Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Sziasztok!

újdonsült Caravan tulajdonos lettem.

Elkezdtem vezetni a fogyasztását az autónak egy excel táblában, hamarosan meglesznek az első adatok, addig is ha nem haragszok meg érte, linkelem az előző autóm fogyasztását. Így fog kinézni a Caravané is. (mármint formára)

wartburg fogyasztás

üdv

Gábor

Szia!

És ha kifejezetten erre való oldalt használnál? :D Ilyet mint amilyen nekünk van itt a fórumon.

nekem is waresz volt előtte. :P

Link to comment
Megosztás:

Szia!

És ha kifejezetten erre való oldalt használnál? :D Ilyet mint amilyen nekünk van itt a fórumon.

nekem is waresz volt előtte. :P

Jobban szeretem magam készítette cuccokat, és nem mindig vagyok net közelben. Nem csak a fogyasztást vezetem az excelben, hanem az összes autóval kapcsolatos kiadást, javítást és tudok belőle reprezentatív diagramot is készíteni. De meg fogom vizslatni azt az oldalt. Még csak pár napja regeltem, csak ismerkedem az oldallal. De gyorsan tanulok. :P

Link to comment
Megosztás:

Jobban szeretem magam készítette cuccokat, és nem mindig vagyok net közelben. Nem csak a fogyasztást vezetem az excelben, hanem az összes autóval kapcsolatos kiadást, javítást és tudok belőle reprezentatív diagramot is készíteni. De meg fogom vizslatni azt az oldalt. Még csak pár napja regeltem, csak ismerkedem az oldallal. De gyorsan tanulok. :D

Én 40 éve kockás füzetbe vezetem és tök megfelel még 2011-ben is. A diagrammal mit kezdenék? Van havi és éves átlagom és minden cserélt alkatrészt vissza tudok árban és időben követni. Tudom, hogy mikor esedékes a gyertya, vezérműszíj stb. csere. Kell ennél több?

Excelben a gáz és villany fogyasztásomat vezetem, amit a házunk költséggazdálkodásánál tudok hasznosítani. Ott jól jön a számítógép.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megszületett az első eredmény:

251 km-re 19,2 litert tankoltam = 7,65 l/100 km, 28,84 Ft/1 km. Ezt dél Pesten sikerült összehozni, úgy hogy (sajnos) futárkodásra kell használnom. Sajnálom, mert túl jó állapotú ilyen munkához. De nagyon vigyázok rá!!! Hamarosan lesznek majd képek is :D

Még szegény wareszhoz használtam Spuri adalékot, stabilan 1 literrel csökkent a fogyasztásom. Kiváncsi vagyok a Caravannál is beválik e.

Esetleg használ valaki valamilyen adalékot a benzinhez?

üdv

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megszületett az első eredmény:

251 km-re 19,2 litert tankoltam = 7,65 l/100 km, 28,84 Ft/1 km. Ezt dél Pesten sikerült összehozni, úgy hogy (sajnos) futárkodásra kell használnom. Sajnálom, mert túl jó állapotú ilyen munkához. De nagyon vigyázok rá!!! Hamarosan lesznek majd képek is :D

Még szegény wareszhoz használtam Spuri adalékot, stabilan 1 literrel csökkent a fogyasztásom. Kiváncsi vagyok a Caravannál is beválik e.

Esetleg használ valaki valamilyen adalékot a benzinhez?

üdv

Gábor

Én csak injektor tisztítót 5000 km-ként.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megszületett az első eredmény:

251 km-re 19,2 litert tankoltam = 7,65 l/100 km, 28,84 Ft/1 km. Ezt dél Pesten sikerült összehozni, úgy hogy (sajnos) futárkodásra kell használnom. Sajnálom, mert túl jó állapotú ilyen munkához. De nagyon vigyázok rá!!! Hamarosan lesznek majd képek is :P

Még szegény wareszhoz használtam Spuri adalékot, stabilan 1 literrel csökkent a fogyasztásom. Kiváncsi vagyok a Caravannál is beválik e.

Esetleg használ valaki valamilyen adalékot a benzinhez?

