Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

Ha 1000-en van az alapjárat, az nem jó. Ez még mindig annak a jele, hogy falsot szív.

Mutató szerinti 1000. De ez alatt még az életben nem volt soha. Az alapjárati fogyim BC szerint 1.1-1.0. Szerintem az nem olyan rossz. Csak városi átlagom itt Bp-en 10-11l/100km, nem nyomva.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ma, egy erőteljes gyorsítás közepénelkezdett világítani a motorkontrol lámpa.Hamarosan egy lassítás, és kuplungkinyomás után v.mi eszetlen höbőrgő alapjárat is jelentkezett.Hazafelé vettem az utam, aztán otthon telefon Futó mesternek.Ő elsőre AGR szelepre tippelt, de kivillogtatva a dolgokat, kidobta 1405-ös hibakódot.

Megjegyezném, hogy 16-os kiosztású a csatim, és ott a az ajtó felöl alulról számolandó 5. és 6. lábat zártam össze.

A hibakód alapján valóban AGR volt a hunyó.Gabi elmagyarázta, hogy mit, és kb. hol kell keresnem, ezért gyorsba megvolt a tettes, de v.mi hihetetlenül xar helyen, határtalanul hozzáférhetetlenül.Sem'baj, megküzdöttem vele, a felső csavart még csak-csak ki tudtam szedni relative könnyen, na de az alsó....... szóval oda születni kellenne.Nm baj, kijött az is.Aztán jött az erőszak.Mindent, amit találtam otthon, féktisztító, brigéciol, Nitrohigító, öntöttem bele mindent, és szépen lassan elkezdte kioldani a 181e.km alatt belerakódott retket, de a tengely még mindig nem volt hajlandó megmozdulni.Valljuk be őszintén, én még ilyet nem láttam, ezért nem tudtam, hogy mi, merre hány méter, szal nem is feszegettem.

Beugrottam még meló előtt Böhöm cartárshoz a helyi márkaker.be, és technikai segítséget kértem.Mivel éppen nm értrá, inkább otthagytam a dolgot, aztán Ő újra életre keltette, szal ha vége a melónak, mejek haza, és visszaszenvedem.Valszeg szó szerint :)

Itt szeretném megköszönni a segítséget ÍFutó Gabinak, Vktr-nek, és természetesen Böhömnek is.

S, vadkrerten rendezzük ezt a dolgot.

Sokan a fogukhoz verik a garast és nem látják értelmét ennek a klubbosdinak, mert ugye mi abból neki a haszon, mikor jön ez nekik úgymond vissza.Hát így, ílyen helyzetekben van kihez fordulni segítségért.Bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, és mennyi, ha ezt a hibát pl. egy szervízben akarom megjavíttatni.

Grrrrr................... :)

Link to comment
Megosztás:

És mi lett az eredmény?

Este, visszaszerelés után kiderül! :) Ha nem jön be, akkor a VKTR féle verzió lép életbe, vagyis 21e.-ért kénytelen leszek venni 1t.

Remélem erre nem kerül sor, mert a kicsigépsas alá is hamarosan elkékül a futómű.Az'se 2 pééz lesz.

Közben telefonáltam 1t, és péntekre kész a dolog.A számla pedig olyan 40e. lesz.Most imádkozom, hogy működjön az AGR visszaszerelés után........

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Volna egy kérdésem C20NE-ileg.Ugye elvileg azt a motort 2 verzióban gyártották, a különbségeket nem tudom, de:

Amit beraktam a Corsába, annak a motornak a kertergáz "elvezétsét olybá oldották meg, hogy a szelepdeknitől 2 cső megy a szívótorkba.Egyik vastagabb, és a folytószelepház előtt becsatlakozik a szívó oldalba, és van hozzá még egy vékonka is, ami a folytószelepház után csatizik be már a szívótorokba.

Viszont nekem olyan a szelepdeknim, hogy valszeg már az "újabbik" verziójú motorrol lehet, mert csak a vékony cső megy a szívotorkba.Ezért a vastagabb cső helyét ledugaszoltam, ergo OTT nem tud szívni semmitsenem.Amúgy ezen cső felett van az alapjárati motor gumicsöve is, ami megy az alapjáratiba.

Aztán volna még egy kakukktojás dolog is, méghozzá a folytószeleház "fűtése" ?.Mert a termosztátházból jön egy vékonyka cső, ami becsatizik a folytószeleházba, aztán a kivezetése megint egy vékony cső, ami viszont már a kiegyenlítőbe csatlakozna be, ha lenne hozzá csatlakozó.De nincs.Ezért ezt is ledugúztam.

Kérdésem a köv. Jó ez így? :wub: :P :P

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!

