pontos. Függ attól is, hogy mennyire habzik a benzin. Múltkor tankoltam egy kúton, és annyira habzott a benzin, hogy kb egy fél liter után lekattant a pisztoly. ja és azt hozzáteszem, hogy kb 8-10 liter benzin lehetett a tankba. A 10 liter benzint mire beletankoltam, az kb. 3-4 perc lehetett, mert szinte csak csorgatni lehetett bele a benzint, mert ha egy picit jobban meghúztam a kart, már le is kattant rögtön. A legbiztosabb az lenne ha addig tankolnánk, hogy a benzint lássuk a beöntőnél. De hát ugye az meg nem jó.

Link to comment
Megosztás:

Ja oké! :lol: ugy csináltam ugye én szolnokhoz lakok közel ott tankoltam csurig a kocsit 3x kattant a pisztoly aztán elmentünk Balaton boglárra ami ide 300 km re van plusz még ottis mentem összevissza bogláron v 30 km ert és mikor jöttünk haza akkor ismét fullra teli kattanásig 22 liter ment bele . :lol: :D

Bőven elég 1 kattanásig tankolni. Nem tesz jót a 3 kattanás....

Link to comment
Megosztás:

Na erről beszéltem 3.5L 1.6 16v vel hogyne :lol:.

Vagyis lehet nem kamu de ott valami gebasz van.

Éppen most volt a Discovery-n, hogy ha beleállsz 1 kamion seggébe és pióca módjára tapadsz rá, akkor akár 40%-ot is eshet a fogyasztás a távolság mértékével arányosan. Mármint, hogy milyen messze vagy a nagy autótól.

Nem a Balatontól. :lol:

Lehet, csak végig potyázott 600km-t. :D

Link to comment
Megosztás:

Éppen most volt a Discovery-n, hogy ha beleállsz 1 kamion seggébe és pióca módjára tapadsz rá, akkor akár 40%-ot is eshet a fogyasztás a távolság mértékével arányosan. Mármint, hogy milyen messze vagy a nagy autótól.

Nem a Balatontól. :lol:

Lehet, csak végig potyázott 600km-t. :D

Akkor se mennék kamion mögött ha fizetnének érte :lol: Gondolom ez a légellenállás miatt van.

Link to comment
Megosztás:

Minden bizonnyal a légellenállás miatt van. De ha a kamionos gondol egyet és beleáll a fékbe, akkor gondolom, hogy nem az lesz a legnagyobb bajunk, hogy 5 litert vagy 8 litert fogyaszt az autónk.

Nem kell félni, ha vonórúddal kapcsolódsz rá! :lol:

Sőt, a fogyasztás is egész jól fog alakulni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A kattanásos módszer se biztos hogy pontos. Függ attól is, hogy mennyire habzik a benzin. Múltkor tankoltam egy kúton, és annyira habzott a benzin, hogy kb egy fél liter után lekattant a pisztoly. ja és azt hozzáteszem, hogy kb 8-10 liter benzin lehetett a tankba. A 10 liter benzint mire beletankoltam, az kb. 3-4 perc lehetett, mert szinte csak csorgatni lehetett bele a benzint, mert ha egy picit jobban meghúztam a kart, már le is kattant rögtön. A legbiztosabb az lenne ha addig tankolnánk, hogy a benzint lássuk a beöntőnél. De hát ugye az meg nem jó.

Én csurig szoktam önteni...

Tudom... tudom... nem szabad eddig önteni... :lol:

De én így szoktam, és kész! Sosem volt még bajom belőle, ez az igazi mérés, ez nem csal! (lötyögtetem mindíg az autót is, ha pontos mérést akarok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én csurig szoktam önteni...

Tudom... tudom... nem szabad eddig önteni... :lol:

De én így szoktam, és kész! Sosem volt még bajom belőle, ez az igazi mérés, ez nem csal! (lötyögtetem mindíg az autót is, ha pontos mérést akarok. :lol:

Egy párszor már én is tankoltam meg úgy az autót, hogy a beöntőnél már látszott a benzin.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.