Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


Flowachild

Recommended Posts

:DDDDDDDDDDDDDDDD

De sokat vitatkoztunk anno Rolival erről. (VAscona) én a 4x4-re esküszöm, és bár sokan KAdettklubon őrültnek tartanak, de eddig még minden őrült ötletemet megvalósítottam, a KAdim lesz 4x4-es, és természetesen autómataváltós. Én íígy szeretem, szeretek kapcsolatban lenni az úttal, ami hátsó kerekessel nem igazán megvalósítható, esetleg ha megpakolom hátul, de akkor sem fog kivinni a sárból úgy, mint amikor jobbra-balra forgatod a meghajtott kereket............

Na mind1, ebben a vitában úgysem fogok győzni, nem is akarok, már belefáradtam :DDDDDDDD

(közúton is jobb a front, vagy 4x4-es)

tudnám ajánlani,hogy élményautózásra próbálj ki 1 hátsókerekes autót. :) <_< :)

próbáld 1x lehetőleg télen,akkor nem kell nagy teljesítmény hozzá. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

(közúton is jobb a front, vagy 4x4-es)

11 évig volt frontkerekesem... (C Ascona), 2002 óta hátsóval nyomom... 4x4 em nem volt, nem tudok róla nyilatkozni... de a 2 említett között van nem kis összehasonlítási alapom...

A hátsókerekes az esetek 80%-ában jobban, finomabban vezethető mint az első kerekes. Amiről beszélsz.. hát nem tom.. megpakolás nélkül csak a sperrel meg az automatával mindenhonnan kijöttem ahol a kocsi nem akadt fenn fizikailag. (magyarán tengelyig érő sárban is ment.. amíg az alváz fel nem koppant <_<

Vszínű egy adaptív 4x4 (by Honda Legend, esetleg Opel Insignia) a tökéleteshez közelítő megoldás, de ott meg elveszik a "tudásod" mert a komputer old meg mindent helyetted.

Mellékesen ha megnézed az insignia bemutatóját pl hirtelen kanyarodáskor vajon miért tolja hátra a nyomatékot?

Link to comment
Megosztás:

tudnám ajánlani,hogy élményautózásra próbálj ki 1 hátsókerekes autót. :) <_< :)

próbáld 1x lehetőleg télen,akkor nem kell nagy teljesítmény hozzá. ^_^ :P

Az élményautózás még a ráadás... de mivel mindkettő típussal eltöltöttem kis időt... nos kijelenthetem, hogy átlag használat során is sokkal kezesebb, pontosabb, precízebb egy segghajtány... (az "összkerékkormányzásról" :lol: :lol: :lol: nem is beszélve)

Megaztán gyorsuláskor merrefelé mozdul el a súlypont??.... bepakolni a hátuljába? Minek? Ok írtam, hogy mentem már tengelyig sárban, de azért nem az az üzemszerű használata...

Link to comment
Megosztás:

nálunk az asszony ótója frontos speer-el és nem vagyok tőle hanyatt esve,pedíg ez japó rizsrakett amik jól mennek.

szal nálam is van alap nem is kevés(évi min. 100 000 km)és kezesebb a seggtolós speer nélkül is(pedíg néha van benne néha nincs).

aki megtanulta vezetni(igaz nehezebb megtanulni,mert ezt aztán érezni kell igazából hogy ne forogj meg vele 1böl)az jobban tud vele kalibrálni mint 1 frontossal.

Link to comment
Megosztás:

nálunk az asszony ótója frontos speer-el és nem vagyok tőle hanyatt esve,pedíg ez japó rizsrakett amik jól mennek.

szal nálam is van alap nem is kevés(évi min. 100 000 km)és kezesebb a seggtolós speer nélkül is(pedíg néha van benne néha nincs).

aki megtanulta vezetni(igaz nehezebb megtanulni,mert ezt aztán érezni kell igazából hogy ne forogj meg vele 1böl)az jobban tud vele kalibrálni mint 1 frontossal.

A 3.2es ráadásul ASR-es.. szal még arra se nagyon kell figyelni... de tény, hogy sokszor jobb, főleg ha speerrrel...

hánemtom, hogy nehezebb megtanulni-e.. régen azért a hátsókerekesek voltak többen, oszt megtanulták kezelni, igaz nem übermillió LE-vel...

Az Ascona jó általános iskola volt, de én majd szeretnék fősuliba is járni (némi drifttanfolyamra vagy ilyesmi... nem akarok nagymenő, meg versenyző lenni, csak azért a mostani tudásomat növelni, csiszolni..) ahhoz meg kell egy középiskola <_< :) :) :lol:

Link to comment
Megosztás:

A 3.2es ráadásul ASR-es.. szal még arra se nagyon kell figyelni... de tény, hogy sokszor jobb, főleg ha speerrrel...

hánemtom, hogy nehezebb megtanulni-e.. régen azért a hátsókerekesek voltak többen, oszt megtanulták kezelni, igaz nem übermillió LE-vel...