A CorsaB-m, amiben cirka 160000 km van, furcsa hangokat hallat. Menet közben olyan, mintha átfújna az autón a szél. Előszőr azt hittem, nagy az oldalszél odakint és valami ablakrésen tényleg befúj vagy valami karosszéria elemen farsot kap és annak van ilyen hangja. De aztán arra lettem figyelmes, hogy a fújtató hang gázadásra (főleg 3-astól kezdődően) erősödik. Üresben rúgdosom a gázt, semmi, 1-esben semmi, 2-esben magas fordulatnál már igen, 3-astól meg folyamatosan. Leveszem a gázról a lábam, a hang megszűnik. Tesco motorolaj (jójó, nem fikázni, ez volt kéznél) van benne nyár eleje óta, amivel már 2-szer megjártam oda-vissza Balcsit. Ahogy jött a hideg, úgy kezdett jönni a hang, nem tudom, van-e összefüggés.

Fiatal szerelőgurut keresek, aki szenvedélyből csinálja, amit csinál és nem azért, hogy minél inkább leszedje a tartalék bőrt is az autótulajról :-)

Vagy valami idős szakit, aki Rolex-precíz :-)

Link to comment
Megosztás:

Figyu, Tepy!

Mivel a motor levegőt szív, ezért valószínűleg valahol szökhet a levegő. Lehet luk vagy valami tömítés hiba is. De gondolkodom még a dolgon.

Sziasztok!

A CorsaB-m, amiben cirka 160000 km van, furcsa hangokat hallat. Menet közben olyan, mintha átfújna az autón a szél. Előszőr azt hittem, nagy az oldalszél odakint és valami ablakrésen tényleg befúj vagy valami karosszéria elemen farsot kap és annak van ilyen hangja. De aztán arra lettem figyelmes, hogy a fújtató hang gázadásra (főleg 3-astól kezdődően) erősödik. Üresben rúgdosom a gázt, semmi, 1-esben semmi, 2-esben magas fordulatnál már igen, 3-astól meg folyamatosan. Leveszem a gázról a lábam, a hang megszűnik. Tesco motorolaj (jójó, nem fikázni, ez volt kéznél) van benne nyár eleje óta, amivel már 2-szer megjártam oda-vissza Balcsit. Ahogy jött a hideg, úgy kezdett jönni a hang, nem tudom, van-e összefüggés.

Fiatal szerelőgurut keresek, aki szenvedélyből csinálja, amit csinál és nem azért, hogy minél inkább leszedje a tartalék bőrt is az autótulajról :-)

Vagy valami idős szakit, aki Rolex-precíz :-)

Köszi a gyors választ! :-)

Figyu, Tepy!

Mivel a motor levegőt szív, ezért valószínűleg valahol szökhet a levegő. Lehet luk vagy valami tömítés hiba is. De gondolkodom még a dolgon.

Link to comment
Megosztás:

Egyébként melyik a tuti penge motorolaj? Nem az a lényeg, hogy repesszen (1.2 Corsánál ez vicces is lenne), hanem hogy ne kopjon és örüljön neki a sokat megélt motor.

Inkább a csere periódus a fontos. 10-15e kmként érdemes cserélni.

A nagyon gagyikat azért nem árt kerülni. Metabond, Valvoline, Castrol, Liquy Moly, Mobil1 itt már bevált sokaknak.

Link to comment
Megosztás:

Inkább a csere periódus a fontos. 10-15e kmként érdemes cserélni.

A nagyon gagyikat azért nem árt kerülni. Metabond, Valvoline, Castrol, Liquy Moly, Mobil1 itt már bevált sokaknak.

Igen, mint már említettem, teszkógazdaságos van benne, ami tudom, nem ideális :-)

És az eredeti Opel olaj?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
izé, ŐŐ egy kérdés:

mennyi egy db hajtókar súlya a két csavarral?

azaz mekkora mérleg kell hozzá?

ha már méri az ember: mekkora pontossággal érdemes mérni?

Pontos adatot nem tudok, de ha + - 0,5 gramm az eltérés nagy baj nem lehet.

Egy elég jó leírást olvastam a www.zsiguli.hu oldalon erről.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egy ideje gondolkodom azon, hogy az alapjárati szabályzást miért nem a fojtószelep mozgatásával oldják meg. De magyarázatot nem igazán találtam.

Lehetőségek talán:

Ha mozdulna a fojtószelep a TPS is változtatna a kimenő jelén és ez "kicsit" bezavarna a befecskendezésbe. (ha ez tényleg probléma nem hiszem, hogy nagyon bonyolult lenne megoldani elekronikailag)

A léptetőmotor nem tud akkora erőt kifejteni, hogy legyőzze a rugóerőt. (kizártnak tartom)

Mozdítana a gázpedálon, ami esetleg zavaró lehet. (szerintem alig lehetne érzékelni)

Valakinek esetleg tudja a megoldást?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.