Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

ki kéne villogtatni a hibakódot

gáz +fékpedál nyomva gyújtás rá és számolod a villogásokat, amik között szünet lesz egy kicsi és felírod mennyit villogott

talán lesz valami egyértelmű de szerintem adagoló vezérlő lesz a ludas.

mennyi KM van benne?

Köszönöm szépen a tanácsokat. :icon1: Az aútóban ( elvileg ) 165 000 km van, de kitudja valójában mennyi. 10 éves korában vettem. Kedves Cserenkov ! Mindenképpen megfogom nézni a biztosítékokat is. Majd megpróbálkozok ezzel a csipogással, és beszámolok az eredményről. Üdv Gyuri

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egy opel astra H típushibát próbáltunk tegnap ideiglenes helyre pofozni.

Az örvényszelepekről a szívósoron le esett a rudazat.

Az az kis sufni moddinggal a helyére varázsolni azt a rudazatot, ami mozgatja az örvényszelepeket.

Réz lemez, hármas furat, rögzítő alátét, majd a lemez ráhajlít a rudazatra, hogy ott tartsa.

Meg csináltuk, nyomtam neki egy szépet, dolgozott a rudazat, ahogy kell, nyitott-zárt.

Kiszálltam az autóból megnézni, hogy milyen munkát is végeztünk, de ekkor egyszer csak átálltak a szelepek zárt állásba, és kaptunk a műszerfalon egy tengeralattjárót...Amit észrevettünk, ha még egyből indításnál adok nagyobb gázt, akkor dolgozik rendesen a rudazat, egészen addig, amíg nem hagyom le esni a fordulatot alapjáratra. Ekkora nem fúj mellé, nagyon szépen dolgozik a szívósor.

Azóta akár kivesszük akár vissza rakjuk a rudazatot a tengeralattjáró ott marad, és le tilt az autó 3.000-es fordulat körül.

Ha a sufni moddingos rudazatot bent hagytuk, akkor zárt állásba helyezi az összes szelepet, és onnantól ömlik a motortérbe a kartergáz.

Ami lemaradt, hogy kiolvastuk a hibakódot(fék+gázpedál), és P1109-et kaptunk.

ECU reset kéne? Vagy inkább egy jobb szerelő?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítség kellene! Az autó Astra f kombi 1997-es évj. x14xe motorral.

A hibajelenség: hidegen minden OK!, ha kezd melegedni akkor alapjáratról elindulva dadog ha nyomom a gázt, ha visszaveszek a gázból akkor megindul és eljátssza minden intenzív gyorsításkor. Viszont nem mindig csinálja. Tíz gyorsításból kb. nyolcszor!

Gyertya, gyújtókábel készlet, üzemanyag szivattyú, üzemagyag szűrő csere megvolt. EGR szelep lezárás, szívótorok tisztítás, injektor tisztító adalék az üzemanyaghoz, alapjárati motor tisztítás megvolt. Mi lehet még?

Ötlete valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni! Nemrég vettem egy G astra combit, 1.7 dti, olyan próblémám van,hogy reggeli hidegben pöcre indúl,ami igazából nem is próbléma,kb ketyeg 10 másodpercig,és utána dadog,ha nem pumpálom a gázpedált , leáll: Mi lehet a gond? Utána nehezebben is indúl el. segítségeteket előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv a fórumozóknak!

Van egy 1.4-es B corsám X14SZ motorkóddal.Eléggé összetett a problémám, kezdem ott, hogy először elkezdett csattogni a motor ami hidro tőkére utalt, olaj csere után sem szűnt meg.Közben az ac pumpám is behalt.Elvittem szerelőhöz ahol ki lettek cserélve a hidro tőkék illetve a szelephimba mert közben látszott el van kopva.Úgy gondoltam ehhez a művelethez le kell szedni a vezérlést hát itt az ideje cseréljük le azt is.Ez készen is lett csattogás megszűnt , ac pumpát szétszedtem azt hittem jó is lett de kiderült az is cserére szorul így hát azt is kapott egy újat.Közben használtam az autót de míg az ac-t kicseréltem volna láttam gyorsabban esik az üzemanyag szint mint a fordulatszám, arra gyanakodtam rosszul lett visszatéve az üzemanyag szint jelző.Mivel az ac cseréjekor láttam nem a szintjelző okozza a hibát beszéltem a szerelővel , hogy a fogyasztásom kb 15-18 literre emelkedett.Újra elvittem hozzá kiolvasta a hibakódot és a lambda szondát írta hibakódnak.Kiolvasta kitörölte de a fogyasztás csak nem csökkent, ekkor észre vettem szereléskor elszakadt a vezetéke a szondának.Megjavítottam, újra szerelő, kiolvasás-törlés.Értékek jók, elvileg ok a szerelő szerint elviszem, és ekkor meglepődve tapasztalom a kocsi feketén füstöl és már szokása szerint jobban eszi az üzemanyagot mint éhes tehén a füvet.Vissza szerelő újra mérések, és szokás szerint minden érték jó, de a fogysztás drasztikus , láthatóan ömlik az üzemanyag az injektorba.Szenzorok lehúzgálva , reagál mindenre így elvileg azok jók, vakuum csövek a helyükön, lehúzogatva jónak tűnnek.És itt jönne a kérdés:vajon mi lehet még a hiba?Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.

