Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok! Tudom hogy elcsépelt, de konkrétan igy még nem találtam bejegyzést.. majd tova olvasok ha lesz időm, de ha esetleg valaki tud valamit...

ADOTT: GYÁRI OPEL alufelni 16'... 205/55-ös gumi mennyiben megterhelő a G astranak (1.7DTI ---Y17DT).

Féltengelyek, gömbfej..stb...

a 205/50 arányaiban sokkal drágább :( más 195 ös méret meg nincs csak horror áron :(

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

8x57js, on 29 May 2015 - 3:54 PM, said:

Sziasztok! Tudom hogy elcsépelt, de konkrétan igy még nem találtam bejegyzést.. majd tova olvasok ha lesz időm, de ha esetleg valaki tud valamit...

ADOTT: GYÁRI OPEL alufelni 16'... 205/55-ös gumi mennyiben megterhelő a G astranak (1.7DTI ---Y17DT).

Féltengelyek, gömbfej..stb...

a 205/50 arányaiban sokkal drágább :( más 195 ös méret meg nincs csak horror áron :(

Köszönöm

Nem megterhelőbb mint a /50-es, az meg elfogadott méret. A végáttétel lesz más a nagyobb kerék miatt, de az az említett alkatrészeket nem érinti.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudom hogy elcsépelt, de konkrétan igy még nem találtam bejegyzést.. majd tova olvasok ha lesz időm, de ha esetleg valaki tud valamit...

ADOTT: GYÁRI OPEL alufelni 16'... 205/55-ös gumi mennyiben megterhelő a G astranak (1.7DTI ---Y17DT).

Féltengelyek, gömbfej..stb...

a 205/50 arányaiban sokkal drágább :( más 195 ös méret meg nincs csak horror áron :(

Köszönöm

195/55 R16 váltóméret,nem horror áron

Én használtat vettem Michelin Energie Savert ebben a méretben,tökéletesen bevált :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni alufelni vásárlással és tapasztalatokkal kapcsolatban!

Van egy 2003-as, 1.2-es G-s ASTRA-m!.. jelenleg ezzel az alufelnikkel:

bQPrw.JPG

Akérdés az az, hogy mennyire lehet eltérni az ET számtól, hogy ne érjen bele a kerékív peremébe ill. futóműbe?.. mennyi az aló ill. a felső határ ami még jó?

És mit is jelent az hogy 7x14 coll???

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Tudom hogy elcsépelt, de konkrétan igy még nem találtam bejegyzést.. majd tova olvasok ha lesz időm, de ha esetleg valaki tud valamit...

ADOTT: GYÁRI OPEL alufelni 16'... 205/55-ös gumi mennyiben megterhelő a G astranak (1.7DTI ---Y17DT).

Féltengelyek, gömbfej..stb...

a 205/50 arányaiban sokkal drágább :( más 195 ös méret meg nincs csak horror áron :(

Köszönöm

Semennyire. Nekem az x20xev több, mint 100.000-t futott ezzel a mérettel, semmit sem tett tönkre. A jelenlegi z16xe is ezt kapott, köszöni, jól van, nem veszek észre különbséget a ledobott 195/65r15-höz képest. Talán mégis... így szinte pontos a sebességmérő.
Link to comment
Megosztás:

A kérdés az az, hogy mennyire lehet eltérni az ET számtól, hogy ne érjen bele a kerékív peremébe ill. futóműbe?.. mennyi az aló ill. a felső határ ami még jó?

És mit is jelent az hogy 7x14 coll???

Köszönöm!

Először az egyszerűbbet: a 7x14" a felni méreteit jelenti, 14 az átmérő (szerintem kicsi G Astrára, bár rámenni éppen rámegy), a 7 pedig a szélesség.

Az ET szám azt jelenti hogy a felni felfogatási síkjától (ahol a kerékagyhoz rögzítik a csavarok) mennyire tér el a felni középvonala, ez esetben ez 24mm. A gyári adat ET49, minél kisebb ez a szám, annál kijjebb lesz a felni, azaz annál közelebb lesz a gumi széle a sárvédőhöz. Nekem 7.5" széles felnim van ET35-el, ez amit írtál még az enyémnél is jobban kiáll 5mm-t. Necces lesz ugyan, de azért így is el fog férni ha nincs ültetve az autód.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni alufelni vásárlással és tapasztalatokkal kapcsolatban!

Van egy 2003-as, 1.2-es G-s ASTRA-m!.. jelenleg ezzel az alufelnikkel:

bQPrw.JPG

Akérdés az az, hogy mennyire lehet eltérni az ET számtól, hogy ne érjen bele a kerékív peremébe ill. futóműbe?.. mennyi az aló ill. a felső határ ami még jó?

És mit is jelent az hogy 7x14 coll???

Köszönöm!

Szia! Kozombosito az a kozpontosito gyuru? Honnan szereztel ilyet? Raprobaltad mar a kerekagyra? Jo?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Először az egyszerűbbet: a 7x14" a felni méreteit jelenti, 14 az átmérő (szerintem kicsi G Astrára, bár rámenni éppen rámegy), a 7 pedig a szélesség.

Az ET szám azt jelenti hogy a felni felfogatási síkjától (ahol a kerékagyhoz rögzítik a csavarok) mennyire tér el a felni középvonala, ez esetben ez 24mm. A gyári adat ET49, minél kisebb ez a szám, annál kijjebb lesz a felni, azaz annál közelebb lesz a gumi széle a sárvédőhöz. Nekem 7.5" széles felnim van ET35-el, ez amit írtál még az enyémnél is jobban kiáll 5mm-t. Necces lesz ugyan, de azért így is el fog férni ha nincs ültetve az autód.

Szia!

Nincs ültetve!.. és jelenleg is ezek a 14" -os felnik vannak fent.

16 - 17" -osat szeretnék venni...

Módosítva : crytek
Link to comment
Megosztás:

Van rola keped esetleg? Megtudnad kerdezni tole, hogy honnan szerzett ilyet?

Koszi!

Hétfőtől úgyis vele leszek valami vezető képzésen egy-két napig és kifaggatom, hogy honnét és hogyan is van ez....

Ahogy elnéztem ez nem egy kivehető fajta, így nem ártana beszereznem nekem sem pár tartalékot...

Itt egy NAGY méretű kép róla: https://p1.picsto.re/R8f5t.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Mosás után csináltam a képet amúgy 1 hónaposak! Nemtudom hogy színre fújjam vagy lakkfeketére ez még kérdéses!

Szép felni, de érdekes a színkombináció... a kilincseket nem akarod színre fújni? Nekem a Coupén gyárilag olyan, úgyhogy meglehetősen szokatlan hogy neked fekete... a féktárcsáid rozsdásak?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.