Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Van ilyen lámpa is? :rolleyes:

Nem check control, mint a F Astrákban?

Egyébként valszeg ugyanaz lesz a hiba, tehát vagy lambdaszonda, vagy AGR szelep. :blink:

Valószínüleg egyre gondolunk. Ez a motor sziluettjét formázó sárga piktogram. (Szabálytalan sokszög, feltételezem ez a motor akar lenni.) ;)

Úgy tudom a lambda szonda hibája a katalizátort tönkrevághatja, de az AGR szelepet meg mindenki kiiktatni szokta, ahogy utánanéztem.

Történhet gond, ha az AGR hibás és nem cseréltetem ki?

Link to comment
Megosztás:

A 2 db lamba szonda az nagyon jó hír. :rolleyes:

Az egyik közvetlenül a leömlőnél van a motortérben azt láttam, a másik lehet, hogy a kocsi alatt van valahol?

Ebben az esetben még az is lehetséges hogy hó szaggatta meg a kábeleket, mert pont mielött a hiba történt, ilyen helyen jártam. Kollégám off Ford on autóján is a kábel volt megszaggatva egyszer.

Azt hiszem holnap majd megpróbálok alánézni az autónak.

Egyelőre az autópályás menet még nem segített az autónak, talán nem is fog egyáltalán. Azért gondolok hogy javíthat a helyzetem, mert 2 ismerősnek is hasonló, motordiagnosztikás hibajelzése volt még régebben.

Az egyik Opelos kollégának magátol elaludt a lámpa pár nap után (volt autópályázás is a pár napban), a másik off VW-s on pedig barátja tanácsára fél percig, percig 5000-es fordulaton pörgette a motorját egyhelyben és ott is megszünt a hiba. :blink:

Ha lezárod, akkor nem.

Köszi! Lezárni nem fogom akkor sem, ha ez a problémás, mert akkor meg minden zöldkártyázás elött vessződhetek vele és ezt nem akarom a nyakamba venni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Szintén zenész, u.a motor, u.a tünetek.

Többmint 1 éve, most a lesz@rom kategóriában van, de még próbálkozom. :rolleyes:

Végig játszottam én is ezeket, amiket írtál.

Most egy pillangószelep poti csere jön majd, meg MAP szenzor próbára, de keptam tippeket még gyújtás alapbeállításra is. / köszi Udi!!/

Ha sikerül megoldanod az X -aktát, ne kímélj! :D

Helló!

A mai fejlemények:

Reggel elmentem a szerelőhöz, szétszedte a folytószelepházat, semmi, befogott valami 2 lyukat a szétszedett szerlezet oldalán, és azt mondta, valahol fals levegőt szív, végignézett egy csomó mindent, majd végül leszedte az a kis vákumszelepet a fekete takaróműanyag alat a MAP szenzor mellett.

Háááát tele volt fekete cuccal ;) , azt mondja az aktívszénszűrőm megdöglött, kiköpte a belét, minden tele volt kis apró szén daradokkal, a vákumszelep, a csövei, a folytószelepháznál elől hol a cső csatlakozik addig. :blink:

Most ki lett tisztítva minden és le van húzva az aktívszén csöve a vákumszelepről, holnap megyek megtudom mennyi egy ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

A mai fejlemények:

Reggel elmentem a szerelőhöz, szétszedte a folytószelepházat, semmi, befogott valami 2 lyukat a szétszedett szerlezet oldalán, és azt mondta, valahol fals levegőt szív, végignézett egy csomó mindent, majd végül leszedte az a kis vákumszelepet a fekete takaróműanyag alat a MAP szenzor mellett.

Háááát tele volt fekete cuccal :blink: , azt mondja az aktívszénszűrőm megdöglött, kiköpte a belét, minden tele volt kis apró szén daradokkal, a vákumszelep, a csövei, a folytószelepháznál elől hol a cső csatlakozik addig. :rolleyes:

Most ki lett tisztítva minden és le van húzva az aktívszén csöve a vákumszelepről, holnap megyek megtudom mennyi egy ilyen.