Üdv,Zsolt

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumozóknak!

Van egy 1.4-es B corsám X14SZ motorkóddal.Eléggé összetett a problémám, kezdem ott, hogy először elkezdett csattogni a motor ami hidro tőkére utalt, olaj csere után sem szűnt meg.Közben az ac pumpám is behalt.Elvittem szerelőhöz ahol ki lettek cserélve a hidro tőkék illetve a szelephimba mert közben látszott el van kopva.Úgy gondoltam ehhez a művelethez le kell szedni a vezérlést hát itt az ideje cseréljük le azt is.Ez készen is lett csattogás megszűnt , ac pumpát szétszedtem azt hittem jó is lett de kiderült az is cserére szorul így hát azt is kapott egy újat.Közben használtam az autót de míg az ac-t kicseréltem volna láttam gyorsabban esik az üzemanyag szint mint a fordulatszám, arra gyanakodtam rosszul lett visszatéve az üzemanyag szint jelző.Mivel az ac cseréjekor láttam nem a szintjelző okozza a hibát beszéltem a szerelővel , hogy a fogyasztásom kb 15-18 literre emelkedett.Újra elvittem hozzá kiolvasta a hibakódot és a lambda szondát írta hibakódnak.Kiolvasta kitörölte de a fogyasztás csak nem csökkent, ekkor észre vettem szereléskor elszakadt a vezetéke a szondának.Megjavítottam, újra szerelő, kiolvasás-törlés.Értékek jók, elvileg ok a szerelő szerint elviszem, és ekkor meglepődve tapasztalom a kocsi feketén füstöl és már szokása szerint jobban eszi az üzemanyagot mint éhes tehén a füvet.Vissza szerelő újra mérések, és szokás szerint minden érték jó, de a fogysztás drasztikus , láthatóan ömlik az üzemanyag az injektorba.Szenzorok lehúzgálva , reagál mindenre így elvileg azok jók, vakuum csövek a helyükön, lehúzogatva jónak tűnnek.És itt jönne a kérdés:vajon mi lehet még a hiba?Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.

Üdv,Zsolt

Üdv!

Hülye kérdés: AC-pumpából véletlenül nem 3bar-os került bele, ami a hengerenkénti injektorosokhoz való? Ill. a lambda vezetékének a javítása szakszerű volt, máshol nem szakadt?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

A lambda vezeték amennyire tőlem telt úgy gondolom szakszerű, olyan mint a gyári.A csatlakozónál volt el szakadva , visszavágtam és a gyári csatlakozó lett rátéve így mint a gyári, de a hibakód olvasó már nem írja hibának sőt értékeket is normálisat mér.Az ac-t a motorkód alapján kértem, így gondolom a teljesítménye is jó, de mielőtt kicseréltem volna még 2 napig azzal ment amivel előtte csak 7l-ert fogyasztott és azzal is drasztikus volt a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégibben vetten egy '96-os Omega-t X25XE motorral. Olyan hibajelenségem van, hogy az olajbeöntő sapkáján, nem mindig de időközönként megjelenik egy barnás trutyi réteg. A nívó pálcán az olaj viszont szép, a hűtővizem nem fogy és az olaj szint sem változik. Van ötletek, hogy mi lehet? Hengerfej vagy hengerfej tömítésre, esetleg olajhűtőre gondoltam. Szerintetek? Valahol azt olvastam, hogy hidegben ez normális lehet.

Előre is köszönőm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégibben vetten egy '96-os Omega-t X25XE motorral. Olyan hibajelenségem van, hogy az olajbeöntő sapkáján, nem mindig de időközönként megjelenik egy barnás trutyi réteg. A nívó pálcán az olaj viszont szép, a hűtővizem nem fogy és az olaj szint sem változik. Van ötletek, hogy mi lehet? Hengerfej vagy hengerfej tömítésre, esetleg olajhűtőre gondoltam. Szerintetek? Valahol azt olvastam, hogy hidegben ez normális lehet.

Előre is köszönőm a segítséget.

Sok rövid távon történő használattól, amikor nem melegszik be a motor rendesen. Egy hosszabb út után, mikor bemelegszik a motor, el fog tűnni (kipárolog belőle a víz).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy 94-es 1.2-es (C12NZ) Opel Corsa City-m van!

Tegnap gyertyákat cseréltem és ma reggel indulás után pár km-el el kezdett

villogni a „motorhibát” jelző narancssárga ikon a műszekfalon ....

Amikor villogott az általában alacsony fordulaton 4-dikben tette de fulladozott is

mintha kihagyott volna a motor vagy vmi ilyesmi, még sosem volt ilyen.

Üresben nem áll le és ha indítom beindul de nagyon megijeszett ez a dolog!

