Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

nem dobja meg a fogyit. viszont veszteségméréssel (kompressziós) könnyen behatárolható.

gázüzem egyébként fokozza a szelepbeégés veszélyét :lol:

azt tudom,hogy a gáz gáz ebből a tekintetből.

majd mérek kompressziót ha 1x 1nek a közelébe kerülök.volt 1 mérőm,de kölcsönadtam 1x és azóta hiányzik a leltárból.

már mentem 180 ezret ezzel a motorral gázzal.szal lehet már baja.

azért kössz a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

nézd meg, mennyire ereszti el a kompressziót idővel. ha gyorsan, akkor ott a kipuffszelepek elég ramatyul nézhetnek ki.

megnézem ha hozzájutok valahol 1 mérőhöz.nem tudom akármikor szétszedni a vasat,mert nálam ez napi használatban van.

miből gondolod hogy a kipuffok?

ha nem zár a szívó akkor az is megéghet,bár nem durrog vissza a szívócsonkba.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg motortartó bak nem lehet az oka? Öreg, és kemény és szakadt...stb

Az én esetembe nem ment egy henger(egy injektor eldugult), és ezért volt remegő, de fix fordulatos alapjáratom. Magas fordulaton az is kisimult, viszont menetdinamikába és fogyasztásba sem jelentett észrevehető eltérést számomra.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg motortartó bak nem lehet az oka? Öreg, és kemény és szakadt...stb

Az én esetembe nem ment egy henger(egy injektor eldugult), és ezért volt remegő, de fix fordulatos alapjáratom. Magas fordulaton az is kisimult, viszont menetdinamikába és fogyasztásba sem jelentett észrevehető eltérést számomra.

azok újak nekem.vmi más lehet a gond.

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenkinek! 1 kis tech segítséget kérnék : most cseréltem dug. gyűrűket az 1.7D Kadettomon... össze is raktam, elvileg mindennek jónak kell lennie, de indításnál kb 1-2 másodpercet jár, aztán leáll... <_< És ez van minden indításnál... Mi lehet az ok/baj, hogy lehetne megoldani? Előre is kösz a segítőnek... :)

Link to comment
Megosztás:

Hi mindenkinek! 1 kis tech segítséget kérnék : most cseréltem dug. gyűrűket az 1.7D Kadettomon... össze is raktam, elvileg mindennek jónak kell lennie, de indításnál kb 1-2 másodpercet jár, aztán leáll... <_< És ez van minden indításnál... Mi lehet az ok/baj, hogy lehetne megoldani? Előre is kösz a segítőnek... :)

Sztem levegős a gázolajrendszer valahol. Nézd át a csöveket, csatlakozásokat, a szűrőt töltsd fel gázolajjal, meg amennyire tudod, a csöveket is az adagolóig.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Sziasztok,

egy kérdéssel fordulnék hozzátok: az x20xev-nél (de gondolom c20xe, ne, let-nél) a főtengelyen levő pozícióadó tárcsa 60 fogas, amiből kettő hiányzik, ha jól tudom. Hány fokra van a hiány az első henger felső holtponttól? a neten találtam 21-et és 60-at is.

:( a 20-21-edik fog hiányzik, ami 60 foknak felel meg :)

Link to comment
Megosztás:

szívok az alapjárat egyenetlenségével.

maga a fordulat egyenletes,de nagyon ráng a motor alapjáraton.benyával és gázzal is.

ha esetleg 1 vagy 2 szelep nem zár tökéletesen az lehet az ok?

a fogyi amúgy tökéletes:

ma pl. 9-es átlaggal abszolváltam a mantás bulit.

meglett a gond.......én m@rha a befecsifejeket nem papírtömítéssel raktam a szívócsonkra hanem 1xüen tömítővel bekentem és kész.

eddíg ez megfelelt tökéletesen,de most ott falsot szívott,meg és is szívt@am rendesen emiatt.

a motor meg tökéletes:12.5+-0.3 bar a nyomás a mociban és olajat beleöntve a dugóra sem változik. :) :( :P

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

új vagyok itt a fórumon, remélhetőleg a megfelelő topicba írok.

Szóval asszonypajtásnak vettünk egy C corsát, Z17DTH0788... motorral, 2003-as.

A motorral kapcsolatban a következő kérdéseim lennének:

118e km van benne óra szerint (a valós szerintem max egy kicsit lehet több, de itthon ki tudja)

- mikor kell rajta vezérműszíjat cserélni (plusz görgőket)?

- az előző tulaj 10e kmenként cserélte az olajat, végig Total Quartz 9000 -et tett bele (összesen 3x cserélte)

tehát a mostani olajban 8.000km van, állaga, szaga, színe szerintem reális.

Pontosan milyen olaj kell ebbe a motorba? Már ez is hosszú csereperiódusú GM-LL-B-025 -et kér?

-amíg be nem melegszik, addig főleg 1-esben, de picit 2-esben is 1800-ig hajlamos berángatni, ha nem abszolút finoman bánok a gázpedállal. Kicsit hasonlít, a régi 1.6-os astrán EGR+léptetőmotor problémájához.

Dieselnél ez mitől lehet?

-van-e valami plusz dolog, amire figyelnem kell, vagy meg kell nézni ennél a motornál?

egyébként a motor jól húz, jól fogyaszt (4,5-6,2) kemény gyorsításnál csak picit füstöl. Megvétel előtt az Opel Molnárnál teljes állapotfelmérést csináltak a szemem előtt, szerintük minden rendben volt a kocsival.

Link to comment
Megosztás:

Ha nem tudod 100%-osan, hogy mikor volt az előző csere, akkor most, azonnal.

az előző tulaj állítása szerint ő lecserélte mikor megvette, de én senkiben nem bízok, akit nem ismerek.

Gondoltam hátha van valami, amivel látni lehet, hogy tényleg cserélve lett-e 40e km-el ezelőtt.

Sajnos én is ettől félek, hogy csere.

Sajnos most elég szűk a keret rá... :huh:

Link to comment
Megosztás:

az előző tulaj állítása szerint ő lecserélte mikor megvette, de én senkiben nem bízok, akit nem ismerek.

Gondoltam hátha van valami, amivel látni lehet, hogy tényleg cserélve lett-e 40e km-el ezelőtt.

Sajnos én is ettől félek, hogy csere.

Sajnos most elég szűk a keret rá... :lol:

Hát én is így voltam vele, megnéztük egy szerelő sráccal a szíjat, nem volt kopva nem látszott réginek, azt mondta hogy szerinte max. félidős, erre elszakadt 200km múlva. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Segítségeteket szeretném kérni egy raángatásos betegségről. 1.2-es B-s Corsam van 97es kiadás és gázadáskor rángatni kezd, mintha darabokban kapná a benzint. Csúsztatott kuplungal aránylag vezethető, de nehéz.

Mit lehetne vele csinálni? Most jött elő és hétvégén egy hosszabb útra kellene mennem :-(

Ha szervizes, Gyömrőn, vagy pesten a 18 környékén tudtok hasznos szervízt?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm!

Ma voltam egy szerelőnél Gyömrőn és kaptam 2 címet is, uh holnap megyek

megnézetem, de állítólafg nincs benne légtömegmérő, mert hogy ez nem olyan

injektoros, vagy mit mondott a srác.

Ezek milyen kiadást jelenthetnek? Idehaza megbabrálhatom? :-) Vagy csak

ártanék mindkettőnknek :-)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.