Hát hallod,ezt tényleg megkéne csinálni oszt eladni!Vegyél hama egy dizel G caravánt,azzal talán nem lesz ennyi gond! ;)

Link to comment
Megosztás:

vákuumméröt csatlakoztattam az egyik vákuumcsöre,

viccesen pattog a mutatója .46 és .64 között, szinte számolni lehet a szívóütemeket alapjáraton

1000 fölött már stabil a vákuum, nem ideges a mutató

az ECON müszer a müszerfalon nem ennyire érzékeny, az szépen lassan mozdul a változásra

(csak egy jelenség, semmi különös, nincs probl)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a benzinpumpa/befecskendezés relé csinálta ugyanezt. Vettem egy újat és nemsokára az is bekrepált. Akkor szétszedtem a első rosszat, mert az új még garis volt és lehetee látni ahol elvállt a forrasztás. Godolom ahogy bemelegedett eléggé megnőtt a rés és elment a kontakt. Jól megforrasztottam és utána már nem csinálta.

De volt már hasonló gondom szarul beszerelt riasztó miatt is, igaz "csak" az önindítót nem forgatta.

Üdv!

Valszószínű nekem is ez volt a bibi, most megy rendesen a gép. Bár a 13.6 lityis fogyasztás még mindig aggaszt. Ma kicseréltem a légszűrőt, elég koszos volt meg a gyertyákat is.

A kövi projektem szerintem a hőfokjeladók, termosztát, lambdaszonda cseréje lesz. A Lambdaszondát hogyan tudnám leellenőrizni?? Multiméterrel nekieshetek??

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valszószínű nekem is ez volt a bibi, most megy rendesen a gép. Bár a 13.6 lityis fogyasztás még mindig aggaszt. Ma kicseréltem a légszűrőt, elég koszos volt meg a gyertyákat is.

A kövi projektem szerintem a hőfokjeladók, termosztát, lambdaszonda cseréje lesz. A Lambdaszondát hogyan tudnám leellenőrizni?? Multiméterrel nekieshetek??

A Teh2 megmutatja, szerintem megér 3 -4 ezret hogy ne cseréld ki fölöslegesen.

Az enyém lusta volt, cserélve lett, elég jelentős a változás.

Link to comment
Megosztás:

A Lambdaszondát hogyan tudnám leellenőrizni?? Multiméterrel nekieshetek??

Hi!

Lambdát szkóppal lehetne ellenőrizni, mert ott nem csak a jelszint a lényeges, hanem a változás sebessége is, azt meg nem látod multiméterrel :rolleyes: De akkor már inkább Tech2.

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre az autópályás menet még nem segített az autónak, talán nem is fog egyáltalán. Azért gondolok hogy javíthat a helyzetem, mert 2 ismerősnek is hasonló, motordiagnosztikás hibajelzése volt még régebben.

Az egyik Opelos kollégának magátol elaludt a lámpa pár nap után (volt autópályázás is a pár napban), a másik off VW-s on pedig barátja tanácsára fél percig, percig 5000-es fordulaton pörgette a motorját egyhelyben és ott is megszünt a hiba. :rolleyes:

Köszi! Lezárni nem fogom akkor sem, ha ez a problémás, mert akkor meg minden zöldkártyázás elött vessződhetek vele és ezt nem akarom a nyakamba venni. :blink:

Sziasztok!

Ezt írtam még múlt héten, időközben változtak a dolgok, csak nem volt időm írni. Szóval kb 140 kilométer kicsit intenzívebb hajtás után, a hibalámpa egyszercsak indításnál nem világított már.

Utána még mentem kb 100 kilométert és többször is újraindítottam, de nem jött még vissza a hiba.

Nem lehetek benne biztos hogy miért volt az egész. Arra gondolok, mivel a hideg miatt nem hajtottam a motort, kicsit ráfért a kikormolás.