Olajnyomás, vízhőfok és minden egyéb rendben!

Mi lehet ez? Mit jelent ha ez a motor formájú ikon benne egy villám jellel kigyullad!?

Tudja vki?

Kérem adjatok tanácsot mit csináljak mert félek nem érek haza vele!

Köszönöm a segítséget!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Egy G astra z12xe19 es vezérműláncos motorral kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. A hibajelenség az hogy indításkor kopogó diesel hangja van majd elhalgat, de ahogy felmelegszik az olaj és az autó alapjáraton van, újra kopogni kezd és fel fel villan az olajnyomás lámpa. Tehát valamiért alacsony az olajnyomás. Mikor ezzel először elvittem szervizbe kicserélték a vezérmű láncot és láncfeszítőt amitől fél évre meg is szűnt a probléma,majd újra ugyanazt a jelenséget produkálta. Azután visszavittem kitisztították a kartert és a karterben lévő olajszűrőt a jelenség nem szűnt meg közölték hogy próbálkoznának tovább, de inkább elhoztam az autót.

Elvittem egy másik szerelőhöz aki azt mondta hogy ki kell cserélni az olajszivattyút a csere után a probléma ugyanúgy fennállt. Itt a fórumokat olvasgatva szerztem tudomást arról hogy ebben a motorban egy belső fogazású VAG fogaskerék szivattyú van aminek van egy nyomásszabályzó szelepe ami a mechanikai szennyeződéstől átereszt vagy a rugója elfárad.

Abban kérném a segítséget hogy ez a nyomásszabályzó szelephez hogyan tudok legegysze

Link to comment
Megosztás:

Szép napot!

'98-as X20XEV-mben a problémám: szelepfedél tömítés cserét kellene megejtenem. Beszereztem már a tömítést. Sőt, vettem valami kence-ficét, amit a peremre szoktak kenni, h a tömítés ne csússzon el (?!). Sajnos nincs lehetőségem zárt térben elvégezni a műveletet.

Tavaly már egyszer nekiálltam az utcán a ház előtt, de hiába tekertem ki a rögzítő csavarokat, nem mozdult a fedél. Kalapáccsal (még gumival) sem mertem nekiesni.

Leginkább az okoz fejfájást, hogy mind a 4 gyertya űr tele volt olajjal, mikor az egyik pipát levettem, a gumi totál szét volt rágódva, nem is lehetett vissza tenni, új szettet kellett vennem. Azt az egyet kicseréltem, de a többit is lehetőség szerint kitisztítottam. Viszont jó idő híján nem tudtam újra próbálkozni a tömítés cseréjével, viszont azért párszor használnom kellett az autót.

Mostanában megint be-be villan kanyarokban az olaj lámpa, tehát ajánlatos lenne minél előbb a tömítéscsere.

Kérdésem: nagyon macerás a csere (szakembert igényel), vagy olyan 1szerű amatőr is el tudja végezni, mint én?

Legnagyobb fegyvertényem: többször cseréltem (sajnos) vezérműtengely jeladót probléma mentesen, klíma generátor csere.

Van ugyan 1 szerelő ismerősöm, de újabban eléggé elszaladt vele a ló, és kisebb vagyonokat kér el a legegyszerűbb műveletekért is.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!!

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok !

Olyan problémám van , hogy van egy c20ne motorkódú vectrám indításkor beindul eggyet röffen és leáll .

Most lett belerakva az autóba elméletileg minden kábel be van kötve csak az imobiliser-en van egy kék piros kábel amit nem tudum hova kell kötni .

A segítségeteket előre is köszönöm

Üdv Tomi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Olyan problémám van , hogy van egy c20ne motorkódú vectrám indításkor beindul eggyet röffen és leáll .

Most lett belerakva az autóba elméletileg minden kábel be van kötve csak az imobiliser-en van egy kék piros kábel amit nem tudum hova kell kötni .

A segítségeteket előre is köszönöm

Üdv Tomi

A színe alapján az AC-pumpa vezetéke, és ez magyarázná azt is, miért nem indul be.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

nem ac vezeték mert az piros kék csíkkal ez meg kék piros csíkkal beindul csak 2mp mulva leáll és gyújtáson nem tol egy rövidet az ac

amikor indítózom akkor megy meg amikor beindul akkor is megy.

A kérdéses kábelből ( kék piros ) kettő van az imón az eggyik bemegy a komputerba a másikat nem tudom hova kell kötni

előre is köszi a segítséget sziasztok

ha valaki tudna adni egy telefonszámot akkor személyesen is tudnánk beszélni lehet hogy egyszerűbb lenne

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok,

Találkozott már valaki 0380-as hibakóddal 1.7 CDTI motornál (2004 Meriva A)?

Kivillogtatva ezt a hibát örzi, vajon mi lehet ez, hogy lehetne kideríteni, hogy melyik alkatrész lehet a rosz?

Elvileg izzító gyertya (ha jó hibakód táblázatot néztem), de hogy lehetne kideríteni, hogy melyik?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.