Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék


Recommended Posts

Nem tudom, milyen ótód van, de lehet, hogy akkora válla van már a dobnak, hogy az nem engedi le a dobot a pofákról.

Ilyenkor az önbeálló racsniját kell egy csavarhúzóval visszatekerni. Vagy az egyik kerékcsavar furaton keresztül vagy van valami segédfurat. Ez változó. Ettől a pofák összehúzódnak egymás felé és le tudod húzni a dobot.

Jó zseblámpa nem árt, meg esetleg egy rajz a fékszerkezetről.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 643
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Berlina:

Jó jó értem. :idea:

Más. Háccsó fékdobot, meg pofákat gondoltam megnézem milyenek, és le akartam szedni a dobot. Nem bírtam. Kiengedtem a kézit. Így se. Feljebb emeltem, téglát tettem a kocsi alá, emelő ki, és mindent megtesz. nahát üthetem, rúghatom, b***ik jönni. Ok, WD40 a tövére (nemám úgy, hogy a pofákra is jusson), és semmi. :evil:

Sok időm nem volt, úgyhogy feladtam, de vmikor nekimegyek megint. Van vkinek vmi tuti tippje? (méteres pajszer / szöges bakancs / csákány)

Köszke

Biztos, hogy külön jön le a fékdob?Nem aggyal együtt? :?:

Link to comment
Megosztás:

Na ma délelött megcsináltam a fékbetétcserét!

A csavarok(csuszkák) kaptak csavarrögzitő folyadékot a menetvégre,a visszarakásnál és megkentem a csuszófelületet vazelinnel,azért nem zsírral,mert az nem tesz jót a guminak,amiben csuszik!(szeritnem)

Fentebb fog a fék,vassalás után fékhatás jobb lett,huzást nem érzek egyik oldalon sem fékezés közben,bár ezzel eddig sem volt gond!

Fékolajcserét is megejtem a közeljövöben,nem engedem le az olajat,hanem a feltöltötartályból kiszivom ami benne van,aztán bele az újat,és addig légtelenitek,amig az új olaj el nem jut a munkahengerekig!(a szerelő igy mondta,de majd vele csinálom)

Link to comment
Megosztás:

A Ferodo az egyik legjobb az utcai betétek közül. :P

Meg a versenybetétek között is nagy név. :D

Hídcserénél át lehet tenni az eredeti fékerőszabályozót az új hídra,

de ügyelni kell a helyes pozíciójára, valamint ellenőrizni kell a

működését. Ha túl sok fékerő jut hátra, akkor kellemetlen meglepetéseket

okozhat...

Link to comment
Megosztás:

Jaja! Ez a röhely!!

Tavaly nekem is csak 8400ft volt a szett előre, és hmm.. ezt kicsit olcsónak találom, de elképzelhető.. megkeresem majd a számlát..

meg is kerestem. Szóval a két brembo tárcsa összvisz 15ezer ft volt!!!

Kérdezd meg iqbélát a fékhatásról.. nemolyan rég egyik hajnalban, amikor szépen megvágtak a rend éber őrei, kipróbálta a vasat.. és nem azt kérdezte mint a legtöbben: "gyorsúlhatok még egyett?" hanem (egy fékezés után) fülig érő szájjal.. "fékezhetek még egyet?!?!?".... :D :P

IQ!! ez neked is válasz, arra a kérdésedre hogy mennyi volt a fék...

És ez még asszem a leggyengébb megoldás....

Fék Project

http://laci4.uw.hu/GSI/fek/1.jpg

http://laci4.uw.hu/GSI/fek/2.jpg

..

..stb...

http://laci4.uw.hu/GSI/fek/13.jpg -ig

Link to comment
Megosztás:

A Ferodo az egyik legjobb az utcai betétek közül. :P

Meg a versenybetétek között is nagy név. :D

Hídcserénél át lehet tenni az eredeti fékerőszabályozót az új hídra,

de ügyelni kell a helyes pozíciójára, valamint ellenőrizni kell a

működését. Ha túl sok fékerő jut hátra, akkor kellemetlen meglepetéseket

okozhat...

Thx! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Közben beugrott egy szikra!Álltalában a 4 tácsafékes gépeknél a hátsó tárcsák soxor kisebbek, mint az elsők.Elképzelhető, hogy ez a fékhatás dolog miatt?A Vectra hátsó tárcsái mekkorák?S adott esetben kisebbekre nem lehet cserélni?Mert ugye akkor ez a túlfékezés kiküszöbölhető lenne.Persze most csak okoskodok, de ha van tippetek ezzel kapcsolatban .............

Link to comment
Megosztás:

Az első-hátsó fékerőarány betartásánál az egy jó megközelítés, ha pl ráteszed az A Vectra hátsó fékeit, akkor előre meg felteszed ugyannak az A Vectrának a tárcsáit, féknyergeit, sőt a legjobb ha a fékerőszabályzó is ettől a típustól való. A tárcsaátmérőn kívül a fékerő függ még nyeregben lévő dugattyú átmérőjétől is. Pl a 7 bömbin meg Lotus Omegán elöl 4 dugattyús féknyereg van.

Link to comment
Megosztás:

Az első-hátsó fékerőarány betartásánál az egy jó megközelítés, ha pl ráteszed az A Vectra hátsó fékeit, akkor előre meg felteszed ugyannak az A Vectrának a tárcsáit, féknyergeit, sőt a legjobb ha a fékerőszabályzó is ettől a típustól való. A tárcsaátmérőn kívül a fékerő függ még nyeregben lévő dugattyú átmérőjétől is. Pl a 7 bömbin meg Lotus Omegán elöl 4 dugattyús féknyereg van.

Köszönöm, úgy tűnik ez lesz a helyes megközelítése ennek a kérdésnek. :thumbup:

Link to comment
Megosztás:

Akkor a 2 Zimmermann belső hűtésű tárcsa + 2 pár Ferrodo betét megállna 16-ból! Asszem belefogok :P
Helló !

A Ferodo betéttel kapcsolatban mondanám, hogy van belőle többféle minőség. Van sima hétköznapi használatra való, van pályaversenyre készített és kapható un. utcai verseny fékbetét. Tehát nagy valószínűséggel amit olcsón megkapsz, az nem a legjobb anyagösszetétel.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudtok itt Pesten valami olcsó boltot, ahol jó áron lehetne vennei G Astrára ( X14XE ) féktárcsát és betétet. Ahogy itt olvasom a Brembo és a Ferodo jónak tűnik árban, csak azt nem tudom, hogy merre van ennyiért. Illetőleg toronycsapágyat is cseréltetnem kellene. Erre is tudnátok valami beszrzési forrást? Köszike.

Jó sok locsolnivaló lánykát mindenkinek!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.