Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Uhu:

Akkor a Barum-ot másnak is ajánlod bátran?

Sziasztok!

Múltkor említettem, hogy van a www.startgumi.hu-n Barum Polaris2 akció! nos meg is rendeltem 4 db gumit, ki is szállították! Darabja 12999Ft volt + guminként 500Ft a szállításért! Fizettem összesen 54000Ft-ot! Remélem jók lesznek majd télen ezek a gumik!! Barumról a tapasztalatom annyi, hogy az 1500-ös ladámon is az van! Szerintem jók!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pirelli-ről mi az általános vélemény?

Most kaptam egy ajánlatot Pirelli 185/65/R15TL 88T W190 SN vagy 185/65/R15 88T W190 SC mindkettő HUF 16.923,-/db...

Köszi a válaszokat előre is.

Vanilia27

A mi kocsinkon 2 éve, telente elől W190 SC szolgál.

Szerintem nagyon korrekt, bár hóban Michelin Alpin kicsit jobb talán - volt szerencsém ahhoz is, igaz az használt gumi volt -, de amikor meg nem volt hó akkor a Pirellit éreztem jobbnak. Persze mindez egyéni vélemény :P

Link to comment
Megosztás:

A mi kocsinkon 2 éve, telente elől W190 SC szolgál.

Szerintem nagyon korrekt, bár hóban Michelin Alpin kicsit jobb talán - volt szerencsém ahhoz is, igaz az használt gumi volt -, de amikor meg nem volt hó akkor a Pirellit éreztem jobbnak. Persze mindez egyéni vélemény :P

Sziasztok!

Az F Astrámon 3 télen Pirelli Wintert használtam, a csúszós téli körülmények között maximálisan teljesített. Nagy hóban utánfutóval kijöttem vele olyan helyről ahol mások elakadtak, és még most 7 mm-es profilmélységgel adtam el. Viszont az utazási komfortja olyan volt hogy pályán alig vártam hogy tavasszal visszarakhassam a nyárigumikat. A mostani kocsira Michelin Pilot Alpine 2-es H-st vettem, ez olyan kellemes hogy nem várom hogy tavasszal a Dunlopok visszakerüljenek, viszont nincsenek vele csúszós utas tapasztalataim.

Link to comment
Megosztás:

a kézikönyv szerint az keréknyomások a következők...előre 2.2 hátul 1.9...

tegnap felfújtam őket -hátulra 2.0 ment..

a tapasztalat szinte már életveszélyes...pattog,repül,csúszik (ez a legkevesebb) sikerült ma ráfordulnom az üllőire kilinccsel előre...igaz siettem :wink:

szóval holnap engedek belőlük...de menniyt ?

tapasztalat ?

Link to comment
Megosztás:

a kézikönyv szerint az keréknyomások a következők...előre 2.2 hátul 1.9...

tegnap felfújtam őket -hátulra 2.0 ment..

a tapasztalat szinte már életveszélyes...pattog,repül,csúszik (ez a legkevesebb) sikerült ma ráfordulnom az üllőire kilinccsel előre...igaz siettem :wink:

szóval holnap engedek belőlük...de menniyt ?

tapasztalat ?

Én ennyire vészes dolgokat nem tapasztaltam, még ha néha 2.0 is volt a hátsómban.... Általában a gyári 2.2 / 1.9-re szoktam fújni.

Link to comment
Megosztás:

Ez akkor szokott előfordulni,ha a teleszkóp kezd tönkre menni. Nem tudom mikori az autód. A 0.1 töblet nem csinál gondot. Naponta többször többet változik a guminyomás /idő, gumi melegszik stb./ Ha reggel 5fokban fújod 2.0-re, du.-ra amikor akár 16fok van, felmegy akár 2.5-re is.

Link to comment
Megosztás:

a kézikönyv szerint az keréknyomások a következők...előre 2.2 hátul 1.9...

tegnap felfújtam őket -hátulra 2.0 ment..

a tapasztalat szinte már életveszélyes...pattog,repül,csúszik (ez a legkevesebb) sikerült ma ráfordulnom az üllőire kilinccsel előre...igaz siettem :wink:

szóval holnap engedek belőlük...de menniyt ?

tapasztalat ?