A 16v motorokat pörgetni kell, mert azt szeretik. Uff. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ezt írtam még múlt héten, időközben változtak a dolgok, csak nem volt időm írni. Szóval kb 140 kilométer kicsit intenzívebb hajtás után, a hibalámpa egyszercsak indításnál nem világított már.

Utána még mentem kb 100 kilométert és többször is újraindítottam, de nem jött még vissza a hiba.

Nem lehetek benne biztos hogy miért volt az egész. Arra gondolok, mivel a hideg miatt nem hajtottam a motort, kicsit ráfért a kikormolás.

A 16v motorokat pörgetni kell, mert azt szeretik. Uff. :blink:

Amikor ráadod a gyujtást akkor kikéne villannia és elaludni egyből szerintem.

Ha nem villan akkor kiégett a visszajelzőből az izzó. :rolleyes:

Egy Tech-es ellenőrzéssen azért nem spórolnék. ;)

Link to comment
Megosztás:

Multiméterrel túl sokat nem lehet megállapítani egy szondánál, maximum hogy mennyire gyorsan vált. Érdekes például hogy nekem lehúzott szondával is csak percek után ad hibakódot a computer. Néha elautózok 10-20 km-t és nem vesz tudomást a szonda hiányáról.

Én eddig 2x cseréltem szondát, de egyszer sem a computer jelezte a hibát. Mondjuk a fogyi sem volt jelentősen magas. Nekem mindkét esetben "belassult" a szonda és csak egy szűkebb tartományban változott az értéke.

A pontos beméréséhez oszcilloszkóp kell ha jól tudom.

Link to comment
Megosztás:

Multiméterrel túl sokat nem lehet megállapítani egy szondánál, maximum hogy mennyire gyorsan vált. Érdekes például hogy nekem lehúzott szondával is csak percek után ad hibakódot a computer. Néha elautózok 10-20 km-t és nem vesz tudomást a szonda hiányáról.

Én eddig 2x cseréltem szondát, de egyszer sem a computer jelezte a hibát. Mondjuk a fogyi sem volt jelentősen magas. Nekem mindkét esetben "belassult" a szonda és csak egy szűkebb tartományban változott az értéke.

A pontos beméréséhez oszcilloszkóp kell ha jól tudom.

Amíg nincs bemegedve a gép, addig nem a szonda adatai alapján dolgozik, ezért nem írt hibát.

Link to comment
Megosztás:

Amíg nincs bemegedve a gép, addig nem a szonda adatai alapján dolgozik, ezért nem írt hibát.

Nem mintha ezt nem tudtam volna amit írtál, de most csapott belém a megvilágosodás mitől van nekem lambda hibám. :rolleyes:

Mint érdekességet leírom.

Általában akkor jön a lámpa amikor újraindulok az autóval rövidebb állás után.

A szonda talán gyorsabban lehül mint a motor (nagyobb kipuf miatt is) és a már meleg motornál még rossz jeleket ad.

Vagy nem. :blink: Azért kösz.

Link to comment
Megosztás:

Halihó

lenne pár kérdésem

miért nem egyenletes az alapjáratom ,de ha gázt adok akkor pedig egyenletes.

volt gyertya csere légszürö csere kábelszett csere

meg ha eleengedem lassan esik vissza a fordulat számom

meg szerintem elég magas az alapjáratom kb 950ford/perc(rem jól irtam)

üdv

Link to comment
Megosztás:

Alapjárati motor, és a levegőjáratának a koszosodása okoz ilyet. Ki kell rendesen

pucolni, de nem csak úgy nekiesni, mert finom szerkezet. :rolleyes:

850-900 körüli alapjárat a jó.

köszi

s a lassú fordszám csökkenést mi okozza?

ezek?

mivel érdemes pucolni? WD40? brigéciol? vagy vmi spéci tisztitó szer? vagy benzin?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.