Az Ascona jó általános iskola volt, de én majd szeretnék fősuliba is járni (némi drifttanfolyamra vagy ilyesmi... nem akarok nagymenő, meg versenyző lenni, csak azért a mostani tudásomat növelni, csiszolni..) ahhoz meg kell egy középiskola <_< :) :) :lol:

nálunk odahaza van 1 több hektáros füves reptér amit mára csak nyáron néha használnak.amúgy meg birkákat legeltetnek rajta.

ott lehet gyakorolni még hó nélkül is,tökéletesen sima terület kb. 2 km hosszú és 400 méter széles.nincs ott 1 kő se gödör.és még csak nem is szólnak a használatáért.vagy 10 éve ott szoktam télen gyakorolni,mert hóban nem sajnálom a gépet.

Link to comment
Megosztás:

nálunk odahaza van 1 több hektáros füves reptér amit mára csak nyáron néha használnak.amúgy meg birkákat legeltetnek rajta.

ott lehet gyakorolni még hó nélkül is,tökéletesen sima terület kb. 2 km hosszú és 400 méter széles.nincs ott 1 kő se gödör.és még csak nem is szólnak a használatáért.vagy 10 éve ott szoktam télen gyakorolni,mert hóban nem sajnálom a gépet.

az a baj, hogy a Mátyásföldi reptér már nincs jó állapotban... oda azért sajnálnám ezt a 3.2-t.... De azért kap a pofájára :) :) <_< :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk egy Omi fórumban nicsn sok értelme erről vitatkoznom, olyan, mintha elmennék Rómába, kiállnék a főtérre, és azt hangoztatnám, hogy Attila a Hun sokkal nagyobb vezér Cézárnál.

Vezettem Ladát is, van egy bogaram, meg egy Smartom is, persze egyiksem egy Corvette C6, de ha arrra gondolok, hogy sokat betonoztam itthon, és sokkal könnyebb volt húzva irányítani a talicskát (rakva,) mint tolva. Amikor húztam, nem kellett tulajképp irányítanom, tolva meg állandóan félrement, elakadt :DDDDDDDDDD

Gondolom ezzel nem győztem meg senkit, és nem is nyilatkozhatok, amíg legalább egy 3-as bömöst nem vezettem, de ez tény. Hú most nagyon népszerű leszek :DDDDDDDDDDDDDDD

/a tökéletes autó szerintem egy középmotoros állandó 4x4-es, 50-50%-os elosztású autó lenne, csakhát az autó közepére helyezett motor iszonyú praktikátlan.

Szeretnék kiprószálni egyszer egy 1.8-as turbós Toyota MR2-est, vagy egy Lotus Elise-t./

Link to comment
Megosztás:

Te amúgy mennyi biztosítást fizecc rá, és egyéb adót?

Én? Semmit.. idén fater fizet mindent... én munkanélküli vagyok... <_< :)

De komolyan gőzöm sincs mennyi most, utána kellene néznem.

Azt tudom, hogy a cascom az olyan 17 és 23 ezer között lenne havonta....

Link to comment
Megosztás:

Én? Semmit.. idén fater fizet mindent... én munkanélküli vagyok... :( :P

De komolyan gőzöm sincs mennyi most, utána kellene néznem.

Azt tudom, hogy a cascom az olyan 17 és 23 ezer között lenne havonta....

Amúgy ráfizetnél-e a C20NE motorra egy 10est? (én adnám nked a c26NE-t kompletten, és te is kompletten, nagyon-nagyon kompletten :))

Link to comment
Megosztás:

nálunk odahaza van 1 több hektáros füves reptér amit mára csak nyáron néha használnak.amúgy meg birkákat legeltetnek rajta.

ott lehet gyakorolni még hó nélkül is,tökéletesen sima terület kb. 2 km hosszú és 400 méter széles.nincs ott 1 kő se gödör.és még csak nem is szólnak a használatáért.vagy 10 éve ott szoktam télen gyakorolni,mert hóban nem sajnálom a gépet.

Hol van ez a terület helyileg? Hol lax?

Link to comment
Megosztás:

Amúgy ráfizetnél-e a C20NE motorra egy 10est? (én adnám nked a c26NE-t kompletten, és te is kompletten, nagyon-nagyon kompletten :))

Nem lenne rossz vétel, de most nem... Előbb a munkám legyen meg, aztán oké lenne... (Igaz akkor nem leszek a közelbe se, de majd vhogy megoldjuk...)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

sziasztok,

kéne nekem egy-két dolog, az A omegámhoz:

- jobboldali ködlámpa faceliftes, krómcsíkos lökhárítóba

- belülre szürke borítás a pedálok fölé

- alapjárati motor 2.6-hoz (c26ne)

- pótkereket takaró kárpit

továbbá érdeklődöm, ezek nem olyan sürgősek:

- 4 rozsdamentes, sedan ajtó (vagy csak 2 hátsó)

- motortartó bakok

- 2 db lemezfelni

elérhetőség is jöhet, kinél keressek, lehetőleg budapesti átvétel érdekelne..

most így hirtelen ennyi jutott eszembe, üdv :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Van egy eladó 92-es Omega Caravanom,motor,váltó és első fékek nélkül.Sperr difi,plüss kárpit,elektromos oldal- és tető ablak. Az első szélvédő sérült.

A jobb első ajtó és a középkonzol meg lett bontva,de meg van mindene. Ha lehet egyben szeretném eladni.

A gép Sülysápon van.

Az ár:50.000-

Tel:06203871238

Mail:chevroletv883@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.