En a kombimant elol-hatol 2.2-re fujom (kb. ennyire bizok a benzinkutak meromuszereiben). Gond nelkul, telen-nyaron, teli-nyari gumikkal :P

A pattogas-ropkodes a lengescsillapitot gyanusitja meg, erdemes lenne bemeretni (es ha mar ott vagy atnezetni az egesz futomuvet, pesti utak ugye). Csuzsas lehetne a gumitol, de ezek a radial gumik eleg jol tapadnak, vagy tukorre kell koptatni, vagy pukkanasig felfujni hogy ettol csuszkaljon. Vagy nyari gumival kell minusz sokban autozni.

Eddig csak egyszer, hoban , lampanal sikerult kicsusztatnom az orrat, pedig neha a csomagok a halo ellenere ide-oda vandorolnak hatul a kanyarokban :roll:

Link to comment
Megosztás:

már jobb a helyzet...úgylátszik csak azért volt olyan megdöbbentő a helyzet mert az üllőin mentem befelé..és nem szabályosan...

a csillapítók ok mert 13 000 van a kocsiban :D

Eza km nem sokat jelent, haverom 1.5 éve vette meg a g astra-t újonnan..1 hetesen hátsó lengéscsillapító csere volt mert teljesen használhatatlan volt...szüval nyugodtan méresd meg! :P

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Most szerkóztam 4 SEMPERIT Direction Grip téli gumit.

Alig futottak (látszólag)

Ismeri valaki ezt a típust? Kerestem a hálón de nem találtam 185/65 R15-ösről semmit csak szélesebbekről.

Ha valaki ismeri az érdekelne érdemes-e feltenni vagy szabaduljak tőle? :oops:

Link to comment
Megosztás:

Csak gondoltam megosztom veletek az én boldogságomat. :P Sikerült végre felnit szereznem a téli gumira, egész jó árban, szerintem legalábbis.(dísztárcsával.)

Ma fel is került az auóra, úgyhogy mostmár akár irány Szibéria :wink:

Nagyon boldog vagyok :D :D :P

Azért azt ne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap este felpakolták a téli papucsokat. :wink:

Ekkor jött a meglepi!

Az első kerékagyakból hiányzik ám a záródugó. :evil:

Én naívan azt gondolnám, innentől kerzdve az első kerékcsapágyaknak gyorsan annyi. (Eső, trutyi be....csapágynak nyekk....) :P

Jól gondolom, vagy van valami záróelem beljebb a csapágy előtt?

Azért bizonytalanodtam el, mert a kocsi folyamatosan szervizelt. Ott pedig ezidáig még csak nem is szóltak erről, javítani pedig végképp nem.

( Korábban volt könnyüfém felni a kocsin, azt az előző tulaj rakatta fel, szintén ebben a márkaszervizben.)

Csak azért kérdezem mert mielőtt visszaviszem reklamálni érdekelne mi a helyzet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap este felpakolták a téli papucsokat. :wink:

Ekkor jött a meglepi!

Az első kerékagyakból hiányzik ám a záródugó. :evil:

Én naívan azt gondolnám, innentől kerzdve az első kerékcsapágyaknak gyorsan annyi. (Eső, trutyi be....csapágynak nyekk....) :P

Jól gondolom, vagy van valami záróelem beljebb a csapágy előtt?

Azért bizonytalanodtam el, mert a kocsi folyamatosan szervizelt. Ott pedig ezidáig még csak nem is szóltak erről, javítani pedig végképp nem.

( Korábban volt könnyüfém felni a kocsin, azt az előző tulaj rakatta fel, szintén ebben a márkaszervizben.)

Csak azért kérdezem mert mielőtt visszaviszem reklamálni érdekelne mi a helyzet...

Záródugón azt a kis műanyag (vagy esetleg gumi) porvédő kupakot érted? Sztem azt gyárilag nem adnak (legalábbis nagy átlagban), de asszem talán lehet kapni ilyesmit külön. Nekem nincs kupakom, és eddig nem történt semmi baj, ráadásul én dísztárcsa nélküli lemezfelnikkel járok télen-nyáron. De annó emlékszem, én is gondolkoztam a kupakon, csak aztán vhogy el is felejtettem. Utána kéne nézni, mennyibe kerül most illetve lehet-e egyáltalán ilyet kapni... Ártani nem árt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.