Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok!

Nekem a következő a problémám. Ha sokat használom a kocsit (Opel Astra G 2001-es) vagy autópályán megyek vele egy kicsit nagyobb sebességgel akkor elkezd a jobb hátsó fék nyikorogni. Eléggé idegesítő hangja van. Már kilett takarítva, és a betétet is kicserélték benne. Nincs valakinek valami megoldása a problémára, mert most megyünk kirándulni és picit félek vele elindulni. A szervízben azt mondták betétcsere megoldja, hát nem úgy tűnik.

Mikor leteszem a kocsit, lehül a fék gondolom akkor utána egy darabig nem csinálja.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mindenkinek!!

92-es opel astra F-m van amit naon szeretek :huh: , de van vele egy kis probléma.

Ha leállítom és nem sokkal később újra akarom indítani, nem indul. Legalább egy órát kell várnom mire újra indítani tudom.

Segítsetek legyetek szívesek ha valaki találkozott már ilyen problémával kérem jelezze mi lehet a megoldás.

Köszönöm segítségeteket.

Üdv: Andrzej

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok mindenkinek!!

92-es opel astra F-m van amit naon szeretek :huh: , de van vele egy kis probléma.

Ha leállítom és nem sokkal később újra akarom indítani, nem indul. Legalább egy órát kell várnom mire újra indítani tudom.

Segítsetek legyetek szívesek ha valaki találkozott már ilyen problémával kérem jelezze mi lehet a megoldás.

Köszönöm segítségeteket.

Üdv: Andrzej

Szia!

Kérnénk egy kicsit több információt, pl. motorkódot (a motorszám első 6 karaktere), hogy segíteni tudjunk.

Link to comment
Megosztás:

Ha indítózni próbálsz, az önindító forgat? Nekem akkor csinált ilyet a Calibrám amikor az önindító kezdett csapágyas lenni, és megszorult, ilyenkor nem is forgatott. (leálltam tankolni és a benzinkútról úgy kellett kitolni :huh: ) Meg kellet várni míg visszahűlt, utána mindig elsőre indult. Nekem önindító csere lett belőle, de egy felújítás is megteszi.

Link to comment
Megosztás:

pedíg attól biza....mióta nem hordom oda azóta(6-7 hónapja)semmi gond.pedíg pörög a napi 100-1500-200 km.

Hát én elég soxor vittem mosóba a kocsit és sose volt ilyen problémám... István, megkérdezhetem milyen minőségű tárcsák voltak benne? Mert 1 esetől tudok egy fordos isminél, de neki elég gagyesz tárcsái voltak, a gyáriak, meg jobbak ilyenre nem deformálódtak.

Link to comment
Megosztás:

Ha indítózni próbálsz, az önindító forgat? Nekem akkor csinált ilyet a Calibrám amikor az önindító kezdett csapágyas lenni, és megszorult, ilyenkor nem is forgatott. (leálltam tankolni és a benzinkútról úgy kellett kitolni :huh: ) Meg kellet várni míg visszahűlt, utána mindig elsőre indult. Nekem önindító csere lett belőle, de egy felújítás is megteszi.

Asconámon is volt ilyen.. kalapács segített ideiglenesen az ügyön... - de ott ugye a megszorult az önindító. Persze attól, hogy forog az önindító, még nem biztos, hogy tekeri is a motort...

Link to comment
Megosztás:

Hát én elég soxor vittem mosóba a kocsit és sose volt ilyen problémám... István, megkérdezhetem milyen minőségű tárcsák voltak benne? Mert 1 esetől tudok egy fordos isminél, de neki elég gagyesz tárcsái voltak, a gyáriak, meg jobbak ilyenre nem deformálódtak.

ezt már végigjátszottam.ate,brembeo ezek voltak.gyári használtban és vadi újban is.és mind volt tömörben és belsőhűtésűben is.sok volt a tanulópííííz. :huh:

200-300 cfokos tárcsának nem tesz jót a 15 fokos víz,pedíg mindenki azt mondta ettöl az egy dologtól biztos nem deformálódik a tárcsa.

Link to comment
Megosztás:

ezt már végigjátszottam.ate,brembeo ezek voltak.gyári használtban és vadi újban is.és mind volt tömörben és belsőhűtésűben is.sok volt a tanulópííííz. :lol:

200-300 cfokos tárcsának nem tesz jót a 15 fokos víz,pedíg mindenki azt mondta ettöl az egy dologtól biztos nem deformálódik a tárcsa.

Addig oké, hogy nem tesz jót, de hogy 1-2 mosástól meghajoljon... Nekem se a gyári se a Powerdiskem nem csinált ilyet.. igaz autópályáról nem a mosóba mentem egyből ^_^ éjedekes... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Addig oké, hogy nem tesz jót, de hogy 1-2 mosástól meghajoljon... Nekem se a gyári se a Powerdiskem nem csinált ilyet.. igaz autópályáról nem a mosóba mentem egyből :lol: éjedekes... :huh:

nekem sem 1böl ütött mint állat.kellett hozzá 3-4-5 mosás,de ott már durva volt.nem tudtam fogni a kormányt ha mind a két tárcsa ütése egy helyre esett.

Link to comment
Megosztás:

Ha indítózni próbálsz, az önindító forgat? Nekem akkor csinált ilyet a Calibrám amikor az önindító kezdett csapágyas lenni, és megszorult, ilyenkor nem is forgatott. (leálltam tankolni és a benzinkútról úgy kellett kitolni :huh: ) Meg kellet várni míg visszahűlt, utána mindig elsőre indult. Nekem önindító csere lett belőle, de egy felújítás is megteszi.

Szia.

Az önindító forgat, a motort is tekeri.

Szerintem valami más lesz a gebasz. :lol:

Andtrej

Link to comment
Megosztás:

Szia.

Az önindító forgat, a motort is tekeri.

Szerintem valami más lesz a gebasz. :huh:

Andtrej

Ezzel inkább menjünk át a motor, vagy az általános műszaki problémákba, de először is azt tisztázd le, hogy amikor nem indul benzin nincs-e ( a kipufnak bűzleni kell, ha van csak nem égeti el) vagy szikra.

Link to comment
Megosztás:

flexelj le a nyeregből :lol: (nemám, csak viccőtem)

Olyan tippet már kaptam, hogy mivel úszóágyazású a nyereg (ami ugye mozog ahogy kopik a fékbetét), próbáljak a tárcsa külső (kerék felőli) oldalára egy 50%-os betétet kukázni a mostani új helyett, hátha akkor felmegy a felni. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.