üdv

Gábor

Jó a spuri. Nekem astrával is kb 1l-t jelent, igaz ugyanez ha 95 helyett 98-at tankolok és nem kell a büdös löttyel vacakolnom :D

Tényleg... azt még nem is próbáltam hogy 98+spuri :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megszületett az első eredmény:

251 km-re 19,2 litert tankoltam = 7,65 l/100 km, 28,84 Ft/1 km. Ezt dél Pesten sikerült összehozni, úgy hogy (sajnos) futárkodásra kell használnom. Sajnálom, mert túl jó állapotú ilyen munkához. De nagyon vigyázok rá!!! Hamarosan lesznek majd képek is :D

Még szegény wareszhoz használtam Spuri adalékot, stabilan 1 literrel csökkent a fogyasztásom. Kiváncsi vagyok a Caravannál is beválik e.

Esetleg használ valaki valamilyen adalékot a benzinhez?

üdv

Gábor

Én is használok ilyen adalékot!Használtam spurit is!De az esetek többségében az STP-t szoktam beletölteni!Olyan 3000Km-enként!Nekem ugy ez jött be!De a spuri is jó!

Link to comment
Megosztás:

:D :P :P jolvannah nem decire pontosan értettem. csak hogy érdemes e cserélni nehogy itt csődbe menjek ettöl az "olcsó" benzintöl

nem csak a fogyasztás nő meg hanem idővel jön a rángarás, megtorpanás ahogy egyre jobban haldoklik a lambda.

Ja, és a mai benzin árakon max másfél tank benzin az ára :-) amit ha nem cseréled és sokat jársz vele egy tél alatt kifizetnéd töblet fogyasztásban.

mindemellett ha eddig csak egyszer dobta a hibát még nem foglalkozzék vele, csak ha már gyakrabban dobálja.

ha biztosra akarsz menni akkor pedig beméretheted.

Link to comment
Megosztás:

Hát köszi! :P :P ez kimerítő válasz volt :D

Há'de... most hazudjak? :D Pár decit nem mondtam volna drasztikusnak. Itt literekről beszélünk. Meg időnként rángatásról, gázadásra megtorpanásról, csekkendzsínvirításról. Persze csak idővel, majd szépen sorban jönnek a dolgok, ahogy egyre sz.rabb lesz a szonda. :D

Link to comment
Megosztás:

Megint mértem fogyit, de sajnos nem sikerült megdönteni az eddigi rekordot. Az útvonal Hajdúdorog-Bp volt oda-vissza, illetve Bp belváros (kb 150km), dugó, volt benne egy-két erősebb gyorsítás, amikor nem szerettem volna, hogy bejöjjenek elém, egyébként finoman mentem, inkább meleg indítások voltak benne, mert autókereskedéseket néztünk. Szép kerek számok lettek végül, mert 600km-t mentünk, és 30 liter benzin kellett. Shell benzin volt. :P

Kerek 2 literrel több, mint az előtted szólóé. :D ugyanolyan motorral. :P

De a 7 sem rossz. :)

Corsa 200kg-val kevesebb, kisebb,mint az f astra 5 ajtós.

Nekem tök sík ,elég gyér forgalmú utakon nyári gumikkal (tavasztól-őszig) fix 5.3at kért az 1.2 zabálógép.60-100 tempóval normálisan közlekedve tökéletes lambdával,165 gumival,pontos guminyomással..stb. Úgy is próbáltam,hogy óra szerint 60nal településeken és 80nal lakott területen kívül,nagyon hosszú motorfékekkel,fillérb*szó üzemmódban,két személlyel,semmi felesleges súllyal,de úgy is csak 5.3lett. :D

Egyszer 100as benyával Balatonfüred-Dunaföldvár távon nyáron csináltam 4.7-et és többet soha nem mértem annyit (lehet hamarabb kattant a pisztoly :D )

Amennyivel többet mutat az óra,annyival több km-t is ír a napi számláló,nem? Tehát kisebb gumival egyszerre gyorsabb lesz az autó és kevesebbet is fogyaszt,nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Amennyivel többet mutat az óra,annyival több km-t is ír a napi számláló,nem? Tehát kisebb gumival egyszerre gyorsabb lesz az autó és kevesebbet is fogyaszt,nem? :D

ez így nem igaz. a napi számláló pontos(abb)

az 2% on belül van míg a seb.mérő 8-10%-öt is csal. persze gyári vagy váltó méretes gumival.

És hogy tudom kiméretni a szondát?? szerelőnél csak??

szkóp azért kell hozzá és tudni kell mi a jó jelalak.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.